MARTEN

Diskuze o reprosoustavách.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARTEN

Příspěvek od lachim »

Yngwie
Dekuji ti za uprimnost. O to mi slo. Ze ackove zesilovače jsou jen k necemu a jeste jen v nějakých podminkach.
Navalit stovky tisic Kč do zesiku, který se zakladnimi "kameny" světa hifi nehraje ( jak sam pises).... Ktery nebude univerzálně použitelný je pro me nepredstavitelne.
A tim se vracíme zpět k tomu zakillovani beden. dat ackovou audia k marten povazuji za stejnou blbost jako dat ackovy accuphase treba k focalum.
Kdyz uz budu chtít barevnější zvuk, tak je rozhodne lepsi (univerzálnějsi) volba mombloku mcintosh 1.2 nez stejne jakykoliv monoblok v acku. Cena podobná. Treba mcintosh mc501 a marten bird jsem mohl slyšet. Vynikající kombinace!

Ten výkon ti treba budu moci někdy demonstrovat / ukázat na svém Dk. Ukázána platí a funguje velmi rychle. Lepsi nez tisíce slov :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MARTEN

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše:Yngwie
Dekuji ti za uprimnost. O to mi slo. Ze ackove zesilovače jsou jen k necemu a jeste jen v nějakých podminkach.
Navalit stovky tisic Kč do zesiku, který se zakladnimi "kameny" světa hifi nehraje ( jak sam pises).... Ktery nebude univerzálně použitelný je pro me nepredstavitelne.
A tim se vracíme zpět k tomu zakillovani beden. dat ackovou audia k marten povazuji za stejnou blbost jako dat ackovy accuphase treba k focalum.
Kdyz uz budu chtít barevnější zvuk, tak je rozhodne lepsi (univerzálnějsi) volba mombloku mcintosh 1.2 nez stejne jakykoliv monoblok v acku. Cena podobná. Treba mcintosh mc501 a marten bird jsem mohl slyšet. Vynikající kombinace!

Ten výkon ti treba budu moci někdy demonstrovat / ukázat na svém Dk. Ukázána platí a funguje velmi rychle. Lepsi nez tisíce slov :thumbup:
To je jak dohadování, jestli je lepší HEMI 6.4l nebo 2-krát foukaný třílitr :mrgreen: . Chci Class A se všemi jeho výhodami nad AB, tak musím dobrat bedny ... mám Focal nbo BW, tak pro Class A nejdu, to je jasný ... jak jsi už několikrát psal, je to o celkové vyváženosti a určitě jsou silné konce v AB univerzálnější ... otázkou je, o co všechno přijdeš a jestli ti to nevadí. Je vidět, že máme hodně odlišný vkus ... Intosh pro mě vůbec není. Každopádně díky za pěknou diskuzi, alespoň to trošku ožilo :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MARTEN

Příspěvek od NA-Noble Audio »

lachim píše:blesk666
čím je tak zakillovaná?
1. akustika. ač není vidět, lze tušit, že je prostor zcela bez úprav.
2. ps audio filtrace = k této sestavě totální "dusítko" a prznič.
3. k ultra přesným birth dát měděnou dvou-linku = totální neznalost
4. k birth dát áčkový zesilovač... zřejmě majitel nevyzkoušel monobloky á 250w/8 a neposlouchá klasickou hudbu/symfonie.
s áčkem birth budou hrát pěkně, melodicky. ten výstavní jazzík a to cinky-linky ano!
ale ne novosvětskou a ne nahlas. s větší hlasitostí se ten zvuk "rozpadne", rozječí. basy zmizí.
ze zvuku zbyde uhučená koule před tou plackou.
ano....víme, že v totálně neupravené místnosti stjěn nelze hrát hlasitě atd. reaguji na ten dotaz, jak jsem došel k tomu názoru o zakillovanosti.
5. dát sestavu za +/- 700.000 Kč kolem/na stolek z ikea = opět totální neznalost. proč takhle ??? majitel netuší, že uložení komponentů ma veliký vliv na zvuk ? za bedny dal např. 300.000 Kč (2hnd). na odpovídající rack nemá 20.000 (2hnd F.E.)
6. mám kolem sebe "podobně" jedny birth. takže z praxe vím o čem píši.

zvuk sestavy přeci dělá její vyváženost. na co mít jednu část za stovky tisíc Kč a druhou za stovky Kč.
bohužel chodím po sestavách kde vidím stejný problém. superbní, drahé, úžasné bedny, pak ještě jeden drahý komponent a zbytek... většinou hrůza o 10 levelů níže.
to pak prostě nemá smysl kupovat martens birth. to stačí 6x levnější quadral montan nebo jbl 250. tyto uvádím jen jako příklad add hoc!
navíc....dle mého názoru se k ačkovým zesilovačům se hodí úplně jiné bedny než marten birth s keramikou.

yngwie
ano. výkon je návykový. ono to není asi tolik spjaté s výkonem jako s "robustností", kvalitou zesilovače.
ono 2x500/8 sínus v A/B je přeci jen jakým si ukazatelem kvality/stability zesilovače.
když jsem měl akustiku v bodě "20%", hrál jsem hlasitost z sroll bimotore třeba +15. dnes mám akustiku na 90% procentech a hraji na +40.
mít lepší bedny, hraji na +50. možná +55. nemám to jak vyzkoušet. nechci upálit bedny.

pokud tedy předpokládám, že akceptovaná hlasitost poslechu (a zabiny to popsal velmi pěkně, díky za to!) narostla o 80%... o kolik narostl potřebný výkon zesilovače? respektive, kolik potřebuji wattů, abych dosáhl akustického tlaku v místě poslechu působícího TEN zážitek ??
(třeba zabiny umí výborně popsat hlasitost poslech koncertu Police)
dnešní akustiku prostoru bych např. neměl vůbec šanci uhrát se zesilovačem sroll lyric. vyzkoušeno.

je to zřejmě o praktické zkušenosti a požadavcích na systém při poslechu.
navíc je tohle téma rozhodně na praktické ukázání. bo "ukázaná platí". takhle v písmenech a bez souvislostí...
:-)
K bodu
3. Z uvedeného obrázku není jisté, že jde o měděnou dvoulinku, a pokud to náhodou je, co je Musical Fidelity Tri Vista? Je to jen brutálně silná dvoulinka ze stejně obyčejné mědi a ve stejné PVC izolaci jako běžné dvolinky.

4. mnoho lidí poslouchá jazzík, a neposlouchá třeba vůbec klasiku. Takže si zkus uvědomit, že zde stavíš svůj úhel pohledu nad ty ostatní. Hodnotíš to z pozice závodníka, který rád jezdí na okruhu a odsuzuje limuzínu jako nepoužitelné náčiní. Většina lidí jezdí po silnicích a v závoďáku by trpěli.

Ostatní body ok
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: MARTEN

Příspěvek od Ramones »

N.A. :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARTEN

Příspěvek od lachim »

NA
1. Vytrhavani textu z konceptu ti slo vzdy vyborne!
Tobe ta sestava na fotce pripada jako vhodne slozena?
2. Nezacinas nejak prilis vsude “videt” trivista?
A co ma tahle dvoulinka spolecneho se zakillovanymi bednami marten birth na obrazku?
:-?
(Trivista k marten birth by samozrejme byl dalsi “killing” beden)
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: MARTEN

Příspěvek od lubos »

Majiteľa danej zostavy poznám, zostavu som nepočul , takže k zvuku sa nebudem vyjadrovať . Klasiku v podstate nepočúva, preferuje jazz... Čo viem pred Audia Flight mal celu zostavu McIntosh a to mu vraj vôbec nesedelo a tak hľadal prístroje , ktoré mu zvukom vyhovujú a skončil pri Audia Fligt, žiadny 2hand, všetko sú to nové stroje, takže ten repro kábel určite nebude žiadny shit. Čo sa týka priestoru, je to novostavba a keď sme spolu hovorili ešte dom nebol dokončený. Spomínal, že sú v pláne nejaké akustické úpravy ako strop ...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MARTEN

Příspěvek od NA-Noble Audio »

1. Vytrhavani textu z konceptu ti slo vzdy vyborne! Nemůžu to objektivně posoudit, jak to vidíte vy ostatní?
Tobe ta sestava na fotce pripada jako vhodne slozena? Připomínkoval jsem pouze dva body, ostatní jsem označil "ok"
2. Nezacinas nejak prilis vsude “videt” trivista? Nemůžu to objektivně posoudit, jak to vidíte vy ostatní?
A co ma tahle dvoulinka spolecneho se zakillovanymi bednami marten birth na obrazku? Ty jsi sem přišel s dvoulinkou, ne já. A přitom tam je nejspíše zapojen nějaký slušný kabel.
(Trivista k marten birth by samozrejme byl dalsi “killing” beden)[/quote] A pro Tvé BaW ne?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARTEN

Příspěvek od lachim »

NA
Pavle, ja resim sestavu s repro marten ve vlakne marten. Ty zrejme nejake animosity vuci me. Takze zaloz vlakno “lachim je trouba ktery nicemu nerozumi” a tam budu reagovat na tve osobni dotazy. Zde jsme total mimo
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: MARTEN

Příspěvek od jimmi »

Absolutne pravdy a vyhlásenia bez vypočutia a len podla obrazku su divné.

Ja to vidím tak,100 ludí bude mať 100 roznych názorov na zvuk. :razz:
kychtax

Re: MARTEN

Příspěvek od kychtax »

jimmi píše:100 ludí bude mať 100 roznych názorov na zvuk
:thumbup:
A taky nevime situaci, treba to stavi, treba je to "domaci" kompromis. Jak posloucha. Atd.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: MARTEN

Příspěvek od lubos »

Každý máte čiastočne pravdu či Lachim, NA ... ale dôležité je kto akú hudbu počúva a čo sa mu páči. Prezrel som si staršie emaily od známeho a ta zostava McIntosh bola : pream C50, 2x monobloky MC501 (2x500W/8) a DVD MVP-871 . Na prehrávanie hi-res streamer Digibit Aria so 4TB HDD + lineárny zdroj. Káble Harmonix a Siltech.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MARTEN

Příspěvek od blesk666 »

Lachim: dakujrm za vysvetlenie. Za hlavny rozdiel v nasom pohlade na audio retazec povazujem ze ja nepocuvam obvykle v koncertnej hlasitosti (nemam na to upravenu ani akustiku a kym nemam samostatnu posluchovku to ani riesit nechcem). Predzosik Audia (ten isty ako na fotke) mam doma a k nemu AB konce v aktivoch. Na zostavu na fotke si neviem tak ako ty urobit bez vypocutia nazor. Tym vsak nemyslim ze ty nemozes, len ma zaujimalo preco je ten nazor “od stola” taky.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARTEN

Příspěvek od lachim »

Blesk666
Rado se stalo. Diky za tu debatu. Marten je pro me znacka snu.
Doslova nevyvazenou sestavu lze poznat i na fotce.
Odpovědět