Xavian Orfeo

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

orfeo_luxman.jpg
Z dnešní poslechové seance Xavian Orfeo + Audia Flight Three S/Luxman L-550AX/dělenec C-700u/M-700u

Dojmy jsou veskrze pozitivní a kvituji také možnosti jemného doladění zvuku vzhledem k sestavě skrze různá zapojení na zadních terminálech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

Ještě jsem zapomněl Valdovi Navrátilovi poděkovat za pohostinnost a trpělivost.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bud frajer a rekni mu to do oci :lol:
Dieter Burmester
nope
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2012 19:04

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od nope »

Yngwie

Prosím, napiš něco více. Moc rád bych si poslechl tyhle kombinace na vlastní uši, ale asi se mi to nepodaří.
Slyšel jsi i Virtuosy?
Jaký je rozdíl ve zvuku Orfeo a Franco Serblin Accordo, které máš doma?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

Bude recenze ... sepisuji dohromady. Virtuosy jsem neslyšel zatím, ale chystám se na to.
nope
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2012 19:04

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od nope »

Super. Díky. :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

http://www.svetaudia.cz/recenze-xavian- ... ahudka/157

tak tady je výsledek mého snažení :mrgreen:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Vlado222 »

Pekná recenzia. :thumbup:
Vedel by si, resp. mohol by si porovnať ich charakter aj s regálmi SF Olympica I? Keď už si ich porovnával so svojimi Franco Serblin. Predpokladám že na basoch budú dosť podobné s SF.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

Osobně bych řekl, že SF Olympica I nemají na Orfeo vůbec v ničem ... SF nemá to čím je zajímavé Accordo. Mezi Olympica I a Orfeo bych vůbec neváhal.
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od han »

Dovolil bych si trochu polemizovat s recenzí na Orfea, které jsem taky slyšel ale přímo u výrobce v Hostivicích. Podání nízkých frekvencí je velmi umírněné (hodně záleží na akustice poslechového prostoru a elektronice ) a housle jsou jednoduše fantastické.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

han píše:Dovolil bych si trochu polemizovat s recenzí na Orfea, které jsem taky slyšel ale přímo u výrobce v Hostivicích. Podání nízkých frekvencí je velmi umírněné (hodně záleží na akustice poslechového prostoru a elektronice ) a housle jsou jednoduše fantastické.
Psal jsem, že záleží na prostoru a také na připojeném zesilovači.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

Ještě podotknu, že mé výtky jsou z velmi kritického pohledu a mých vlastních zkušeností. Orfea jsou prakticky vzato vynikající regály :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:http://www.svetaudia.cz/recenze-xavian- ... ahudka/157

tak tady je výsledek mého snažení :mrgreen:
A kdyz ses tedy snazil, proc ti v nekterych vetach chybi slovicka a v jinych se zase opakuji? :lol:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od efičák »

Líbí se mi test, má to svůj rukopis a vlastní názor.
Poslech je velmi individuální zážitek. Nikdo nemá stejné podmínky, zkušenosti, vkus, náladu, očekávání...
Zvuk dobrý - všechno dobré
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od adrian »

Dobre sa to cita,ako vzdy a vobec to nieje jednotvarne,ako som zvyknuti inde... :clap:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od han »

Navázal bych na pěknou recenzi obecným zamyšlením nad zvukovým pojetím reprosoustav ze strany výrobců.
Měl jsem doma nějaký čas tady na fórech velmi ceněnou reprosoustavu ale stále jsem se zvukem nebyl spokojen, proto jsem ladil systém přes kabely a podobné nesmysly. Doma mi hrál velmi efektně jazz ( Forcione, Krall ....) ale s reprodukcí klasické hudby jsem nebyl spokojen. Omluvou bylo, že CD jsou špatně nahraná. Dnes už vím, že nahrávky byly v pořádku ale bedny neuměly zahrát klasiku. Proto asi nemalé procento audiofilů klasiku poslouchá jenom sporadicky nebo vyhledávají pouze audiofilské labely, které mají nahrávky naladěny na tento typ beden. Problém je v tom, že nejlepší světové sobory a sólisti nahrávají pro DG, Decca, Warner Classics.... Xavian je jedna z mála firem, jejichž produkty tu klasiku zahrát umí, proto jsou univerzálnější. Zvládnou i jiné žánry, třeba Jiří Pavlica - Chvění - opravdu hodně náročná věc na reprodukci. Nakonec ten jazz - Krall, Forcione, ... stejně neposlouchám, protože je to o ničem.
Další problém je v současné době velmi populární streamování hudby ale to bych píchnul do Čapího hnízda a to je do jiného vlákna.
Xaviany jsou podle mého názoru univerzální, krásně provedené bedny, kde poměr výkon/ cena je excelentní.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

han píše:Navázal bych na pěknou recenzi obecným zamyšlením nad zvukovým pojetím reprosoustav ze strany výrobců.
Měl jsem doma nějaký čas tady na fórech velmi ceněnou reprosoustavu ale stále jsem se zvukem nebyl spokojen, proto jsem ladil systém přes kabely a podobné nesmysly. Doma mi hrál velmi efektně jazz ( Forcione, Krall ....) ale s reprodukcí klasické hudby jsem nebyl spokojen. Omluvou bylo, že CD jsou špatně nahraná. Dnes už vím, že nahrávky byly v pořádku ale bedny neuměly zahrát klasiku. Proto asi nemalé procento audiofilů klasiku poslouchá jenom sporadicky nebo vyhledávají pouze audiofilské labely, které mají nahrávky naladěny na tento typ beden. Problém je v tom, že nejlepší světové sobory a sólisti nahrávají pro DG, Decca, Warner Classics.... Xavian je jedna z mála firem, jejichž produkty tu klasiku zahrát umí, proto jsou univerzálnější. Zvládnou i jiné žánry, třeba Jiří Pavlica - Chvění - opravdu hodně náročná věc na reprodukci. Nakonec ten jazz - Krall, Forcione, ... stejně neposlouchám, protože je to o ničem.
Další problém je v současné době velmi populární streamování hudby ale to bych píchnul do Čapího hnízda a to je do jiného vlákna.
Xaviany jsou podle mého názoru univerzální, krásně provedené bedny, kde poměr výkon/ cena je excelentní.

Tesat do kamene. Kamenem úrazu jsou u většiny sestav záznamy klasiky. Jednoduché a již extrémně ohrané skladby, které dokola pouštějí na výstavách jsou takové,a by neurazily nikoho a nic v podstatě neukázaly .. hlavně ne nedostatky sestavy. Xavian je na klasiku jednoznačně skvělý ... ještě se těším na Virtuosy. Snad bude v řadě Epica sloupový model :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od lachim »

Yngwie
Též děkuji za velmi pěkný článek.
Pro me byl xavian vždy srdcovou záležitosti a xn 270 jsem mnoho let povazoval za nej nej nej regalovky na světe.
Za tu cenu neměly, dle mého, nikdy žádnou konkurenci.
Proto me zajímá tvůj názor na jakési srovnání xn 270 x orfeo.
Dnes by totiž asi xn270 staly podobnou cenu jako orfeo.
Můžeš k tomu něco napsat, prosim??
Jinak samozřejmě též doufám, ze se konečně dočkáme náhrady za xn360!
To by bylo kino! Orfeo360 a centr k nimv téze radě, ze?
^:)^
( nějaké tajné plány senora RB?)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od lachim »

Han

Mam trochu podobnou zkušenost.
Jen bych poupravil, ze...
Mnoho lidi neposlouchá na své sestavě klasiku, bo mají k dobrým bednam ( které by klasiku zahraly s přehledem)
špatný zesilovač nebo fatální problém někde jinde v sestavě.
Slyšel jsem totiž stejný typ repro v různých sestavách a někde to hrálo klasiku výborně a někomu zase hrozne.
Proto bych, osobně, zvuk sestavy pro reprodukci klasiky rozhodne nesváděl jen na bedny.
Bedny jsou v tom často zcela nevinně
:silent:
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od han »

Podle mých zkušeností je na 1. Místě dobrá reprosoustava, na 2. Místě akustika místnosti + zdroj signálu a na 3. Místě kvalitní zesilovač, pokud možno " nepřibarvovač".
K těm regálům XN 270, které znám velmi dobře nebo Orfeo, do místnosti kolem 25 m2 stačí bohatě i na symfonickou hudbu a není potřeba sloupek. Chce to ale zesilovač, který z nich vytáhne maximum. U sloupků do takových prostor je již potřeba většinou řešit akustiku.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše:Yngwie
Též děkuji za velmi pěkný článek.
Pro me byl xavian vždy srdcovou záležitosti a xn 270 jsem mnoho let povazoval za nej nej nej regalovky na světe.
Za tu cenu neměly, dle mého, nikdy žádnou konkurenci.
Proto me zajímá tvůj názor na jakési srovnání xn 270 x orfeo.
Dnes by totiž asi xn270 staly podobnou cenu jako orfeo.
Můžeš k tomu něco napsat, prosim??
Jinak samozřejmě též doufám, ze se konečně dočkáme náhrady za xn360!
To by bylo kino! Orfeo360 a centr k nimv téze radě, ze?
^:)^
( nějaké tajné plány senora RB?)
Díky. XN270Evo jsem bohužel již dlouhou dobu neslyšel, ale mám pocit, že Orfeo je někde úplně jinde ... DNA zůstává, ale rozlišení, prostor, svázanost pásem je někde jinde. Taky bych rád viděl nějaký sloupek z řady Epica, ale rozhodně v obyčejném "krabicoidním" designu, ale v něčem speciálním.RB mi samozřejmě nesdělí nějaké zásadní informace o připravovaných modelech, ale ten sloupek se dá čekat.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od johny52 »

Díky za inspirující příspěvky.Mám půl roku nové 270ky a srovnání s Orfeo by mě po recenzi fakt zajímalo.
Jinak zvuk 360tek ve studiu(zřejmě s optimálním krmením)jsem ve srovnání s výbornými Virtuosy vůbec nepochopil :shock:
stejně jako han hlášku,že jazz je o ničem [-x Zajímal by mě teda spíš nějaký kompaktnější následovník Virtuos. :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Xavian Orfeo

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět