Naim Ovator

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Naim Ovator

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem četl test reprosoustav Naim Ovator S 400, který byl velmi pozitivní a dostaly hodnocení za zvuk 81%, což je při ceně 4.200,-€ excelentní výsledek. Nedalo mi to a vyhledal jsem starší test jejich dražších sourozenců, tedy Naim Ovator S 600 a byl jsem stejně mile překvapen, cena 8.200,-€ a hodnocení za zvuk rovných 90%. V obou případech se jedná excelentní cenu v dané procentuální kategorii, např. 90% se dostalo ještě dvojím reprosoustavám, první jsou Dynaudio Confidence C4 (14.000,-€) a druhé T+A TCI 1 RE (12.500,-€).
Zajímavé je, že jsem je ještě neslyšel hrát dobře a to ať už na výstavě v Mnichově či jinde. Soudím, že reprosoustavy bude nutné sladit se zbytkem řetězce, dobře umístit v poslechové místnosti a rozehrát. Tyto chyby zřejmě udělali vystavovatelé, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Máte někdo jiné zkušenosti?



Obrázek

Obrázek

Technické parametry dle výrobce:

Frequency Response 28Hz to 35kHz
Sensitivity 88dB for 2.83Vrms
Power Handling 25 - 150W (8Ω rating)
Nominal Impedance 4Ω (Minimum Impedance 3.2Ω)
Dimensions 1168 x 401 x 434mm (H x W x D)
Mark Levinson
Tomcat
Příspěvky: 10
Registrován: 15 bře 2015 13:43

Re: Naim Ovator

Příspěvek od Tomcat »

Taky by me zajimalo jak je na tom Ovator 400 se Supernait2. Nejaka zkusenost?
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Naim Ovator

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše:Nedávno jsem četl test reprosoustav Naim Ovator S 400, který byl velmi pozitivní a dostaly hodnocení za zvuk 81%, což je při ceně 4.200,-€ excelentní výsledek. Nedalo mi to a vyhledal jsem starší test jejich dražších sourozenců, tedy Naim Ovator S 600 a byl jsem stejně mile překvapen, cena 8.200,-€ a hodnocení za zvuk rovných 90%. V obou případech se jedná excelentní cenu v dané procentuální kategorii, např. 90% se dostalo ještě dvojím reprosoustavám, první jsou Dynaudio Confidence C4 (14.000,-€) a druhé T+A TCI 1 RE (12.500,-€).
Zajímavé je, že jsem je ještě neslyšel hrát dobře a to ať už na výstavě v Mnichově či jinde. Soudím, že reprosoustavy bude nutné sladit se zbytkem řetězce, dobře umístit v poslechové místnosti a rozehrát. Tyto chyby zřejmě udělali vystavovatelé, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Máte někdo jiné zkušenosti?
Ani ja som ich nepočul ešte hrať tak, aby sa mi to páčilo, ale tak isto som nepočul dobre hrať ani Confidence C4. Jednoducho mi ten zvuk nevyhovuje. Súhlasím s Tebou, že asi bude potrebné zladiť reťazec a za veľmi dôležité považujem aj to, že nie každému sa ich zvuk páči. Aj v časopisoch testujú ľudia, ktorí majú určité predstavy o zvuku a nemusia sa stotožňovať s mojimi. Viac ráz sa mi stalo, že prístroj, ktorý bol v Stereoplay vysoko hodnotený sa mi nepáčil a naopak ten, ktorí dostal málo bodov mi vyhovoval. Napríklad reprosústavám B&W 802 D a 800 D sa všeobecne vytýkajú slabé basy (v Stereoplay je to bassfundament). Ja ten dojem nemám. Podľa mňa basujú dosť. "Do neba" vychválené Sonus Faber Olympica III mi taktiež nevyhovujú. Focal Grande Utopia som počul hrať vynikajúco iba raz na špičkovej zostave T+A na výstave v Bratislave, kde ich predvádzala firma Enigma. Na iných zostavách mi ich zvuk nič nepovedal. Naim Ovator sú pravdepodobne ladené do reťazca Naim, tak, ako všetky ich produkty. Jednoducho tie testy treba brať iba orientačne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naim Ovator

Příspěvek od Mark Levinson »

Souhlas, testy jsou opravdu potřeba brát jen jako berličku v orientaci.
I když od testu uběhly již čtyři roky, stále jsem neměl možnost slyšet Naim Ovator v domácích podmínkách. Ve svém blízkém ani dalekém okolí neznám nikoho kdo vlastní tyto reprosoustavy, bohužel. Dokonce ani dovozci a prodejci značky Naim nepoužívají k prezentaci reprosoustavy vlastní řady (nejen v ČR).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naim Ovator

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Dokonce ani dovozci a prodejci značky Naim nepoužívají k prezentaci reprosoustavy vlastní řady (nejen v ČR).
Treba to neco znamena... :!:
Dieter Burmester
Odpovědět