Franco Serblin - Ktema, Accordo

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pan Junsta nebo tak nejak se ten clovek jmenuje. Recenze je napsana dobre, jelikoz tyto bedny prifrci do tri tydnu, potesilo me hodnoceni 100% Reference :thumbup: Pri okouzleni temito bedynkami nekdy v lete se mi nejvice libily na Burmesteru, pak na L-507u od Luxika. Zvuk jakehokoliv Acka se mi asi libit nebude nikdy, ale pro jine usi to muze byt finalni reseni tak jako pro mne s Burmesterem :thumbup:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od sekal »

Pán, jenž napsal tu předmětnou recenzi se nejmenuje Junsta, nýbrž (Ing.) Martin Justan (viz http://audiodrom.cz/o-nas/lide-stroje.html).. Jinak, pokud by to někoho zajímalo, jde o prokuristu této firmy https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypi ... lic=czm44u ..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jsem to popletl, cimz se dotycnemu omlouvam x_x
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zdeny píše:Já to nečetl a ani číst nebudu:-)

Zdeny, procpak? :?:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Dieter Burmester »

Accordo a Burmester jsou si souzeni...Mimořádně hrající kombinace :thumbup:

Obrázek
Dieter Burmester
davidsound

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od davidsound »

Věřím, ze Ti to hraje skvěle. Slyšel jsem je ne s Burmester playerem, ale Luxman a bylo to hodne návykové v dobrém slova smyslu. A ja mám stojanovky osobne velmi rad.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo, jo...D05..., ale Burmester 102 CD je jeste o 7 chloupku dale. Asi znackova symbioza ci co :thumbup:
Dieter Burmester
davidsound

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od davidsound »

Asi ano. To bych docela rad slyšel. Přeju hezke poslouchaní a koukani. Zvuk s designem jsou zde v symbióze :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Dieter Burmester »

Odpocivejte v pokoji, pane Serbline ^:)^
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Právě testuji FS KTEMA,
hluboká poklona pane Serbline,nic lepšího jsem nikdy neslyšel ^:)^ ^:)^ ^:)^
a pravděpodobně neuslyším.
Sestava:

FS KTEMA
McIntosch C22
McIntosch MC75 2x
Mcintosch MCD 500
Kabeláž Serblin YTER
Mekintoš
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Yngwie »

Tichá závist :mrgreen: ... Ktemy bych si dal:). Zachovává to zvuk a rychlost Accordo s přidanou nižší oktávou?
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Accordo je fantastický monitor, Ktema je ale dle mých uší někde jinde nejen co se týče spodku.
Nechal bych posouzení na Pajunovi, přijede v čtvrtek a budeme testovat...
Podání spodku je podstatně přesnější a pevnější než u SF Stradivari které zbožňuji!

Další dojmy později :-),jdu poslouchat asi po desáte Roger Waters - Amused to Death.
Mekintoš
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Yngwie »

Já jsem zkoušel ten svůj konec Leben CS-660p na Accordo a moc se mi to líbilo ... snad si udělám v brzké době radost :thumbup: Pajuna má dobré uši, tak jsem zvědav. Každopádně úžívej hudebního opojení :mrgreen:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

U toho testu bych si přál být,zajímá mne zvuk C22,i těch malinkých M75 a to vše v kombinaci s Ktema? :thumbup: Na výstavě se mi zvuk FS-K moc líbil,bohužel tam pouštěli jen hifi nahrávky. :thumbdown: Škoda,že je to tak daleko,hned bych přichvátal. :sad:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je zajimave, jak jeden clovek (Serblin) dokaze delat dlouha leta urcity zvuk, ale jakmile se zbavi priteze v podobe vycurane rodinky, muze zacit delat i PORADNY zvuk. Skoda, ze jen tak kratce... :sad:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Zappo, jsou to 2 hodinky cesty, a myslím že by to stálo za to, budeš vítán stejně jako Yngwie, také by jsem se rád zastavil s Pajunou,
mám rád zvuk Tanoy a máš celkově velmi vymazlenou sestavu :thumbup: .
Ty 75ky hrajou neskutečně,chtěl jsem původně druhou "slabší sestavu" na fajnovou hudbu ale
zahraje to prakticky vše včetně metalu hodně nahlas,až mám husí kůži. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mekintoš
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

FS-Ktema som počul na výstave Klangbilder vo Viedni , spolu s aparatúrou Mc lntosh.Osobne sa mi toto spojenie
nepáčilo. Bol to hodne zatiahnutý až disco zvuk , bez čistoty a sviežosti na výškach a stredoch. Tým nevravím , že tie repro
sú zlé , ale mne sa táto kombinácia nepáčila. Skôr si myslím , že FS - Ktema potrebujú rýchlejší zosilovač. Potrebujú sa rozhýbať.
Je to len môj názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je tim Intoshem, neb takovy popis pro Ktemy typicky neni ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

Bertram.Jaký byl řetězec McIntoshe v té sestavě?Dieter.No nevím,já takový disco zvuk neslyším a taky mám McIntosh,na disco jsem dost háklivý takže bych to určitě rozpoznal,to je snad jediný atribut,který bych u McIntoshe postrádal. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

Zappa , teraz by som už klamal , keby som povedal presné označenie. Neviem to povedať , ale boli
to dva konce , predzosilovač a zdroj , koniec roka 2011. Na toto som sa vyslovene tešil a bol som
velmi sklamaný.Hralo to hrozne a nebol som sám , bolo nás viac.Milionová zostava v dosť velkéj miestnosti a
nič. Nič mi to nedalo . Mekký až analógový zvuk repro , plus Mc Intosh lampový zvuk. To proste spolu nejde.
Niekomu sa to páči , niekomu nie.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Yngwie »

Serblin nebyl jediný vlastník Sonus Faber, takže si nemohl dělat, co chtěl ... ale například Electa Amator nebo Sonus Faber Elipsa jsou velmi dobré repro i dnes. Accordo někteří taky kritizují pro "lehčí" zvuk ... stačí připojit solidní zesilovač.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Yngwie »

Předešlý post byl reakcí na Dietra :thumbup:
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

Ten disco zvuk , bass viniká nad stredy a výšky a zvuk je muzikálny. Muzikálnosť prekračuje reálnosť. To by nevadilo,
ak počúvame rock , house musics , smooth Jazz , lounge musics. apod...

Ak chce niekto počúvať vážnu hudbu , klasics jazz a blues , tam už toto kreslenie vadí.

30-rokov sa venujem tomuto koníčku a a myslím si , že niekolkonásobne prekračujeme finančnú hranicu , ktorú je potrebné
dať za to , aby sme počuli svojich oblúbencov.
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

Ja si myslím , že všetci si kreslíme zvuk podla seba , ako sa nám páči , ako sa nám páči dozvuk basovéj gitary ,
hlas Lisi Gerrad v albume Into The Labyrinth , basový základ Dire Straits a pod.
Nikto z nás nevie , ako by to malo znieť. Bol som na troch koncertoch Depeche Mode , dva Mettalica a pod., koncert
vážnej hudby , zborový spev.Tie koncerty ma stáli velký prd , oproti tomu , čo som dal za aparatúru.Všetci sme tu
rozvadený, sledujeme sinusoidy , obdlžniky, krivky, odpory a vlastné vady a nakoniec ani nevieme, prečo sme vlastne na
tomto fore.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Vlado222 »

bertram píše: ..myslím si , že niekolkonásobne prekračujeme finančnú hranicu , ktorú je potrebné
dať za to , aby sme počuli svojich oblúbencov.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

Vlado ,

vieš , že je niekedy lepšie šlapať do pedálov.Tam sa naozaj uvolníš. Nech Ti to šlape.

Peter.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Vlado222 »

:thumbup: Tak tak. Dík!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:Serblin nebyl jediný vlastník Sonus Faber, takže si nemohl dělat, co chtěl ... ale například Electa Amator nebo Sonus Faber Elipsa jsou velmi dobré repro i dnes. Accordo někteří taky kritizují pro "lehčí" zvuk ... stačí připojit solidní zesilovač.
Vsak proto taky mluvim o te pritezi. Mne tenkrat proste jen zarazilo, jak jeden a ten samy clovek muze prodelat takovy veletoc (z meho pohledu ale velmi prinosny) a pod jinou znackou zacit produkovat zvukove dosti odlisne bedny. Ze jsou tebou vyse zminene modely dobre, to nikdo nerozporuje, ja ale radsi Serblinuv zvuk z postfaberovskeho obdobi ;)

Zappa: o disco zvuku jsem nic nerikal, to je pouze bertramuv kryci nazev pro zvuk Intoshe, ktery ja zase popisuji jako zahuhlany, zadekovany, zastreny, malo detailni...davam na vyber :D Ja Ktemy slysel, nebot jsem jisty cas o nich uvazoval (a vlastne i mozna porad uvazuji), proto jejich zvukovy projev z Vidne (jak jej bertram popsal) pripisuji spise komponentum.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Bertram máš pravdu, taky nevím proč jsem na foru, snad pro to abych se dozvěděl že McIntosch je zahuhlana jebka ,
a Serblina napadlo udělat dobrou bednu až těsně před smrtí. A jem rád že jesm se dozvěděl o firmě co ji žíví "autorádia" a jinak nikoho moc
nezajímá že je tady bráma společně s Accordo jako etalon, prostorovosti,přesnosti a dynamiky. =)) =)) =))
Mekintoš
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

Bertram.To bude tedy zcela jistě ten set co má Gyrodec,neslyšel jsem,nemůlžu soudit. ObrázekNicméně se mi nelíbí,že zde podsouváš obrázek zvuku obecně Mcintosh nebo Ktema? jako celku,což mi příjde dost nefér vůči všem dobrým věcem co udělali.Je jednoduché z povzdálí a anonimity takto hodnotit miláčky svých kolegů,doufám,že to není důvod tvého fungování na forech.Ono říkat svůj názor není zakázané,ale jak to člověk podá je naprosto zásadní,jinak takové příspěvky jsou trochu zápachající a nehezké,nevím jak to jinak podat,ale snad rozumíte.I mne zajímá jak mohou uhrát takové mini monobloky repro formátu Ktema,osobně bych sázel na silnější zesilovače,které by ty Ktemy měly pod větší kontrolou,ale jak sami víme mnohdy teorie neplatí a fyzický poslechový test je pak velice žádoucí pro opravdové a objektivní posouzení zvuku setavy jako celku,a pokud test dopadne nechvalně jěště neznamená špatné komponenty,ale spíše, že v řetězci bude nějaká chyba,něco v něm nevhodně použito ,může to být spoustu různých elemntů,špatný výběr zesilovače k repro,špatný výběr předzesu nebo zdroj signálu,akustika,a nakonec dobrou sestavu může shodit jeden jediný kabel,at je to repro,signálový nebo dokonce sítový,nelze proto shazovat jednotlivé značky,ale je potřeba analyzovat kde je chyba!Pokud něco kritizujete,bylo by velmi vhodné udat všechny části řetězce,v opačném případě je taková kritika až silně neadekvátní,zvláště,když vezmeme v úvahu předchozí příspěvek Gyrodeca,kterému se Ktemy moc líbily.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Mekintoš
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Ahoj Zappo,posílám link na PDFko C22+MC75 výroční edice :smile: , na fotce jsuo staré 75ky.
Mekintoš
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od tujatuja »

Gyrodec - všechny ty řeči o tom, co kdo kde z rychlíku slyšel, jsou na nic. Podstatné je, jak to slyšíš ty. Poslech lze zabít nevhodnou akustikou atd. Nemyslím si, že by firma McIntosh vyrobila jako výroční model nějaké ořezávátko.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Mark Levinson »

gyrodec píše:Accordo je fantastický monitor, Ktema je ale dle mých uší někde jinde nejen co se týče spodku.
Nechal bych posouzení na Pajunovi, přijede v čtvrtek a budeme testovat...
Podání spodku je podstatně přesnější a pevnější než u SF Stradivari které zbožňuji!

Další dojmy později :-),jdu poslouchat asi po desáte Roger Waters - Amused to Death.
Pavle,
za mne určitě :thumbup: .
Kluci závidím Vám (v dobrém), škoda, že je to pro mne tak daleko. Hned bych za Vámi přijel.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

Gyrodec.Nádhera,prostě v USA umí a dávají si záležet na zachování tradičně skvělého designu,pro mne dokonce vylepšeného. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od gyrodec »

Zappo,děkuji :thumbup:

Viktore, dej dohromady moravskou bandu a dorazte na 2 dny,budeme se s Pajunou těšit. :D
Mekintoš
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

gyrodec píše:Bertram máš pravdu, taky nevím proč jsem na foru, snad pro to abych se dozvěděl že McIntosch je zahuhlana jebka ,
a Serblina napadlo udělat dobrou bednu až těsně před smrtí. A jem rád že jesm se dozvěděl o firmě co ji žíví "autorádia" a jinak nikoho moc
nezajímá že je tady bráma společně s Accordo jako etalon, prostorovosti,přesnosti a dynamiky. =)) =)) =))
gyrodec , toto si napísal len Ty. Ja som napísal len ako som to spojenie počul ja , na výstave. Zappa mi podsúva slová ,
ktore som tiež nikdy nepovedal. Je mi jasné , ak nemám názor - posádky - , tak sem nepatrím . Bavili sme sa o jednom spojení.
Ja si zápisky s výstav nerobím a pritakávať tiež nebudem , keď sa mi ten zvuk nepáčil . Ale ono je to aj tak jedno.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od harley44 »

Bertram dobre popsal moji zkusenost Ktema s Ma6700. Vymenil jsem ho za c50 a konec Pass a zvuk perfektni. S MA6700 zahuhlany zvuk bez detailu.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
bertram

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od bertram »

Ešte jedna vec , gyrodec a zappa , prečo si nemôžeme napísať vlasný názor bez toho , aby nás
niekto očierňoval a zhadzoval. Nie som sám. Tie 4 % členov , ktoré sa odvážia zúčastniť ankety a niečo
vôbec napísať , tak majú tiež svoj názor. Ešte aj DB napísal :
Zappa: o disco zvuku jsem nic nerikal, to je pouze bertramuv kryci nazev pro zvuk Intoshe, ktery ja zase popisuji jako zahuhlany, zadekovany, zastreny, malo detailni...davam na vyber :D
Nik tu nezhadzuje Vašich miláčikov , ale niektorý to takto počujeme.Je to zlé , že všetci nemáme rovnošatu HE a netlapkáme sa po ramenách?
Nepáči sa každému rovnaký zvuk? To určite nie.
Ja som nikdy nenapísal , že sú to zlé bedne a Mc Intosche. Ale niektoré komponenty podla môjho , nejdú k sebe. Bez káblov , napájaní a iných
dodatočných ladení .
FS-Ktema , Sonus Faber , Dynaudio + McIntosch , Audio Research , Audiomat , Canor. To pre mňa nie je vhodné spojenie.Mnoho krát som to
počul. Je to môj názor.
Kôli môjmu názoru som zas ten zlý?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od zappa »

Bertram,Přečti si pořádně co píšu.Názor piš,ale jen pokud víš co kritizuješ a to tzy nevíš,sám to přiznáváš,v opačném případě je to kritika o ničem,protože nevíme kde v řetězci byla chyba.Nicméně,když tu každý bude řešit co se mu nelíbí,místo aby řešil co se mu líbí,tak to bude místo jen kde se bude kritizovat.Nebylo by lepší psát o věcech,které se nám líbí a ignorovat hifi,která se nám nelíbí?I já mám svoje favority a vždy to napíši,ale nepíši co se mi nelíbí,a pokud ano,napíši přesně co!!!!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět