Aktivni reprosoustavy DIY

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Gargos
Příspěvky: 7
Registrován: 08 kvě 2014 17:37
Bydliště: Brno

Aktivni reprosoustavy DIY

Příspěvek od Gargos »

Mnoho roku hledam reprosoustavy, ktere by mi dokonale vyhovovaly, ktere budou univerzalni a zatim marne. Ted to u mne v obyvaku vypada jak v prodejne HiFi ci spise ve sklade. Podle ruznych hudebnich zanru prepinam ruzne reprosoustavy. To rozhodne neni idealni stav. Zda se, ze stejne jako pred 30 lety i dnes plati, ze reprosoustavy jsou nejslabsi clanek celeho HiFi retezce.

Mam tyto poznatky:
1, U zapojeni Bi-Wiring mi neprijde zlepseni zretelne
2, Pri zapojeni Bi-Amp je zlepseni zvuku znat
3, Byvaly kolega mi rikal, ze pri vyvoji pristroje, ktery v akustickem pasmu generoval "jednotkovy skok" dospeli k zaveru, ze pro vygenerovani peknych obdelniku a jejich zpetnou rekonstrukci ( jako mikrofon pouzili MEMS Analog Devices) je nutne generovat signal tak, ze pouzili tri zesilovace s vyhybkou na vstupech a tri elektroakusticke menice . Pasivni vyhybka na vystupu totalne znehodnotila prubeh signalu.

Z vyse napsaneho mi stale vrta v hlave:
Vzit nejakou lepsi ctyrpasmovou reprobednu ( napr. Infinity Kappa 8 ). Vykuchat z ni vyhybku, na reproduktury pripojit ctyrkanalovy zesilovac - za babku se da koupit napr. Yamaha DSP1000 a vyhybku udelat pred vstupem koncovych stupnu. Pokud by to "hralo", pak by stalo za to pouzit nejaky poradny zesak, napr Parasound HCA2005 (5x200W).

Je tady nekdo, kdo ma s timto nejakou zkusenost? Prosim prakticke poznatky, ze by to melo byt teoreticky vyborne je jasne.
DD

Re: Aktivni reprosoustavy DIY

Příspěvek od DD »

postav si ORION od Linkwitza a mas pokoj ;)
Odar

Re: Aktivni reprosoustavy DIY

Příspěvek od Odar »

Obavam sa, ze si zabludil na nespravne forum. Skus otazku smerovat na hifi.slovanet, alebo audioweb.
Gargos
Příspěvky: 7
Registrován: 08 kvě 2014 17:37
Bydliště: Brno

Re: Aktivni reprosoustavy DIY

Příspěvek od Gargos »

Basstl píše:Tohle by tě mohlo zajímat:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18723
Tak to je pecka. Jdu do toho.
-----------------------------------------------
Re DD _ Orion : neco takovyho jsem puvodne myslel. Link od Basstla mne uchvatil, takze na pristich X tydnu (mesicu) mam o zabavu postarano.
-----------------------------------------------
Dekuji obema za cenne podmety.
Basstl

Re: Aktivni reprosoustavy DIY

Příspěvek od Basstl »

Tady jsou nějaký fotky předešlý verze RpM:
http://basstl.blog.cz/
To nový 2pásmo 15" + 18"OSWG, by mělo být ještě lepší.
Odpovědět