MAGICO S7

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

MAGICO S7

Příspěvek od Vlado222 »

MAGICO S7 - Reproduktory s magickou cenou :smile: -> http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... -magico-s7

Magico S7 není o rozlišení - tady jde o jakýsi vyšší druh, jakési "nadrozlišení". Reproduktorům neunikne vůbec nic - nečekejte ale takový ten typ tlačeného superdetailu, jako to dělají páskové měniče. Magico na to jde úplně z jiného konce - S7 jakoby odstranily zvuku z cesty všechny překážky a prohnaly i vzduch v místnosti čistícími filtry, aby ani nejmenší prachové zrnko nestálo v cestě jejich průzračnosti. V kontextu toho, co jsem slyšel v této sestavě (a dělené Constellation Audio byly lepší, než integrovaná verze), se obávám, že mi odteď dál bude jakýkoli jiný zvuk znít zaprášeně a neklidně. Možná to zní jako fráze, ale potřeboval jsem pak pár dnů na to, abych bych opět schopen akceptovat zvuk mé domácí sestavy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MAGICO S7

Příspěvek od efičák »

Magie celková, že by ozvučnice z hliníku byla ta pravá konečná?

V Mnichově se mi líbily Magico bedny velmi, jen informace o ceně mi nechávala takové pomyslné špunty v uších s vědomím, že si takové bedny ani nedopřeji poslechnout, neb jich jistě nikdy nedosáhnu.
Pro mne byl poslech Magico lepším požitkem, než například Focal a jiné výrazné, stejně drahé značky.

Kdybych měl například cukrovar nebo plynové ložisko, asi bych neodolal a udělal si radost. Ve skutečnosti jsou velmi bohatí lidé velmi racionální a takové částky za zvuk neutrácejí. Studia nadávají na českou kupní sílu, ale při našich mzdách je zázrak, že si někdo koupí integrovaný zesilovač přes 100tisíc. A prodávají se. :thumbup:

Ale moudrý čech ví, že bedny jdou udělat za nula nula prdlačky, v garáži udělá dřevnici, repráky z PA a jak to hraje !
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MAGICO S7

Příspěvek od efičák »

Jejich repráky vypadají velmi kvalitně a hliník asi tlumí vibrace. Výsledek je opravdu dobrý.
Ten jejich zvuk připomíná běžný "obyčejný" živý vjem. Málo zabarvení a hodně zřetelného zvuku bez monitorové přehnanosti.
Nacpat všechny hodnoty do vyhybky v nejlepších součástkách taky něco stojí.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Magie celková, že by ozvučnice z hliníku byla ta pravá konečná?
Bartoli by rozhodne nesouhlasil :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: MAGICO S7

Příspěvek od fox »

Bohatý člověk si většinou váží peněz a raději by tyto peníze investoval.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Vlado222 »

Fox myslím že u bohatých ľudí to nie je o vážení si peňazí ale o preferenciách.

Určite sa nájde niekto čo ich kúpi. Zrejme nejaký bohatý hifista. Na každú dieru sa nájde záplata.
Ja patrím k tým čo sa vedia potešiť z pohľadu na dobré a kvalitné veci, aj keď ich nevlastním. To je jedno či ide o autá, audio, ženy ...
V hifi by sa mal podľa mňa držať človek zlatej strednej cesty. Hmm ale čo je to tá stredná cesta?
Pre niekoho už high end pre iného len low end. Všetko je relatívne.
Človek sa má zakrývať takou perinou na akú má a tešiťsa že ju vôbec má lebo súľudia ktorí na nijakú perinu nemajú.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Bartoli »

Akusticky je to zas jen mizerny 3p. kompromisni setup 1"+6"+ 3x 10" basaky.

Ty PR pohadky o specialni slitine hliniku a jak je to lepsi nez treba MDF /z MDF to placa i focal/ jsou pekne na vode, je to takove hifi vodoo.

BTW problem toho "Magického" skeletu jsou ale krom jineho "minusove" sroubove spoje, bohuzel mechanicky to pak cele je mirne receno "nic moc pevnost".

Bodovy spoj je bodovy spoj.

To panecku kdyby to odlili z jednoho kusu slitiny, to by byla jina pevnost.

Nejlepsi rozumne vyrobitelne skelety jsou kompozitove skoro monokoky, napr. Vivid, sneky a podobne, ale to uz pisu jen pro kontext jak to delat dobre.

PS: Magico ma prumerne mereni, neni to zadna extratrida.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: MAGICO S7

Příspěvek od pasul »

Z Bartoliho odborník. Hele názor si klidně napiš. Ale tvůj přístup alá, já jsem to stavěl a vy všichni co to zkoušíte jakkoli jinak jste pitomci, mě začíná vážně srá..... Dost pochybuji o tom, že vše co tady tvrdíš, že je špatně, máš ty praxí ověřeno a naposloucháno. Když odpaníš ženskou, tak to neznamená, že rozumíš všemu a navíc můžeš všechny okolo poučovat, co je a není správné. A pokud ti to někde jinde trpí, tak se laskavě seber a běž to řešit tam. Tady tímto akorát rozesíráš všechny vlákna kde napíšeš a vyvoláváš ohnivé prostředí. Což jak jsem koukal děláš na všech fórech.

Díky tady tomuto přístupu má zde spousty lidí a i kvalitních techniků banán. Protože jsou to lidi, kteří tomu rozumí a nedá jim to, aby nereagovali na takového výplody. Podle mě akorát škodíš fóru. A odhaduji, že nebudu sám, kdo má podobný názor.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: MAGICO S7

Příspěvek od sartel »

Co čekáš, když milý Vlado222 založí stejné vlákno na vedlejším foru a schválně zamává červeným hadrem. :roll:
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: MAGICO S7

Příspěvek od pasul »

Co to má sakra společného s tím, že někdo svým již všem předem známým přístupem vše šmahem shodí ze stolu dolů??? Nechápu co tím básník chtěl říci. Založím vlákno o nepochybně kvalitním výrobku. Proč kdokoli z techniků dokáže normálním způsobem popsat, co se mu zdá špatně a proč. Ale toto co zde předvádí Bartoli nemá s tímto přístupem nic společného...

A vůbec. Nezasírat další vlákno zbytečnými kecy o ničem. Však obrázek si každý udělá nepochybně sám.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: MAGICO S7

Příspěvek od lubin »

Ta cena je ale brutální, neadekvátní. To už musí být poloblázen, kdo si to koupí a hlavně...musí k tomu mít pořešené ostatní komponenty a hlavně akustiku v poslechovce. Bratru sestavička za 5 mega. Takových už bude hodně málo v našich končinách.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Bartoli »

lubin píše:...musí k tomu mít pořešené ostatní komponenty a hlavně akustiku v poslechovce. Bratru sestavička za 5 mega. Takových už bude hodně málo v našich končinách.
Jsou to zase jen pasivni bedny s sirokym vyzarovanim = naroky na zatlumeni cimry jsou vyssi a v modalnim pasmu cimry pomuze jen DRC.

V pojeti hifisty co to propoji s drahym zelezem a neposkytne tomu ekvalizaci na basech v modalni oblasti to bude akusticky vzdy dole jen draha bida -jak se lidove rika hory doly s mody cimry +-10 dB. V tomhle je interakce beden a mistnosti dominantni faktor pro fr pod 200Hz.

Je to dnes anachronismus delat ultradrahe bedny za miliony s pasivni vyhybkou.

V DSP aktivu to ale magico nenabizi.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MAGICO S7

Příspěvek od PavelDosko »

bych uz i tipnul ze Bartolimu urvou kupci ruce a nebude mit cim psat, ale asi ne ... i kdyz buh vi cim to klofe

pardon za OT
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Yngwie »

lubin píše:Ta cena je ale brutální, neadekvátní. To už musí být poloblázen, kdo si to koupí a hlavně...musí k tomu mít pořešené ostatní komponenty a hlavně akustiku v poslechovce. Bratru sestavička za 5 mega. Takových už bude hodně málo v našich končinách.
Pro někoho je 5 mega jako 5 korun, takže bych si nedělal hlavu o kupce ... Magico je super, ale slyšel jsem před časem pouze S5. Osobně bych nešel ani do Vividů ... raději JBL Everest 6700.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Bartoli »

Yngwie píše:
lubin píše:Ta cena je ale brutální, neadekvátní. To už musí být poloblázen, kdo si to koupí a hlavně...musí k tomu mít pořešené ostatní komponenty a hlavně akustiku v poslechovce. Bratru sestavička za 5 mega. Takových už bude hodně málo v našich končinách.
Pro někoho je 5 mega jako 5 korun, takže bych si nedělal hlavu o kupce ... Magico je super, ale slyšel jsem před časem pouze S5. Osobně bych nešel ani do Vividů ... raději JBL Everest 6700.
No tvoje nadseni z JBL Everest 6700 utlumim, neni sance ze to bude lepsi nez JBL M2/1518.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli píše:No tvoje nadseni z JBL Everest 6700 utlumim, neni sance ze to bude lepsi nez JBL M2/1518.
Jsem zvedavy na zduvodneni :mrgreen:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:
Bartoli píše:No tvoje nadseni z JBL Everest 6700 utlumim, neni sance ze to bude lepsi nez JBL M2/1518.
Jsem zvedavy na zduvodneni :mrgreen:
FYI everesty 6700 maj delicku 850Hz + 15" basak, JBL M2/1518 maji delicku 800Hz + 15" basak.

Delici fr a velikost basaku definuji sirku svazku, stejne siroky svazek musis hladce napojit na hornu s kompresnim driverem.

Je to elementarita ale v zasade vlnova delka pro 800Hz = rozmer zvukovodu...tedy cca 42-45cm.

Zvukovod Everestu je hodne siroky (cca 100cm) a vertikalne nizky (cca35cm)....napojeni everestu 6700 na ten 15" basak na 850 Hz nebude tak hladke jako je napojeni WG na 15" basak u JBL M2/1518 na 800Hz.

JBL M2/1518 je nejlepsi bedna jakou JBL dnes nabizi, ale hifisti s tim budou mit asi problemy protoze ty everesty jsou cca za 60 000 USD a JBL M2 jsou za 20 000 USD....asi proto maj everesty lepsi dyhu :silent:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to Yngwie 40.000 USD usetri :thumbup: :lol:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:Tak to Yngwie 40.000 USD usetri :thumbup: :lol:
No ale pak nebude mit peknou dyhu everestu a obdiv hifistu :angel:

Stejne je ten svet highend produktu takovy salivy, kdejaka draha bedna je horsi nez lacinejsi bedna a u zesilovacu je to podobne, pamatujes Dietre jak jsi dostal lekci o Burmestrovi a jeho mizernem mereni od Bunty a Macury.

Tak asi tak no. :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Dieter Burmester »

To si pamatuji, bohuzel pro ne (jsou-li to tak ochotni brat, ze...) jsem vsak slysel treba Soulution s "nebeskymi" parametry a hadej co? Za Burmestery bych je nevymenil, ani kdyby mi ty belave skrine nekdo nabizel zadarmo. Jinymi slovy, ja merim zasadne uchometricky, ale to jsme uz trochu OT. Preji ti setkani s manazerem svetoveho formatu :cool:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: MAGICO S7

Příspěvek od Bartoli »

Solution je fajn, hraje uplne normalne ale cena tech zesu je imho nenormalni, ale to uz je fakt OT.
Odpovědět