Audio Video Show Praha 2017

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od LawIAR »

Nebude. Sa mi vidí, že na Slovanete hovoril, že mu to za to tie "mrdky" počuť nestojí.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Urbino »

Ahoj všem, tak Audio video výstavu v Praze, máme za sebou. Cesta vlakem do Prahy společně s MAR byla výborná. MAR mi poskytl několik skvělých rad ze svých zkušeností, které jsem možná dost podceňoval. Díky MAR.
Nechci výstavu hodnotit, ale jen se podělit, co mne oslovilo, potěšilo, ohromilo, pozdrželo. Ocean Way Sausalito "drsný bass", RD Acoustic Evolution, zvuk se mi moc líbil a když jsem zjistil čím je krmí :crazy: , kdo byl viděl a ví :thumbup:, Estelony super. A bylo asi i více dobrých zvuků, které stály za zdržení. Škoda, že jsem neměl více času, asi jsem ani některé stánky nestihl. Ale co mne nejvíce zdrželo a do židle usadilo byly OPERLY, pro mne neuvěřitelné kousky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Urbino »

Urbino píše:
MAR píše:Nesejdem se například okolo 13. hodiny všichni někde ve ,, FOAJÉ " ? :ympeace:
Jsem pro rad bych poznal další "blaznive" ostravaky :mad:
Poznal ještě jsem další "postižené " kolegy super. KLUCI JAK ? Co vás nejvíce oslovilo?
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
terahera

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od terahera »

Prp mě nejlepší zvuk vystavy fa Soundstyle Oceanway+Dan DeAgostino,ale cenovka mimo mou realitu,tak jsem se aspoň zvěčnil :smile:
Obrázek
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od vach3742 »

Souhlas,absolutně nejlepší zvuk a vracel jsem se tam často :-D co tam pustil tak hrálo skvěle a s přehledem.
terahera

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od terahera »

Jinak ještě se mi hodně líbil zvuk Sroll repro+Rhytm,asi druhý nejlepší pro mé uši,potom Neo audio.Byl jsem trochu zklamán u RD Acoustic,ale vzhledem ktomu,že jsem je slyšel v Rožnově,tak vím,že hrají výborně,tak si myslím,že v malé místnůstce v Praze jim to prostě nesedlo
terahera

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od terahera »

vach3742 píše:Souhlas,absolutně nejlepší zvuk a vracel jsem se tam často :-D co tam pustil tak hrálo skvěle a s přehledem.
Jj,zkoušel jsem poslouchat před obědem,po obědě,střízlivý i mírně podnapilý a zvuk pořád naprosto famózní :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Dasta »

Mě se nejvíc líbila expozice Xavianu, chodil jsem si tam odpočinout od agresivní ho zvuku z jiných prezentací. Zvuk u Srolla též neměl chybu, jeho světlejší podání myslím oslovilo hodně lidí. Největší bombou pro mne však byly malé dvoupásmový bedničky Joy a Jolly od Xavianu, které ozvučily 120m plochy velké ho sálu a všichni si mysleli, že hraje třipásmová Calliope.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od acibuk »

Musím uznat že Xavian regálovky byl šok výstavy. Ten zvuk byl hodně veliký na tak malé budky.

Já bych ale domů odvezl Avantgarde acoustic mezzo. Sice bych je raději zapojil k nějaké lampě, ale ta dynamika mě brala. Jako na koncertě :thumbup: Kombinace meitner a cambridge transport je neskutečná. Za ty peníze nevím co lepšího.

Jsem rád že tam bylo tolik vystavovatelů. Byl jsem překvapen že tam byli i Rusové. Třeba jednou začnou vystavovat jejich lampy. Je to přece 2. největší trh.

