SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od pajuna »

Ma nekdo osobni zkusenost, pripadne vlastni nektere z typu? Rad bych je slysel nekde v nasich koncinach v domacich podminkach.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
KamilT
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2013 18:32

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od KamilT »

Vlastnil som Velodyne SPL 1000R.Chcel som ho vymeniť za DD12+ /možno aj 2x DD12+/,ale nakoniec som skončil pri jednom BW DB1
a som veľmi spokojný.Dokonca aj manželka si výmenu chváli,že BW hrá príjemnejšie a neduní ako Velodyne.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od pajuna »

Slysel jsem ze BW hraje susseji nez Velodyne, coz muze byt v mnoha sestavach vyhodou
S cim to hrajes Kamile? Nechces to dat do podpisu?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od lachim »

pajuna
známý si stavěl 3 ultimativní woofery ke kinu.
nakonec si stejně koupil 2x bw db1 a diy woofery nabízel za nákladovou cenu.
pokud uvažuješ o top hrom-bednách tak na bw db1 mám jen ty nej nej reference.
jediné co mě osobně od DB1 odrazuje je digitální zesilovač.
někdo tvrdí, že je to fuk.
někdo zase, že digitální zesilovač kdekoliv v sestavě ovlivní zvuk celé sestavy....
rád bych provedl test xavian cuore new x bw db1!
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od martinowsky »

Toto tema me taky velmi zajima. Uz delsi dobu si pohravam s myslenkou SW. :roll:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
KamilT
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2013 18:32

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od KamilT »

BW DB1 dopĺňa Dynaudio Confidence C4 II, zosilňovač Accuphase E-560 a SACD player Accuphase DP-85, kabeláž XLO limited edition resp.signature edition/repro/
a PS audio Power plant P10.
Velodyne DD12+ som s tými Dynaudiami počúval u Zalána Schustera,ale to bolo sklamanie a Zalán má ešte k tomu výborne poriešenú akustiku.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od Yngwie »

KamilT píše:BW DB1 dopĺňa Dynaudio Confidence C4 II, zosilňovač Accuphase E-560 a SACD player Accuphase DP-85, kabeláž XLO limited edition resp.signature edition/repro/
a PS audio Power plant P10.
Velodyne DD12+ som s tými Dynaudiami počúval u Zalána Schustera,ale to bolo sklamanie a Zalán má ešte k tomu výborne poriešenú akustiku.
DB-1 se ti zdá asi přesnější a sušší na basech, že? Jinak pěkná sestava ... zkoušel jsi nějaký konec výkonný (např. Accuphase P7100) s těmi C4?
KamilT
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2013 18:32

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od KamilT »

Delenec od Accuphase je v pláne do budúcna /ale zasa A-čkový/, ale zatiaľ som veľmi spokojný aj s E-560-kou.
Dynaudio hrá pekný bas ale s DB1 je lepśie cítiť muziku.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od Yngwie »

KamilT píše:Delenec od Accuphase je v pláne do budúcna /ale zasa A-čkový/, ale zatiaľ som veľmi spokojný aj s E-560-kou.
Dynaudio hrá pekný bas ale s DB1 je lepśie cítiť muziku.
Já jsem vždycky žil v domnění, že C4 potřebují nějaký krutopřísný zesilovač, aby zahrály to, co umí ... taková A-65/70 by určitě mohla být zase skokem vpřed :thumbup:
KamilT
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2013 18:32

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od KamilT »

K výkonu zosilňovača Accuphase v triede A asi toľko /za angličtinu sa ospravedlňujem, ale sám mám problém to preložiť, tak to dávam v originále/.

Bottom Line:
For many years I was exciting about class A amplifiers. I am also very interested about vintage amplifiers - some of them I own or I owned, like an excellent Marantz PM-94 class AB amplifier for example. I enter into the high-class of Accuphase gears with Accuphase E-450 class AB model. After only one month I have the opportunity to listen and compare A/B the E-450 with E-560. At that time I use a pair of Usher X-719 (87 SPL) and Roksan Kandy K2 CD player as source for comparison.
I was initially concerned about the only 30 watts per channel. Only after few minutes I was so exciting about the finesse and clarity of E-560 - the sound it's like a good old wine. E-560 is in a different league than E-450 - and don't understand me wrong, E-450 is a very very good amplifier indeed ! By listening the excellent Respighi, Belkis, Queen of Sheeba Suite from Reference Recordings and the overwhelming This is K2 Sound! I was stunning about the incredible power of E-560: those only 30 W / channel sounds much more powerful than those 180 W / channel from E-450 - it's really incredible, you must hear to believe ! In fact the E-560 is the best integrated amplifier I have ever heard, regardless the price tag.

Strenghts:
Finesse, clarity, extremely good separation of voice and instruments, very powerful, with incredible reserves of power.

Weaknesses:
None

Yngwie, sám máš 30W áčko tak asi vieš o čom hovorím. Mne takýto výkon bohato stačí.Samozrejme, ak by som kupoval delenca, išiel by som aspoň do A-45/A-46.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od Yngwie »

Jasně, papírově 30W v áčku, ale v reálu mi přijde podstatně silnější ... nevím, jakou to má vypovídací hodnotu, ale poláci mu naměřili pěkných 150W na kanál při 4 Ohmech. Samozřejmě už ve třídě AB. Hlavně ať ti to hraje. DB-1 je skvělý sub ... taky po něm koukám :cool: ... buď prodat budky a koupit pořádné sloupy nebo budky doplnit o sub.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od pajuna »

lachim píše:pajuna
známý si stavěl 3 ultimativní woofery ke kinu.
nakonec si stejně koupil 2x bw db1 a diy woofery nabízel za nákladovou cenu.
pokud uvažuješ o top hrom-bednách tak na bw db1 mám jen ty nej nej reference.
jediné co mě osobně od DB1 odrazuje je digitální zesilovač.
někdo tvrdí, že je to fuk.
někdo zase, že digitální zesilovač kdekoliv v sestavě ovlivní zvuk celé sestavy....
rád bych provedl test xavian cuore new x bw db1!
Nemusi to byt velka mrcha, ale chci aby to hralo "rychly" bas a sedelo ke slusnym regalum, nejlepe s moznosti slusneho nastaveni dle mistnosti.
Pripada v uvahu jeste neco jineho, REL apod? Kdysi jsem mel pujceny REL B1, to je velka krava, ale myslim, ze ta "udernost" napr. uzavreneho Velodynu je lepsi. Nemohl jsem ale vyzkouset ve stejnych podminkach.
Mas nejaka jina doporuceni lachime?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od lachim »

Pajuna
Sezen xav cuore new! I za plnou cenu to byl superbni kus.
Úžasný poměr výkon/ cena.
Já nikdy woofery ke stereu nemel. Tudíž mohu sloužit zkušenosti pouze v DK.
Vynikající je ještě ten nej model od paradigm. Též jsem slyšel jen pozitiva.
A nemá digi zesik
:thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SW JL Audio Fathom, Velodyne DD+(SPL), BW DB1

Příspěvek od Yngwie »

DB-1 nijak zvuk nemrší, ikdyž má digitální zesilovač. Možná by to chtělo přímé srovnání s REL G1, ale to je těžko proveditelné.
Odpovědět