Contrast Model AS3 Reference

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Yngwie »

Rád bych zde představil tyhle exotické reprosoustavy od ukrajinského výrobce Contrast Audio. Poprvé jsem je slyšel u Pavla Dioka v Panském dvoře a nestačil jsem valit bulvy a po několika poslechových seancích a zápůjčce doma jsem zakoupil dva páry :thumbup: . Původně jsem zvažoval Franco Serblin Accordo, které ovšem stojí úplně jiné peníze a upřímně musím říct, že jsou asi v některých oblastech o fous lepší (výškový Ragnar Lian je asi o prsa lepší výškový reproduktor - pokud teda nebereme v úvahu provedení, které je exemplární), ale některé se mi naopak zdají o Contrastu lepší respektive nejlepší, co jsem u regálů slyšel (především prokreslenost středů).

Subjektivně, ale musím říct, že se mi zdají lepší než běžně profláknuté kousky renomovaných značek (konkrétně uvádět nebudu, aby se někteří prodejci neurazili:)). Prozatím hrají reprosoustavy se vším na čem jsem je zkoušel (Luxman, Audia, Leben, Ayre, Audiolab). Vyzdvihnout musím provedení, protože ozvučnice je lakovaná nádherných černým lakem bez vad a pomeranče, jak zvykem u jiných podstatně dražších :cool:. V budoucnu plánuji doplnit nějakým špičkových subwooferem (DB-1 či jiný - záleží na stavu peněženky). Fotky jsou takové narychlo, neboť jsem ve stavu stěhování :thumbup:

Bedny mají několik unikátních věcí, mezi které patří využití téměř výhradně přírodních materiálů u měničů :thumbup: a 16 Ohmů impedance (citlivost 93dB). Akustické žánry bez vyjímky na jedničku a rock také ... jediné, kde jsou rezervy (což mi nevadí) je metal :mrgreen:. Celkově velké překvapení z nečekané destinace za lidové peníze :thumbup:
Contrast Model One AS3 reference5.jpg
Contrast Model One AS3 reference2.jpg
Contrast Model One AS3 reference3.jpg
Contrast Model One AS3 reference4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Dieter Burmester »

Gratuluji k vyborne koupi! ;) :thumbup:
Dieter Burmester
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od tujatuja »

U Pavla Dioka jsem měl možnost si poslechnout sloupové bedny tohoto výrobce a musím říci, že jsem nikdy předtím neslyšel tak dokonalé podání prostoru. Kdybych sháněl reprobedny, tak bych vůbec neváhal.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Dieter Burmester »

A navrch velmi prijemna cena! Kdepak Olympicy... :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Yngwie »

tujatuja píše:U Pavla Dioka jsem měl možnost si poslechnout sloupové bedny tohoto výrobce a musím říci, že jsem nikdy předtím neslyšel tak dokonalé podání prostoru. Kdybych sháněl reprobedny, tak bych vůbec neváhal.
Ty regály hrají ještě lepší prostor a detaily, ale samozřejmě basy nejsou stejné ... po vyzkoušení, co udělá přídavek rychlého detailního subwooferu typu B&W DB-1 už sloupy nechci. Pokud si člověk pohraje a vyladí si to, tak podle mého názoru dostane reprodukci srovnatelnou s násobně dražšími sloupovými reproduktory. Mnoho hifistů 2.1 systémy zavrhuje (samozřejmě 2.2 pro maximalisty), ale já mám osobní zkušenost, že se jedná perfektní řešení pokud nemáte dostatečně velkou místnost na velké sloupy, které skutečně hrají do 20Hz. :thumbup: . Doufám, že mě někdo nebude chytat za slovo, ale myslím si třeba tyto Contrasty přehrají ve spojení s subem typu DB-1/DD-12+ nebo jiným špičkovým subem všechny sloupy renomovaných značek do 200 tis..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Dieter Burmester »

Souhlasuhodné :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Yngwie »

Dnešní poslech a srovnání naposlouchaných CD na Franco Serblin Accordo u Valdy Navrátila nedopadl pro Contrasty debaklem, ale nutno říci, že Accordo jsou dále v mnoha věcech od rozlišení výšek, přes prezentaci scény a fantasticky rychlé rozlišené spodní pásmo, které v některých skladbách nutí přemýšlet člověka, kde se to v těch bedýnkách bere. Charakterově jsou ovšem vzácně podobné ... a asi proto mě to k nim táhlo. Contrasty tedy konečná nebudou, ale zkušenost je to zajímavá a poměr ceny ku výkonu téměř nedostižný. Navíc jsem si trošku poopravil názor na SF Olympica I, které hrají dobře, ale v přímém srovnání s FS Accordo neobstojí. Někomu ale může vyhovovat větší objem basů.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Contrast Model AS3 Reference

Příspěvek od Yngwie »

Odpovědět