XAVIAN

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

Panu Barlettovi jsem nabídl test Orfeo versus Accordo ... tvrdí, že Orfeo hrají lépe, což by byla pecka. Prozatím ovšem nemám informace, zda to bude realizovatelné v mých domácích podmínkách.

Teoreticky by se dala sehnat i Dynaudio C1 Platinum a SF Olympica I a dostalo by to zajímavé grády :mrgreen:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: XAVIAN

Příspěvek od pajuna »

Tohle by bylo velmi zajimave slyset je vedle sebe.
Kazdy konstrukter a vyrobce povazuje to sve za nej, alespon verejne! Co je lepe, ze? Spise je to preference zvuku. Me osobne nikdy charakter Xavian nesedl (az na uplne vyjimky) a nektere zanry se na tom nedaly poslouchat, ale to jsou vicemene zkusenosti z historie, dnes to muze byt vse jinak, doufejme.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Postřeh k modelu Xavin XN350.
Dle mého dnes již legendární model značky Xavian.

Tento týden jsem měl možnost JE opět slyšet. Krásné prostředí novostavby na nádherné parcele u lesa.
Uzavřené, veliké sloupy v úžasném stavu kabinetu.... pro mě vždy neodolatelná nabídka k jejich "vizitaci".
(stav měničů tohoto páru neřeším. Výškáče by rozhodně potřebovaly změřit/vyměnit...)
Bedna je to impozantní. Dnes by stála, tipuji, 450.000. Slyšel jsem jich vícero. Ve velmi různých kombinacích sestav.

Bohužel jsem se opět přesvědčil, jak tuhle úžasnou (a v dnešní době komicky levnou bednu) lze totálně zabít/umučit špatnou amplifikací.
(XN 350 stávala před 20-ti roky nová, tuším, 105.000 Kč)
Je mi z toho nějak smutno. Známý - hifista má k těmto "uzavřenkám" podivné, lampové monobloky. Lampový předzesilovač.
Dle mého názoru zcela, zcela nevhodná kombinace. Pro mě osobně jeden z nejhorších zvuků, jaké jsem v životě slyšel.
Totálně nevhodná, podceněné amplifikace. Ta se bohužel týká více sestav/modelů značky Xavian.
Měl jsem možnost slyšet třeba i XN360 na jednom DPA. Také "hluboký" zážitek.
Ale tyhle XN350... to je ohromná škoda a smůla pro majitele.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dasta »

XN350 vypadajíopravdu impozantně, zřejmě budou hodně povedené, ostatně jako celá řada XN od Xavian.Podlahové modely této řady bývaly osazeny výhradně měniči Scan Speak.Zvuková signatura měničů se v kladném smyslu podepsala navynikajícím zvuku.
Jsem také šťastný vlastník sloupového modelu této řady (XN Carisma), trochu upraveného k mému obrazu. Dopřávám jím slušnou amplifikaci (dělený Brassany)380W na kanál v biampingovém provozu a oni se mně odměňují zvukem, ze kterého nepřestávám žasnout.
Je veliká škoda, že tato modelová řada se už nevyrábí.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: XAVIAN

Příspěvek od DinosaurJr »

Ochota ke zkoušení komponentů je kupovivu řádově přijatelnější než ke změně prostorově-akustické. Viděl jsem zásadní trable (především malý odstup repro od stěn, holé stěny, hladký nábytek, prosklené části, okna bez závěsů, holá plovoucí podlaha, akustické zlepšení stropu - to už je nedosažitelný dream) asi u 90% majitelů HiFi a jejich instalací. Obvykle: dáme to tam, kde máme místo.
Nekompromisní umístění si bohužel nemůže dovolit každý. Ochota ke zásadnější změně je malá, resp. "nejde to".
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Postřeh k modelu Xavin XN350.
Dle mého dnes již legendární model značky Xavian.

Byl jsem přítomen a zvědav na zvuk ( mám v paměti zvuk u J.Š. na koncích Marsh -- to byla lahůdka ). Majitel je má v nádherném stavu, umístěné v obýváku bez akustických úprav, krmené konci Abrahamsen ( bohužel v A : 25W ) a předek Vincent tuším SA-T8. Dle mého největší průser napájení -- je to novostavba , ještě připojená na antoníčka ( tzn. na stavbu ), z beden leze pískot a bručení , což mi vadilo u tichých pasáží. Potom majitel neřeší kvalitní síťáky ( prodlužka z OBI s vypínačem a červenou kontrolkou -- pamatuji si jak to měl před několika léty Jíří , k předku PC kabel. Přivezl jsem kabely Sroll a na předek se dal Saco Power -- zvuk se skoro nezměnil. Vím osobně , že řada XN potřebovala pořádně nakrmit ( měl jsem 250 a stokrát slyšel 360 ) a vím , že s lampama to bylo všelijaké.

Třeba až bude pořádné napajení se zvuk zvedne, děkuji za pozvání . Mirek
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

To Pytell, Lachim:

kluci jsem rad, ze jste dorazili (naposledy to bylo tusim pred 11 lety). Vypadate porad stejne :)

Kritika je na miste, slabin sestavy jsem si vedom.
Stavebni elektrika, proto zatim nevyresene napajeni, budu resit po pripojeni a zmereni.
Totez plati pro akustiku mistnosti, provizorni reseni jste videli, ke konci roku naplanovano mereni a navrh reseni na miru.

Co se tyce kombinace se zelezem, tak to je vec vkusu...
Jen par upresneni k tranzistorovym koncum Abrahamsen. Vykon 2x25W pri 8 ohmech plati pro jeden kus. Ja mam dva, zapojene v mustku = ctyrnasobek. Jeden dulezity parametr - Abrahamsen da trvalych 40A, ve spicce 200A! High current - to Xaviany potrebovali. Doposud s zadnym zasilovacem nezahrali Xaviany pro me lepe. Dlouho jsem k nim mel Marsh A400 (2x200W), zkousel jsem nejake vykonne digitalni monobloky, dokonce i kladiva MF 550k by Casea. Abrahmsen ma ale svou zvukovou signaturu, ktera se bud libi nebo ne. Mne se libi :)

Predek ted mam lampovy Vincent SA-T8. Dojmy jsem psal v jinem vlakne. Lampam postupne prichazim na chut, dokonce preferuji pred dokonale cistym pasivnim Music First Audio Classic. Prave v tom se nase zvukove preference rozchazi, ale to je uplne v poradku :)

Rad vas zase privitam az bude vyresena elektrika a napajeni :)
Poslech.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: XAVIAN

Příspěvek od Jiri »

Vadim
Pokud neposloucháš klasickou hudbu tak věřím, že jsi se zvukem spokojen.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše:Vadim
Pokud neposloucháš klasickou hudbu tak věřím, že jsi se zvukem spokojen.
Co neumí konkrétně klasiku zahrát? Xaviany nebo Ambrahamsen? :mrgreen:
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

Yngwie píše:
Jiri píše:Vadim
Pokud neposloucháš klasickou hudbu tak věřím, že jsi se zvukem spokojen.
Co neumí konkrétně klasiku zahrát? Xaviany nebo Ambrahamsen? :mrgreen:
Good question. To bych musel klasiku poslouchat abych vedel jak to (ne)ma zahrat :smile:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

Vadim píše:
Yngwie píše:
Jiri píše:Vadim
Pokud neposloucháš klasickou hudbu tak věřím, že jsi se zvukem spokojen.
Co neumí konkrétně klasiku zahrát? Xaviany nebo Ambrahamsen? :mrgreen:
Good question. To bych musel klasiku poslouchat abych vedel jak to (ne)ma zahrat :smile:
"Pokud neposloucháš klasickou hudbu tak věřím, že jsi se zvukem spokojen." ? Nejsem sice učitel češtiny, ale implikuje to, že pokud by ji poslouchal, tak by spokojen asi nebyl. Proto jsem se ptal.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: XAVIAN

Příspěvek od Jiri »

Yngwie, Vadim

Shodneme se, že:
1. nezkreslená reprodukce klasické hudby je pro audiosestavu mnohem obtížnější než jazz nebo rock?
2. poslech zkreslené reprodukce klasické hudby je obtížněji akceptovatelný než zkreslený jazz nebo rock?

Předpokládám, že Lachim u tebe poslouchal klasiku jak je jeho zvykem a hodnotil to "pro mě osobně jeden z nejhorších zvuků, jaké jsem v životě slyšel." ale Vadim je přesto se zvukem spokojený tak zřejmě proto, že prostě poslouchá jazz a rock.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše:Yngwie, Vadim

Shodneme se, že:
1. nezkreslená reprodukce klasické hudby je pro audiosestavu mnohem obtížnější než jazz nebo rock?
2. poslech zkreslené reprodukce klasické hudby je obtížněji akceptovatelný než zkreslený jazz nebo rock?

Předpokládám, že Lachim u tebe poslouchal klasiku jak je jeho zvykem a hodnotil to "pro mě osobně jeden z nejhorších zvuků, jaké jsem v životě slyšel." ale Vadim je přesto se zvukem spokojený tak zřejmě proto, že prostě poslouchá jazz a rock.
Jirko, nejspis mas pravdu, ty klasiku poslouchas, nekdy se zastav a pust si neco z vazne hudby, udelas si obrazek sam.
Taky se rika, ze sestava, ktera umi zahrat vaznou hudbu umi zahrat vsechno. Ale s jinymi zesilovaci me poslech Xavianu proste nebavil. Ted konecne se tesim, ze si muzu neco pustit :) Ma to jiskru - PRaT \:D/
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: XAVIAN

Příspěvek od Jiri »

Vadime,
ale já ti věřím, že tě to baví a přeji ti to. Až dokončíš dům (rozvody elektřiny) tak to bude ještě lepší.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: XAVIAN

Příspěvek od PavelDosko »

a o tom to je, at si kazdy hifisoudruh postavi takovou sestavu ktera mu vyhovuje
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Jiri
zajeď si k vadimovi na poslech. třeba už jsem nahluchlý
:-)
přikládám foto z roku 2001. z pražského studia eso.
kolikrát vidíš xavian?
to bývaly časy! to ještě bývalo echt-hifi dostupné
(hledal jsem nějaké fotky pro kulicha)
1078_web2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

fotka z pravěku mé historie sterea
xavian xn360 + monobloky marsh sound audio.
chtěl jsem xn350 jako má vadik a skončil u xn360.
DSC01383_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) lachim dne 21 črc 2018 08:57, celkem upraveno 1 x.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

a zde jedno historické kino s xavain trionfa "vytůněné" robertem barlettou na trionfa mkII by RB.
DK 5.2_IMG_0055_web2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Mark Levinson »

Krásná nostalgie, to se hezky prohlíží. Vždycky se mi líbily vzhledem Xavian Triomfa, ale XN 360 byly (vlastně pořád jsou) top bedny a s monobloky
Marsch to muselo být skvělé. Proč se Ti to přestalo líbit nebo co vedlo ke změně?
Mark Levinson
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

ML
možnost koupě lepší bedny za neodolatelnou cenu.
ale to už není vhodné rozvádět do vlákna xavian.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XAVIAN

Příspěvek od -Kocour- »

LAchim, podarilo se ti ty XN360 rozehrat? Cetl, ze jsou problematicke, plus slysel je na Lyricu, a mel jsem z toho divny pocit.
Jinak vsechny Xavy z tehle doby pro me byly proste plakatovna a duvod si kupovat S&V, highend atd. Stejne tak Shany.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Kocour
1. O mrtvých jen v dobrém. Je to tak 15 let. Netuším jak bych to dnes hodnotil. Monobloky marsh bych dnes urcite povazoval za totální pecku. Dnes by staly 25.000 euro. Dodnes me mrzí, ze jsem si je nenechal.
2. Nerozumím významu 3.vety.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: XAVIAN

Příspěvek od -Kocour- »

Omlouvam se, preklep, melo tam byt "plakatovka". Vzdy se mi libily s hodne jsem k nim vzhlizel, tehdy pro me nedosazitelne, ale rad jsem na to koukal a cetl recenze. Na stredni a vejsce jsem o necem takovem snil. Ale to uz je vazne tak 20let zpet.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

kocour
zajímalo by mě nyní slyšet právě 20 let xavianem vyráběnou xn360 (aktuální verzi modelu!) proti horké novince calliope.
(RB u xn360 několkrát modifikoval výhybku)
tzn. cca. stejně drahé bedny (220 Kč x 250Kč). avšak zcela jinak osazené a úplně jinak vymyšlené.
samozřejmě na monoblocích a z top sacd.
raději NE na integráči hegel
:-)
jsem si teď přečetl recenzi pana březiny na xn360 z roku 2014 ...s tou zmiňovanou sestavou to muselo být velmi vypovídající.
(HegelH300+cd hegel)
Shadovvv
Příspěvky: 4
Registrován: 06 bře 2019 22:02

Re: XAVIAN

Příspěvek od Shadovvv »

Jaký máte názor na nové Bon Bonusy? Nejsem žádný hifi gurmán..Přijdou mi, že by mě to do malého obýváku v bytě stačilo. Hlavně tišší poslech, ale aby byla zvuková kvalita celkem na urovni. Předem díky za info. Zesik bych k tomu měl NAD C320
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: XAVIAN

Příspěvek od motýl »

Jsem majitelem nízkorozpočtových Xavian Delizia. Stále si na ně nemohu zvyknout, snad by posloužila výměna zesilovače. Ale to bychom se zase dostali k výměně beden atd. Tak mne napadlo "prozkoumat" recenzi Xav. Perla na Audiodromu. Kdybychom to poněkud zevšeobecnili, je to tam mezi řádky přesně napsáno. ""... jeho nuance znalec ocení, i když party se s ním rozjet pořádně nedá. Má tendenci vás zklidnit a ukolébat, nikoli rozpálit. Perla nemá jasný a transparetní charakter zvuku....Působí spíše sametověji, vyzráleji, posazená níž...Obětuji trošku makrodynamiky a trošku tranzientního ataku, ale zato mají moje uši obdobný zážitek, jako z návštěvy smyčcového kvarteta...možnost opravdu blízkého poslechu, protože takto se mi líbila nejvíce. Neumím to tak rozpitvat jako recenzent, ale globálně ten zvuk hodnotím stejně u těch svých.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

včera jsme se členem "vadik" dohodli, že jím prodávané xavian xn350 přestěhujeme
ke mě do poslechovky a vyzkoušíme.
jak budou hrát na různých zesilovačích a v ideálních podmínkách "zbytku".
určitě o testu této zapomenuté perly z dílny pana roberta b. napíšeme nějaký článek.
jsem kdysi na xn350 tak nějak "povyrostl". takže se na ně budu ultra těšit.
nejen kvůli velkému zvuku této uzavřené bedny, ale i díky nostalgii let kolem roku 2005
přikládám jednu fotku z té doby z poslechu ve Studio Eso.
xn350 jsou pěkně vidět spolu s xn360, wb discovery, dynaudio .... to bývaly testy!
1078_web2.jpg
dále se členem "dasta" a jeho synem plánujeme poslech xavian calliope u xavianů v hostivicích.
na mém sroll bimotore revolution s ultimativní kabeláží
nordost odin / roth ultra silver.
doufám, že to v září dotáhneme k realizaci.
to bude též námět na skvělý článek.

už aby bylo po těch všech dovolených a začalo zase správné hifi-počasí!
:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dasta »

Na to se velmi těším, protože jsem zvědavý, co ultimativní zesilovač,jako je
Bimotote Revolution dokáže z Calliope vytáhnout.
Koncem loňského roku jsme se Sašou (zabiny007) navštívili známého, který nám předvedl soukromý projekt konstruktéra Xavianu, který byl též ultimativně zapojen třemi koncovými zesilovači Yamaha z osmdesátých let.
Zvuk, který lze srovnat i s B&W řady 800 ať D2 či D3
Myslím, že v Hostivici uslyšíme něco podobného, věřím,že potenciál beden je obrovský.S
Škoda jen, že už nejsou osazeny Scan Speaky.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

musím pokračovat v příspěvku člena "vadim"
by Vadim » Mon 02. Jul 2018 14:17:20
vadim se zcela zbavil lamp a "áčka" ke svým xavian XN350.
absolutní změna "cesty"! sláva.
koupil tranzistorové monobloky Halcro dm58.
ještě pořádný preamp a třeba konečně své xn350 uslyší alespoň na 75%!
osobně mám ohromnou radost, že mám "na dosah" u kamaráda k pomazlení tyto legendární kousky.
(kdysi to byl můj sen)
moc se těším až to jednou ve svém krásném obýváku spojí a dotáhne.
doufám, že si rozmyslí prodej xn350. třeba mu jejich test u mě pomůže ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

Jsem na test XN 350 na Bimotore a pak na Halcro opravdu zvedav. Zatim jsem rozhodnut, ze si ponecham Piega a Xaviany prodam.
K Halcro jsem prisel behem rocniho pobytu ve Svycarsku. Slysel jsem sestavu DM10/DM58 na JBL K2 S9500. Nejlepsi ze sveta lamp a transistoru v jednom - naprosto prirozeny, hladky, prurzracny zvuk s obrovskou dynamikou!
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

To jsem zvědav jak toto dopadne. Michal je neskutečně chválí. Ale chtějí asi hodně hodně nakrmit. Moje A32 (250/8) by asi chcípala. #:-s
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dasta »

Tak to bych si přál slyšet.XN350 na Bimotore Revolution, to musí být masakr.Loni jsem slyšel soukromý projekt konstruktéra Xavianu zapojený na starých Yamahách z osmdesátých let v triampu a to byl tak neskutečný mazec,přál bych to každému slyšet.Ty XN350 to bude něco podobného.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od vitek »

Vadim píše: 01 zář 2019 15:32 Jsem na test XN 350 na Bimotore a pak na Halcro opravdu zvedav. Zatim jsem rozhodnut, ze si ponecham Piega a Xaviany prodam.
K Halcro jsem prisel behem rocniho pobytu ve Svycarsku. Slysel jsem sestavu DM10/DM58 na JBL K2 S9500. Nejlepsi ze sveta lamp a transistoru v jednom - naprosto prirozeny, hladky, prurzracny zvuk s obrovskou dynamikou!
Tý brďo Halcro, to byl můj sen... gratuluji, to už je jiná liga. Jaký předek uvažuješ? To bych rád slyšel, ale s pořádnýma bedniskama....
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

Tý brďo Halcro, to byl můj sen... gratuluji, to už je jiná liga. Jaký předek uvažuješ? To bych rád slyšel, ale s pořádnýma bedniskama....
Idealne firemni DM8 nebo DM10, ale uvazoval jsem taky na DACem/Streamerem s vestavenym predzesilovacem (napr. Merging Nadac, se kterym jsem slysel vyse uvedenou sestavu)
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

zas jsem narazil na bedny xavian (Grand Cologna). A pak si přečetl tuto recenzi.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... an-colonna

Nemůžu se zbavit myšlenky, že xavian dělal kdysi tak nějak lepší bedny a měl směřovat krapet jinam, než tam kde je. O:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

https://eshop.xavian.cz/komisni-prodej/ ... xc-giulia/
tohle je, dle mého, vynikající kup.
za 39.000 mě teď nenapadá žádná alternativa.

kychtax
Giulia XC je možná ještě z té doby o které jsi se zmínil ?
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

určitě jo, nejsem žádný znalec xavianů, ale dokud v tom byly scanspeaky a pořádné MDF ozvučnice. :thumbup:
Ta Giulia ... moc líbí. Má snad ještě i WBT terminály a je to uzavřenka \:D/ a i v tom laku vypadá dobře. TO bude supr bedna za ten peníz. :cool:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

add. dlouho plánovaný poslech XN350 u mě v poslechovce.
tak dnes jsme se konečně se členem "vadik" dokopali ke stěhování jeho XN350.
vadik totiž chce tyto krásné repro prodat a tak jsem ho poprosil o zápůjčku a zkoušku u mě.
v adekvátním prostředí.
XN350 je pro mě osobně, jako prastarého fanouška firmy Xavian, "srdcovka"z mládí ...
IMG_0731_web.JPG
IMG_0726_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

Jsou obrovske. Ale ze tak, To jsem necekal. :shock:
At vam to hraje chlapi. :ympeace:
Odpovědět