Franco Serblin - Ktema, Accordo

Diskuze o reprosoustavách.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Franco Serblin - Ktema, Accordo

Příspěvek od Peer »

Na letošní výstavě ve Varšavě byly představeny reproduktorové soustavy
Ktema od Franca Serblina. Byl jsem unešený jednak designem ale hlavně
hudbou, která se z těchto soustav linula.
Cena je kolem 25.000 Euro.
http://www.francoserblin.it
http://www.francoserblin.it/ktema/photo6.php
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mohu potvrdit, zvuk z těchto repro byl na výstavě velmi dobrý a myslím, že to bylo zapojeno na monobloky Jadis.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od zappa »

Taky bych je chtěl slyšet.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od pajuna »

Tohle by me opravdu hodne lakalo, asi bych na to nemel mistnost, ale umim si to predstavit jako finalni reseni pro muj poslech :smile: . Kde by se to dalo tak nejbliz slysel?! Zkusim casem call do Drazdan, tam delaji Sonusy, treba je zaujalo i toto.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

to Pajuna:
když chvíli počkáš, tak si je můžeš poslechnout u mne... :thumbup:
davidsound

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od davidsound »

Ups, tak to abych si objednal letenku :smile:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

Zas tak nespěchej... :smile:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od pajuna »

Peer píše:to Pajuna:
když chvíli počkáš, tak si je můžeš poslechnout u mne... :thumbup:
Zajimal by me priblizny casovy horizont ;), ale prijedu urcite!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

No Peere, ty nám tady něco tajíš? Tak to by byla velká událost, taky bych přijel a vzal s sebou pračku Accuphase pro ještě lepší zvuk :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od zappa »

Krásná fotka
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
davidsound

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od davidsound »

Tady taky trochu povidani a par hezkych detajlu
http://www.monoandstereo.com/2010/09/fr ... orlds.html
dragon
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2010 23:01

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od dragon »

Peer píše:Na letošní výstavě ve Varšavě byly představeny reproduktorové soustavy
Ktema od Franca Serblina. Byl jsem unešený jednak designem ale hlavně
hudbou, která se z těchto soustav linula.
Cena je kolem 25.000 Euro.

Pri týchto sústavách som vo Varšave strávil hodne času, kvôli zosilňovačom JADIS, ale bohužiaľ myslím si, že to až tak excelentne nebolo (môj názor). Na moje nešťastie som už nepočul a ani na tieto reprosústavy nezapojili nomobloky od JADIS JA 200 ( 160W/kanál - dvojčinná - A tieda). Nechcel som tým povedať, že tieto reprosústavy hrali zle, ale s monoblokmi JADIS SE 845 (20W/kanál) je podľa mňa a aj podľa toho čo som počul veľmi, veľmi málo ... mne to pripadalo bez dynamiky, razancie,šťavy ... aj keď to nebolo až tak zlé, ale pri tých cenách .... jednoducho zla kombinácia, myslím si, že z JA 200 by to bola iná káva .... :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Mark Levinson »

Také jsem je loni slyšel ve Varšavě a chvíli jsme tam pobyli. Design nádherný a zpracování na špičkové úrovni. Přidám nějaký obrázek i s tím co se skrývá uvnitř.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Robinson »

Mark Levinson píše:Také jsem je loni slyšel ve Varšavě a chvíli jsme tam pobyli. Design nádherný a zpracování na špičkové úrovni. Přidám nějaký obrázek i s tím co se skrývá uvnitř.
Zajímalo mě už ve Varšavě , kde u těchto soustav je nějaký "bassák" teď vidím ,že jsou dva. Umístění je v podlaze, Marku?
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

Ne, jsou uvnitř a vyzařují ven bokem, kde jsou opět natažené "struny", jak je pro Serblinovy výrobky typické...
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Robinson »

Díky Peere! Jsou skvělé jak zvukem tak designem . To už bude pořádný nářez u tebe . :cool:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

One of the first owners for a pair of Ktêma was Andrea Bocelli
Páni, předběhl mne... :smile:
monte

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od monte »

zappa píše:Krásná fotka
Obrázek
Hifisti, tak to křeslo mne zajímá, nemáte typ, kde by se u nás dalo něco takového koupit.
Donuts
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2011 12:55

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Donuts »

Herman Miller Eames Lounge Chair, da se sehnat i v Cechach ale rozhodne se nevejde do 100 000.
monte

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od monte »

Dík za info, http://store.hermanmiller.com/store/ser ... 10051_1120, takže kuknem po domácím výrobku. Sice dnes výběr není aktuální, ale něco takového chci do kumbálu.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

Na výstavě mě Ktemy zklamaly.
S McIntosh to nehrálo moc dobře.
A víc se mě líbily v černém klavírním laku ve Varšavě.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od anawak »

To tak niekedy býva, že je veľa kriku pre nič a do predu sa chváli niečo čo sa ešte neukázalo v pravom svetle. Navyše je to asi viac orientované na design a na tom je aj založená celá prezentácia tejto bedne.
Ja som ju nepočul a preto mi samozrejme neprináleží ju akokoľvek chváliť alebo haniť. No stretol som s auž mnoho krát s tým, že niečo bolo preceňované ešte skôr ako to začalo hrať.

A zdá sa mi, že podobný štýl prilákania zákaznikov zvolil Sonus Faber zo svojim modelom AMATI FUTURA.

No uvidíme.....
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

Já je slyšel ve Vrašavě a tam se mě to naopak moc líbilo. :smile:
A design je nádherný. Jak jsem psal, v klavírním laku, moc pěkné.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Peere, je mi jasné, že jsi si dal s poslechem zrovna těchto krasavic o víkendu záležet, pustili Ti donesené CD? mě to tam připadalo, že k tomu není nejmenší chuť, tak jsem je ani nevytáhnul.
Co a jak jsem napsal do vlákna z výstavy.
Design je zajímavý a propracovaný, ta dýha se mě vyloženě líbila, a kombinace s černou je pro mě velmi vkusná. Já ty barevné laky nemusím, takže mě ty černé lesklé záležitosti nijak nepřitakují, ale jiného ano a proto se to poměrně často dělá. O tom designu to tady bude hned na prvním místě, pokud to zájemce takto chápe a chce, není co řešit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od zappa »

Jo,třeba u Srolla, a myslím i u Ante,to bylo jiné kafe.Tam se nebály pustit cokoliv. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Peer »

Peere, je mi jasné, že jsi si dal s poslechem zrovna těchto krasavic o víkendu záležet, pustili Ti donesené CD? mě to tam připadalo, že k tomu není nejmenší chuť, tak jsem je ani nevytáhnul.
No, mě se také nechtělo. Takže jsem se na to vykašlal.
A když vidím toho neochotného "prodejce" od Žaloudka, tak se mě nechce už vůbec. :sad:
Zajedu si někam ven si to v klidu poslechnout.
A doufám, že také někdy koupit... :smile:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Zdeny »

Ktemy se mi nelíbily zvukově, ale bohužel ani dyzajnově. Navíc jsem silně konzervativní jedinec a měl bch jaksi určitou neůvěru k řešení basové sekce. Ale každé inovativní postupy s sebou nesou jisté riziko, že to ůže u někoho narazit. Nevšimnul jsem si ceny... kolik stojí tyto soustavy? Odahduji 300-400 litrů??
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Mark Levinson »

To Zdeny:
Cena je 25.000,-€ x_x
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nejnovější počin F. Serblina:
Obrázek
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od bohus »

co jsou to zač ?
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od NavrátilAudio »

Accordo
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Robinson »

Ten rukopis je do očí bijící, Ktemy jsem slyšel a kdyby mi závázali oči řeknu SF. Přejme mu ať se tedy udrží na trhu chlap jeden,když za Ktemy chce nekřesťanskych 25000,€ . Kolik chce za tyhle Accordo Valdo, prosim-tě?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od pajuna »

1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Robinson »

Dík Pajuno :thumbup:
Cena Cca 5,000 - 6,000 EUR. K dispozici? Říjen / listopad 2011.
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od NavrátilAudio »

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Maretti »

No nevím, slyšel je už opravdu někdo v důstojném prostředí ? Mám takové nepříjemné svěděním v zátylku .... aby to nebylo designově nádherné pozlátko s mktg. garantem Andrea B. .... které bude společně se značkou Sonus Faber spojovat u NĚKTERÝCH modelů můj subjektivní pocit: " no že by mě to nadchlo za tu cenu .... ale ta nádhera, to zase jóó "

Ale protože je to světová ikona, tak s bázní sklopím hlavu a nahlas řeknu - " zní to zajímavě, jsou krásné " a s pocitem, že jsem laik a prdlačky hifista se bojím dodat, že mě to nevzalo u srdce, raději mlčím.

Amati Futura .... nádhera a ten hunbuk kolem, ale že by mě nějak .... naproti tomu WB A.C.T a ACT60 mě čím dál více přesvědčují o své vyjímečnosti. Kéž by jim bylo propůjčeno něco z italské rafinovanosti a halasnosti (myšleno designově a marketingově).

Konec mého výlevu ... ~x(
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od NavrátilAudio »

Věřím, že zde není nikdo, kdo ještě nečetl novou recenzi na Accordo v magazínu Audiodrom.
Pokud by se však ještě přesto někdo našel, odkaz na krásný a obsáhlý článek je zde... http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/378.html
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od Zdeny »

NavrátilAudio píše:Věřím, že zde není nikdo, kdo ještě nečetl novou recenzi na Accordo v magazínu Audiodrom.
Pokud by se však ještě přesto někdo našel, odkaz na krásný a obsáhlý článek je zde... http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/378.html

Já to nečetl a ani číst nebudu:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Franco Serblin - Ktema

Příspěvek od PavelN »

Recenzi na Accordo jsem četl. Zajímalo by mě, kdo se skrývá pod iniciály MJ. Recenzi napsal vyváženě, ale těmi fotkami pokračuje v marketingu firmy udělat dojem na oči. Mám čím dál větší pocit, že bez naaranžovaných zákoutí a útoku na estetické cítění, by SF nebo FS tolik nezaujal.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Odpovědět