Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Příspěvek od Bína »

20. května se v Praze uskuteční již několikátý mini sraz fanoušků přenosného audia a já bych Vás tam rád pozval.

Chápu, že přenosné audio se zde na fóru příliš neprobírá, ale o to zajímavější může tato akce pro někoho být. Jedná se o skvělou šanci si na vlastní uši vyzkoušet přenosné Hi-fi přehrávače a in-ear sluchátka různých kategorií, od těch levných až po některé opravdu špičkové kousky, které si nikde jinde v ČR neposlechnete.

Já osobně na tento sraz donesu 3 High-end modely, Hum Pristine( 1 300 USD), In-ear Prophile 8 (1 300 Euro) a Jomo Audio Samba (1 800 USD).

Obrázek

Pokouším se pomalu vybudovat komunitu nadšenců do přenosného audia a zavést určitou tradici těchto setkání, které se možná jednoho dne překlopí i do nějaké trochu oficiálnější akce.
V základu jsme pořád jen banda Hi-fistů sedící v restauraci sdílející dojmy, ale zároveň máme všichni naše audio sestavy sebou a kdokoliv si je může vyzkoušet.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Příspěvek od Bína »

Akce se uskuteční tuto sobotu od 13:00 v restauraci U labutě http://www.restauraceulabute.cz/ a každý zvědavý Hi-fista bude vítán.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Příspěvek od Mark Levinson »

Zúčastnit se nemohu, tak prosím o nějaký report a foto.
Docela mne zajímá jakým směrem se dnes ubírá přenosné audio. I když to používám jen okrajově, tak mi léta slouží iAudio X5L se sluchátky Koss Porta Pro (a pořád spokojeně) tak by mne zajímalo čím ji (až bude potřeba) mohu nahradit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Příspěvek od Bína »

O přenosném audiu se v ČR nejvíce mluví na Avmanii, na "dospělejší" hi-fi fora proniká pravda jen velmi okrajově.

Kam se ubírá přenosné audio? Hlavní roli hrají in-eary, ať už obyčejné konstrukce či dělané na zakázku podle odlitku ucha. V posledních letech se ale cena špičkových modelů šplhá čím dál tím výše, aktuálně už tu máme několik modelů s cenou přes 2 000 Euro. K tomu tu máme zástup přenosných přehrávačů, tam se většina rozumných kousků pohybuje kolem 600-900 Euro, ale samozřejmě i zde uskakují pár kousků přes 3 000 Euro.

Já sám teď například používám následující sestavu(s ohledem na to, že je to moje jediná audio sestava, repro i domácí sluchátka zatím ignoruji):

Přehrávač Shanling M2S sloužící jako digitální transport: http://www.headphones.cz/inshop/prehrav ... s-blue.htm

Chord Mojo v roli DACu a zesilovače: https://www.google.cz/search?q=chord+mo ... e&ie=UTF-8

In-ear sluchátka Jomo Audio Samba s kabelem ARES II od Effect Audio: https://www.jomoaudio.com/products/samba
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Příspěvek od Mark Levinson »

Bíno,
díky moc.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Mini sraz přenosného audia - Praha 20.5.

Příspěvek od Bína »

Nakonec trochu slabší účast 8 lidí(holt hezké počasí a přesunutý termín), ale kvalita zařízení na úrovní nejvyšší.

K poslechu byl široký výběr přenosných sluchátek, špunty v ceně od pár stovek po více jak 50 000 Kč, různá náhlavní přenosná sluchátka a i pár bezdrátových kousků.

Opravdu, pokud Vás aspoň trochu zajímá moderní trh přenosného audia, především špunty/in-eary, na takovémto srazu se dostanete k takovým kouskům, o které se českým obchodům ani nezdálo.

Uvolněná atmosféra s pivem a sluchátky za nehorázné ceny jen tak na stole :)
Obrázek[/url]

Překvapviě nejvíce zastoupeným přehrávačem byl Sony ZX2 s cenou přes 30 000 Kč :cool:
Obrázek

Zastoupení měla i různá bluetooth a i domácí sluchátka.
Obrázek
Zaměstnanec firmy Shanling
Odpovědět