Klangbild Wien 2014

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Klangbild Wien 2014

Příspěvek od aretax »

V dňoch 7-9.11.2014 je výstava vo Viedni: http://www.klangbilder.eu/
Má tam byť asi 60 vystavovateľov a viac súborov živej hudby.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Klangbilder Wien 2014

Příspěvek od aretax »

Dnes som navštívil výstavu Klangbilder Messe vo Viedni. Napriek bombastickej reklame, kde sa píše o 60 - tich vystavovateľoch a množstvu značiek bola pre mňa absolútnym sklamaním. Bola to výstava predovšetkým predajcov hifi, ktorí napriek veľmi vysokej návštevnosti svoje expozície doslova odflákli. Česť výnimkám (Backes & Muller, Enigma Acoustic a možno ešte 2-3 vystavovatelia) všetci pod exklusívnymi značkami vystavovali ich najlacnejšie modely. Ani jeden z vystavovateľov si nedal námahu aspoň čiastočne upraviť akustiku, ale predvádzali výrobky v prázdnych hotelových izbách. Výsledkom bol "kastrólový", alebo telefónny zvuk. Vystavovateľov, ktorým to ako - tak hralo bolo možno spočítať na jednej ruke. Firma ProJect v hale vystavovala svoje gramofóny, ale bez najvyšších modelov a bez možnosti ich vypočutia, E.A.T. vystavoval vo vitríne zopár elektróniek a najnižší model gramofónu, podobne aj Thorens. Najvyššie modely od väčšiny výrobcov tam jednoducho vôbec neboli a ak aj boli, tak boli skombinované v zostavách s komponentami podstatne nižšej triedy - výsledný zvuk bola katastrofa. Jediným príjemným prekvapením boli monitory M1-Mythology (15000 €), ktoré hrali bez ohľadu na svoje malé rozmery impozantne, a to aj v prázdnej izbe a DYI reprosústavy Emotion Transformer. Pre mňa bola celá výstava prepadák. Čo sa týka video časti, tak celú tvorili 2 televízory Panasonic. V Bratislave bolo síce menej vystavovateľov, ale hrali zostavy podstatne vyššej kategórie, ako napr. v Ketose, BIS Audiu, Ante, Canor, Nisel, Platan atď. a skoro všetci vystavovatelia si dali prácu aspoň čiastočne upraviť akustiku a dali si záležať aj na prepojení a zladení jednotlivých komponentov. O výslednom zvuku ani nehovoriac.
Záver z Klangbilder Messe : škoda pokazeného dňa. High End Slovakia mala podstatne vyššiu úroveň.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět