Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Pro snizeni rizika ze do toho nasypes hodne penez a nebude to podle tveho gusta, muzes udelat zkusebni bedny, ciste z ruznych zbytku, natupo lepene, zadna presnost. Poslechnout a pak se rozhodnout tomu udelat finalni ozvucnice. Vychytas na tom tlumeni, delku natrubku, pripadne doladeni vyhybky (uroven jednotlivych pasem), a kdyby sis chtel moc hrat tak muzes zkouset ruzne kabely a terminaly. Toto se na hotovych bednach uz spatne dela, hrozi ze si je poskodis.
Samotne soucastky a menice pripadne prodas asi snadneji nez cele bedny, pokud by ti to cele nejak nesedlo.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

-Kocour- píše:Pro snizeni rizika ze do toho nasypes hodne penez a nebude to podle tveho gusta, muzes udelat zkusebni bedny, ciste z ruznych zbytku, ...
To je dobrý nápad a přiznám se, že podobně jsem uvažoval již při plánování postupu výroby budek.
Vzhledem k tomu, že truhlář mě i s materiálem bude stát cca 5.000, budu to brát jako tebou zmíněné zkušební bedny (které se beztak moc levněji postavit nedají). Dále:
- Pokud to bude OK, tak udělam lepší plášť a tím pádem i silnější stěny.
- Další možný upgrade je "přistavět" basovou sekci tak, aby nebyly rovnoběžné stěny.
- atd.
-
Jo a měniče a součásti výhybky jsem objednal (Level 1) a včera zaplatil. Těšim se, jak malej kluk :smile: .
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Mezi tim co se bude stavet finalni bedna muzes poslouchat, coz je dalsi vyhoda, a nemusis tlacit na stolare s terminem.

Finalni bedny treba se zaoblenymi bocnicemi, korenovou dyhou a leskem muzou stat klidne 30-40 000.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Zaujímalo by ma, prečo si volil práve túto konštrukciu a nie Jenzen ATS. Meniče sú prakticky zhodné, ale konštrukcia ATS dá lepšie vyniknúť basom. Čo sa týka stolárskej práce, máš to skoro zadarmo. Je to o málo viac, ako som zaplatil iba za materiál. Iba surová MDF ma stála viac, ako 100 €, plus lepidlá a ďalší materiál. Neviem, či je to cena aj s dyhovaním (asi nie), pretože dyha americký orech ma stála 300 €. Keby som mal tak lacného stolára, ani by ma nenapadlo, aby som to robil sám. Podľa mňa nemá zmysel robiť nejaký "cvičný" model, ale rovno naostro ten, čo plánuješ. Tie skúšky už za Teba urobil Troels a ak chceš urobiť finálnu verziu zo silnejšieho materiálu, bude aj zvukovo hrať ináč, ako nejaká cvičná verzia z tenších dosiek. Zbytočne vyhodíš peniaze a "zabiješ" s tým kopec času.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Opravujem svoj predchádzajúci príspevok - zhodné osadenie som mal na mysli iba značku, nie typ meničov. Ale ak chceš použiť Be, tak vo verzii ATS je už navrhnutý a aj vo výhybke je s ním počítané. Ak si dobre prečítaš Troelsov popis pri výbere výškových meničov, dosť si zakladá na vhodnom spárovaní stredov a výšok. Napr. napriek zhodným parametrom tento menič nedoporučuje do verzie Illuminator.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Tomu moc nerozumim, hlavne ta posledni veta. Ktery menic nedoporucuje do verze Illuminator (jakoze verze Illuminator soustavy AT 3W Classic?)?
3W Classic AT uz ma SS Be menic, jen verzi s mensim faceplatem. ATS ma SS Be vyskac 104mm faceplate.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

aretax píše:Zaujímalo by ma, prečo si volil práve túto konštrukciu a nie Jenzen ATS ...
Jenzen ATS jsem měl také v užším výběru, ale..
- jsou o cca 1500€ dražší
- složitější konstrukce budky (už těď jsem musel truhláře přemlouvat)
- a nechtěl jsem větší basy; i Troels vyzkoušel spojení právě mnou vybraných AT3 se subwoferem, který už vlastním (Velodyne)
- "můj" basák se dá použít i v uzavřené ozvučnici, kdyby mi vadil bassreflex (jakože mi u spousta beden fakt vadil)
.
Cena 5000 je za 20 mm překližku bez povrchové úpravy.
A cvičný model budky je vlastně taková hrubá stavba, která se v případě spokojenosti použije na finální verzi. Hodně jsem to zvažoval a zvolil právě tento kompromis.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

-Kocour- píše:Tomu moc nerozumim, hlavne ta posledni veta. Ktery menic nedoporucuje do verze Illuminator (jakoze verze Illuminator soustavy AT 3W Classic?)?
3W Classic AT uz ma SS Be menic, jen verzi s mensim faceplatem. ATS ma SS Be vyskac 104mm faceplate.
Prečo? Neviem, neskúšal som. Bolo by to drahé skúšanie a navyše nemám dôvod neveriť konštruktérovi, ktorý ich nedoporučuje:
http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm
(v časti: FAQs)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Aha Jenzen Illuminator. A ze nejde zamenit vyskac kdyz pro nej nebyla vyhybka odladena je samozrejmost.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

aretax píše:... Ak si dobre prečítaš Troelsov popis pri výbere výškových meničov, dosť si zakladá na vhodnom spárovaní stredov a výšok. Napr. napriek zhodným parametrom tento menič nedoporučuje do verzie Illuminator.
U té mé bedny udělal Troels dvě varianty sestavy, které se liší výškáčem (stejná modelová řada). Obě má změřené a podle toho upravené výhybky. Dokonce sada, kterou Jantzen-audio prodává obsahuje "o variabilní součástku (odpor)" navíc a na uživateli pak je, aby si to doladil na ucho. Troels k tomu vyloženě píše, že na jeho ucho by dal větší odpor, tedy méně výšek, a pokud chce uživatel rovnou cháru, tak samozřejme ten menší z dodaných odporů.
Je to ten R1011 dole.
Obrázek
Popis je k tomu zde: klikni.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Troels bežne doporučuje viac variant pre výšky. V mojom prípade to boli 3 varianty (pre ten istý menič), resp.3 rozdielne odpory. Ja som volil prostrednú hodnotu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Tak a skládačka je doma. V Jantzen-audio jsou velmi, velmi pečliví při balení. To co je na fotce, už jsou jen poslední vrstvy jednotlivých balíčků.
Do tříděného odpadu jsem musel jít 2x :lol: .
IMG_004.jpg
V balíčku (není na fotce) bylo i akustické tlumení do budky. Teď už to jen poskládat...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od jirie »

Kruciš .......že by po žních výlet do Milevska :thumbup:

Ať se dílo podaří.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Tak to uz skoro hraje. Uz "jen" bedny a slozit to. Pro zacatek si muzes vytahat kabliky portem ven a nadratovat to vedle bedny, na vyzkouseni. Je pak snazsi menit odpory pokud bys chtel s necim hybat. Az se rozhodnes tak to udelas na desticky nacisto a sup s tim do bedny.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Jiri »

Bery, na tvém místě bych si ty obaly od měničů přeci jen nechal pokud bys je v budoucnu rozprodával protože ti bedna zvukově "nesedla".
Jinak držím palce a těším se na poslech kompletní bedny. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

jirie píše:Kruciš .......že by po žních výlet do Milevska :thumbup:

Ať se dílo podaří.
Děkuju. No teď to stojí na truhláři, ale slíbil do konce roku že budu hrát. Pak můžete kdokoli přijet na poslech.
:)
-Kocour- píše:Tak to uz skoro hraje. Uz "jen" bedny a slozit to. Pro zacatek si muzes vytahat kabliky portem na vyzkouseni...
Ano, tak s tím počítám - výhybku v době ladění vně bedny. Přidanou hodnotou je, že se můžu kochat výhybkama za provozu :thumbup:
.
Jiri píše:... pokud bys je v budoucnu rozprodával ...
Jiří, nestraš! :mrgreen:
Už teď k nim mám citový vztah, a to se ještě nezrodily.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Ak si niečo urobíš sám a podarí sa to, naozaj sa tým ťažko lúči. Nepoznám v hifi krajší pocit, ako keď si pustím muziku, počúvam, so zvukom som spokojný a vidím, že hrajú bedne, ktoré som si sám vyrobil. Ak by som ich predal tak iba preto, aby som urobil ďalšie, možno ešte lepšie (malo by to tak byť), aby som spoznal nový zvuk a hlavne aby ma tešil pocit s ešte lepšie odvedenou prácou, ako boli predchádzajúce. Vylepšovať je stále čo ...(Niekedy toľko vylepšujem, až sa to celé "sku.ví"). Ale o tom je hifi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Pavel M., ze zvedavosti, je nejaky progress?
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj, ano progres je...
už dávno hraju, ale poslech mi zabere tolik času, že nezbylo na nějaké info sem na fórum,
hodím se nějaké foto...
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

