Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

BW802Diamond - 3 pásmo, 2x bas 8´´, výšky diamant-hodnocen jako jeden z nej na světě.
Dynaudio Contour 5.4 - 3pásmo, 2x bas 8´´, výšky Esotar2-hodnocen jako jeden z nej na světě.

Koncepce stejná, cena diametrálně nižší ve prospěch DA.

Otázka: volit BW802D Diamond nebo Contour 5.4? Prosím pohled z více úhlů - zvukový - ten je nejdůležitější a pak cenový.

U zvuku zohlednit přirozenost, detaily, prostor, dynamiku, basovou performanci, vyrovnanost projevu tzn. nemají li bedny sklon být "příliš agilní" ve středech a výškách.


Svůj výběr beden nemám zatím uzavřen a stále to řeším. Díky za diskuzi k tématu, prosím o objektivní diskuzi od lidí, co mají k dané problematice co říct, bez off-topiců.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Tony »

Zdeny píše:
Otázka: volit BW802D Diamond nebo Contour 5.4? Prosím pohled z více úhlů - zvukový - ten je nejdůležitější a pak cenový.
Požičaj si na týždeň domov jedny, potom na týždeň druhé a myslím že v tom budeš mat jasno. Každé hrajú úplne inak...
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od lubos »

Zdeny, to najdolezitejsie je aku muziku preferujes a podla toho si treba vybrat, lebo ak mas rad i rock, zabudni na Dynaudio a tiez dolezite je i ako tvoje komponnety si sadnu s ktorymi bednami.
Rado
Příspěvky: 11
Registrován: 03 říj 2011 11:24

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Rado »

Zdeny, ty bedny chceš abysme poslouchali my, nebo si je vybíráš pro sebe? Trochu mi uniká, proč už tak dlouho vybíráš bedny a pořád se ptáš donekonečna ostatních, co oni na to...
Přesně jak říká Tony, porovnat u sebe doma a máš jasno. To za Tebe zřejmě nikdo jinej neudělá, i přesto, že by řada z nás ráda řešila ten samý problém jako máš Ty.
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Naozaj tie bedne sú diametrálne odlišné. Ten, kto má rád zvuk Dynaudio, neakceptuje B&W a naopak. Mal som doma oboje, ostali mi Dynaudia 5.4. Zvuk Dynaudio je veľmi závislý od použitej elektroniky, B&W sú univerzálnejšie, hrajú v podstate mäkšie, teplejšie. Dynaudiá sú verné, rozhodne lepšie vykresľujú akustické nástroje, bas je konkrétny, presný - celkove bedne sú presnejšie sú vhodnejšie na jazz a klasiku, hrajú nižšie, sú výraznejšie hlavne v nižších stredoch. B&W uprednostňujú rock, pop a pod. a akoby hrali vyššie, resp. majú viac výšok, čo zdôrazňuje ich teplejší charakter. Čo sa týka basovej sekcie, viac sa mi páčia Dynaudiá, B&W sú na môj vkus až príluš "suché". Ale nezabudni na to, že B&W 802 D2 sú o triedu vyššie postavené bedne, ako Dynaudio 5.4 - cena je prakticky 2-násobná, skoro taká istá, ako pri Dynaudio C4 II. Čiže skôr by bolo treba porovnávať tento model s B&W 802D. Čo sa týka priestorového podania, detailnosti, tam sú oboje super. Záverom toľko - obidvoje sú super, ale hrajú diametrálne odlišne. Píšeš, že máš Bryston - to by som skôr doporučoval B&W.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Aretax
„B&W sú univerzálnejšie, hrajú v podstate mäkšie, teplejšie. B&W uprednostňujú rock, pop a pod. a akoby hrali vyššie, resp. majú viac výšok, čo zdôrazňuje ich teplejší charakter.“

Nemyslím si, že neznáš rozdíl od popisovaných beden, ale buď jsi se do toho trochu zamotal, nebo tomu nerozumím.
Když hrají jedny bedny výš -více výšek (píšeš, že B&W), tak to přece znamená světlejší, tenčí a tedy studenější charakter, ne teplejší. "Teplo" dělají nízké frekvence.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Nechce sa mi do toho už motať a "chytať sa" za slovíčka. Napísal som to tak, ako to počujem ja. Každý nech si z toho vyberie, čo chce - teplejšie, studenšie, modré, alebo žlté.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 34
Registrován: 23 pro 2010 22:05

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od pink panter »

V závislosti na železe, ktoré relatívne dobre poznám a mal som ho možnosť počuť u seba, by som volil B&W 802 Diamond, tie Dynaudia C5.4 potrebujú predsa len iný druh železa, veď doma máš výročné 25-ky a buď s nimi spokojný, sú to asi najlepšie Dynaudia, aké som kedy počul.
Bez zamotávania: na Bryston, Pass a Teac sa mi javí Bowers ako slušná voľba, veľký priestor ešte zostáva na káble, filtre atď.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Kokin »

Takové dilema nikomu nezávidím. Jedna nahrávka nebo žánr se bude líbit na DA, druhá na B&W. Když člověk koupí jedny, vždy potom bude hlodat červíček, jak by to asi zahrály ty druhé. Abych pravdu řekl, taky nejsem z aretaxova popisu chytrej, ale co je pravda, že DA zahrají více nižších středů, což zvlášt prospívá reprodukci některých akustických nástrojů a lidského hlasu.
Já bych to asi řešil tak, že bych vzal Brystona do auta, vzal oblíbená cd a vydal se směr Bratislava a navštívil Anawaka s Aretaxem, pokud je to ještě reálné.
Také si myslím, že partnerem a soupeřem 802Diamond by měly být C4.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od tujatuja »

Rado píše:Zdeny, ty bedny chceš abysme poslouchali my, nebo si je vybíráš pro sebe? Trochu mi uniká, proč už tak dlouho vybíráš bedny a pořád se ptáš donekonečna ostatních, co oni na to...
Přesně jak říká Tony, porovnat u sebe doma a máš jasno. To za Tebe zřejmě nikdo jinej neudělá, i přesto, že by řada z nás ráda řešila ten samý problém jako máš Ty.
Kéž by to bylo tak jednoduché - prostě si ty bedny vypůjčit. Který dobrák zapůjčí bedny za několik set tisíc?
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Je potrebné rozlišovať B&W 802D a B&W 802D2. Diamantové výškače majú obidva modely. Prvý model - B&W 802D nebol veľmi vydarený, zato však nový model B&W 802D2 je naozaj super. Je tam dosť veľký zvukový rozdiel, je to jednoducho iná bedňa. Zvukovo bol veľmi vydarený prvý model - B&W 802N. Zháňa sa dosť ťažko, ale dá sa kúpiť cca za 4-5 tis. Eur.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Tony »

tujatuja píše:
Rado píše:Zdeny, ty bedny chceš abysme poslouchali my, nebo si je vybíráš pro sebe? Trochu mi uniká, proč už tak dlouho vybíráš bedny a pořád se ptáš donekonečna ostatních, co oni na to...
Přesně jak říká Tony, porovnat u sebe doma a máš jasno. To za Tebe zřejmě nikdo jinej neudělá, i přesto, že by řada z nás ráda řešila ten samý problém jako máš Ty.
Kéž by to bylo tak jednoduché - prostě si ty bedny vypůjčit. Který dobrák zapůjčí bedny za několik set tisíc?
Pokiaľ má Zdeny seriózny záujem, tak mu B&Wv BisAudiu proti zálohe bez problému zapožičajú.
Tak isto v Ketose Dynaudiá.
Problém je skôr inde, myslím že Zdeny nechce kupovať nové boxy s bežnou zľavou..
Byť ním, dohodnem sa z Anawakom, ten má Bowersy úplne nové, azda ešte ani nie poriadne rozohraté a cenu mu dá určite dobrú.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od boxer »

Souhlasím se soudruhama, že volíš mezi dvěma typy beden, které nejsou ve stejném levelu.

Nicméně je známo, že hifista poslouchá hlavně očima. A tedy za mne je to jasné.

Obrázek
Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od anawak »

Moje bedne sú už predane. Takze neviem slúžiť nikomu v ničom ohľadom bw802d2. Už sa teším na nové Avalon TIME. Sú na ceste.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Pánové, děkuji všem za reakce. Abych to trochu objasil:
největší problém je si tyto "obludy" dopravit domů. Mj, to byl i jeden z důvodů, proč jsem BW od Anawaka nedokázal koupit já, neboť to ztroskotalo na dopravě a někdo byl prostě rychlejší a asi i šikovnější. Za další, koupit něco na pas-blind za skoro 1/4 mega korun, to už chce silnou náturu a tu já fakt nemám. Proto spíše váhám a dávám dohromaedy informace od lidí, co o tom něco vědí. Také jsem byl BW 2x poslechnout, ale co to je platné, když je opět člověl nedostane domů, resp. v mém případě to nešlo, bohužel.
Zatím se pohybuji v teoretické rovině, prostě se zaobírám myšlenkou na výměnu a to bude ještě dlouho trvat, než se rozhodnu, to je odpověď na člena Rado. De facto mě něnutí nic tak dramaticky něco teď hned bezmyšlenkovitě měnit, se zvukem jsem víceméně spokojen, ale to, co mě nutí o změně přemýšlet, je fakt, že vím, že existují už lepší bedny, než mé stávající Matrixy.
K těm C5.4 - ty jsem uvedl proto, že se jedny momentálně za dobro cenu vyskytly v prodeji a já s Dynaudii žiji už skoro 20 let, takže jejich zvuk znám "jak svý boty", měl jsem jich už pár doma. U těch C5.4 mě k úvaze o tom, že bych je zakoupil, vedl fakt, že mají Esotar2, který by měl mít stejný nebo velice moc podpobný zvukobý projev jako u mých Special 25 (kde je také, ale ožná, že bude jetě nějak vylepšen) a který mi "šmakuje". A k tomu 2x8´´ bas, středy budou mio pochybnost - tak jsem si myslel, že by to mohlo hrát i na můj rock, co poslouchám. Rock mi hraje parádně i na oněch S25, nemám tam pocit, že by mi něco v malé místnosti chybělo,
Snad jsem to nějak objasnil, ale je mi jasné, že nejlepší je přímá konfrontace. ALe není to jednoduché a jak už někdo napsla, ne každý má ochotu půjčovat bedny za tvrdý balík někomu někam do horoucích pekel. ANi já bych to neudělal.

Rozumím správně, že - Aretaxi - máš C5.4?

Tak prosím ještě o trpělivost se mnou a daší diskuze k věci je jen vítána:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Zdeny píše:
Rozumím správně, že - Aretaxi - máš C5.4?

Tak prosím ještě o trpělivost se mnou a daší diskuze k věci je jen vítána:-)
Áno.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Mam pocit, že se vytratilo jakéže bedny se mají vlastně nahradit.

Matrix 801 je bedna dá se říci basová, s velmi slušným fundamentem, a sám jsi psal o majestátních basech, které N802 již nepřinášejí. C5.4 jsou v tomto ohledu ještě kompromisnější .
Že o nich vůbec přemýšlíš je podle mě pouze ze sympatií ke značce a zajímavé-nízké ceně nějakého sekondhandu. Máš už jedny povedené Dynaudia v malé místnosti, proč do druhé větší pořizovat jen zvětšeninu toho „samého“.
Nejsi již nejmladší, a nejsi ani z těch, co po pár letech mění. Já bych až tak velký kompromis nevolil, bude to nákup pravděpodobně až do smrti.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od pajuna »

NA-Noble Audio píše:Mam pocit, že se vytratilo jakéže bedny se mají vlastně nahradit.

Matrix 801 je bedna dá se říci basová, s velmi slušným fundamentem, a sám jsi psal o majestátních basech, které N802 již nepřinášejí. C5.4 jsou v tomto ohledu ještě kompromisnější .
Že o nich vůbec přemýšlíš je podle mě pouze ze sympatií ke značce a zajímavé-nízké ceně nějakého sekondhandu. Máš už jedny povedené Dynaudia v malé místnosti, proč do druhé větší pořizovat jen zvětšeninu toho „samého“.
Nejsi již nejmladší, a nejsi ani z těch, co po pár letech mění. Já bych až tak velký kompromis nevolil, bude to nákup pravděpodobně až do smrti.
No, ja verim, ze Zdeny jeste nejaky cas vydrzi ;) , mozna ze se ho jeste nejaka ta vymena v budoucnu bude tykat.
Jinak bych ale asi volil take bedny s rozlisnym zvukem do ruznych sestav, nejen co se velikosti tyce. Ty BW vypadaji opravdu luxusne, kdybych je mel tak kam dat :roll:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

anawak píše:Moje bedne sú už predane. Takze neviem slúžiť nikomu v ničom ohľadom bw802d2. Už sa teším na nové Avalon TIME. Sú na ceste.
Dobrá voľba. Osobne sa mi páči prejav tvrdých membrán.
Odar

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Odar »

Tie Avalony som pocul na HES v BA. Mne to rezalo do usi. Je ale mozne, ze nebol vhodne zvoleny zvysok retazca.
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Mam pocit, že se vytratilo jakéže bedny se mají vlastně nahradit.

Matrix 801 je bedna dá se říci basová, s velmi slušným fundamentem, a sám jsi psal o majestátních basech, které N802 již nepřinášejí. C5.4 jsou v tomto ohledu ještě kompromisnější .
Že o nich vůbec přemýšlíš je podle mě pouze ze sympatií ke značce a zajímavé-nízké ceně nějakého sekondhandu. Máš už jedny povedené Dynaudia v malé místnosti, proč do druhé větší pořizovat jen zvětšeninu toho „samého“.
Nejsi již nejmladší, a nejsi ani z těch, co po pár letech mění. Já bych až tak velký kompromis nevolil, bude to nákup pravděpodobně až do smrti.
Nehnevaj sa, ale Contour 5.4 je diametrálne odlišná bedňa od toho, čo má. Čo sa týka basov, lepšie v tejto cenovej kategórii ťažko nájdeš. Myslím, že naozaj viem, čo píšem - mám ich a viac ľudí ich u mňa počulo. To, že sa zvukovo nie každému páčia, to je druhá vec. Ako som už písal, Dynaudiá sú veľmi citlivé na zosilovač, ale keď trafíš ten, čo potrebujú, tak sú perfektné (nejedná sa iba o výkon, ale aj o zvukový prejav zosilovača). Čo sa týka B&W 802, tak tam sú v súčasnosti aktuálne 3 modely. Na basy bol slabší model 802D. Starší model 802N ich mal dostatok a najnovší model 802D2 - ten má basy ako aj celé frekvenčné pásmo naozaj vynikajúce. Na môj vkus sú síce trochu "suchšie", ale je ich naozaj dostatok. Ten zvukový rozdiel oproti 802D je naozaj výrazný a sú to naozaj vynikajúce bedne. Navyše nie sú tak citlivé na zosilovač, zahrajú prakticky na všetko. Ak má niekto rád "anglický" zvuk, voľba pre 802D2 je vynikajúca.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Tony »

aretax píše:
NA-Noble Audio píše:Mam pocit, že se vytratilo jakéže bedny se mají vlastně nahradit.

Matrix 801 je bedna dá se říci basová, s velmi slušným fundamentem, a sám jsi psal o majestátních basech, které N802 již nepřinášejí. C5.4 jsou v tomto ohledu ještě kompromisnější .
Že o nich vůbec přemýšlíš je podle mě pouze ze sympatií ke značce a zajímavé-nízké ceně nějakého sekondhandu. Máš už jedny povedené Dynaudia v malé místnosti, proč do druhé větší pořizovat jen zvětšeninu toho „samého“.
Nejsi již nejmladší, a nejsi ani z těch, co po pár letech mění. Já bych až tak velký kompromis nevolil, bude to nákup pravděpodobně až do smrti.
Ak má niekto rád "anglický" zvuk, voľba pre 802D2 je vynikajúca.
Ja si nemyslím, že práve 802D2 je typickým predstaviteľom "anglického" zvuku.
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Tony píše:
aretax píše:
NA-Noble Audio píše:Mam pocit, že se vytratilo jakéže bedny se mají vlastně nahradit.

Matrix 801 je bedna dá se říci basová, s velmi slušným fundamentem, a sám jsi psal o majestátních basech, které N802 již nepřinášejí. C5.4 jsou v tomto ohledu ještě kompromisnější .
Že o nich vůbec přemýšlíš je podle mě pouze ze sympatií ke značce a zajímavé-nízké ceně nějakého sekondhandu. Máš už jedny povedené Dynaudia v malé místnosti, proč do druhé větší pořizovat jen zvětšeninu toho „samého“.
Nejsi již nejmladší, a nejsi ani z těch, co po pár letech mění. Já bych až tak velký kompromis nevolil, bude to nákup pravděpodobně až do smrti.
Ak má niekto rád "anglický" zvuk, voľba pre 802D2 je vynikajúca.
Ja si nemyslím, že práve 802D2 je typickým predstaviteľom "anglického" zvuku.
Koľko ľudí, toľko názorov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od davidsound »

A co to je ten anglický zvuk :-)
bertram

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od bertram »

davidhighend píše:A co to je ten anglický zvuk :-)
Už aj ja som na to myslel , ale nechal som to tak . Keď si sa to už na to spýtal , som zvedavý na odpoveď . Kedže asi žiješ v UK tak ten
zvuk by si mal mať v krvi. :D
Dynaudio Contour S 5.4 , ako aj 3.4 som počul. Porovnám to s tým čo mám doma Focal Utopia.Keď mi pustili tieto dva modeli , mal som
dojem , že niečo nie je v poriadku.Hralo to podla mňa všetko ako spod deky. Vemi zatiahnuté výšky a suché až sterilné basy.Keď som
to tlmočil predvádzajúcemu , bolo mi povedané , že táto séria sa im moc nepodarila. Prepnutím na Confidence C1 , C2 , omnoho lepší
zvuk po všetkých stránkach . C 4 nebolo , tak neviem
Bowersi sú pre moje ucho omnoho muzikálnejšie . 802 D Diamond som počul velakrát , povedal by som , že sú to pohodové repro.Dokážu
zahrať všetko s priezračnými výškami a stredmi s velmi pevným a pre mňa velmi príjemným basom do každéj pohody.

Aby som to podla mňa zhrnul, Dynaudio Contour S 5.4 treba počúvať a nájsť v nich zalúbenie. Bowersi sú repro , ktoré netreba len
sústredene počúvať , ale sú aj do pohody , bez sústredeného posluchu a to na všetky žánre.
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

bertram píše:
davidhighend píše:A co to je ten anglický zvuk :-)
Bowersi sú pre moje ucho omnoho muzikálnejšie . 802 D Diamond som počul velakrát , povedal by som , že sú to pohodové repro.Dokážu
zahrať všetko s priezračnými výškami a stredmi s velmi pevným a pre mňa velmi príjemným basom do každéj pohody.

Aby som to podla mňa zhrnul, Dynaudio Contour S 5.4 treba počúvať a nájsť v nich zalúbenie. Bowersi sú repro , ktoré netreba len
sústredene počúvať , ale sú aj do pohody , bez sústredeného posluchu a to na všetky žánre.
Len v jednej veci Ťa opravím - nejedná sa o zvyk. Čo sa týka toho, že Dynaudio sú "zatiahnuté" - to závisí od použitého zosilňovača a vyhrania bední. Môžem Ťa ubezpečiť, že v mojom zapojení sú priezračné, čisté a melodické. Ako som písal, počulo ich viac ľudí. A ešte niečo - pri počúvaní v štúdiách, kde predvádzajú nové, nevyhrané kusy, sú naozaj akoby zatiahnuté. Navyše na zostavách, ktoré sú práve k dispozícii. Ako som písal, kým sa poriadne nevyhrali, mal som z nich ten istý pocit, ako píšeš. teraz by som ich za B&W rozhodne nemenil. . To som mal doma aj B&W 802D2 cca 2 týždne. Taktiež sú vhodné na všetky žánre, iba "sa hovorí", že idú lepšie na klasiku a jazz. Áno, a dovolím si tvrdiť, že všetky bedne majú v niečom prednosť. B&W zas lepšie zvládajú rock. Ale tie rozdiely by som prirovnal asi k 3 dielom na 100 dielnej stupnici. Myslím, že toto mi potvrdia všetci majitelia Dynaudií. To sú ľudia, ktorí Dynaudio poznajú. žijú s nimi a zostavy majú k nim prispôsobené. Nie je to zvyk na zvuk, ale vyladenie zostavy a vyhranie bední. Ťažko môže ich zvuk hodnotiť človek, ktorý ich počúval v štúdiu. Čo je to "anglický" zvuk? Nič, iba pomôcka pri určení charakteru zvuku. Ak si si všimol (asi áno), tak Dáni, Američania, Angličania, Nemci, Taliani - všetci majú svoj špecifický zvukový prejav. Tu sa o tom rozpisovať nebudem, stačí si prejsť štúdiá a počúvať.
Nemám nič proti názoru iných, akceptujem ho, ale najradšej od ľudí, čo niečo tvrdia vtedy, keď si to vyskúšajú sami. Vtedy akceptujem aj ich odlišný názor, aj keď s ním nemusím súhlasiť. Ja tu píšem o niečom, čo som si sám vyskúšal. Keď mi oponuje Tony, beriem to, lebo vie, čo hovorí, aj keď ja mám iný názor a hlavne iný "hudobný vkus".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od bertram »

