ELAC 509 VX - JET

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od anawak »

Obrázek

pocuval som dnes tuto bednu a velmi prijemne ma prekvapila. Krasne hra, krasne vyzera a ma vyborne spracovanie. Zvuk je dynamicky, farebny, bass presny, cele pasmo velmi vyrovnane a celkovy prejav naozaj velmi dobry.

Mate niekto nejake experiences??

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od Mark Levinson »

Tenhle model neznám, ale měl jsem možnost poslouchat model FS 609 CE a to bylo opravdu moc dobré. Zvukové atributy byly asi tak jak popisuje Anawak, pro mne velmi dobré. Zpracování, prostě Made in Germany.


Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od Mark Levinson »

Našel jsem fotku z výstavy v Mnichově. Nenápadná prezentace, ale zvukově mne upoutala, krmeno technikou Burmester.
Elac II..JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od knoflik »

Ked ze vlastnim druhe regalove bednicky Elac, chcem sa opytat ci sa niekto stretol s podobnym zvukom u inych reproduktorov, ako maju reproduktory Elac :thumbup:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od anawak »

Aky ucel ma tato otazka? Alebo som ju nepochopil spravne. Ale...

Kazda bedna a kazdy vyrobca ma svoj akysi "specificky zvuk" ako aj kazdy vyrobca komponentov. Hladat zvuk ELACu na bedniach od HECO alebo B&W alebo CANTON (alebo akehokolvek ineho) by bolo asi dost narocne a pravdepodobne aj nemozne. Preto existuje firma ELAC pretoze ich zvuk nema nikto. A preto existuju firmy XY a YY a YX. Vo vseobecnosti maju bedne ELAC velmi dynamicky a dovolim si tvrdit aj presny prejav. Ci uz ich lacne modely alebo ich drahe modely, tento trend je pocut v kazdom ich produkte.
Potrebuju stabilne a relativne silne zosilovace a nehraju dobre s do mäkka ladenymi komponentami. ( toto je moj nazor. Nikomu ho nevnucujem). Skusali sme rozne modely od najmensich po najdrahsie a napr s marantzom alebo McIntoshom a nebolo to nic moc. Naopak s Cambridge Audio alebo Hegelom to znelo vcelku velmi dobre. Najvyssi model 509 som pocul s monoblokmi Classe CAM 400 a vcelku slusna kombinacia. Jedna z mala bedni, ktora s tamto zosilom hrala dobre.

Osobne musim ale aj povedat, ze napriek presnemu, detailnemu a dynamickemu zvuku som bol po case z pocuvania tejto bedne unaveny. Neviem preco, niekomu sedi ono, druhemu tamto, ale mne viac vyhovuje ten taky farebnejsi zvuk B&W 802.

Inak ELACu vsetka cest. Vsetko robia v nemecku, ziadna cina ani korea ani taiwan. Menice a spracovanie su na vysokej urovni a kvalita je vo velmi vysokom standarde.
Trochu skoda, ze sa pustili do produkcie vyhradne LAKOVANYCH modelov a nemaju ziadnu bednu z prirodnou dyhou. Je to ale asi vec trendov a marketingu. Dokonca ani teraz najvyssi model 509 VX-JET je k dostaniu len v ciernom laku. Skoda

Velmi pekne hra ELAC s Denonom ( najmä lacnejsie modely) a tiez s Cambridge Audio (tie drahsie)

S Classe , ako som spomenul, pekne a detailne ale (pre mna) po case unavne.

S rotelom, onkyom, marantzom sa mi to nepacilo vobec.

Velmi pekna kombibacia bola s vyssimi modelmi od HEGELa.
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od knoflik »

Ako, aky ucel :thumbdown: l? Otazka bola jasna, ci pozna niekto reproduktory s podobnym zvukom ako maju Elac. Odpovedal si vdaka.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od anawak »

Knoflik:

Pocuj priatelu. Nemyslel som mojim prispevkom ani otazkou abslutne nic zle, ani som nehladal dovod pre konflikt, ani nemam dojem, ze je na nej nieco provokativne. Jednoducho som tvoju otazku nepochopil a to som aj napisal. Nechapem preco ragujes palcami dolu a akosi urazene a podrazdene, precitlivelo ako keby som urobil neviem co nemoralne.

Prepac ak sa Ta moj prispevok nejak dotkol ale naozaj v tom nevid a nehladaj nic zle ci negativne. Pisomny prejav je dost narocny na to aby si mohol ty ci ja robit nejake uzavery o tom, ako to bolo myslene.

Ja som chcel aby so svoju otazku ozrejmil, no neurobil s tak a preto stale tvrdim, ZE JEJ NEROZUMIEM. Neviem ci som dementny alebo inak myslovo postihnuty ale naizaj tomu nerozumiem.

Ja osobne nepoznam bednu ktora ma taky zvuk ako ELAC a ani neviem o nikom ktor by taku bednu poznal.

Ak sa mi raz zvuk bedne paci a hladam podobny, tak si kupim bednu od toho isteho vyrobcu. A nebudem hladat inu, ktora hra rovnako. Ci???

A ked uz chces naozaj vediet ktora bedna by mohla mat podobny prejav ako ELAC, tak musis tu bednu ELAC specifikovat presne. Pretoze aj od ELACu hra kazda bedna inak. Aj ked charakter maju podobny.


Hi-Fi zdar. :thumbup:
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: ELAC 509 VX - JET

Příspěvek od knoflik »

anawak, neviem cim bola moja prva otazka nepochopitelna na prvy krat, ale v pohode. Odpovedal si OK. Hifi zdar :thumbup:
knoflik píše:Ked ze vlastnim druhe regalove bednicky Elac, chcem sa opytat ci sa niekto stretol s podobnym zvukom u inych reproduktorov, ako maju reproduktory Elac :thumbup:
Odpovědět