16.12.02.1.jpg
16.12.06.jpg
Výhybky jsou trochu větší, asi 185x220 mm.
Budky zde jsou tak, jak přišly od truhláře, tedy jen základ. Dále jsem na nich dělal několik desítek hodin úpravy. Pošlu později.
...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

No pekny, to bude za chvili hrat.
Kdyz vidim ty hranolky, celo bude sroubovany?
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

-Kocour- píše:No pekny, to bude za chvili hrat.
Už to hraje, jak píši o kousek výše :thumbup:
-Kocour- píše:Kdyz vidim ty hranolky, celo bude sroubovany?
Momentálně je to sešroubovaný, ale v další fázi čelo zalepim.
Celkem jsem si stanovil 3 fáze:
- První-ověření, že takovej zvuk chci a jestli má vůbec cenu do toho dál investovat čas. Splněno.
- Druhá fáze-zpevnění konstrukce, uprava středové komory, dotlumení, zahrání reprosoustav a doladění výhybky. To probíhá teď.
- Třetí-dokončení středové komory a úprava basové komory tak, abych zčásti eliminoval rovnoběžné stěny a povrchová úprava.
...
Posílám pokračování ze stavby
IMG_031.JPG
IMG_032.JPG
IMG_033.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Jak jsem psal: První a Druhá fáze :cool:
DSC_9560.jpg
Teď tedy hraju a koukat se na to dá, byť je to jen základní podkladová barva,
finální povrch zatím netuším, jaký zvolím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

To rozohranie trvá min. 200 hod., ako píše Scan Speak, ja tvrdím, že cca rok. Zvuk sa naozaj veľmi zmení k lepšiemu. Basy sa vyčistia, pribudne veľa detailov a bude mierne teplejší a hlavne sa "otvorí" predo - zadný priestor. Buď pri ich hodnotení trpezlivý.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od kulich »

Pavle , držím Ti palce, ať to vše dotáhneš do konce, povede se Ti naladit dle Tvých slechů vyhýbka a bude spokojenost.
Sroll Rhytm si to zaslouží :thumbup:
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

aretax píše:To rozohranie trvá min. 200 hod., ako píše Scan Speak, ja tvrdím, že cca rok. Zvuk sa naozaj veľmi zmení k lepšiemu. Basy sa vyčistia, pribudne veľa detailov a bude mierne teplejší ...
200 hodin už asi nahráno mám, neboť poslouchám většinu volného času (asi tak 3x tolik, než se všema předchozíma bednama :)).
Zvuk je pro mne perfektní, kmitočtově naprosto vyrovnaný, až analytický. Zároveň je přirozený a baví! Novinkou je pro mne, že se sluch neunaví ani po delším poslechu. U většiny nahrávek teprve objevuji, jak vlastně hrají a co se v nich vše skrývá.
aretax píše:... a hlavne sa "otvorí" predo - zadný priestor. Buď pri ich hodnotení trpezlivý.
Co se týká prostoru, lokalizace je přesná a velikost je úměrná velikosti budek. Pokud tedy prostor časem "vyroste", nebo jak píšeš - "otevře se", určitě to uvítám. Díky.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Zatim jsi rad za rozhodnuti pro Be vyskac?
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

-Kocour- píše:Zatim jsi rad za rozhodnuti pro Be vyskac?
Vidíš, nad tím jsem se zatím moc nepozastavil a ani jsem si neuvědomil, že to, jak hrají výšky beru za samozřejmost. Dříve jsem měl s kalotami vždy nějaký osobní problém, byly pro mé uši nějak odtržené, nepřirozené. Ale teď je zvuk parádně homogenní a středovýškovou část považuju za dokonalou. Jestli je to Beryliovýma výškáčema, špičkovejma kondama nebo dobře navženou konstrukcí, to nevím. Ale ANO, jsem rád, že jsem se rozhodl pro Be výškáče.
kulich píše:Pavle , držím Ti palce, ať to vše dotáhneš do konce, povede se Ti naladit dle Tvých slechů vyhýbka a bude spokojenost.
Sroll Rhytm si to zaslouží :thumbup:
Děkuju moc! Jak píšu výše, už teď Troelsovy budky splnily moje více než náročná očekávání. Ale kde jsem prozradil, že to krmím Srollem? to mi nějak uniklo :smile: .
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Jiri »

Pavle, gratuluji ke špičkovým bednám a děkuji za možnost si je poslechnout. Změnil jsem názor na DIY reprosoustavy a uznávám, že lze postavit špičkový výrobek i svépomocí (i když v tvém případě patří velká pochvala Troels Gravesenovi za jeho návrh :smile: ) a to zcela nekompromisně. Myslím, že až jim pořídíš kvalitní stojany na hrotech a provedeš upgrade DACu tak už budou hrát bedny na 100% svých možností. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

PAvle, delal jsi nakonec nejake upravy, zmeny od original? Treba zmena urovne vysek atd?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Jiri píše:Pavle, gratuluji ke špičkovým bednám a děkuji za možnost si je poslechnout. Změnil jsem názor na DIY reprosoustavy a uznávám, že lze postavit špičkový výrobek i svépomocí (i když v tvém případě patří velká pochvala Troels Gravesenovi za jeho návrh :smile: ) a to zcela nekompromisně. Myslím, že až jim pořídíš kvalitní stojany na hrotech a provedeš upgrade DACu tak už budou hrát bedny na 100% svých možností. :thumbup:
Jiri, som naozaj rád, že si si bol Troels bedne vypočuť a "klobúk dole" pred Tebou. Je veľmi vzácne, aby niekto priznal, že sa zmýlil a že zmenil názor. To sa tak hneď nevidí a nepočuje. Aj ja som mal pôvodne názor, že to, čo sa urobí "na kolene" nemôže byť resp. hrať lepšie, ako výrobky od renomovaného výrobcu. Ale pravda je taká, že je možné vyrobiť reprosústavy za cca 3 - 5 tis. €, ktoré sú zvukovo na úrovni 20 tis. reprosústav. Aj povrchová úprava sa dá urobiť na veľmi vysokej úrovni (Sonus Faber to však nebude).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od jirie »

Omlouvám se za plevelení, ale dovolil bych si přidat jeden odkaz, který opět potvrzuje, že ne vše co někdo udělá doma nebo ve stodole za dvorkem nemůže být špičkové. Majitel je brněnský Slovák a autorem korpusu je spičkový malovýrobce. S oběma jsem dlouze hovořil a je to přesně ten typ lidí, kteří nemají potřebu diskutovat na fórech, ale raději se věnují soustředěnému poslechu nebo práci na tak kouzelných budkách:
http://www.troelsgravesen.dk/CNO-25_Daniel.htm
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

jirie píše:Omlouvám se za plevelení, ale dovolil bych si přidat jeden odkaz, který opět potvrzuje, že ne vše co někdo udělá doma nebo ve stodole za dvorkem nemůže být špičkové. Majitel je brněnský Slovák a autorem korpusu je spičkový malovýrobce. S oběma jsem dlouze hovořil a je to přesně ten typ lidí, kteří nemají potřebu diskutovat na fórech, ale raději se věnují soustředěnému poslechu nebo práci na tak kouzelných budkách:
http://www.troelsgravesen.dk/CNO-25_Daniel.htm
Moc pekná dýha a lak, :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

jirie píše:Omlouvám se za plevelení, ale dovolil bych si přidat jeden odkaz, který opět potvrzuje, že ne vše co někdo udělá doma nebo ve stodole za dvorkem nemůže být špičkové. Majitel je brněnský Slovák a autorem korpusu je spičkový malovýrobce. S oběma jsem dlouze hovořil a je to přesně ten typ lidí, kteří nemají potřebu diskutovat na fórech, ale raději se věnují soustředěnému poslechu nebo práci na tak kouzelných budkách:
http://www.troelsgravesen.dk/CNO-25_Daniel.htm
Tak to je naozaj "niečo". Aj ja som sa mýlil. Ak je realita taká, ako na fotke, potom je to naozaj á la Sonus Faber. Myslím tým prácu. Zvuk môže byť aj lepší.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od jirie »

aretax píše: Tak to je naozaj "niečo". Aj ja som sa mýlil. Ak je realita taká, ako na fotke, potom je to naozaj á la Sonus Faber. Myslím tým prácu. Zvuk môže byť aj lepší.
Ano, majitel je velký obdivovatel designu SF, ale nekompromisní řešení ozvučnice a hlavně použití nejkvalitnějších komponentů z nich udělalo něco naprosto výjimečného.
Celý Pre/Power aparát Nordacoustic má ještě na zakázku vyrobený DAC dual differential ES9018S podobný jako SPaudio D1 jenže jsou použity dva DA převodníky na kazdy kanal jeden!
Mimochodem výše uvedenou značku jsem tehdy zaregistroval poprvé :???:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Presne ako píšeš. Ja mám Troels Illuminator. Čo sa týka použitia kvalitných materiálov, dávam prednosť DIY výrobe. Keď robím niečo pre seba, použijem to najkvalitnejšie, čo sa dá kúpiť (napr. prednú ozvučnicu mám 50mm HDF), samotná dyha ma stála 300 €, kvalitné lepidlá a hlavne spoje. Výhodou je aj možnosť doladenia tlmenia, prípadné doladenie výhybky (u Troelsa je navrhnutá naozaj výborne), nekompromisné súčiastky vo výhybke, kvalitné terminály a hlavne vnútorné prekáblovanie. V tom mám voči Troelsovi výhrady. Ja som použil najvyššiu radu XLO a zvuk sa oproti Troelsom dodávaným káblom výrazne prečistil. Nezanedbateľné je aj pájkovanie kvalitnou pájkou. Počul so viac návrhov od Troelsa a všetky boli vynikajúce.
Pri výrobe komerčných bední v cene rádovo do 30000 € hrá vždy rozhodujúcu úlohu práve tá komerčnosť, čiže vždy sa jedná o kompromis medzi kvalitou a cenou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

-Kocour- píše:Zatim jsi rad za rozhodnuti pro Be vyskac?
Moc rad bych konecne videl mereni BE 25mm kaloty co by naznacilo ze je to objektivne lepsi nez kvalitni hlinikova 25mm kalota.

Imho je na miste skepticky odstup, spoustu beden s BE vyskaci jsem zmereny videl a je to nad 8 kHz obvykla kalotova bida, zcela srovnatelna s hlinikem.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Pokud vychazis pouze z frekvencni charakteristiky a smerovek, tak vsechny ty kaloty meri podobne. Myslim ze tam muzou byt dalsi vlivy, ktere frekvencka neukaze. Treba chovani v casove oblasti,... Nicmene frekvencka asi bude dominantni.
Nicmene napriklad Satori Be vyskac vypada merenim velmi solidne.
Bartoli píše:
-Kocour- píše:Zatim jsi rad za rozhodnuti pro Be vyskac?
Moc rad bych konecne videl mereni BE 25mm kaloty co by naznacilo ze je to objektivne lepsi nez kvalitni hlinikova 25mm kalota.

Imho je na miste skepticky odstup, spoustu beden s BE vyskaci jsem zmereny videl a je to nad 8 kHz obvykla kalotova bida, zcela srovnatelna s hlinikem.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Jestli je to tenhle tak je to trochu komplikovane, je tam zvukovod/pisoar :thumbup:

viewtopic.php?f=19&t=4655&start=40

Ja nevim proc na co googlem sahnu, tak najdu zvukovod :angel:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Ten odkaz nevede na zadny vyskac. Ja myslim tento:
http://www.sbacoustics.com/index.php/pr ... ri-tw29bn/
Bartoli píše:Jestli je to tenhle tak je to trochu komplikovane, je tam zvukovod/pisoar :thumbup:

viewtopic.php?f=19&t=4655&start=40

Ja nevim proc na co googlem sahnu, tak najdu zvukovod :angel:
Odpovědět