aretax ,

máš pravdu , nežijem s nimi , ale svoj názor som si nevycucal s prstu. Keď som všetky spomýnané Dynaudia počul , bol som si vyslovene
výpočuť túto značku . Kedže názorov majitelov Dynaudií , je tu ako šafránu , chcel som napýsať len to , čo som si s tejto posluchovéj akcie
odniesol.Či sú rozohrané , alebo nie , charakter zvuku sa nezmení.
Kedže neviem o čom hovorím a nie som Tony , ktorý vie o čom hovorí , berte môj názor ako irevelantný a ignorujte ho, čo sa týka týchto
dvoch koncepcií.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od boxer »

Přemýšlel jsem, zda sem Zdenymu napsat to, co jsem napsal a tím mu zasírat vlákno. Nicméně se to týká i těchto dvou značek, tak to zkusím.
Případně se Zdenymu omlouvám a lze to pak přesunout do Koreje. (Ono to tam nakonec stejně skončí, jak to tak cítím). #-o

Poslech hudby a její hodnocení je čistě individuální a zcela subjektivní. protože to každý slyšíme jinak a nelze to zvážit, změřit. Prostě každej máme jiný uši. Nejen skutečně fyzicky,ale i co do citlivosti na jednotlivé frekvence, rozsah a taky i vnímání tím, co je mezi ušima.

Proto je tolik svárů, jak to kdo slyší. Navíc zde hraje zvyk nejen na určitý druh zkreslení ale také na akustiku místnosti. Těch neznámých a vzájemně se propojujících veličin je tolik, že to nikdo nedokáže jasně definovat. Stačí si přečíst statě Velkého Boba, ale i další pojednání, aby bylo jasno, že není vůbec jasno.
Navíc hraje roli i "naposlouchatelnost" každého soudruha a jeho zkušenosti. Protože to, co mladý netopýr slyší, neznamená že si to dovede spojit dostatečně dohromady. On sice slyší,ale nevnímá, jestli si rozumíme. Na druhou stranu, zkušený soudruh by vnímal, ale už neslyší. :D

Když to přirovnám k něčemu, tak třeba k čichu. Nezkušený čichač (parfémů, jídla, kytek...) sice cití mnoho různých vůní, ale nedovede je ještě přiřadit. Zkušený čichač ví, že toto je to a toto tamto. Ti nejlepší dokáží cítit rozdíl mezi jednotlivými flakony, které se liší v poměrech o desetiny %. Jiný k nim může čuchat sto let a ucítí tak leda prd.
Ale dohadovat se mohou do aleluja. Stejné je to v hifi. Navíc, pokud neposlouchají ti (dva, tři) naráz, ve stejné místnoti, je to pouze virtuální debata o hovně.

Nový netopýr slyší načinčanou aparaturu a je nadšen, zkušený ví, že to hraje na efekt,ale skutečnost je jinde. Tedy naposlouchanost "skutečných" nástrojů a hlasů v porovnávání hraje zásadní roli. Když to přeženu, výborně slyšící člověk, který nemá žádné zklušenosti s poslechem hudby,nemůže dokázat u sestavy hodnotit její kvalitu reprodukce ani náhodou. Platí to i obráceně.

Takže zdejší porovnávání Dyn a Bowersů je z toho , co bylo napsáno výše podobné. Dokonce i v tom, jak jsem psal já. V dizajnu. protože i to máme každej jinak. 100 lidí, 100 chutí.
-------------------------------------------------------------
A ještě jednu maličkost jako OT na druhou si nemůžu odpustit.

Nemám nič proti názoru iných, akceptujem ho, ale najradšej od ľudí, čo niečo tvrdia vtedy, keď si to vyskúšajú sami. Vtedy akceptujem aj ich odlišný názor, aj keď s ním nemusím súhlasiť.

I když pominu to, že nemůžeš vědět, jaký vyzkoušení ten který klepatel do klávesnice má za sebou, tak pokud nesouhlasí s tvým názorem, tak je vždy ignorant.
Ono totiž ani to, žes to vyzkoušel ty a máš takový či onaký názor, zdaleka neznamená, že je správný.
Jak jsem napsal výše, je to čistě tvoje subjektivní hodnocení, na které máš právo,ale stejně na ně má právo i ten druhý a je úplně jedno jestli ho milostivě akceptuješ nebo ne.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od jimmi »

Boxer :clap: Veru tak.Každý si musí doladiť aparát podla svojho gusta,a to čo nan a na výsledný zvuk povedia druhý ,na to sa može vykašlať.Ved počuvať to dhlhodobo bude len on sám.Technologicky novšie reprosustavy ale maju vačšinou čistejší ,detailnejší prejav čo zvyšuje náročnosť aké komponenty pripojiť.Treba skušať a ísť vypočuť kde sa dá,a v čo najvačšom klude pri roznych hlasitostiach.Poprípade zobrať aj svoje železo,aj ked akustika je vždy iná ako doma.Ked nemožu Bedne ku mne-ja musím za bednami.
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Boxer, výnimočne s tebou celkom súhlasím. Píšeš presne to, čo som ja písal v mnohých príspevkoch. "Koľko ľudí, toľko chutí", jeden chce modrú. druhý žltú. Iba v jednom Ta poopravím - keď si pozorne prečítaš všetky moje príspevky, tak zistíš, že v každom vyjadrujem iba svoj názor. Aj v tom poslednom. Tam som chcel iba zdôrazniť, že počúvanie v štúdiu väčšinou nepodáva ten zvuk, ktorý má bedňa skutočne po "vyhraní" a zladení so zosilovačom. Čo je pre koho lepšie, to som neriešil - ani teraz, ani nikdy. Aj v poslednom príspevku som tvrdil iba to, že mne zvuk Dynaudií vyhovuje a keď ho chce niekto posúdiť, musí ich počúvať doma, vyhrané, vo svojich podmienkach a na svojich prístrojoch. A ešte niečo: nikdy som nikoho nenazval ignorantom, ani som mu nevyvracal jeho názor. Dokonca ani Teba.

Bertram: Ospravedlňujem sa Ti, myslel som to tak, ako som to napísal Boxerovi. Vôbec to nebolo myslené tak, že nevieš, o čom hovoríš. Ľahšie sa niečo osobne vysvetľuje. Pri písaní býva problém niečo podať tak, aby to druhý pochopil, ako to bolo myslené. Preto som spomenul Tonyho, lebo viem, že Dynaudio aj B&W mal doma. Pritom on vôbec nie je fanda do Dynaudií.

Dúfam, že som všetko uviedol na "pravú" mieru.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Boxer to napsal velmi výstižně a srozumitelně, musí to pochopit každý.
Mělo by se to někam viditelně vyvěsit.


Zajímalo by mě, jaký si z této debaty dělá Zdeny pro sebe závěr.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Kokin »

Řekl bych, že mu nijak nepomohla.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Tony »

To čo napísal Boxer je pravda, medzi skúsenejšími "hifistami" dávno známa, každopádne by sa hodila skôr (alebo aj) do zvlášť založeného vlákna.
Čo sa týka Zdenyho, nemôžem si pomôcť ale podľa mna je to v jeho prípade hlavne o peniazoch (prosím bez urážky)...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od winelover »

boxer píše:Případně se Zdenymu omlouvám a lze to pak přesunout do Koreje. (Ono to tam nakonec stejně skončí, jak to tak cítím). #-o
No vidíš, tak to cítíš špatně. Příspěvek je v pohodě a navíc trefný. Snad jen ten OT na druhou už byl trochu nadbytečný, ne? ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od boxer »

Ne. Mě vadí ten povýšený a mocenský tón. Ale snažím se pochopit, že je to jen styl, nikoliv úmysl. Dál nebudu se v tom hnípat a žádám ostatní, ať to tak i berou. Já kolikrát taky napíšu něco v dobré víře a otočí se to proti mně. A přiznám se, že když to po čase přečtu znovu, tak v kontextu a pro některé obzvlášť, to tak skutečně může vypadat. Sorry.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Tak pánové, děkuji všem za příspěvky.

Samosebou, na věc se dívám ze dvou úhlů: ten první je náhrada za přeci jen již starší Matrixy, málo platné podání středů a výšek je u některých jiných beden na lepší úrovni. Tím ovšem netvrdím, že Matrixy hrají špatné! To ani omylem, jen to lze cítit při přímém porovnání s něčím novějším (a lepším).

Druhá aspket je - jak narazil tuším Tony, finanční. Tady se má věc tak, že se obávám, že když zapltím sumu proti matrixům vyšší např. o 50tCZK, nebude přínos tak velký, jako když zapltím navíc např. 150tCZK. prosět vyvažui pomyslné váhy, kde na jedné straně je míra přínosu a na starně druhé je rozdíl příhozu:-) (kurňa, ze mě bude ještě básník).
V absolutním měřítku bych nerad překračoval částku příhotu více než nějakých 150tCZK, ale to bych už musel cítit jasný přínos, ne jen nějaké tajemno.

Je mi naprosto jasné, že bez slyšení žádný nákup neproběhne a také je zcela jasné, že výměna nemusí probíhat !za každuo cenu". Také je docela možné, že se nebude konat nic, protože -po pravdě řečeno, na poslech mám teď stejně méně času než dříve (dvě zamestnání) a občas mám co stíhat základní práce kolem baráku a zahrady, to nemluvím o tom, že občas rád vyjedu na hory nebo na lyže, prostě jaksi bych potřeboval den o 30 hodinách:-)

Ovšem to základní, o co mi šlo - tedy nějaký názor od lidí, co mohli jednak slyšet 802 DIamond a od těch, kteří měli to štěstí, že nějak současně slyšeli i C5.4, to jsem se tak nějak dověděl. Tuto diskuzi beu já jako hrubý filtr, který mi řekne: hele kašli na to, nemá to smysl a nebo, aha, jeď si to poslechnout, něco by z toho mohlo být. A k tomu, zdali u DA řada Contour a nebo Confidence, dnes také neposlouchám BW z nejvyšší řady, takže na základě svých zkušeností s řadou Dynaudií asi tak nějak tuším, že průser ani na staré Párply či Zepelíny ty C5.4 nebudou, snad jen to, že občas by mě mohl zuvk z ich trochu více iritovat, než z Matrixů (zde si sjem jist, že střední a vyšší pásmo bude u kus výše, přeci jen Esotar znám a vím, jak hraje a nemám důvod se domnívat, že u C5.4 by to mělo být horší).

A vlastně to, proč se zajímám o bednu s 2 měnšími basáky, než s 1 větším, je to, že neznám lepší bednu za slušný peníz, která má jednu 12´´, ta doba už je pryč a to, co ji má ( a nebo i více, třebas 15´´) stojí už částky, které prostě nedám, protože tak zarytý muzikofil prostě nejsem.
Prostě, je to také zaobírání se o ničem.-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání koncepcí 2 reprosoustav BW x Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

toliko čistého lidství :thumbup:
u mě boxere boduješ, i když o to pravděpodobně nestojíš.
Omlouvám se za OT, ale v této době je myslím velmi potřeba vyzdvihnout to správné a dobré co se na fóru odehraje.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět