High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Zalán Schuster »

High-End Audio Club pozývá Vás na výstavu AUDIO, VIDEO, KINO 2018,
ktorá sa uskutoční 13. - 14. 10. 2018 medzi 10:00 až 18:00 v hoteli Austria Trend Hotel, Vysoká 2A Bratislava, Sála Hron 1 poschodie, kde budete mať možnosť prihlásiť sa do klubu.

Obrázek

High-End Audio Club
Mierová 85, Bratislava, Slovakia
http://www.zs-acoustics.com/heac.html
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od aretax »

Podrobná reportáž z výstavy:
+: BIS Audio mali po prvý raz výborné expozície - aj hlavnú expozíciu - McIntosh aj vedľajšiu Audio Research s 2-pásmovkami Sonus Faber
Pre mňa to bol jediný kladný zážitok z výstavy (okrem predaja LP).
-: všetko ostatné
Totálny prepadák: Ante, podrobnejšie: zvukovo zahuhňaný "maglaiz".
Hodnotenie vyčerpané. Ak majú organizátori výstavy trochu sebakritiky, tak by nie len mali vrátiť vstupné, ale každému zaplatiť hodinovú mzdu za stratený čas na výstave.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od whisp »

Napad zapojit Sonus Faber Electa Amator III s ultimatnym retazcom Audio Research. No hralo to uzasne nechapal som. Za odvahu Bis Audiu :thumbup: tentokrat to bolo naozaj super.

Zena sa zapocuvala do Canoru s Focal Sopra2. Hralo to trochu sterilne ale technicky presne. Pacil sa jej soundfield a detaily. Hralo to zaujimavo ale doma by som to nechcel.

Pre mna este velke prekvapenie Tannoy Legacy Eaton. Tak taky vstavac chlpov... normalne rozmyslam ze si to poziciam a mozno kupim. A to hral na nic moc zostave. Chcel by som to pocut s tym Audio Research.

Ostatne katastrofa a niektore expozicie vobec nechapem co tam vlastne a na co boli. Akoze jedna miestnost plna haluzi typu starych telefonov a pod. Vyzeralo to ako modlitebna nejakej vysinutej legacy technologickej sekty. Brutal.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od valderon »

Minulý rok jsem v Bratislavě taky byl, a byl jsem mile překvapený. Proto jsem se moc těšil i na tento ročník. Já a zabiny007 jsme si tedy udělali příjemný výlet. Sonus Faber Electa Amator III na Audio Research,hralo to uzasne a zřejmě nejlíp z celé výstavy . Potom Canor. Minulý rok bych řekl, že to bylo ale lepší, repro Focal opravdu nebyla úplně ta nej volba. Co ovšem nechápu, že i na 2x požádání o poslech jejich nového zesilovače, který tam byl zapojený (2x,tedy 100w v A na kanál) bylo řečeno, že ano, ale později. Nakonec jsme se nedočkali, a to jsme tam byli opravdu snad 4x. Holt nebyl zájem ho prezentovat, ať už byl důvod jakýkoliv. Škoda. Zajímavé to ještě bylo u Hanzela, ale... Bylo to trošku rozporuplné.
Zbytek výstavy? Řekl bych, že je zbytečné se rozepisovat. Skoro mi přišlo, že uzavřeli sázku, kdo bude větší tragéd. To ani nejde popsat. Návštěvnost mizivá, příští rok tam nepřijde už asi nikdo :thumbdown:
Dát si tam oběd? Neuvěřitelný problém. Prodej lp, cd. Hrozné ceny. Byl tam 1,co prodával bazarové lp 5 euro /lp. Vytáhl jsem několik, abych zjistil stav, bohužel hrozně poškrábané, načež jsem se od prodejce dozvěděl, že to prý není tak hrozný :crazy:.
Ale nakonec, byl to fajn den. A pořád uznání všem, co na tom makali. Organizace hrozná, snad se poučí, byla by škoda pohřbít takovou "oslavu" našeho koníčku,jakou výstavy hifi jsou. Cestou domů jsme si sakra spravili chuť návštěvou u Aretaxe. Ale to je už jiný příběh...
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od lubos »

A niekto počul ten nový A-čkový Canor , som zvedavý ako hral ? Nemali naplánovanú nejakú hodinu kedy mal byť predstavený ten zosik , zvyčajne to tak na výstavách predajci robia ?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od valderon »

Byli jsme tam X-krát, 2x se ptal na poslech, snad by řekl, že v době od-do... Věř mi, že neměli zájem. Nechápu. Taky jsem se těšil. Ale sám si počkám, zda ho vůbec pustili a někdo ho slyšel....
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Frogyman »

Za mne výstava průser jak organizační, tak i přístupem některých vystavovatelů. Zpětně musím smeknout před organizátory pražské výstavy, protože to zvládají na profesionální úrovni, bratři Slováci mají v tomto co dohánět...
Jediné, co stálo za to, byly za mne dva stánky - již zde zmiňované BIS audio se Sonus faber + AR = za mne nejlepší zvuk výstavy. A pak CANOR, plný novinek (zvuk nehodnotím). Prezentace tranzistoru jsme se nedočkali, ale mne více zaujala jiná novinka a to nové Phono preamp Canor PH10.1 (snad si to pamatuji správně). Mělo by to být ještě dál, než můj stávající CANOR TP 306VR+, má lepší step up trafa na MC vstupu, přibyly dvě další elektronky, na MC vstupu větší zisk (ale jen volba ze dvou hodnot - stávající má tři), XLR výstup a kompletní ovládání z předního panelu (velké plus když člověk střídá více přenosek). Pokud vše klapne, měl bych jej mít v dohledné době na porovnání a pokud se potvrdí, že je zvukově dál než jeho předchůdce, tak jdu do něj (= můj Canor TP306VR+ bude na prodej, kdyby měl někdo zájem... :angel: ).
A pak mne zaujal lampový integráč (na výstupu KT88) s možností provozu i v mono režimu, což je super počin. Koupíte si dva integráče, jeden nastavíte jako master, propojíte s druhým přes datový kabel, ten nastavíte do režimu konec a pak již přes master ovládáte oba dva. Ale jednu věc na tomto nechápu - proč pro toto využití musím kupovat dva integráče? Nešlo by vymyslet nějaký koncový modul?

A vrchol výstavy? Jednoznačně návštěva u Aretaxe. Nová poslechovka vymazlená, sestava dokonale vyladěná, zvuk přesně takový, jako by se mi doma líbil, bedny Troels Illuminator hrají opravdu neskutečně. A o ukázce vlivu ucpávek již se zmínil Valderon. Vliv jasně slyšitelný, jdu objednávat :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Fidji99 »

Suhlasim s napisanym. bisaudio super, este pekne hrali aj KEF, aj tie Genelecy.

Sklamanie - asi Platan (blato) a z 2 expozicii ma vyhnali Focaly (nikdy mi extra nesedeli, a asi uz ani sediet nebudu). Velmi agresivny zvuk. Tie “Ultra bedne Ante” dost trpeli tym, ze tam bol problem so zdrojom a pauzovalo to.

Ako positivum hodnotim, ze som ani raz nepocul Dianu Krall.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od lubos »

zabiny007 píše:Prezentace tranzistoru jsme se nedočkali, ale mne více zaujala jiná novinka a to nové Phono preamp Canor PH10.1 ...
Ten gramofónový predzosilňovač je Canor PH 1.10 https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2356606035
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Dieter Burmester »

Z meho pohledu je skoda, ze nelze symetricky pripojit i samotne prenosky - ze sve podstaty skvely to zdroj symetrickeho signalu :sad: Ale mozna, ze pres trafa to neni potreba :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Frogyman »

Za mne škoda, že nejde oba vstupy navolit dle potřeby - tedy klidně oba MC nebo MM. Anebo že vstupů nemá víc s tím, že na každém se předvolí jiné nastavení (jako má např.: Musial Fidelity Nu Vista Vinyl). Ale věřím, že konstruktéři vědí proč to dělají takto a že nové phono přehraje jak stávající Canor, tak i určitě Ni Vista Vinyl. Už jsem na něj zvědav!
Mimochodem - vítám i funkci DIMM, tedy zhasnutí čelního panelu :thumbup:

lubos - díky za upřesnění a odkaz.
Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od lubos »

Na inom fóre Bubuxin píše (A-čkový Canor):

... V Canor audio mi predviedli zvuk Áčkového lampového konca a následne tú istú skladbu na tranzistorovom Áčku. Bravo, s repro Focal to bol krásny plný zvuk bez chýb. Pre moje ucho bolo tranzistorové Áčko lepšie.
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Canor Audio »

valderon píše:Byli jsme tam X-krát, 2x se ptal na poslech, snad by řekl, že v době od-do... Věř mi, že neměli zájem. Nechápu. Taky jsem se těšil. Ale sám si počkám, zda ho vůbec pustili a někdo ho slyšel....
Pozdravujem. Pokial si niekto vyslovene vyziadal aby sme to prepojili na tranzistor ale aj naopak tak sme sa snazili vyhoviet... Musite vsak chapat aj to ze pokial bolo vela ludi a hrali sme LP cez PH 1.10 a AI 1.10, tak sme nechceli prehadzovat kabelaz kazdych 30 minut. Robili sme aj A-B porovnavacky hlavne s CD 1.10. Tento rok sme hrali 90% vinyl a chceli sme ukazat aj nove plne elektronkove phono. Mrzi ma ak ste od nas odchadzali s pocitom ze nechceme nas novy integrac prezentovat... :sad:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od valderon »

Canor Audio :
Byla to má zkušenost a pouze jsem konstatoval fakta. Vaše vysvětlení chápu a cením si, že jste reagoval :thumbup:
Canor je má oblíbená značka, tak jsem se prostě těšil na poslech nového Áčka. Nicméně nové phono jste předvedli perfektně a za mě hraní z lp velice chválím. To jen, abyste neměl pocit, že jsem od vás odcházel zklamaný :razz:
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Zalán Schuster »

Pozrite si video aké jedinečné a zaujímavé produkty na výstavu AUDIO, VIDEO, KINO 2018 sme mali. Získali sme ďaľších členov a som rád že čím ďalej, tým viac žien sa prihlási do klubu. Ďakujem že ste nás navštívili a za komentáre o výstave.

Link na video:
https://youtu.be/kk9doyjgfRM
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od valderon »

Brutální video, člověk si tam uvědomí, co to musí dát práce takovou výstavu udělat, ale video mi ten pocit umocní. Letos jsem byl sice kritický ve svém hodnocení výstavy, ale taky jsem napsal, že "všechna čest" všem, co na tom makali.
Všichni mají mé uznání
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od aretax »

Aj príprava výstavy je iba biznis, nikto to nerobí pre pekné oči a tento rok to bolo - jednoducho to za veľa nestálo. Vo viacerých prípadoch celá námaha vyšla nazmar.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od palipol »

Po týždni konsolidácie mi dovoľte dodatočne popísať moje dojmy z výstavy AVK Bratislava 2018. Napriek krásnemu, temer letnému počasiu a súbežne prebiehajúcemu autosalónu v Nitre - čo mohlo štatistiku návštevnosti negatívne ovplyvniť – sa nevyhnem dojmu, že sa výstava rok od roka zmenšuje. Napriek tomu zopár skalných to ešte nevzdalo a investovalo námahu i prostriedky v snahe umožniť návštevníkovi zažiť to v reálnom čase, na reálnom mieste a s reálnymi produktami. Všetci vystavovatelia sa snažili predviesť sa čo najlepšie, ale prax je taká, že ideálne ukázať zvukové kvality toho či onoho výrobku je nemožné a vyžaduje to určitý nadhľad a pochopenie zo strany návštevníka. Bohužiaľ chronickí kritici sú nekompromisní a aj napriek objektívne nevhodným akustickým podmienkam prísne vyvodzujú definitívne audiofilské závery. Niektorí už na vstupe do expozícií, pretože práve hrá niečo, čo ich nezaujíma a zaujímať nebude...

Treba pochváliť všetky expozície a vystavovateľov za to, že sa výstava vôbec uskutočnila.

Bis audio tradične najhonosnejšia expozícia s dominantnými technickými skvostami McIntosh, s pompéznym a plným zvukom. Veľmi pekné dojmy zanechala aj zostava s kombináciou repro Sonus Faber s elektronikou Audio Research a len dokázala, že stojanovka má vo svete audiofilie aj napriek fyziologickým obmedzeniam pevné a dôstojné miesto.

Ako hlavnú zostavu vyskladanú z portfólia firmy predviedla Enigma elektroniku T+A nového radu 3100HV a repro Focal Scala Utopia III Evo s plastickým, úderným a rozlíšeným zvukom. V ďalšej zostave sa objavili nové reprosústavy Focal Kanta 3 v kombinácii s produktami T+A série R. Ako doplnkové produkty boli vystavené kompaktné reprosústavy Focal sérií 100 a 300 určené na zabudovanie do stien a stropu - či už pre stereo, alebo multikanál. Zostávajúce špeciality boli v expozícii slúchadiel, kde boli predstavené všetky štyri vrcholné modely Focal (Utopia, Clear, Elear a najnovšie Elegia). Nesmel chýbať retro kútik, tentokrát v podobe tape veteránov Revox A700, A77 a legendárneho reportážneho UHER-a Report 4000.

Kúsok vedľa sa supersonické, monštrózne Ante v monštróznej, poloprázdnej miestnosti strácali, ale „uhrali ju“ - aj vďaka výkonným spínaným zosilňovačom. Tu akustika nesadla, ale zvuk potenciál má - ako sme sa mali možnosť presvedčiť predčasom pri ich prvom predvedení pred niekoľkými rokmi. Som ale rád, že som ich znovu počul a videl - tento výrobok bude jedného dňa zberateľským artiklom, lebo už nikto, nikdy, nič podobné nevyrobí. Preloženie prezentácie živými vystúpeniami ako bonus hodnotím nadmieru kladne.

Canor postavil horu vlastných produktov, len s reprosústavami Focal Sopra 3 vypomohla Enigma. Plnotučný, jemný a plastický zvuk nových Á-čkových zosilňovačov dáva predpoklad záujmu zákazníkov a po rokoch vracia Canor popri elektrónkach aj na polovodičové bitevné pole.

Platan hral v tradičných priestoroch s tradične vzatou, stroho a chladne nasvietenou expozíciou s najsilnejšími zástupcami portfólia. Oproti trochu prehrmeným predstaveniam z minulých rokov tentokrát plynul z Legacy Whisper XD veľmi pokojný, pevný a informatívny zvuk. I s pomocou všadeprítomných difuzérov sa podľa môjho názoru trafili do akustiky najlepšie zo všetkých. Nebáli sa hrať aj domácu "neaudiofilskú" tvorbu. Klasika v podobe Eleanor Rigby od The Beatles ma vrátila do čias, keď sa môj hifi svet točil okolo magnetofónu Tesla B4 a trikrát prekopírovaných nahrávok všetkého, čo náš obmedzený čierny trh s LP a Radio Luxembourg ponúkali.

Oproti temnote Platanu hneď vedľa presvietený Hanzel audio a bezvýhybkové, či skôr „bezvýhybkové“ mnohomeničové sústavy Grandinote Mach 9 s firemnou elektronikou. Spočiatku skôr nedôvera k uletenému konceptu, ale na počudovanie to hralo veľmi zaujímavo, živo...inak Kuzmu, ktorý trónil navrchu racku by som si vedel predstaviť aj doma.

Perfect Sound Group predviedol na jednej strane zaujímavý koaxiálny zvuk Tannoy s elektronikou Creek na strane druhej exkluzívny Burmester s KEF R11, ktoré pravdepodobne budú vyhovovať členom uzatvoreného golfového klubu, ktorí si potrpia na protokol a vyleštený solitér.

Samostatná, kľudná sluchátková expozícia bola veľmi dobrým nápadom. Všetko, čo v Top a nižšej Top triede je možné na Slovensku počuť a kúpiť tu bolo zastúpené. Prispôsobenie jednotlivých slúchadiel z hľadiska optimalizácie zvuku s jediným typom predzosilňovača nebudem rozoberať – išlo o to chytiť si to, poťažkať, nasadiť a zoznámiť sa. Žiaden vyslovený problém sa však nekonal a bolo jasne počuť, že zvuk ide ruku v ruke s výškou investície.

BaSys zaujal okrem štýlových produktov inteligentnými prednáškami o inteligentnom spôsobe užívania si multimediálneho života a započúvať sa do výkladu v štýlovom kresle mnohí prijali s radosťou.

Tradičná, na prípravu a aranžmá prácna expozícia TESLA múzeum sa tento rok tématicky venovala spojovacej technike, ktorá dopĺňala náš šedivý i zelený čs. život období 1946-92 avšak so spomienkou, že popri lodiach, lietadlách a atomových reaktoroch sme si aj telefóny vyrábali sami s vlastnou, kvalifikovanou pracovnou silou. Už počas vzniku boli tak trochu retro, ale boli Naše.

V podobnom duchu sa niesla aj miniexpozícia premietacích prístrojov ako ohliadnutie za médiom, ktoré dnes riešia len špecializované spolky nadšencov celuloidového kinopásu…

Spomeniem ešte expozíciu neutrálne a presne hrajúceho Genelecu a nakoniec výstavky Art kreácií, ktoré zaujali skôr netradičným dizajnom pre tých, ktorí sa chcú odlíšiť. Odladený zvuk je skôr podružná vlastnosť – nakoniec aj táto špécia môže osloviť aj keď s diagnostikovanou hifi neurózou to veľa spoločné nemá.

Záver? Najväčší význam z toho všetkého mal a má pre mňa ľudský rozmer, spolupatričnosť a komunikácia o tejto záľube, ktoré by mali spájať, nie deliť a prepadať do súťaže a konfrontácie. Veľkorysé, nadšené a plodné časy spred 15-20 rokov už pomaly odhádzajú do zabudnutia a z nás, čo sme ich zažili sa stávajú pamätníci. Škoda, trh a internet je neúprosný…a tak nám nezostáva nič, len modliť sa za ročník 2019 a za ďalších mladých audiofilov.…

S pozdravom palipol

Fotogaléria:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky za repostáž a skvělé fotky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od aretax »

Pekná reportáž, nádherné fotky. Iba by som k tejto reportáži mal malú pripomienku:
Palipol:
"Záver? Najväčší význam z toho všetkého mal a má pre mňa ľudský rozmer, spolupatričnosť a komunikácia o tejto záľube, ktoré by mali spájať, nie deliť a prepadať do súťaže a konfrontácie. Veľkorysé, nadšené a plodné časy spred 15-20 rokov už pomaly odhádzajú do zabudnutia a z nás, čo sme ich zažili sa stávajú pamätníci. Škoda, trh a internet je neúprosný…a tak nám nezostáva nič, len modliť sa za ročník 2019 a za ďalších mladých audiofilov.…"

S tým by som súhlasil, ale žiaľ, ako si písal, to, čo sme zažili my, pamätníci, je preč. Ostal iba biznis. Aj táto výstava je len biznis. Nikto ju nerobí "pre pekné oči". To, že sa tu občas s niekým stretneme a pokecáme je plus tejto výstavy, ale nie jej podstata. Preto si myslím, že keď niekomu ide o biznis a ide vystavovať, mal by sa na to aj náležite pripraviť (česť výnimkám). Zákazník je kritický a nebude chváliť niečo, čo sa mu neopáči iba preto, že si niekto dal námahu prísť na výstavu vystavovať. Ten, čo prišiel vystavovať to urobil preto, aby predal a nie z nostalgie za starými časmi. Preto si myslím, že kritika je na mieste. A že výstava bola slabá, to je fakt. Prečo? Na to by sa mali pýtať jej organizátori. Ani oni ju nerobili z nostalgie, alebo pre niekoho "pekné oči". Môže sa stať, že v r. 2019 nebude žiadna. A určite za to nebudú zodpovední kritici tejto výstavy. A ešte k Ante. To, čo si písal, je pravda, ale nezabúdajme, že ich cena je 160000€. A za to by chcel ich potenciálny zákazník aj zodpovedajúci zvuk. Určite ich nikto nekúpi pre ich "archívnu" hodnotu. A buďme úprimný, hrali mizerne. A to nie iba vzhľadom k ich cenovke.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od whisp »

Ja mam info ze niektori klucovi vystavovatelia sa buduci rok nezucastnia prave kvoli mizernej organizacii. Je to skoda pamatam si roky ked to bolo ovela lepsie a minimalne bolo z toho citit ze to niekto organizacne zastresoval. Dufam ze tato vystava neumrie a a otoci ten mizerny trend.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od palipol »

to aretax:

Iste, kritika je v poriadku, ale len vo veciach, ktoré možno objektívne ovplyvniť. Keďže každá expozícia má iné, viacmenej nevyhovujúce podmienky, nemožno ani pri najväčšej snahe zvuk hodnotiť objektívne a vyvodzovať definitívne, mnohokrát opovrhujúce závery. V tejto veci volám po väčšej tolerancii a uznaní, ale v žiadnom prípade nie po paušálnom chválení. Výstava je predovšetkým vystavovanie a v konečnom dôsledku ak chce niekto výrobok poznať hlbšie, urobí všetko preto v čo najideálnejších podmienkach - v štúdiu, prípadne priamo v domácnosti s príslušnými akustickými úpravami, získa objektívny názor, a teda aj dôvod na objektívnu kritiku. Nechcem to ďalej rozvádzať, je to len postreh - vieme o čom hovoríme.

Vo veci výstavy a jej budúcnosti - je to vec trhu, obratu, prostriedkov, ktoré vystavovatelia vyčlenia a venujú tomuto komplexnému druhu propagácie. Zjednodušene - všetko ovplyvňuje zákazník, teda primárny predaj nových výrobkov. Organizácia je samozrejme kľúčová a niekedy veľký sa podnik disponujúci veľkým balíkom organizuje jednoduchšie, ako hŕstka vystavovateľov roztratených v dvoch hoteloch. Dôležitá je samozrejme návštevnosť - nielen finančne, ale predovšetkým vo veci záujmu. Kde niet záujmu, niet ani inšpirácie, ale to môže aj návštevník povedať, že tento rozsah ho neinšpiruje a 300 km cestovať nebude. Je to začarovaný kruh stojaci (opäť) na finančných prostriedkoch. Ako nakoniec všetko ostatné. :sad:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od T101 »

Díky za report a skvělé fotky :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Palipole díky za skvělou fotoreportáž, perfektní jako vždy.
Výstavy v ČR/SR s poklesem zájmu o kvalitní hifi u mladé generace jdou s kvalitou i kvantitou dolů. Už tak malé trhy (ČR/SR) jsou rozděleny dvěmi nezávislými výstavami (Praha/Bratislava), které se s např. Mnichovem či Varšavou nedají vůbec srovnat. Jedinou cestou jak alespoň trochu udržet kvalitní úroveň je spojení obou výstav dohromady. Ideálně někde uprostřed pro dobrou dopravní dostupnost z obou zemí a taky proto, aby se bratislaváci/pražáci nehádali, že? Myslím, že z tohoto pohledu je nejvhodnější Brno, je to na dálnici, snad z obou konců republik zhruba stejně daleko a v neposlední řadě je to velké město kde by se našly vhodné prostory pro uspořádání výstavy.
Já vím, je to nesplnitelný sen. Nenajde se organizátor z Brna a navíc by to stejně někteří velcí vystavovatelé bojkotovali už z principu, že se to nekoná v jejich městě. Je to jen úvaha.... :-t
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od aretax »

Palipol:
To je naozaj na dlhšiu debatu. Ja s Tebou súhlasím v tom, že na výstave nie je možné ideálne upraviť akustiku, aj počet poslucháčov, čo má na zatlmenie významný vplyv sa mení a pod. Čiastočne však je možné upraviť aj akustiku, ako sme to u niektorých vystavovateľoch videli. Moja kritika bola nasmerovaná k tým vystavovateľom, ktorí sa na to "vyflákli". Niektorí tvrdili, že bedne napr. bedne dostali až deň pred výstavou, že nestačili, že nestihli a pod. Ale o výstave vedeli rok dopredu a sami si premrhali peniaze, ktoré do výstavy vložili. Nie je mi jasné, prečo po niektoré roky bol u niekoho aj zvuk slušný, tento rok si ten istý vystavovateľ nedal ani polovičnú námahu s expozíciou. Návštevník nie je povinný zohľadňovať ich problémy. Návštevník chce počuť a zaplatiť za to, čo sa mu páči a nerobiť kompromisy. Ale to je asi zbytočné písať. Zlá expozícia dokáže na potencionálneho zákazníka veľmi negatívne ovplyvniť a ťažko sa mu vysvetlí, čo by, keby, asi a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od aretax »

Iste, kritika je v poriadku, ale len vo veciach, ktoré možno objektívne ovplyvniť.
S týmto tvrdením absolútne nesúhlasím. Zákazník nikdy nebude rozmýšľať nad objektívnymi dôvodmi (ani ich väčšinou nepozná). Zákazník rozlišuje: páči sa mi/nepáči sa mi. Je naozaj veľmi ťažké hľadať objektívne dôvody, prečo reprosústava za cca 4,5 mil. CZK nehrá...Zákazník kritizuje to, čo sa mu nepáči. Kto je napr. zodpovedný za mizerný stav výstavy, za jej úpadok? Niekto to organizuje a chce na tom aj zarobiť (Mikuláš v októbri nechodí). Keď to nevie, nechce, nemá na to, nech to nerobí. Prečo výstavu chváliť, keď za veľa nestála? Že by "z objektívnych dôvodov?" Napr. že nebolo miesto v hoteli, bolo málu elektrického prúdu na predaj, nebolo dosť stoličiek pre návštevníkov a pod.? Pochopím ako objektívny dôvod, že usporiadatelia nevedeli ovplyvniť kvalitu odpornej kávy v hoteli, ale nie počet a kvalitu vystavovateľov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Frogyman »

Základ úspěchu jakékoliv akce je spokojený účastník a úkolem pořadatele je mu vše co nejvíce usnadnit a zpříjemnit. A to zde nefungovalo. Od špatně sestaveného webu, kde pořádně nešlo zjistit, kdy se vlastně otevírá, přes absenci jakéhokoliv pořadatele či hostesky pár minut před zahájením výstavy, mizernou navigace v hotelu Crown Plaza až po nemožnost si někde dát oběd, protože hotelová restaurace nás odkázala na výběr alá kart a tři restaurace v sousedním komplexu měly zavřeno. Když pak člověk vešel třeba do expozici HIGHEND, kde hrály regálovky za silného dunění subwooferu, tak měl dost...
Návštěvě výstavy jsem věnoval svůj volný čas, investoval do cesty i do vstupenky a na místě jsem měl pocit, že si pořadatelé (a bohužel i někteří vystavovatelé) ze mne dělají "dobrý den". Takže já osobně nevidím důvod se na takovou výstavu příště vracet, o to víc se těším za tři týdny do Varšavy.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Tony »

Vyborna reportaz Pali, navyse pekne fotky bez blesku :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: High-End Audio Club na výst. AUDIO, VIDEO, KINO 2018

Příspěvek od Jiri »

Před pár lety jsem na výstavě v Bratislavě byl, poprvé a naposledy. Výstava AVS v Praze je výrazně zajímavější.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět