Sonus Faber Auditor Elipsa

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Roman2

Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od Roman2 »

Měl někdo z vás možnost slyšet tyto stojanové reprosoustavy na vlastní uši? Vím, že jsou primárně určené jako zadní efektové pro DK, ale výborné jsou prý i při použití v klasickém stereu.
Jakékoliv poznatky rád uvítám. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od aretax »

Relatívne slušne ich poznám. Na to, aby boli použité ako zadné doplnkové repro sú príliš drahé. Ich určenie je predovšetkým ako stereo bedne. Zvuk majú typický Sonus - Faberový. Je mäkší, detailný a majú krásne hlavne stredy. Samozrejme, že ich zvuk závisí hlavne od aparatúry a akustiky. Bas je hlboký, čistý, mierne teplejší. Podľa mňa sú určené na vážnu hudbu a prípadne jazz. Veľmi pekne podávajú akustické nástroje. Na rockovú hudbu sú na môj vkus príliš "uladené", asi ako všetky Sonusy. Najviac sa mi na nich páčil veľký orchester. Napriek tomu, že zvuk bol plný a dynamický, jednotlivé nástroje boli pekne čitateľné a rozlíšiteľné v priestore a to tak v predo - zadnom, ako aj v pravo - ľavom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od pajuna »

Musim souhlasit se vsim co napsal aretax. Jsou to libive bedynky, hrajici typicky SF sound navazujici o neco vyse na SF Cremona. Mekci, teplesi, pohodovy. Chybi trochu ten potrebny drajv na nektere styly muziky. Vyrabi se jiz pekne dlouho, jsou to takove male Stradivarky. Ty mam take slusne naposlouchane u kamarada.
Zminku o pouziti jako zadni bedny pro DK bych radeji nekomentoval :eek: ! Mozna tak v pripade prednich Stradivarek :smile: . Ikdybych na to mel penize, dozadu bych dal urcite nejake SF regaly.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od pajuna »

V tom pripade prijmi moji omluvu, nevsiml jsem si, ze jde o Auditor. Bylo mi to divne.
Znam pouze Cremona Auditor, ne Elipsa Auditor....ale myslim ze ten charakter bude obdobny. Me se osobne Elipsa libi i designove, bohuzel v teto serii ate jde o jakykoli typ tomu zvuku neco chybi.

Proc premyslis prave o techto? Zvaz vuci muzice jakou poslouchas a v jakem prostoru.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Roman2

Re: Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od Roman2 »

pajuna,

nic se neděje, není třeba se omlouvat. Kromě rockové hudby si čím dál častěji taky rád poslechnu blues, jazz atd. Taky mám 2 suby REL, takže basová složka mi chybět nebude. Nabízí se mi za dobrou cenu, ale v každém případě si je půjdu poslechnout.

V čem kokrétně se ti zdá, že řada Cremona vybočuje oproti jiným Sonus Faber?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od pajuna »

Nerikam, ze rada vybocuje ze SF, ale bavime se o ni. Znam slusne historii od prvnich Concertino(9 let jsem je doma poslouchal), Concerto, Cr.Auditor i Cremona. Jelikoz mam k SF vztah, jejich designu apod...vzdy se mi dost libily. Nicmene chybi drajv a stava. Dnes uz jsou novejsi typy otevrenejsi.
Musim ale uprimne rici, ze vyraznou spokojenost memu uchu dopral Franco Serblin az po odchodu ze SF a zalozeni jeho znacky. Tam je to co u Sonusu nebylo. Dal tomu vic neutrality a smrncu. Accordo a Ktema jsou proste perly, dokonce i ta nova mala krasna hubena prtata hraji. Skoda ze uz dalsi nevytvori!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber Auditor Elipsa

Příspěvek od aretax »

Tak isto, ako Pajuna. Nevšimol som si, že sa jedná o Auditor. V tom Ti, žiaľ neporadím, tieto som nikdy nepočul (o regály sa veľmi nezaujímam).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět