Poslech Revel Ultima Salon

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od Zdeny »

Kamarád se jistě nebude zlobit, když sem napíšu pár postřehů z včerejší návštěvy a poslechu výše zmíněných soustav.
První dojem - čekla jsem, že jsou mohutnější,ale jak se říká černá zeštíhluje. proti DA Temptation jsou to malé bedýnky. Napájely je Audionet MAx, nejvyšší monobloky tohoto výrobce, signal dával transport XY a převodník NAD.Dovezl jsem si svá CD, které znam notu po notě pozpátku. Bohužel, v tomto jsem se vylmi velmi mýlil. Kvantum informací, které RU Salon odhalily, bylo opravdu vysoké. nejvíce po prvních vteřinách okamžitě a neomylně zaujmě absolutní separace zvuku do těch nanodetailů. Prostor se odehrává v tak široké bázi, že koně na CDR.W. Amused to death příjíždeli ze zahrady. Vokály v poslední skladbě jsou přesně, jako na koncertě. Dvě baby nalevo, dvě baby napravo, uprostřed Waters. Dosud vše v prostředku. Z jiného soudku - Tubular Bells II - digital sound processor přijede zleva, odjede mimo místnost, vrátí se a pak objede posluchače velkým obloukem kolem. Neskutečné!!! Pinetop perkisns _ basa absolutní, tak jako nikdy dosud. Poslouchali jsme kupy skladeb a vždy stále stejný dojme. kompaktní, absolutně rozpitvaný neunavující rozseparovaný, přesný, barevný,m dynamický-víc mě nenapadá zvuk, který jsem dosud nikdy nikde nesylšl, ani se mu nepřiblížil (všemožné top bendy od BW, DA, Sonus a mnoho dalších, včetně gigantických Tannnoy Westminster a všech možných jiných na všech možných i nemožných zesilovačích). púro mě absolutní zvuková konečná, na které jsem shledal jen jednu vadu - člověka nutí, aby si vybral ze skladby jeden nástroj, jeden hlas, jeden bubínek a sledoval, jak na něj muzikant hraje. Neskutečné, že člověk dokáže vylovit třetí hlas vokálů, který nikde nezapadne a poslouchá jej od začátku až do konce sklady, přičemž si hladce odfiltruje zbytek kapely či souboru. nevídané, neslýchané. Nikdy jsem u kamaráda nevyrdžel poslohcta 4 hodiny, až včera. Měl doma ultraderahé sousavy od Danyaudio, BW, a zesilovče bych nespočíta, včetně například Classe Omega, ale včera jsem odjel totálně učarován. Prostě tohle je jedna z nejlepších beden na světě, přesně, jako to napsla Atkinson ve Stereophile. Absolutní, dokonalé a v kontextu high-endu nevídaně levné-obdobné soustavy stojí 4-5x více.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od Zdeny »

Ano,jsou.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od lubos »

Zdeny je to tak ako píšeš, už len záleží či chceš pri počúvaní hudby si oddýchnuť, z relaxovať alebo rozobrať každú skladbu na nanodetaily, tých milión detailov je strašné otravných a únavných. Ja osobne počúvanie beriem ako oddych, inak za cenu 235t. je to určíte dobra kúpa a viem si k ním predstaviť kvalitný ačkový lampový zosik.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od Zdeny »

Bojím se, že by to musel být pořádný parostroj. Citlivost 85,5dB. Maxxy hrály na -5dB a bylo tak akorát:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od Dieter Burmester »

200W lampove monobloky, jak zaznelo nedavno v jinem vlakne, nejsou urcite problem :smile:
Dieter Burmester
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od lubos »

Zdeny píše:Bojím se, že by to musel být pořádný parostroj. Citlivost 85,5dB. Maxxy hrály na -5dB a bylo tak akorát:-)
Citlivosť u Revel Ultima Salon 2 je SPL/M @ 2.83 V: 86.4 dB a nominálna impedancia: 6 ohm (minimum 3.7 ohm @ 90 Hz) a Audionet MAX má výstupní výkon 400 W do 8 Ω, 700 W do 4 Ω, 1100 W do 2 Ω, takže niekde v reťazci musí byť problém.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od Zdeny »

lubos píše:
Zdeny píše:Bojím se, že by to musel být pořádný parostroj. Citlivost 85,5dB. Maxxy hrály na -5dB a bylo tak akorát:-)
Citlivosť u Revel Ultima Salon 2 je SPL/M @ 2.83 V: 86.4 dB a nominálna impedancia: 6 ohm (minimum 3.7 ohm @ 90 Hz) a Audionet MAX má výstupní výkon 400 W do 8 Ω, 700 W do 4 Ω, 1100 W do 2 Ω, takže niekde v reťazci musí byť problém.
Není a nebyl nikde žádný nejmenší byť ani náznak sebenepatrnějšího problému. Nevím, kde jsi na tohle přišel.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od lubos »

Ja mam na preampe hlasitost od -80 do 0 , kde 0 je max. a keby som hral na -5 tak to uz moj zosik by bol na konci sil. :sad: Zdeny co je u Audionet hlasitost -5 dB ?
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Poslech Revel Ultima Salon

Příspěvek od Bartoli »

Kde ty maly Revely nakonec skoncily?

Jsou to siroko daleko nejpovedenejsi maly komercni 4p. bedny co se tu vyskytly.
Odpovědět