Za rok zdar.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od rOn »

Výstava bola fajná, som rád že som sa zúčastnil. Zas som si trocha skalibroval uši a pokecal so starými známymi.
Zaujímavé bolo silné zastúpenie českých a slovenských značiek (Xavian, Sroll, Casea, RD Acoustic, Riha, 440 audio, AQ, P-J, Elfton, Krautwire, Noble Audio).

Pridávam pár fotiek z výstavy zachytených na môj starý 50mm objektív.

Obrázek

Obrázek

Jamo open baffle regálovky, ála maketa R909
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ellipson Alpha 100
Obrázek

Obrázek

Silne fotogenický McIntosh 275
Obrázek

Luxusný gramofón 440audio s 12 palcovým Jelcom a osadený prenoskou ZYX Airy3
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kompaktná zostava od CYRUSu
Obrázek

Obrázek

"Xenomorph"
Obrázek

Obrázek[/url]

Zostava od Srolla a prototyp omnipolárov Sound Garden 2
Obrázek

Obrázek

Porovnanie analógu a digitálu. Ako zdroj pre analógovú vetvu slúžil Pro-ject 2Xperience S-Shape osadený prenoskou Sumiko a PhonoBox RS s batériovým napájaním, pre digitál Streambox RS. Analóg hral oproti digitálu docela zastreto, ale stačilo prepnúť variable výstup na fixed a hneď to bolo lepšie.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Novinky od Technicsu, SL-1200GR a integráč SU-G700 v luxusnom dizajne.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dizajnovo perfektne zvládnuté Neo a Kaiser Kawero (s extrémnou cenovkou)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zostava Voxativ s Pi^2 bola pre mňa jedným z top zvukov výstavy
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Gramofón dr. Feickerta
Obrázek
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od timcs »

Nádherná fotoreportáž, vďaka. :clap:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od rOn »

Vintage v podaní Revoxu
Obrázek

Výborný zvuk VPI Prime a Transfiguration Axia
Obrázek

Ruské horny Operly
Obrázek

Obrázek

U Elftonu sa tiež dobre počúvalo, kreslo jak v reklame na Maxell :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

U RD Acoustic. Nádherne spracovaný difúzer v pozadí a to krmení :)

Obrázek

Obrázek

Referenčný gramofón od Avidu s ramienkom SME 309 (a zaujímavý výber prenosky, Nagaoka MP150?)
Obrázek

U Xavianu výborný zvuk Calliope a perfektne zvládnuté spracovanie ozvučníc.
Obrázek

Obrázek
terahera

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od terahera »

Tak,když teď vidím výbornou fotoreportáž od Rona,tak si uvedmuji jak jsem svým fotem degradoval výstavu, tolik pěkných věcí a já to skoním svým ksichtem :razz: Sorry,ale prostě jsem se nechal unést :smile:
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od LawIAR »

krásny fotoreport! Nebola tam cenovka na tom technicse náhodou?
terahera

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od terahera »

LawIAR píše:krásny fotoreport! Nebola tam cenovka na tom technicse náhodou?
Jestli myslíš gramofon,tak mám pocit,že kolem 100 000,- a pak tam měli ořezanou levnější verzi kolem 40 000,-
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od LawIAR »

Maroslav-2009 píše:
LawIAR píše:krásny fotoreport! Nebola tam cenovka na tom technicse náhodou?
Jestli myslíš gramofon,tak mám pocit,že kolem 100 000,- a pak tam měli ořezanou levnější verzi kolem 40 000,-
áno, GR som myslel, ďakujem. Som zvedavý na detaily o ramene a bližšiu špecifikáciu.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od rOn »

Nautily vo Ferrari Red.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A na záver jedna anti-hifi
Obrázek

Technics SL-1200GR sa tuším bude predávať za 39 000. Celkovo je to odľahčená verzia 1200G, s inak riešeným motorom, ľahším šasi, rameno je pravdepodobne zliatina hliníka namiesto magnézia a nie je vystužené karbónom. Ale i táto verzia by mala byť lepšia od pôvodného SL-1200MK2, za tú kvalitu je cena celkom rozumná.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Kocmeister »

V krátkosti, tak jako loni i letos mě nadchly u Mareka Audio malý regálový repro Vienna Acoustics, model s přespříliš dlouhým názvem Haydn Grand Symphony Edition. Rychlý, pevný zvuk, zároveň s neuvěřitelným basem na regál. Asi si je budu muset koupit.

Šneky Nautilus hrály letos skutečně dobře, nejlíp v celý historii výstavy. Teda alespoň co jsem byl historicky přítomen. Těžko říct čim to bylo. Šroll mi nejdřív nesedl vůbec, pak zase na jiný skladbě jo, ale nevim no, takový nemastný neslaný. Těžko říct jak by to hrálo v jinejch podmínkách. Většina lidí mi tvrdila, že si z toho sedli na zadek, tak to asi nebude špatný :-)
Velice dobrý dojem z Ocean Way Audio Sausalito.

Hodně mě nadchla sluchátka čínské značky Hifiman, a to jak Shangri-la za nesmyslný peníze (50 000 USD), tak i o mnoho levnější HE1000 V2 (3000 USD). Na první dojem podle mě o dost lepší než Sennheiser HD800.
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od mumu »

Ha, ten Marshall Killburn z predposlednej fotky mi práve hrá doma ako kulisa, keď vidím, že bol na výstave, začína sa mi zvuk páčiť ešte viac :thumbup:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od RedBaron »

Kilburn hrál včera i nám na večerní grilovačce :thumbup:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkné foto reportáže, díky všem :thumbup:
Snad ještě Pajuna něco přidá, určitě také fotil.
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od efičák »

Jsem nemohl přijet, rOn mi to vynahradil. Díky za fotky s důší. ^:)^

Výstava je kvalitní, dík všem vystavovatelům a organizátorům za příležitost pro nás.
Zvuk dobrý - všechno dobré
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od LawIAR »

Tak reku pridám aj ja nejaké to foto:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od timcs »

:clap:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od MAR »

Zdravím všechny, fajn akce, dík Urbíno :thumbup: , měli jsme ale málo času, běhali jsme jako na vlak, dalo by se tam strávit i dva dny.
Docela zaujaly horny všeho druhu, OPERLY, Avantgarde Acoustic a nejvíc RD ACOUSTIC, klobouk dolů páńové, hrát takhle z DVD přes Denon a pak že to nejde. ^:)^ :clap:
Jinak spoustu dobrého zvuku, akorát trochu těsno v tom třetím či kterém to bylo patře.

Zajímavé od. trafa a filtry od MUDRA-AKUSTIK.DE pokud někdo od nich něco máte doma,napište mi SZ.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od MAR »

Málem bych zapomněl na VÝBORNOUprezentaci fa.HEGEL.

Kde prezentovali rozdíl u jejich D/A převodníku se stejným čipem, jeden vestavěny v integ. zesu, druhý samostatný komponent s pořešeným napájením a konstrukčně vyladěný.

ROZDÍL OBROVSKÝ. :crazy:

Dle slov jejich zástupce není duležitá modernost čipu, ale jak který konstruktér daný čip zná a umí zpracovat věci kolem.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od jimmi »

MAR píše:Málem bych zapomněl na VÝBORNOUprezentaci fa.HEGEL.

Kde prezentovali rozdíl u jejich D/A převodníku se stejným čipem, jeden vestavěny v integ. zesu, druhý samostatný komponent s pořešeným napájením a konstrukčně vyladěný.

ROZDÍL OBROVSKÝ. :crazy:

Dle slov jejich zástupce není duležitá modernost čipu, ale jak který konstruktér daný čip zná a umí zpracovat věci kolem.


Alebo aj nechce si navzájom sam sebe konkurovať a do integrovaneho zosilnovača to kvalitne neurobí aby ludia museli kupovať ten drahý v samostatnej krabici.

HEGEL momentálne zvukovo je super. :thumbup:
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od MAR »

Tak musí to mít nějak ekonomicky a marketingově postavené, Ty prachy se musí z lidí nějak vytáhnout. :ymdevil:

Jen jsem chtěl poukázat na rozdíl Vincent S5 - BB 1792
Audio Research - CD-6 a Ref CD-9 použití 2x BB PCM 1792A
a v ceně =))

tak asi na tom něco bude.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od jimmi »

Samozrejme to robia tak všetky firmy.
Aj verzie mkII bývaju vylepšené a sa to dosť používa (aby zase ked je niečo zabehnuté ludia kupovali znova ) ale málokedy už mkIII to už vyznieva škaredo. :smile:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Yngwie »

MAR píše:Tak musí to mít nějak ekonomicky a marketingově postavené, Ty prachy se musí z lidí nějak vytáhnout. :ymdevil:

Jen jsem chtěl poukázat na rozdíl Vincent S5 - BB 1792
Audio Research - CD-6 a Ref CD-9 použití 2x BB PCM 1792A
a v ceně =))

tak asi na tom něco bude.
PCM 1792A jsou vybírané párované vzorky pro duál ... podobně to má třeba Luxman D-06u/D-08u. Cena velmi rozdílná.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Urbino »

MAR píše:Zdravím všechny, fajn akce, dík Urbíno :thumbup: , měli jsme ale málo času, běhali jsme jako na vlak, dalo by se tam strávit i dva dny.
Docela zaujaly horny všeho druhu, OPERLY, Avantgarde Acoustic a nejvíc RD ACOUSTIC, klobouk dolů páńové, hrát takhle z DVD přes Denon a pak že to nejde. ^:)^ :clap:
Jinak spoustu dobrého zvuku, akorát trochu těsno v tom třetím či kterém to bylo patře.

Zajímavé od. trafa a filtry od MUDRA-AKUSTIK.DE pokud někdo od nich něco máte doma,napište mi SZ.
Ahoj příště tomu musím dát více času, abych se viděl a slyšel vše. Když čtu tvůj příspěvek, tak si "dovolím si tvrdit", že máme na zvuk podobný názor přesto, že posloucháme rozdílnou muziku. :smile: :smile:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od pajuna »

Viktore,..a vsichni dalsi,
ja jsem letos nefotil nic. Soustredil jsem se na poslech a chodil s kamosi z SK. Poslouchali jsme vlastni cd na vicero sestavach. Presto jsme nebyli schopni slyset vse a to ostatni jenom kratce. Na jeden den je toho moc.

Po precteni nazoru se nektere me shoduji a taky od jinych lisi. Nejspise mame kazdy jine usi a take jiny vyvoj , kterym jsme prosli. Dale take hraje roli kdy kdo a co poslouchal.
Tady je par postrehu na zaklade opravdu spise kratkeho poslechu.

•Vivid me kazdy rok prisly nejlepsi, tentokrat to bylo divne, mozna tim, ze nehraly se Solution jako obvykle, ale s Audionetem, poprve se mi to nelibilo :thumbdown:
•Sroll - to same, kazdorocne super zvuk. Myslim, ze letos degradovane bednami a tim co tam hralo za hudebni hruzu :thumbdown:
•Ani jeden rok se mi nelibily Nautily, az na letosni - nejlepsi zvuk vystavy pro me Sneky, ikdyz moc potichu s velkym hlukem za nami :thumbup:
•prekvapeni - rozdil zvuku u KEF, KEF ref5, naprosty detail, ale studenejsi. Blade - hudba tekla nenasilne a pohodove. Burmester jako vzdy sila tanku. Celkove ale jeden z nej zvuku :thumbup:
•prekvapeni - male nove Franco Serblin s Jadis i50, ten saxofon byl uzasny, velky, poutavy. Kam se hrabe naprosta vetsina sestav. Samozrejme do mensich prostor. O Accordo nemluvim, protoze to je proste BOZI! :thumbup:
•libily se mi i drahe Kawery v exaudio, az na cenu
•zklamani, plechovy vykuchany zvuk SF s MACem. Kdybychom to neznali odjinud, ?! :thumbdown:
. RD Acoustic? Kdyz jsem prisel dovnitr, bylo to pevne pusobive. Kdyz jsme si sedli doprostred, hrala leva bedna, prava bedna a mezi nima NIC :thumbdown:
.

V kazdem pripade jsme z vystavy odjeli ke me s taskami plne kabelu na testovani a zabyvali jsme se tim az do nedele vcetne. Po slusnem naladeni vyvstala vyrazna spokojenost a nadseni ze zvuku v domacich podminkach :smile:

Take me mrzi, ze jsme nemeli moznost stravit vice casu a popovidat mezi sebou (MAR, Urbino, Dasta, Martinovsky...). Pouze jsem kratce pozdravil je i vicero kamosu - Pytel, Petr5, NA, Lubos, ...
Tak nekdy jindy!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
avspraha
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2015 16:27

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od avspraha »

Děkujeme všem, kteří přišli a užili si letošní ročník Audio Video Show Praha.

Pokud jste se zúčastnili také návštěvnické ankety, její výsledky jsou již k dispozici zde: http://www.audio-video-show.cz/novinky

Další fotografie, videa a novinky můžete sledovat na našem webu či Facebooku (https://www.facebook.com/HighEndPraha/).

Ještě jednou děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na viděnou v roce příštím!

tým Audio Video Show Praha
avspraha
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2015 16:27

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od avspraha »

Líbil se vám náš Audio Video magazín? Teď si ho můžete kompletně zdarma projít pěkně online - stačí kliknout sem: http://www.audio-video-show.cz/audio-video-magazin
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od palipol »

Trochu s krížikom po funuse, ale predsa len - dovoľte prispieť myšlienkou o českej výstave. Pražáci nesklamali ani tento rok. Výstava - aj keď oproti minulosti predsa len o fúz komornejšia - bola dobre zorganizovaná a spropagovaná. Tento rok bol však výnimočný aj v tom, že už väčšia časť vystavovateľov našla inú cestu k návštevníkovi ako len cez energetické špičky svojich zostáv. Až na niekoľko výnimiek sa v podobe testovacích vzoriek najviac prezentovali rôzni pesničkári, akustická a klasická hudba na strednej hlasitosti. Ak vezmem do úvahy predovšetkým akusticky presvedčivý prejav zostáv bolo ich na výstave vcelku dosť.
Zvukom ma zaujali nasledujúce zostavy:
Neo + Hegel - pekne spracované reprosústavy Neo Alpha s vyváženým, dynamickým a hladkým zvukom zahrali všetky žánre definovane a vťahujúco. Nikdy v minulosti ma expozícia nezaujala tak, ako tento rok. Akoby okolo ani nebola miestnosť.
Sroll + Sroll - spektrálne vypiplaný zvuk do dokonalosti, prekreslený a informatívny s hlbokým, ale trochu mäkkým basom z dvoch 15cm meničov vyžarujúcich do oboch polosfér.
Vienna acoustic + AVM - trochu futuristicky pôsobiace stojanové boxy so smerovateľnou stred/výškovou sekciou dynamikou a dôrazom pripomínajúce boxy Wilson Benesch a muzikálnou podmanivosťou reprosústavy TAD. Správna cesta.
Estelon + Audia Flight - estónske heavybetónové reprosústavy sú známe svojím príjemným prejavom väčším modelov z výstavy High-end Mníchov, nesklamali ani v Prahe. Veľmi pekný prekreslený bas a relaxačný zvyšok spektra.
Xavian + Yamaha - Xavian som vždy vnímal ako produkty, idúce 20 rokov po neutralite zvuku predovšetkým. Nesklamali ani tentoraz (oslavovalo sa ponúkaným talianskym sektom) a firma je stálicou pre tých, ktorý práve takýto zvuk i s pridanou hodnotou v podobe kvalitnej „truhlařiny“ hľadajú. Malé stojanovky aj keď s fyzikálnymi obmedzeniami pokryli celú miestnosť tak, akoby hral väčší model.
AQ + Kronzilla - priaznivci „živého“ elektrónkového zvuku produkovaného touto lampovou ikonou (osadený dvojicou českých KR-T 1610) cez AQ si prišli na svoje a akokoľvek sa túto high end odnož pokúšame kritizovať, stále tam mali plno.
Vivid + Audionet - táto kombinácia je rokmi osvedčená, ale v danej akustike miestnosti sa celkom neosvedčili. Bas bol mierne preexponovaný a zastieral čistý a prekreslený zvyšok spektra.
Sonus Faber + Mc Intosh - Opäť problém s nekontúrnym basom vďaka nedoladenej vzájomnej akustike s miestnosťou. Inak to hralo obstojne. I cena obstojná pre chlapcov od polnočného pokeru, ktorí na ne sotva budú mať čas.
V kontaste k týmto zostavám boli tie, ktoré sa bez ohľadu na cenu a použité technológie zvukovo „nepredali“.
Cabasse - napriek tomu, že k predstaveným "satelitom" subbasovú podporu top od REL-u zvuk bol nespojitý a nečitateľný. Škoda.
Oceanaudio + D´Agostino - superdrahá zostava, ktorej potenciál prezentoval vystavovateľ hlasitosťou. Mohutný, nekontúrny a všetko farbiaci bas degradoval zvuk vhodný maximálne na záhradnú párty, ale verím, že svojho zákazníka si nájde...ak si niekto zvykne na túto pumpáž, niet už pre neho cesty späť.

Obohatenú o stretnutia s hifi nadšencami a odborníkmi v podobe Ing. Dudka a prof. Sýkoru hodnotím výstavu ako príjemnú a potrebnú akciu, ktorá nás raz za čas naladí do hladiny Alfa snov, ktoré sa síce spravidla nesplnia, ale vďaka nim, aj keď matematika nepustí, nestarneme.

Foto. Všetko už známe od mojich kolegov, ale keď už bola s tým tá robota...

Ahojte, palipol

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od pajuna »

Palipol,
diky za fotky, skvele jako vzdy :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
avspraha
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2015 16:27

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od avspraha »

Komentovaná fotogalerie z výstavy Audio Video Show Praha 2017. Pokud jste byli, připomeňte si skvělý zvuk a obraz, pokud ne, ochutnejte, oč jste přišli a těšte se na příští rok!

Celou reportáž najdete zde >>> http://www.hifi-voice.com/vystavy/audio ... praha-2017

Skvělý zvuk i obraz přejeme všichni z realizačního týmu Audio Video Show!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od zappa »

moc mne mrzí, nemohl jsem se dostavit, děti jsou přednější, snad příště, dík za reportáže, slintal jsem nad některými aparáty :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od LawIAR »

zappa píše:moc mne mrzí, nemohl jsem se dostavit, děti jsou přednější, snad příště, dík za reportáže, slintal jsem nad některými aparáty :)
jak tak čítam váš podpis, napáda mi otázka, že prečo? :D
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Audio Video Show Praha 2017

Příspěvek od Tinariwen »

Lebo správne naladený (rozumej postihnutý ) hifista, seba nevynímajúc ,chce mať v baraku v každej izbe inú top vysnívanú značku iba tak, pre radosť a dobrý pocit si pusti podla nálady raz lampu raz tranzistor raz gramec, popočúvať horny, šneky, vyladené top kabelažou atd, ale to všetko samozrejme cene Boeingu 747 :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Odpovědět