Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Diskuze o reprosoustavách.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

https://www.madisoundspeakerstore.com/b ... ck-flange/

Jo ma to zvukovod, imho zadny BE zazrak/zlepseni realne neexistuje :silent:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Tvuj fundovany nazor vzdy ocenim, a jiste nejsem sam. :lol:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

-Kocour- píše:Tvuj fundovany nazor vzdy ocenim, a jiste nejsem sam. :lol:
Ja si sve fundovane nazory mohu dovolit, prece jen jsem uz mereni vselijakych beden s BE a Diamond 25mm kalotama ve stereophile videl dostatek a hlinikovych 25mm kalot je tam zmereno taky hafl.

Koneckoncu BE jsem resil i u kompresnich driveru s jednoznacnym vysledkem :silent:

Bohuslav Sykora na to ma perfektni citaty o humbuku a podvodu v HIFI, ale svet chce byt klaman, s tim se neda nic delat.

Ale ten 90mm zvukovod s tim muze udelat to co ukazuje ten 25mm satori, ledacos tomu aspon nasvedcuje, koneckoncu ty masivni difusory u jinych povedených 25mm kalot to je taky cesta timhle smerem, ale asi bych sam preferoval cestu ala pisoar satori (z jinych proflaknutych beden s pisoarem s 25mm kalotou jmenuju treba Revel ultima saloon2]:thumbup:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od sekal »

Křestní jméno dr. Sýkory zní Bohumil, nikoliv Bohuslav. Jméno svého gurua bys měl znát přesně, když už se na něj odvoláváš. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne nekdo ucet "Bartoli" hacknul, protoze vyse uvedeny prispevek neobsahuje ani jednou slovo "bias". Druhym znamenim je, ze Bartoliho guru byl vzdy Laurence Dick, pardon Dickie, a nikoliv Bohous Sykora, jehoz jmeno hacker pekne popletl :!:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

No dobra, jde videt ze k samotnymu HIFI a k tomu 90mm zvukovodu s 25mm BE kalotou satori nemate nic.

Jen podotknu ze zvukovody s 25mm kalotou jsou dobra cesta (neco za neco)....jak jsem uz drive napsal zdarile konstrukce lze videt i v komerci, namatkou bedny co si lze ukazat v stereophile:

Revel ultima Saloon 2
Thiel TT1
YG Acoustics Carmel 2
KEF Blade 2

Zkratka zvukovody jsou hojne pouzivany u kalotovych beden a imho docela hodne hifistu dosud vubec nezaznamenalo jak se zvukovody rozsirily i do oblasti kalotova 3 a 4 pasmova klasika :thumbup:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od -Kocour- »

Pises moc zesiroka a hodne "zaokrouhlujes", strilis od pasu a zevseobecnujes. K tomu nemam co dodat, ja mam rad konkretni veci. Ze k tomu Satori nemame nic? Co treba tenhle muj project? Neni to BE, ale faceplate je uplne stejny. Takze ja k tomu mam konkretni sve vysledky mereni.
http://pkaudio.webnode.cz/en/jurko/

Nicmene do tohoto tematu to nepatri. Zpatky k tematu, BE vyskace, budto jasne rekni cim jsou BE vyskace spatne, kdyz uz jsi to nakousl, jinak radeji mlc.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Jiri píše:Pavle, gratuluji ke špičkovým bednám a děkuji za možnost si je poslechnout. Změnil jsem názor na DIY reprosoustavy a uznávám, že lze postavit špičkový výrobek i svépomocí (i když v tvém případě patří velká pochvala Troels Gravesenovi za jeho návrh :smile: ) a to zcela nekompromisně. ...
Jirko, děkuju tobě i Petrovi za návštěvu, bylo to fajn.
Jak píšeš: "...že lze postavit špičkový výrobek i svépomocí a to zcela nekompromisně." Tento názor mám už několik let. Troels má se stavbou obrovské zkušenosti, o čemž vypovídá jeho web i komunikace s ním. Takže jsem vycházel z této logiky:
- profesionální návrh reprosoustavy s měřením a laděním
- špičkové reproduktory
- velmi kvalitní součásti výhybky (lze koupit ve více variantách, samozřejmě jsem chtěl tu nejlepší).
...
U komerčních reprosoustav bychom se bavili o TOP modelech jednotlivých značek - a s patřičnými cenami.
Kvůli cenové dostupnosti jsem volil Troelse a myslím, že mám špičkovou bednu za nesrovnatelně menší peníze (cena součástek do 100 k; které komerční bedny mají součástky v takové hodnotě? :angel: ).
Já jsem se zvukem velmi spokojen. Je potřeba něco víc ...?
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pavel M. píše:Kvůli cenové dostupnosti jsem volil Troelse a myslím, že mám špičkovou bednu za nesrovnatelně menší peníze (cena součástek do 100 k; které komerční bedny mají součástky v takové hodnotě? :angel: )
No spousta. Ovsem u komercnich beden platis za tu kompletaci a auru znacky, coz je prostor, ktery lze z pohledu finalni ceny nafukovat prakticky neomezene. Vyhoda tvych beden je prave ta, ze jsi usetril na vyvoji, praci, distribuci, mzde zamestnancu vyrobce a dalsich x vecech, coz ti dovolilo ten kapital prelit do kvalitnich soucastek :thumbup:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Bartoli píše:https://www.madisoundspeakerstore.com/b ... ck-flange/

Jo ma to zvukovod, imho zadny BE zazrak/zlepseni realne neexistuje :silent:
Kocoure napsal jsem jasne ze se zadne realne BE zlepseni nekona, tedy vpodsate lze zcela seriozne na zaklade mereni dokazat, ze BE kvalitni kalota je srovnatelne kompromisni reseni jako hlinikova kalota stejnyho rozmeru.

Ale jestli chces neferove podsouvat ze tvrdim ze jsou BE kaloty 25mm v necem technicky spatne, tak technicky nejsou....ale taky plati ze nejsou realne v nicem lepsi, nez treba ta hlinikova vecicka ve Vividech.

Simply ono je to BE a Diamond hlavne PR humbuk a reklama komercnich vyrobcu, vyrobci musi predstirat inovace a hifisti to plati.

Koho to zajima muze si najit mereni treba hlinik Vivid G1 a treba ty proflaknute Revely ultima saloon2 s BE a zvukovodem.....cely se to lisi akusticky nahore na vejskach jen tim zvukovodem a to slavne BE je tam jen PR fetis.

DTTO kazdy si muze najit mererni BW800D a BW800 hlinik, je tam taky nulovy rozdil.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co kalota hedvabna?
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:A co kalota hedvabna?
Tak to uz je imho v aplikaci 25mm vejskac prekonana vec (typicky ty hadraky ztraci vykon uz od 5-6 kHz), ale 50mm sredak s hardakem muze byt imho v pasmu 1-3kHz napriklad vynikajici.....takze nelze smahem rici ze hadraky jsou nanic protoze se ten mekky hadr prece jen rad a drive i vice deformuje nez pevnejsi a tvrdsi hlinik.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Bartoli a spol.! Chlapci nechci se Vás dotknout, ale jste si jisti, že píšete do správného vlákna?
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Dieter Burmester píše:
Pavel M. píše:Kvůli cenové dostupnosti jsem volil Troelse a myslím, že mám špičkovou bednu za nesrovnatelně menší peníze (cena součástek do 100 k; které komerční bedny mají součástky v takové hodnotě? :angel: )
No spousta. Ovsem u komercnich beden platis za tu kompletaci a auru znacky, coz je prostor, ktery lze z pohledu finalni ceny nafukovat prakticky neomezene. Vyhoda tvych beden je prave ta, ze jsi usetril na vyvoji, praci, distribuci, mzde zamestnancu vyrobce a dalsich x vecech, coz ti dovolilo ten kapital prelit do kvalitnich soucastek :thumbup:
Přesně tak. :thumbup: Nemám sice značku, ale o to lepší poměr: cena/kvalita. A o to šlo.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Pavel M. píše:
Dieter Burmester píše:
Pavel M. píše:Kvůli cenové dostupnosti jsem volil Troelse a myslím, že mám špičkovou bednu za nesrovnatelně menší peníze (cena součástek do 100 k; které komerční bedny mají součástky v takové hodnotě? :angel: )
No spousta. Ovsem u komercnich beden platis za tu kompletaci a auru znacky, coz je prostor, ktery lze z pohledu finalni ceny nafukovat prakticky neomezene. Vyhoda tvych beden je prave ta, ze jsi usetril na vyvoji, praci, distribuci, mzde zamestnancu vyrobce a dalsich x vecech, coz ti dovolilo ten kapital prelit do kvalitnich soucastek :thumbup:
Přesně tak. :thumbup: Nemám sice značku, ale o to lepší poměr: cena/kvalita. A o to šlo.
Obecne se to cele dalo udelat akusticky od zacatku mnohem lepe (a to pisu jeste hodne diplomaticky), nota bene kdyz mas dole v aktivu velky subwoofer velodyne DD15.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Ja by som to asi upravil - bez ohľadu na pomer cena/výkon sú zvukovo určite lepšie, ako veľa značkových reprosústav s cenovkou 20000 €. Naozaj viem, o čom píšem. Ja som svoje porovnával s bedňami s podobnou cenovkou a môžem pokojne povedať, že po zvukovej stránke by som ich nevymenil. Nechcem písať značky, aby sa zas nerozpútala nezmyselná debata. Ja osobne nemeriam, ale počúvam. Mal som doma špičkové bedne s vynikajúcimi meraniami. Čo z toho, keď zvuk bol na ho...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Bartoli píše: Obecne se to cele dalo udelat akusticky od zacatku mnohem lepe (a to pisu jeste hodne diplomaticky), nota bene kdyz mas dole v aktivu velky subwoofer velodyne DD15.
To mě zaujalo. Sice je škoda, že si s tím nápadem nepřišel, když jsem vybíral co postavit, ale povídej, jsem jedno ucho ...
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Pavel M. píše:
Bartoli píše: Obecne se to cele dalo udelat akusticky od zacatku mnohem lepe (a to pisu jeste hodne diplomaticky), nota bene kdyz mas dole v aktivu velky subwoofer velodyne DD15.
To mě zaujalo. Sice je škoda, že si s tím nápadem nepřišel, když jsem vybíral co postavit, ale povídej, jsem jedno ucho ...
No to co jsi postavil jsou velmi technicky/akusticky prumerne navrzene kompromisni plnorozsahove 3p. malych rozmeru s uz celkem "velkym" basackem. Takovy bedny nebyly a nejsou urceny do sestavy kde cely spodek pod 150 Hz hrave zahraje velky aktivni 15" subwoofer.

Pokud mas subwoofer tyhle nejvyssi kvality tak vubec nepotrebuju delat takovy uz "obasakovany" DIY (nejaky drahy soucastky ve vexli ten podprumerne nevyrovanany vyzarovaci diagram na stredech uz nezachrani, vejskac je taky docela mizernej a vedel bych o lepsich).

Obecne kdyz uz mam doma velky a kvalitni aktivni sub tak jedine technicky racionalni reseni je neco jako kalota Vividy setup 1+2+6 + na basech pod 150 Hz pouzít ten kvalitni subwoofer DD15 a cely nejlip v DSP a v aktivu (ale neni to podminka jen je to cely pak jednoduchy zrealizovat).

Druha moznost je samozrejme neco jako JBL M2/JBL4425 + zase ten velodyne sub se postara o spodek.

Takova jsou stroha technicka fakta.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

No (asi jsem opravdu naivní) čekal jsem nějakou konstruktivní polemiku a efektivní řešení. A jsme zas u stejné písničky. Proto jen stručně:
Bartoli píše: No to co jsi postavil jsou velmi technicky/akusticky prumerne navrzene kompromisni plnorozsahove 3p. malych rozmeru s uz celkem "velkym" basackem. Takovy bedny nebyly a nejsou urceny do sestavy kde cely spodek pod 150 Hz hrave zahraje velky aktivni 15" subwoofer.
Hm. Moje zkušenost z několikaletého soužití s DD15 je jiná. Z mnoha ohledů.
Např. dělit SUB výše jak 90 Hz se mi neosvědčilo. BTW Troels testoval jeho SUB s menšíma budkama. Je to zajímavý poznatek, doporučuji si to přečíst.
Bartoli píše: ...vejskac je taky docela mizernej a vedel bych o lepsich).
"mizernej"?
- Proč?
- Jak jsi na to přišel?
- V jakých sestavách jsi ho slyšel hrát?
- Definuj mizernej.
Bartoli píše: ... a cely nejlip v DSP a v aktivu
Jako použít jednoho Srolla na basy, jednoho na středy a jednoho na vejšky? To asi nedam...
Bartoli píše: Druha moznost je samozrejme neco jako JBL M2
Jasně, tvá oblíbená písnička. Ale zde moje osobní poslechová zkušenost hovoří jednoznačně proti tlakový horně s PA basákem. Z toho už jsem vyrost.
Navíc, protože mám možnost, tak jsem doma přímo porovnával s KV2 audio (lepší PA neznám) a rozdíl byl propastný, bohužel pro PA.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Pavel M: Že sa s ním vôbec bavíš. To naozaj nemá zmysel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od PavelDosko »

Bartoli se jen vyleva sve mindraky, proste ho ignorujte.
neni placka, neni highend
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

No neco jsem se snazil sdelit (ciste technicka debata), ale neuspesne.
Pokracovat v takhle nestrukturovane iracionalni debate nema cenu.

Jde o to ze pokud se proti presne technicky definovanym argumentum postavi imprese ala veta ze delit sub vyse nez 90Hz se neosvedcilo a podobne z prstu vycucane oko dojmy tak dale pokracujte timto smerem beze mne.

Pro ostatni co to tady mozna ctou jen podotknu ze ty basy opravdu jsou tim subem DD15 poresitelne klidne i do 250Hz, v tom neni ani nejmensi problem a treba ty Vividy G1 maji suby uplne naboku metr daleko od stredaku v kisni ale paty element.....proste uz na tom v modalni oblasti pod 300Hz vubec nezalezi kde ten basak placnou, a obecne ten basak muze byt prakticky kdekoliv, i treba v kisni smerem do stropu jako to maj napr sonus faber aida + sonus faber lilium a nebo qudral titan (ty stary 5) a i jiny komercni budky by se nasly. Ze to pak chce v top aplikaci DSP a DRC + mereni rezonanci cimry je samozrejmost. Ale to uz je jen pro pokrocile lidi co umi merit a maji DSP technologii, prece jen tady vladne obsolentni pasivni vexle dogma.

A prosim uz zadne flame a urazky, jen fakta.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od RedBaron »

Vždyť to platí jen pro basy do cca 80 Hz, cokoliv nad jasně slyšíš odkud to leze a když to poleze ze subu, tak je to úplně odjinud než z beden a zvuk bude odtrženej, to už si snad každej vyzkoušel na levných sestavách 2.1, na to nepotřebuje nikdo Bartoliho a jeho rady. Takovou kravinu plácneš ale jak je výškáč o 1cm dál od střeďáku, tak je všechno mršba...
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od jimmi »

Bartoli ak su reprosustavy plnorozsahové basák min.8"10"12" a su 2,3,4pásmové čo zahraju cca 30Hz -6dB tak stačí aj 1 subwoofer ale deliť max tých 80-90Hz.Kludne subwoofer naladiť aby hral len do 50-70Hz. Lepšie su tiež ale použiť 2ks.

.............

Ak nezahraju reprosustavy ten spodok od 40-60 Hz dole už na komplexný posluch treba použiť 2 ks teda na stereo, idealne samostatne 1ks na Lavu a 1ks na Pravu stranu.

.............

Tých 250 Hz je blbosť.A záleži aj kde ich umiestniš.Nad tých 80-90 hz subwoofer nepouživať , je to ako píše RedBaron. :cool:
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Bartoli píše:No neco jsem se snazil sdelit (ciste technicka debata), ale neuspesne.
Pokracovat v takhle nestrukturovane iracionalni debate nema cenu...
...veta ze delit sub vyse nez 90Hz se neosvedcilo a podobne z prstu vycucane oko dojmy tak dale pokracujte timto smerem beze mne.
Bartoli, děkuji ti za tvé postřehy, ale opravdu asi smýšlíme každý jinak. Kde já slyším hudbu, ty vidíš čísla a grafy.
Promiň, ale nedomluvíme se. Proto souhlasím s tvou větou:
Bartoli píše:... dale pokracujte timto smerem beze mne.
Ostatním děkuji za příspěvky a podporu. Vlákno bylo založeno na téma 3-P "stavebnice" od Troelse gravesena, pojďme se k tomu prosím vrátit.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Jeste k tem subum a basaku a iracionalni oko imprese: realita je takova ze napr. ty vividy G1 s basaky placnutymi metr vedle stredaku na boku kisne ala paty element maji delicku 220Hz, vic k tomu nemam - no flame.

K ty 3p. stavebnici - je to typicka lacina 3p. kompromisni konstrukce s malym basackem a velkym stredakem, neni k tomu moc co dale dodavat, ciste technicky je to poskladany proste nejlacineji jak to jde aby to uz trochu hralo i spodek, vyhybka jednoducha za cenu poskaknyho kabinetu a velkych difrakci od celni steny se zubatym reliefem (hruba akusticka chyba).

Vyzarovaci diagram s vykonovymi dirami (velky stredak deleny vysoko).

Opravdu ciste technicky vzato je to v souctu docela slabota.

Jinak jako obvykle nekolik malo lidi co to tu ctou moc dobre vi o co technicky jde ale nenapisou radeji nic (boji se nikam nevedouci flame) a as usual to cely prejdou taktnim mlcenim.... :shh:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od RedBaron »

Ale u Vividu je ten basák součástí ozvučnice a hraje to pořád z bedny, ne z wooferu někde bokem nebo z rohu, to je fakt těžká rána vedle tohle...
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od jimmi »

Bartoli subwoofer a basový reproduktor je absolutne niečo iné.

Aktivny subwoofer máva niekedy už DSP časť ktora umelo generuje subharmonické frekvencie a digitalne umelo vyrobený subbas.Rozne prednastavené EQ krivky.
Zosilnovač može byť "D"trieda aj iné podobné typy alebo ako "AB".
Ozvučnica uzvretá,basreflex,band-pass "tandem" aj iné.

.........

Basový reproduktor hrá povačšine v basom boxe bud samostatnom ale povačšine ako čast kompletnej reprosustavy vo svojom objeme a tiež može byť aktívny ale "odhadujem na 98%" čo ludia doma používaju je reproduktor cez pasivnu výhybku.

Takže téma je Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way CLASSIC a to je určite zvukovo vyladená reprosustava ktorá vyhovuje vačšine poslucháčom.

Ak to niekdo nechápe je to jeho problém ale neni nutné stále dokolečka písať ako ked gramoplatna je "pokazená" krivá a došriabaná a niekomu to tu podobne preskakuje. Tiež to normálny človek nebude počuvať ale ju zahodí.( dnes je to kšeft tak ju predá dalej :razz: )
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

Páni, zaujímavé je to, že každé vlákno po 5 - 6 príspevkoch je absolútne mimo tému. Aj toto. Už je to iba "mlátenie prázdnej slamy" a s Troelsovým projektom to nemá nič spoločné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

aretax píše:Páni, zaujímavé je to, že každé vlákno po 5 - 6 príspevkoch je absolútne mimo tému. Aj toto. Už je to iba "mlátenie prázdnej slamy" a s Troelsovým projektom to nemá nič spoločné.
Pravdu máš!
...
Ale teď jsem třeba hledal jeden svůj příspěvek, kde jsem odpovídal na dotaz, jestli jsem ještě nějak upravoval původní projekt. Psal jsem, že:
1) Co se týká výšek, v projektu se počítá se dvěma variantami - rovná chára a "přirozenější" s poklesem. Já zvolil rovnou. I na měření to vypadá lépe. :)
2) Středovou komoru jsem předělal po vzoru Vividů, Nautilů a spol. Jen to ještě není dodělané, neb to hraje slušně a nenutí mě to dokončit.

No ale nikde ten příspěvek nemůžu najít,.. záhada.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Bartoli »

Pavel M. píše:
aretax píše:Páni, zaujímavé je to, že každé vlákno po 5 - 6 príspevkoch je absolútne mimo tému. Aj toto. Už je to iba "mlátenie prázdnej slamy" a s Troelsovým projektom to nemá nič spoločné.
Pravdu máš!
...
Ale teď jsem třeba hledal jeden svůj příspěvek, kde jsem odpovídal na dotaz, jestli jsem ještě nějak upravoval původní projekt. Psal jsem, že:
1) Co se týká výšek, v projektu se počítá se dvěma variantami - rovná chára a "přirozenější" s poklesem. Já zvolil rovnou. I na měření to vypadá lépe. :)
2) Středovou komoru jsem předělal po vzoru Vividů, Nautilů a spol. Jen to ještě není dodělané, neb to hraje slušně a nenutí mě to dokončit.

No ale nikde ten příspěvek nemůžu najít,.. záhada.
Oni do tech slavnych komor ve tvaru konicke trubice u sneku i vividu stejne rvou klasicke akusticke tlumici rouno, to uz zase neni zadny zazrak, jen obycejne tlumeni :thumbup: A je skoda ze sis z Vividu vzal prave jen tohle, protoze prece jen ten jejich 4p standard 1+2+6+12 je zlaty kalota kompromis uz 30 let - min od doby tech sneku (taky uz pekne stara vec).

Co se tyka ekvalizace (vice nebo mene vysek prepnutim odporu ve vexli), to je vsechno uz celkem detail, nekvalitu vyzarovaciho diagramu to nijak nevylepsuje/nezmění.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od PítrsPraha »

:lol: Bartoli dostal finálního banána na Slovanetu, tak se se svou psychickou nemocí přesunul sem :lol: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

PítrsPraha píše::lol: Bartoli dostal finálního banána na Slovanetu, tak se se svou psychickou nemocí přesunul sem :lol: .
No nevím, zda mu někdo nějakou nemoc diagnostikoval, ale to co tady vytváří je z 90% obhajoba a podpora prodeje jeho reprosoustav.
Divím se, že mu to tady ještě nikdo nezatrhl. "Otrávil" už mnoho vláken i členů :sick:
Čistě za mne: Ptám se - potřebuji se takové diskuse nadále účastnit ..?
...
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Zdravím pánové,
po nějaké době (a dalších desítkách hodin poslechu) mám nějaké drobné postřehy ke špičkové sestavě od Troelse Gravesena. Přitom ještě budu reagovat na některé starší příspěvky:
aretax píše:Zaujímalo by ma, prečo si volil práve túto konštrukciu a nie Jenzen ATS. Meniče sú prakticky zhodné, ale konštrukcia ATS dá lepšie vyniknúť basom...
Obrázek
-
Hlavní důvody byly dva. Jenzen ATS (obrázek výše) je větší a o dost dražší bedna. A je daleko náročnější na stavbu.
Nebyl jsem si vůbec jistej, jestli mi ta stavebnice od nějakého kutila z Dánska bude vyhovovat, proto jsem byl opatrný s výběrem projektu.
Dnes jsem si jistej kvalitou Troelsovo projektů natolik, že bych si od něj rád postavil jeho referenční model. Ale to bych musel prodat tyto AT3-WC alespoň za cenu součástek...
-
aretax píše:To rozohranie trvá min. 200 hod., ako píše Scan Speak, ja tvrdím, že cca rok. Zvuk sa naozaj veľmi zmení k lepšiemu. Basy sa vyčistia, pribudne veľa detailov a bude mierne teplejší a hlavne sa "otvorí" predo - zadný priestor. Buď pri ich hodnotení trpezlivý.
Věřil jsem nějakému rozehrání, ale to, kde je ten zvuk dnes, jaký nastal ještě posun, to je... wow! Poslech se mi líbí čím dál víc! Dávám ti Aretaxi za pravdu. :thumbup:
Myslím, že tomu pomohlo ještě...
Jiri píše:Pavle, gratuluji ke špičkovým bednám a děkuji za možnost si je poslechnout. Změnil jsem názor na DIY reprosoustavy a uznávám, že lze postavit špičkový výrobek i svépomocí ... Myslím, že až jim pořídíš kvalitní stojany na hrotech a provedeš upgrade DACu tak už budou hrát bedny na 100% svých možností. :thumbup:
Tak jsem postavil reprosoustavy do ideální výšky, na pořádný železný stojany, podložil 3x Cerapuc (větší Ceraball) a nestačil jsem se divit...
Zvuk jako celek je naprosto fantastickej, se všemi atributy. Vyvážení, prostorovost, detail, čistota, hladkost, rozlišení, neutralita, hudebnost... vše na výbornou. (A dost dobře si neumím představit, o co lépe můžou hrát ty vyšší modely Troelsovo projektů). S těmito budkami objevuji postupně nově, co to mám ve sbírce za muziku. Když nad tím tak přemýšlím, jedna věc je jistá: Jsou to pro mé ucho nejlépe hrající bedny, co jsem doma měl (počítám i půjčené) a to je si myslím po cirka 25 letech, co se hifi věnuju, slušný konstatování. :smile:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od aretax »

A ešte môžeš čakať ďalšie zlepšenie - pribudnú detaily, vyrovná sa frekvenčné pásmo a zvuk bude presnejší a to minimálne pol roka. Nemyslím si, že vyššie Troelsove modely budú hrať výrazne lepšie, skôr predpokladám, že zvuk bude mohutnejší, teda vhodný do väčších miestností. Ja mám miestnosť 9,5 x 5,5 m a Illuminatory sú pre túto miestnosť ideálne. Čo sa týka frekvencií, prakticky v každej časti miestnosti bedne hrajú skoro rovnako. Nikde nie je basová diera, ani hrb. To isté platí aj pre výšky a stredy. Vhodnú pozíciu som hľadal iba kvôli priestorovému počúvaniu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od PavelDosko »

Pavel M : smim pozadat o fotku jak vypadaji bedny ted ? Diky
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Jiri »

Pavle, také prosím o foto reprosoustav na nových stojanech.
Teď se mi vrátil EPOS mkII po další úpravě u p.Šrolla - je to pecka. Myslím, že u tebe je to jen otázka času až podlehneš pokušení ho vyzkoušet :lol:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

PavelDosko píše:Pavel M : smim pozadat o fotku jak vypadaji bedny ted ? Diky
Myslím, že tu ta fotka někde výše je. Stačí tomu dát povrchový lak, a je hotovo. Zatím jsem se však (pro samé poslouchání) nerozhodl pro odstín.
NIK_0093_small.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od Pavel M. »

Jiri píše:... Teď se mi vrátil EPOS mkII po další úpravě u p.Šrolla - je to pecka. Myslím, že u tebe je to jen otázka času až podlehneš pokušení ho vyzkoušet :lol:
Tak to Jirko gratuluju! :clap: ať ti hudba dělá radost. Já jsem o nový DAC pana Šrolla požádal už před dvěma měsíci a stále čekám...
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Troels Gravesen AudioTechnology 3-Way Classic

Příspěvek od PavelDosko »

diky za obrazek
neni placka, neni highend
Odpovědět