Studiové monitory Dynaudio

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Studiové monitory Dynaudio

Příspěvek od bh69 »

"Vedle" na hifinazorech se objevilo zajimave tema - aktivni Dynaudia DBM50
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =9&t=10170

Jaký na takové řešení máte názor ? Je skutečně pravda, že taková profi technika hraje jako hifi za 2-3x tolik ?

Neslyšel jsem, takže nemůžu nijak polemizovat o zvuku, ale pár věcí se mi nezdá z hlediska technického

1/ spinane zdroje a zesilovace tridy D - v hifi prevazne odsuzovane, alespon v teto cenove urovni

2/ interni DSP - v hifi je zapojeni DSP do retezce take odsuzovane, resp. prilis se nepouziva

3/ DSP vyuziva samplovani 48kHz (bitovou hloubku jsem nenasel) - z principu pak ztraci smysl poustet do toho signal HD audia

4/ princip kdy z PC poslu data do DACu, pak analogove do repro, kde se zase nasamplujou, digitalne zpracujou a prevedou zase na analog ...

5/ absence fixni regulace urovne hlasitosti - pri pouziti jen DACu s regulaci se musi jit zbytecne nizko

Verim, ze to hraje pekne, cena je zajimava, libi se mi, ale ...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Studiové monitory Dynaudio

Příspěvek od bigjoe »

Já myslím, že je to hlavně otázka, jaký preferuješ zvuk.
Studiové monitory by rozhodně měly hrát dost analyticky, aby zvukař detailně slyšel každý nástroj a hlas a mohl provádět úpravy. Toto je myslím i důvod, proč jsou studiové repro samostatná kategorie.
Před cca 15 lety jsem se dohadoval s klukama v "EGU", kteří doporučovali a prodávali do domácích podmínek studiové monitory ALESIS. Což je rozhodně špičková firma v tomto oboru, ale když jsem si je poslech, tak se mi zdála muzika tak rozpitvaná, že jsem z toho neměl až tak dobrej pocit. Prakticky tomu není co vytknout - hraje to, hraje to dobře, je tam všechno, ale pro mne jakoby málo muzikální (toto označení nemají někteří technokraté rádi) ;) .
Ovšem byli tam i jiní fandové do hifi a ti si chrochtali. Nevím, jestli je to zkušenostech, nebo jen o vkusu, ale fakt je, že někomu se to asi takto líbí. Ještě bych zkusil si vzít nějakou svou muziku a poslechnout si je na tom studiovém a na "domácím" repro. Takže to bude stejně záležet na tobě, jestli se ti to líbí (otázka jestli se ti to bude líbit i za 3 roky). Přeju ti hodně štěstí a hlavně hodně dlouhou spokojenost s výběrem. Dej vědět jak ses s tím popral. :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Studiové monitory Dynaudio

Příspěvek od bh69 »

jasne, zvukove "preference" jsou jedna vec, to je spis otazka vkusu, ale mne slo spis o ty popisovane vlastnosti a zpusob zpracovani signalu ... proste se mi to uplne nepozdava :-|
lukash
Příspěvky: 28
Registrován: 24 pro 2012 22:46

Re: Studiové monitory Dynaudio

Příspěvek od lukash »

ty dynaudia petkovy nejsou tak dobry jako 6, pravda je ta, ze to hraje mnohem rovnejc nez hifi za 50 litru. pridas li k tomu woofer, jsi na aparature za 70 a muzes chvili poslouchat. ja osobne mam studiovy zvuk rad, libi se mi to nepretvarovani se. idelani je mit aparatury dve, jednu studiovou, jednu domaci. tim spis kdyz clovek dela nebo micha muziku. na ty tvoje otazky ted nemam cas odpovedet, snad se k tomu ale jednou dostanu
Odpovědět