Jenzen Illuminator 66

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od aretax »

Osadenie, merania a výhybku nájdete na: http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm#The Complete Kit, prikladám foto:
Jenzen Illuminator výhybka.JPG
Jenzen Illuminator.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odar

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od Odar »

Kto ti ich robil? Ako to hra? Ako si spokojny? :D

Mne sa vzdy z danej stranky pacili designovo tieto http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Accu.htm
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od aretax »

Robil som ich ja. Ako hrajú? Som spokojný, bedne mám vyriešené. K zvuku sa vyjadrím neskôr, pretože ešte nie sú vyhrané. Zahorel som ich cca 20 hod., ale Scan Speak potrebuje podstatne dlhší čas na rozohranie - píšu až 200 hodín. Ale aj tak som ich zvukom veľmi príjemne prekvapený. Tie, čo hovoríš Ty, sa aj mne veľmi páčia, aj ďalší model - Ekta Grande, ale zloženie meničov mi najviac vyhovuje na Illuminator. Ja zvukovo osobne uprednostňujem Scan Speak pred Accuton. Ale to je iba vec vkusu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od davidsound »

Pekna práce. Gratuluju a at ti to hraje :thumbup:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ako hrajú v porovnaní s tvojimi predošlými bedňami?
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od lubin »

Budu se muset vypravit opět na Slovensko...:)

Hezké...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od aretax »

Lubin: rád Ťa privítam, ale počkaj ešte asi mesiac, aby sa dobre rozohrali.
Bubuxin: Ak to môžem teraz hodnotiť, pretože ešte nie sú dobre rozohrané, tak oproti Contour S5.4 majú výrazne lepšie priestorové podanie, mierne teplejší charakter zvuku a mohutnejší bas, ale aj o niečo menej presný. Čo sa týka detailov, výšky sú detailnejšie, ako u Dynaudií, stredy zas teplejšie a menej detailné. Celkové podanie je živšie, t.j. nie sú také "suché" ako Dynaudio. Ale to iba zatiaľ. Ich rozohraním sa veľa zmení. Aj teraz sa každým dňom objavia nové detaily. Presnejšie hodnotenie môžem napísať najskôr po 1-2 mesiacoch, pretože nemám čas každý deň hodiny počúvať. Na základné rozohranie som použil zahorovací disk XLO (cca 20 hod.), ďalej to chce iba čas a hrať. Mali by byť minimálne o stupeň vyššie, ako Contour S5.4.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
ozzy8
Příspěvky: 26
Registrován: 29 kvě 2011 10:43

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od ozzy8 »

Už sa rozohrali? Aké zvukové zmeny nastali? Si spokojný?
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od aretax »

ozzy8 píše:Už sa rozohrali? Aké zvukové zmeny nastali? Si spokojný?
Na 80% sú rozohrané a zvuk je vynikajúci. Som spokojný a bedne asi nebudem dlhší čas riešiť , aspoň po zvukovej stránke (pokiaľ ma zas niečo nenapadne). Hlavne po tom, čo som počul na pražskej výstave.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od tujatuja »

aretax píše:Robil som ich ja. Ako hrajú? Som spokojný, bedne mám vyriešené. K zvuku sa vyjadrím neskôr, pretože ešte nie sú vyhrané. Zahorel som ich cca 20 hod., ale Scan Speak potrebuje podstatne dlhší čas na rozohranie - píšu až 200 hodín. Ale aj tak som ich zvukom veľmi príjemne prekvapený. Tie, čo hovoríš Ty, sa aj mne veľmi páčia, aj ďalší model - Ekta Grande, ale zloženie meničov mi najviac vyhovuje na Illuminator. Ja zvukovo osobne uprednostňujem Scan Speak pred Accuton. Ale to je iba vec vkusu.
Klobouk dolů - vyrobit si reprobedny (zesilovač, atd.) povyšuje hifi jako hobby na vyšší úroveň. Myslím, že potěšení z poslechu musí být dvojnásobné. :clap:

Ty reprobedny vypadají opravdu skvěle a věřím, že tak i hrají.
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od aretax »

Pôvodnú bas reflexovú verziu som upgradoval na transmisionline viď: http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm. Oproti basreflexovej verzii je zvuk akoby nižšie položený, basy sú rovnomernejšie v celom rozsahu a nie je tam ten typický basreflexový "hrb". Celkovo je zvuk vyrovnanejší a príjemnejší a hlavne je lepší predo - zadný priestor. Teraz som naozaj so zvukom spokojný ale - rád by som vyskúšal niečo nové, napr. od Troelsa model ATS: http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-ATS.htm. To je aj dôvod môjho inzerátu v predajnom vlákne.
Illuminator 01.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od aretax »

Trochu som sa hral a urobil som upgrade, hlavne dizajn, ale aj samet pod meničmi, ako som zistil, má veľmi kladný vplyv na zvuk. Ospravedlňujem sa za kvalitu fotky, ale lepšie to neviem, hlavne s klavírnym lakom mám problém.
Illuminator klavír 001.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jenzen Illuminator 66

Příspěvek od blesk666 »

vyzera to byt pekna praca a zamat (alebo flock) je urcite pre tlmenie odrazov z cela ozvucnice nejaky prinos
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět