Raidho Acoustics D1

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem narazil na test zajímavých stojanovek od Raidho Acoustic, model D1. Protože dostaly hodnocení za zvuk 100%, tak by nám tady neměly chybět. Zajímavostí je osazení špičkovými měniči, tedy hlavně středobasový měnič je unikátní technologie, sendvič skládající se z hlinikové membrány na kterou je z obou stran nanesená keramika a ta je pokryta diamantovou vrstvou. Střed membrány je bez zavěšení, tato technologie je velmi drahá na výrobu a má premiéru právě v modelu D1. Díky diamantu se podařilo posunout rezonanci vlastní membrány na 20 kHz, samozřejmě i výškový reproduktor je špičkový, model FTT75-30-8 s hliníkovou membránou.
Součástí reprosoustav jsou originální stojany se zajímavým tvarem zaměřeným hlavně na izolací reprosoustav od rezonancí kdy jsou bedny uloženy na speciálních nožkách tlumených ocelovou kuličkou, podobně jako využívá firma Finite Elemente ve svých nožičkách Ceraball keramickou kuličku.
Cena je díky diamantové membráně pekelně vysoká, 16.000,- €, ale údajně hrají famózně.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Tony »

Tá cena nie je ničím ospravedlniteľná.
Nezachráni to ani materiál membrány, ani supermoderný stojan.
Stále je to len malá dvojpásmová regálovka...
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

A čo tá o niekoľkoročnom výskume, párovaných súčiastkach a superdrahých kondenzátoroch vo výhybke? Nezaberie ani tá o vedľajšom produkte vesmírneho programu?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Tony »

Nezaberie, u mňa určite nie:-)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Yngwie »

V klidu, není potřeba odsuzovat, když jsi neslyšel ... zajeď k bratrům polákům, tam je mají ve studiu ... pozor, ať si "neukákneš" do kalhot z toho, jak mohou takové regálovky hrát :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Tony »

Yngwie píše:V klidu, není potřeba odsuzovat, když jsi neslyšel ... zajeď k bratrům polákům, tam je mají ve studiu ... pozor, ať si "neukákneš" do kalhot z toho, jak mohou takové regálovky hrát :mrgreen:
V kľude - aniž by som ich počul, viem si predstaviť, resp. poznám aj dospelejšie boxy a s lepšou cenou.
Apropo, už si ich kúpil? ;)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Yngwie »

Tony píše:
Yngwie píše:V klidu, není potřeba odsuzovat, když jsi neslyšel ... zajeď k bratrům polákům, tam je mají ve studiu ... pozor, ať si "neukákneš" do kalhot z toho, jak mohou takové regálovky hrát :mrgreen:
V kľude - aniž by som ich počul, viem si predstaviť, resp. poznám aj dospelejšie boxy a s lepšou cenou.
Apropo, už si ich kúpil? ;)

Tak to jsi věru dobrý, že si z fotky dokážeš představit, jak a co hraje ... řekl jsem někde, že je chci koupit? Nicméně, já jsem je na rozdíl od tebe slyšel. Nevím, co pro tebe znamená "dospělejší" ... a možná snad ani nechci ... :roll:
BVaudio

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od BVaudio »

Nič proti nim, ale malé dvojpásmové regálovky s 15cm stredobasom "dospelý" zvuk (bez absencie spodnej oktávy..) neposkytnú žiadnym zázrakom, ani keby boli membrány z unobtainia.. http://www.raidho.dk/SEEEMS/2563.asp
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od Yngwie »

Jen se opravím: Spletl jsem si modely C1.1 a D1. S těmito jsem neměl čest.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Raidho Acoustics D1

Příspěvek od tujatuja »

Hoši, přemluvili jste mě. Už se těším, až si na nich pustím cédéčko s Lucií Bílou, které rozdávají u Lídla. Jenom doufám, že se při poslechu nepokakám. :lol:
Odpovědět