Šum reproduktorov

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
bertram

Šum reproduktorov

Příspěvek od bertram »

Možno je to úplne detinská otázka , ale môžu mať viac citlivé reprodutory , 93 db pri 4 ohm , tendenciu
viac šumieť a prenášať bordel / šum , cinkanie ,pukanie/, ako reproduktory o citlivosti 89 db pri 8 ohm ?

Mám teraz konkrétnu skúsenosť , koncový zosilovač riadim priamo s variabilného výstupu s CD do zosilovača.
Citlivejšie repro popri zvuku , vyžarujú aj mnoho bordelu okolo , ako som už napísal. Pri menej citlivých repro
89 db a 8 ohm , sú tieto nežiadúce zvukové prejavy na hranici počutelnosti.

Môže toto spôsobovať reprobedňa a jéj výhybka?
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od miero »

Citlivejší reproduktor premení rovnaký elektrický signál na hlasitejší zvuk ako tie menej citlivé.
Takto môžeš napríklad aj otestovať vplyv iných komponentov na zvuk. Tie lepšie budú vo všeobecnosti
šumieť menej...
bertram

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od bertram »

Citlivejší reproduktor premení rovnaký elektrický signál na hlasitejší zvuk ako tie menej citlivé

To mi je jasné , ale stále neviem , ktoré sú tie lepšie a budú šumieť menéj. Práve preto nad tým rozmýšlam,
že niektorý nepotrebujú predzosilovač a sú v pohode a niekde to proste nefunguje.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od sekal »

Nevím, o jaké bedny se jedná, ale pokud nyní zaznamenáváš oproti předchozímu stavu změnu ve smyslu nárůstu šumu, tak bych to viděl spíše na jinou (snad lineárnější) kmit. charakteristiku těch stávajících reprosoustav.. Citlivost je v této souvislosti marginální..

Šum bys ovšem z beden neměl vůbec slyšet ! Pokud tomu tak není, je něco špatně a zpravidla jde o nízké odstupy ruš. napětí.. V tvém případě buď var. výstupu CD přehrávače (nekvalitní OZ..) anebo zesilovače.. Všiml jsem si, že AA nemá šum. poměry kdovíjaké, jakkoliv je to jinak poctivé Áčko.. Pes bude zakopán po mém soudu spíše tady...
bertram

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od bertram »

AA môže znamenať Audio Analogue , alebo Ayon Audio. Po mnohých rokoch počúvania tranzistorov sa zo mňa stal
lampofil. Zamyloval som sa do Ayon Audio. Ale stále som v poctivom A , ale v rakúskej firme. Pán Gerhard Hirt je velmi
ústretový človek. Ak chcem vynechať predzosilovač , musím sa obrátiť len na fy. Ayon Audio. Jeho filozofia čo najkratšieho
spojenia a vynechania rušivých vecí .
Kto kedy počul Ayon Audio , zvuk špičkových komponentov sa nedá s ničím porovnávať. Nie je to lampový zvuk a nie je
to tranzistor.
Najbližšie tomuto zvuku bol predzosilovač Audio Research 5 , nie 5 SE

Ale aj tak stále nezostala zodpovedná otázka , prečo? :ymdaydream:
bertram

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od bertram »

Ešte sa Vám nestalo , že si píšete zo spiacim fórom . Niekto musí pracovať aj v noci. V noci aj počúvame,
či rádio alebo CD. Máme viac času na detail , klud na zhodnotenie. V tme človek vníma veci , ktoré by si
nikdy nevšimol a nepočul. Tý čo sú za vodou to nepoznajú. Tý , čo tie noci zažívajú v práci , vedia o čom hovorím.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od miero »

Tak mi napada, ma ten zosilnovac naozaj vystup pre 4 Ohm repro? Alebo je to repro naozaj 4 Ohm a nie menej?
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Šum reproduktorov

Příspěvek od lubos »

bertram píše:Citlivejší reproduktor premení rovnaký elektrický signál na hlasitejší zvuk ako tie menej citlivé

To mi je jasné , ale stále neviem , ktoré sú tie lepšie a budú šumieť menéj. Práve preto nad tým rozmýšlam,
že niektorý nepotrebujú predzosilovač a sú v pohode a niekde to proste nefunguje.
Lepsia je ta viac citliva, lebo vdaka vacsiej citlivosti staci ti podstatne menej vykonu na hranie t.j. cim viac vykonu i viac sumu. ;)
Odpovědět