Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2016 17:52
Kontaktovat uživatele:

Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od Enigma »

Enigma a výstava Audio, video, domáce kino, Bratislava 2017

V dňoch 28. – 29. októbra 2017 sa v hoteloch Crown Plaza a Falkensteiner v Bratislave uskutoční už 12. ročník výstavy Audio, video, domáce kino Slovakia http://www.audiovideokino.sk/. Spoločnosť Enigma už tradične pripravuje expozíciu v hoteli Crown Plaza v sále London III. Predstavíme najnovšie prírastky z výrobného programu nášho portfólia zastúpených značiek. Prvýkrát zaradíme do hlavnej zostavy tvorenej zosilňovačom T+A PA 2500R a prehrávačom/streamerom T+A MP 2000R MkII najnovšie reprosústavy nového produktového radu Kanta a to Focal Kanta No. 2. Ďalšiu hrajúcu zostavu bude tvoriť nový all-in-one receiver/streamer T+A Cala s reprosústavami Focal Aria 936. Pre milovníkov slúchadiel čaká celý rad vystavených slúchadiel Focal – Utopia, Elear, Spirit, Listen, Sphear a Spark – vrátane modelov typu wireless. Zdroj zvuku bude multiformátový player Popcorn A500 v spojení so špičkovým prevodníkom T+A DAC8 DSD s vynikajúcim slúchadlovým výstupom. V expozícii vystavíme zástupcov reprosústav Focal z radov Chorus, Aria, Sopra, Elektra i Utopia. Pre nadšencov gramofónov budeme v hlavnej zostave prezentovať šasi Thorens TD 206 s MM vložkou Goldring G1042(M), rovnako aj ďalšie modely od spoločnosti Thorens, ultrazvukovú práčku vinylov Audio desk systeme Gläss – Vinyl cleaner Pro a rôzne doplnky vyznávačov zvuku gramoplatní. Prepojenia budú realizované kabelážou Wireworld, optimalizácia akustiky bude riešená akustickými prvkami Artnovion zo stálej ponuky spoločnosti Enigma. V oblasti domáceho kina budú staticky vystavené špičkové projektory francúzskej firmy Cineversum, doplnkové ozvučenie TV Soundbar Focal Dimension, multikanál Focal Dome a audio/video receiver kanadskej firmy Anthem.
Tešíme sa na Vás, do skorého videnia!
Vaša Enigma
Obrázek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od aretax »

Dnes som bol na výstave. Po zaplatení vstupného som výstavu skoro nenašiel. Bohatá účasť sa obmedzila asi na 5 vystavovateľov, ktorí sa pretekali v tom, kto predvedie príšernejší zvuk. Ešte ako tak hral Canor. Ostatní duneli jeden cez druhého. Najväčšie sklamanie predviedli Bang Olufsen so svojimi slávnymi bedňami. Na ten rámus, čo produkovali, postačovali bedne od xy výrobcu za 500 €. Zo vstupného 5€ by organizátori mali návštevníkom vrátiť aspoň 10€, že sa vôbec obťažovali prísť. Tým, ktorí plánujú prísť zajtra na výstavu doporučujem ostať doma a radšej navštíviť niektorého predajcu v jeho salóne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od timcs »

Ešte, že som nešiel. 11. novembra ma čaká Budapesť. Uvidíme, čo tam bude.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od funkyman »

Presne ako som predpokladal..len za nic to uz nestoji dlhodobo ani vo Viedni... ta Pest ako vyzera? Ma zmysel?
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od timcs »

Tu je zoznam vystavovateľov http://www.audiovideo-trend.hu/av+trend ... litok.html
Podľa mňa je lepšia ako v BA. Bol som tam 3-4 krát. Mám to aj bližšie ako do BA.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od funkyman »

relativne aj ja..vobec nepoznam madarsku scenu hifi..ako to tam je , ako funguju..mozno pravy cas na spoznanie..
a mimochodom Varsava? aj tam sa uz davno chystam..skusenost..?
....music is my sanctuary,music is my life....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od aretax »

Podľa zoznamu vystavovateľov to vyzerá slabšie, ako v BA.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od jimmi »

aretax myslíš asi Madarsko.

Mníchov bol 36. ročník s 538 vystavovateľmi zo 44 krajín

http://techbox.dennikn.sk/temy/high-end ... udiofilov/

A o Polsku píšu zase že je je druhou najväčšou akciou svojho druhu v Európe.

Tých značiek je tu naozaj dosť:

https://audioshow.pl/dfVs,lista_wystawcow.html
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od PítrsPraha »

To me mrzi, ze vam to v Bratislave dopadlo takovym fiaskem. Prijedte v breznu do Prahy ;-) .

Jinak ve Warsave jsem byl jednou a zklamany jsem rozhodne nebyl. Spis naopak. Doporucuju prodlouzit pobyt o minimalne jeden den (idealne tyden :-) ) a uzit si mesto. Je nadherne!
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od valderon »

Možná to schytam, ale....
V Bratislavě jsem teď byl. Moc nechápu to vaše rozčarování. Ano, bylo toho méně. Není to tak komfortní (2 hotely-prechody, přejezdy mezi nimi), jako v Praze. Ale vystavovatelé si dali obrovskou práci s presentací. Úplně špatně snad nehrála žádná, byť problémy s akustiku byly tu a tam větší /menší. Ale bylo to komorní, prošel jsem oba hotely a pořád měl dostatek času se vrátit tam, kde se mi líbilo. V Praze je problém to proběhnout, natož užít si to a vrátit se. Prostě já si Bratislavu užil, koupil nějaký pěkný CD. Líbilo se mi u Bisaudio. Ty Sonusy a Meky s Dcs Vivaldi CD player. Monstrózní sestava. Zvuk jiný, ale líbil se mi. Dokonce po první, co se mi líbila tato kombinace. A potom Canor a bedny Spark-Jane? Tam jsem seděl 3x a dlouho, slyšel jsem různé žánry a hlasitosti, i své CD. Hrálo to moc pěkně. Sparky krásný, i zvuk, jen jsem nechápal, kde se to z nich bere, ale 20.000euro? Já nelituji návštěvy a pocitově jsem byl spokojenější než v Praze. Ale možná jsem jen skromnější.
MuVo
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2015 21:38

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od MuVo »

Musím súhlasiť s valderon, bol som v sobotu, bolo to komornejšie, ale ja som bol spokojný. V miestnosti s veľkými Sonus Faber som bol 1,5 hodiny a nechcelo sa mi preč, hralo to úžasne. Na druhé miesto by som dal presne Canor a bedne Spark, pokecal som si dobre na chodbe aj s konstruktérom. Hrali výborne. Tiež som mu skritizoval cenu, 20k za to asi nikto neda :-?
Prekvapili aj maličké stĺpy Audio Phisic Avanti u platanu, hrali neskutočne a minimálne dvaja páni išli pozrieť a ohmatať zblízka, že hrajú naozaj ony a nie tie veľké vedľa stojace. :clap:

Sklamali ma Sonus Faber Serafino na Audio Research, mne AR fakt nesedi a to som bol na ne velmi zvedavy, budem musiet zopakovat posluch na McIntosh priamo v BISaudiu niekedy do vianoc...

Po minulom roku, ktorý bol strašný, som nič nečakal a dostal som pohodu a dôvod na rozmýšlanie nad svojou zostavou :D
Negatívne vnímam nedostatok slúchatok, samostatným miestostí s nimi.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od funkyman »

No takze niekto ano niekto nie..asi ako pri vsetkom..ja som tu zostavu uz v Bis pocul..
ale co viem od niektorych predajcov, sami nemali zaujem prist /cena, miestnost,podmienky/..
vcera som sa rozhodol a idem do Varsavy prvy krat /3 dni a so zenou ..pozrieme aj mesto/, dufam ,ze to naozaj bude stat za to, ako kazdy hovori..dokonca ze si mam spravit plan co chcem vidiet a pocut, pretoze sa to inak neda stihnut...
....music is my sanctuary,music is my life....
IvoBohumin
Příspěvky: 10
Registrován: 28 úno 2017 06:40

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od IvoBohumin »

Ve Varšavě jsem byl již mnohokrát, jednodušší bude asi spočítat, kdy jsem nebyl...Všem opravdu doporučuji, navíc od minulého ročníku se to znatelně a bytelně rozšířilo. Stihnout za jeden den se to opravdu teď už nedá, jsou nutné kompromisy a uďelat výběr. Navíc to má stupající tendenci, zase letos přibylo asi 25 vystavovatelů.
Za vidění a hlavně slyšení to určitě stojí, takže letos opět vyrážím-e..zde odkaz a info: https://www.audioshow.pl
Jinak jedeme z Ostravy, pokud by se chtěl někdo připojit, ať napíše, bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic...
Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2016 17:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od Enigma »

Výstava AVDK Bratislava 2017 je za nami, preto nám dovoľte poďakovať sa za váš čas, ktorý ste so záujmom venovali našej expozícii. Veríme, že sme vám ňou nielen spríjemnili víkend a zoznámili vás s našou najnovšou ponukou, ale aj inšpirovali v budovaní svojho vlastného domáceho HiFi stánku. Budeme len radi, ak si k nám opäť nájdete cestu a navštívite nás v našej predajni v Banskej Bystrici.
http://www.enigma-audio.sk/

Obrázek
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od palipol »

Pozdravujem všetkých s dodatočnou spomienkou na sychravú, októbrovú Bratislavu. Rokom 2017 sa výstava AVDK zapíše ako rozsahom citeľne redukovaná a navyše roztratená v dvoch hoteloch. Expozície (aj to nie všetky) som tentokrát v časovej tiesni len rýchlo pofotil, takže zaoberať sa kriticky zvukom by bolo nekorektné. Úprimne - klobúk dolu pred tými skalnými, čo vystavili, aby to aspoň trochu malo zmysel, ale pri tomto trende mám obavy z toho, čo bude o rok...osobne ma najviac oslovilo vintage - v expozícii TESLA múzem (tento rok špeciálne "auto-hifi") a nespočet krásnych páskových magnetofónov, či strojov zo sveta klasického celuloidového filmu v expozícii Floydcom-u - tak prepáčte, že som to obrázkami trochu vintage presladil.

palipol

Fotogaléria:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bond 007 alias Monte

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nádhera, to je aspoň výstava :clap: , Tesla prototyp ?
Odpovědět