ATC SCM 40

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

ATC SCM 40

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od valderon »

Popravdě nevím,jak mám tu recenzi uchopit :lol: Připadá mi protichůdná v názorech. Jsou recenze,kdy je to tak popsáno,že mám pocit,že to vlastně slyším :lol: ,při této neslyším nic :-? :smile: Ale chápu,že není asi jednoduché psát recenze.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Bartoli »

Technicky je to maximalne dobre kompromisni 3p. s kalotou, ten 75mm stredak je asi to nejlepsi co se da sehnat do 3p. kalotovy bedny.
Pak uz je v kalota setupu lepsi jen 4p. kalotova bedna jako vividy a podobne.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od aretax »

valderon píše:Popravdě nevím,jak mám tu recenzi uchopit :lol: Připadá mi protichůdná v názorech. Jsou recenze,kdy je to tak popsáno,že mám pocit,že to vlastně slyším :lol: ,při této neslyším nic :-? :smile: Ale chápu,že není asi jednoduché psát recenze.
Ani ja sa v tejto recenzii nevyznám, ale podľa recenzie by som to hodnotil ako: technický zvuk.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od valderon »

A to se mi právě nezdá. Jasně,je těžký definovat co je technický (vlastně jakýkoliv) zvuk. Ale jakožto vlastník beden ATC vím,jaký mají zvuk,ale technický bych to nenazval. Znám zvuk ATC ,a proto i říkám že ta recenze je rozpačitá...+ čistý zvuk , - Čistý zvuk , nástroj nemá tělo,ale je tam cítit tělo,... něco v tom smyslu :lol: :lol:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Pytell »

SCM 40 jsem neslyšel, ale jako majitel SCM 35, vím jak hrají ATC, hlavně ty středy, což je hlavní gro hudby mají excelentní. Na to, že mají malý basák jdou i hodně hluboko. Až na ten výškáč, bohužel časem odchází.

Autora recenze brát trochu s reservou, pamatuji si jak jsem s kolegou byl v jednom studiu na poslechu a on tam měřil bedny, když jsem mu řekl , že si musí SW nejdříve zkalibrovat ( ten SW znám ) a až poté začít měřit,odvětil , že to má jednou nastavené ?!?!? , potom ani nevydal recenzi na dané bedny.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od aretax »

Pytell píše: Autora recenze brát trochu s reservou,
S tým úplne súhlasím. A nie len trochu. Stačí si pozrieť jeho recenziu McIntosh C2500, ktorý zhodou okolností vlastním. Skutočný zvuk sa s jeho recenziou absolútne nezhoduje. Zaujímalo by ma, čo takýmito recenziami autor sleduje. Alebo že by to bolo jasné...?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od valderon »

To Pytell: Můžeš se prosím rozepsat o tom výškáči? Jedná se o všeobecný problém napříč výrobci,nebo jsi to zmínil přímo na ty 35? Nebo tím trpí všechny modely ATC? A dá se říct proč odejde a jak dlouho zhruba vydrží? Děkuji!
Jinak o ATC se moc nemluví a spousta lidí je ani nezná,nikdy o nich neslyšeli. Je to škoda,protože já osobně zvuk ATC mám rád a mám pocit,že je to seriózní výrobce,ale technice nerozumím,možná se pletu. Jsem si na jejich zvuk zvykl a máloco se mi potom líbí...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Pytell »

Zmínil jsem to konkrétně na 35, bohužel po cca. 4 - 5 letech výškáč Vifa vyschne a projeví se to postupným ubýváním výšek , reproduktor se jeví při měření jako OK , ale bohužel toto je bolístka. Byla doba kdy se nedal tento výškáč sehnat, ale nyní už se sežene.

Co se týče zvuku ATC, kdo jednou okusí , už není návratu zpět -- ne jenom u mne , ale u spokojených kolegů co mají tuto značku. Ten zvuk je tak návykový, že u jiných značek Vám bude vždy něco chybět.

Ano moc rozšířená tato značka není v našich končinách.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Pytell »

Aretax : plný souhlas.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od RedBaron »

Pytell: Ty repra vypadají fakt dobře, zajímalo by mě např. srovnání s VMA I EVO od Martina Vitvara :?:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od valderon »

Pytell: Díky za info,kamarád má 35, takže pokud už to nečte,tak ho nepotěším...právě u mě kamarád slyšel 50, a hned se zamiloval do zvuku ATC,takže je už vlastní :clap: . Já nemám ani tak problém,že něco u druhých repro schází,ale spíš že tam bývá něco navíc,co mi po chvíli vadí...ano,většinou není potom cesty zpět :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pytell píše:Co se týče zvuku ATC, kdo jednou okusí , už není návratu zpět...
Netvrdim, ze to neni pravda, ale tuhle vetu (resp. souveti) jsem slysel v souvislosti snad s kazdou znackou HQQF nevyjimaje :smile:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Bartoli »

Technicke kouzlo toho ATC 75mm kalotoveho repraku je maly rozmer a kvalitni "motor".

Proste to takhle s 75mm kalotou bude v pasmu 1-3kHz o dost lepsi nez 7" stredak v kalota standardnim 3p. setupu 1"+7"+ basak.

To ostatni jsou jen imprese a dojmy bez opodstatneni.

Jak vypada kalotovy 3p s cca 6" -7" stredakem muzete videt polopate treba tady:

https://www.youtube.com/watch?v=RP5Ka_93Tfg

https://www.youtube.com/watch?v=-ypov6xMw4Q
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Zdeny »

Panebože, won je i tady!!! Je jak trpajzlík, všude vleze a nedá pokoj. Rychle ho zabanujte, než bude peklo i tady.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od aretax »

Nereagovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od bohus »

Mám taky ATC 40, ale ještě ty né ohnuté a to na doporučení kolegů z dojčlandu.
Nestěžujuji si ani na výšky ani na basy, ale vzhledem k mému zvyku na Sonus Faber Guarneri Palladio, se není možná čemu divit.
Ale pro jistotu je krmím monobloky á 550 W. (+předzes. Audioresearch Ref 5 a k tomu SACD Krell Evo 505)
Po tolika změnách co jsem prodělal jsem naprosto spokojen.
Takže ano, krystalický zvuk, ale se současným plným obsahem, čili ani nepitvám ani neposlouchám kouli,
raduji se z muziky kterou mě těší poslouchat a to nejen žánrově.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Zdeny »

Pánové, mám zcela vážný dotaz. Bylo by možné poprosit někoho, kdo ATC40 vlastní, abych si je ohl u něj v domácích podmínkách poslechnout? Samosebou respektuji podmínky a "vstupné" bych dovezl. Jsem ze Šumperka, čilo ideálně někde poblíže, ne v Aši.-) Mohl bych zajet do studia, ale vím z praxe, že domácí podmínky lépe postihují podstatu věci.

SZ, nebo mail. Děkuji předem za případné reakce, kyby nějaké byly.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Nordland

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Nordland »

Pytell: Ty repra vypadají fakt dobře, zajímalo by mě např. srovnání s VMA I EVO od Martina Vitvara .

ATC SCM 40 jsem neslyšel, za to jsem bohužel vlastnil VMA Evo skoro rok :thumbdown: . Výškáč a basák je odpad, na plné čáře je přehrají Xavian Piccola, při rozumné hlasitosti. %-(
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ATC SCM 40

Příspěvek od Pytell »

Srovnání ATC kontra VMA nemám. Ale ATC je jiný level. I když jsem jednou u jednoho hifisty slyšel VMA I nebo II, už si nepamatuji a zvukem mne neurazily, ale neoslovily svým podáním zvuku.
Odpovědět