Audio Physic - Avantera

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Mark Levinson »

Audio Physic uvedl k 25. výročí existence sloupovou novinku Avantera. Jejich design i zvuk se mi vždy líbil. Jedná se o tři a půl pásmové sloupky, cena je stanovena na 13.000,-€ a hodnocení za zvuk je 93%.

Technické údaje:
Váha: 40 kg
Doporučený výkon zesilovače: 40-250 W
Impedance: 4 Ohm
Frekvenční rozsah: 28 Hz - 40 kHz
Citlivost: 89 dB


ObrázekObrázek
Obrázek
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od martinowsky »

Krasavci jako vždy od PA :-)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Mark Levinson »

Kdo jede letos do Mnichova na výstavu, tak bude mít možnost je tam slyšet. Měli by tam mít premiéru, tak jsem zvědav na první poslechové dojmy.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od pasul »

Škoda, že Kronosy již nejsou. To bylo to nejlepší, co jsem do teď asi slyšel. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Mark Levinson »

No jo, Kronos je Kronos :thumbup:.
To už je legenda. Momentálně je jejich vlajková loď model Cardeas a Avantera jsou druhé v řadě. I tak to bude asi slušný zážitek je slyšet v Mnichově.

Obrázek

ObrázekObrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Mark Levinson »

Pro mne trochu zklamání, že letos v Mnichově nehrály ani tyto krásky dobře. Ve vlákně "Mnichov 2011" dostala značka Audio Physic docela špatné hodnocen a Jiri píše, že Avantery byly vysloveně nedobré :thumbdown:.
No, možná to bude tím, že je to výstava. Možná, že v domácích podmínkách nebo v dobrém studiu budou hrát mnohem lépe než na výstavě. Možná......
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Jiri »

Na návštěvu v AP expozici jsem se těšil nejvíce. Překvapil seriozní přístup kdy každou hodinu byla asi 30min uzavřená prezentace pro cca 18lidí kteří si udělali během dne rezervaci. Bohužel samotná prezentace Avantera byla špatná. Zvuk nebyl moc detailní a prostor v nahrávkách na který jsem zvyklý se také nekonal. Hrálo se na železe od Pathos (CD Endorphin a monobloky asi InPower Mono). Mezi hudebními ukázkami vysvětlovali jaké "vychytávky" mají nové Avantera ale když jsem si potom mohl prohlédnout řez reprosoustavou tak při ceně 13tis EUR jsem tedy čekal více (měděná 4mm tkanička ala HAMA k basákům a korpus bedny ze slabé MDF, ...).
Taky se mi zdálo, že u AP si nedělali hlavu s akustickýma úpravama předváděcí místnosti protože byla holá narozdíl od většiny ostatních vystavovatelů. Jinak Avantera hrali ještě v jedné prezentaci (nevím už přesně co to bylo za vystavovatele železa) a bylo to lepší ale pořád ne tak bych čekal. Chci si je poslechnout někde ve studiu protože doufám, že šlo jen o nepovedenou prezentaci od AP.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Jiri »

Recenze z německého květnového STEREO ke stažení v angličtině zde:

http://www.wavecor.com/html/announcemen ... tereo-5-11
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Audio Physic - Avantera

Příspěvek od Vlado222 »

Mark Levinson píše:Pro mne trochu zklamání, že letos v Mnichově nehrály ani tyto krásky dobře. Ve vlákně "Mnichov 2011" dostala značka Audio Physic docela špatné hodnocen a Jiri píše, že Avantery byly vysloveně nedobré :thumbdown:.
No, možná to bude tím, že je to výstava. Možná, že v domácích podmínkách nebo v dobrém studiu budou hrát mnohem lépe než na výstavě. Možná......
Podľa tejto recenzie: http://www.audiodrom.cz/recenze/reproso ... ntera.html by nemali hrať zle.
Sám som majiteľom AudioPhysic Virgo V a podľa toho čo z nich lezie :shock: si myslím že Avantery budú super. :smile:
Má s nimi niekto osobné skúsenosti?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět