Subwoofer

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Subwoofer

Příspěvek od Sonorous »

Máte někdo zkušenost jaká je výhoda dvou subwoofrů? Jak je pak ideální je umístit a jestli je dobré mít dva stejné nebo mohou být i každý jiný?
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Subwoofer

Příspěvek od pasul »

Dneska samé lepší otázky koukám. Hned vedle pojistky.

Subwoofer jsem zatím zkoušel jen jeden. Proč se dává jen jeden je asi všem známo. A proto bych určitě dal 2. Kam s ním a jestli můžou být různé. 2 různé bych nedával. A kam s nimi - to se musí změřit. Bez měření to je jen pocitovka. A i tak to chce zatlumenou místnost. Tak mě napadá - kdyby měly 2 různé subwoofery měření (Jako např. Velodyne řady DD), tak můžou být i různé. Proč ne.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Subwoofer

Příspěvek od Vlado222 »

:arrow: http://www.audiodrom.cz/recenze/reproso ... pl800.html
...neodolal jsem vyzkoušet, co udělá se zvukem subwooferový tandem. Většina odborné literatury předpokládá, že nejnižší frekvence nejsou směrové, a tudíž je úplně jedno, kam subwoofer postavíte (za předpokladu, že ke dobře sladěn s hlavními reproduktory). To se mi nepotvrdilo a naopak záleželo na tom, byly-li subwoofery v prostoru, u zdi nebo v rohu - skoro stejnou měrou jako u reprosoustav. Skončil jsem s umístěním na zemi vedle hlavních soustav a mohu říci, že rozdíl mezi systémem s jedním nebo dvěma subwoofery byl značný...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Subwoofer

Příspěvek od wolf »

K tej smerovosti...ono záleží ako nastavíš hranicu horného filtra, pod 60 Hz sa už nedá zdroj lokalizovať, takže ho teoreticky môžeš dať hocikde.
Ja hrám s jedným , na druhý nemám jednoducho plac. Mám ho medzi hlavnými reprákmi ale natočený tak , že hrá do boku. Najhlubšie basy my hraju ako by s hlavných repro...... Samozrejme dva by boli asi asi lepšie.Pripájam sa k názoru ak subwoofer , tak s vlastným meraním.
Rozdiel vo zvuku medzi "surovým" a nastavením bufíkom je obrovský. Hrám na Velodyne SPL 1000.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Subwoofer

Příspěvek od valderon »

TAky mám jen 1 SPL 1000 ultra a je to super,někdy a něco poslouchám i bez,protože po výměně aparatury ho už nepotrebuji tolik.Dokonce jsem ho chtěl i prodat,ale za to,co mi některí nabízeli,jsem si řekl,že si ho raději nechám,chleba to neptá.Mám velké bedny co umí hluboký bas , a proto ho mám nastavený na 40Hz a dokrmuji jen tento spodek.A s tou směrovostí souhlasím.Mám ho mimo rozteč beden a dokonce za bednama a při této frekvenci nemám problém se směrovostí.Ale je hodně důležitý mít sub,který ma DSP,mikrofon a dá se prostě dobře nastavit a sladit.Takové dálkové ovládání je maličkost,ale při nastavování nedocenitelná!!! Já to ladil tak 2 měsíce.Když jsem si už myslel ,že dobrý,tak po čase něco vadilo,a tak pořád dokola,až se mi to povedlo.Neumím si představit,jak probíhá nastavení 2 subů.Možná se pletu,ale raději pořádně nastavit a sladit 1 sub,než mít 2 a blbě sladěný.A nakonec,nejde o hloubku basu,kterou zahraje sub,protože mé bedny umí jít hluboko,ale ta "váha" basu je paráda.
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: Subwoofer

Příspěvek od jeronym »

za sebe říkám 2 subáče jsou lepší než jeden. mám odzkoušeno a hraju. sladit to není těžké. za den, dva se to dá. beztak pokud se podívám na velké bedny, tak co to je? subáč co umí hrát i o něco výš + regálek. jen to je v jedné krabici oddělěné uvnitř, namísto dvou. taky si můžu jemně doladit spodek do mé místnosti.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Subwoofer

Příspěvek od Bartoli »

Odpovědět