Audio Video Trend & Hi-Fi Show Budapešť 2014

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Audio Video Trend & Hi-Fi Show Budapešť 2014

Příspěvek od timcs »

Dňa 25. a 26. októbra, t.j. už túto sobotu a nedeľu, tak sa pôjdem pozrieť čo nového.
http://www.audiovideo-trend.hu/kiallitas-2014.html
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Audio Video Trend & Hi-Fi Show Budapešť 2014

Příspěvek od timcs »

Akurát som sa vrátil. Bolo super.
Zo pár foto http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... %C3%A9pek/
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Audio Video Trend & Hi-Fi Show Budapešť 2014

Příspěvek od pajuna »

Diky za odkaz a pohled do Pesti:-). Tyto cesty kolem Dunaje mam hodne vychozene, skoda , ze je to tak daleko, jinak bych se na akci rad podival.
Co te tam zaujalo, napises nejake poznatky?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Audio Video Trend & Hi-Fi Show Budapešť 2014

Příspěvek od timcs »

pajuna píše:Diky za odkaz a pohled do Pesti:-). Tyto cesty kolem Dunaje mam hodne vychozene, skoda , ze je to tak daleko, jinak bych se na akci rad podival.
Co te tam zaujalo, napises nejake poznatky?
V podstate je to taký istý typ výstavy ako v Blave, hotel (menšie, väčšie miestnosti + hotelové izby). Vzhľadom k rôznym veľkostiam miestností a umiestneniu jednotlivých zostáv sa kvalita zvuku ťažko posudzuje, takže aj moje hodnotenie treba brať s rezervou. Predsa je to len výstava a taktiež má každý iné preferencie. Každému chutí niečo iné. V posluchovkách to môže byť celkom iný výsledok. Rozdiel je hlavne v odlišnej ponuke komponentov ako u nás. Samozrejme sa nájdu aj také ako u nás. Zo sebou som mal naposlúchané cd, ktoré som si dal pustiť, kde sa dalo.
Takže, moja mini reportáž. DK a profi ozvučenie ma až tak nezaujíma, tak so ich vynechal. Dúfam, že mi to zástancovia odpustia, keď o tom nebudem nič písať.
Prekvapila ma prítomnosť slovenských Neriosound s kompletnou ponukou repro. Predvádzali na komponentoch Bladelius. Naozaj im to hrá celkom dobre a aj ohlasy od návštevníkov boli pozitívne.
Začnem tým najlepším, čo sa mne osobne páčilo. Mal možnosť počuť koncáky Audio Note Paladin 2x2W a Conqueror 2x8W. Samozrejme, že aj ostatné komponenty ako gramec, cd a predok boli od Audio Note. Teraz som sa mohol presvedčiť, čo sú to 2x2W, nehovoriac o 2x8W. Dostatočná dynamika, žiadna ostrosť, veľmi dobrý priestor a detailný muzikálny zvuk, ktorý sa dá dlho počúvať. Možno niekomu bude vadiť jemnejší zvuk a chýbať väčšia presnosť. Hrali dosť nahlas, niekedy aj nad úrovňou posulchovej hlasitosti, ktorá je už pre mňa veľmi hlasitá. Pre mňa najlepší zvuk na výstave. Nechcel som veriť vlastným ušiam, čo dokáže taký nízky výkon, pritom som si dal prehrať aj moje donesené cd s klasickou hudbou, kde po nástupe forte ich prehrali s absolútnym prehľadom a kľudom.
Použité boli repro AN-J pri menšej a AN-E k väčšej zostave.
Ďalším prekvapením bola mladá maďarská značka Beblind audio s 1,5 pásm. repro so širokopásmovým meničom a supervýškáčom a zosilovačom v triede D, ktoré používajú tvar trojuholníka, do moderného interiéru ako stvorené. http://www.beblindaudio.com/beblind-en.php. Okrem toho, že tam nevznikajú stojaté vlnenia to asi iný význam nemá. Zvuk bol dynamický, reálny, avšak mne troška vadili trocha ostrejšie stredy a výšky. Možno by boli lepšie bez supervýškáča? Patrili medzi to lepšie na výstave. Ak sa dobre pamätám tak cena repro cca. 7k€.
Okrem uvedenej ďalšia maď. značka http://www.humanaudio.hu/. Keďže, ich zvuk poznám aj z domáceho posluchu u známeho, ktorý ich prezentoval, tak sme sa zdržali akurát na dve skladby a jednu, čo som si dal pustiť z doneseného cd. Zvuk bol ok, plný detailov, uhladený, priestor bol tiež ok, avšak mi chýbala časť spodného pásma a trocha viac dynamiky a drajv.
Audionet-siet.prehr./Clearaudio gr. + Unison research + Sense Audio (maď. výrobca repro z keramických meničov Accuton, hrali dosť objemné stojanovky http://www.lauditeur.hu/index.php?type=3&fid=96). Zvuk môžem hodnotiť ako zvuk dobrých stojanoviek s keramickými meničmi. Kto počul Accutony vie o čom hovorím. Nechýbalo nič, okrem časti najspodnejšieho pásma, ale to sú neduhy stojanoviek. Ako negatívum bole pre mňa menšia sterilita sterdov a výšok. Mám rádšej muzikálnejší zvuk, ale v celkju ok. Dali by sa porovnať so zvukom menších stĺpoviek. Hrali aj na LP.
Plinius cd + amp + Dynaudio C2 - Nejako ma nezaujali, nevedeli ma vtiahnuť do deja hudby a nemal som pocit, že by som ich vedel počúvať dlhšie. Pre mňa zvuk o ničom, ne slané - ne mastné, bez basov, priestor slabý, stredy a výšky ešte v pohode ale bez detailov. Pre mňa jedno z najhoršie hrajúcich kombinácií na výstave. Akurát prehrávali Queen - Innuendo ale nejako to bolo nezáživné. Dal som si pustiť donesené cd, o niečo to hralo lepšie ale aj tak to nebolo to pravé. Hrali až príliš sterilne. Mali tam aj predok + konce Rogue Audio a repro GoldenEar Audio vašak, keď som tam bol neboli zapojené.
Lumin+Audia Flight (predok + koncák A trieda) + Thiel CS 3.7 a 1.7(nepočul som, v čase návštevy boli prezentované väčšie), jedno z najlepších zvukov na výstave. Snažili sa aj miestnosť akusticky ako tak upraviť. Zvuk bez chyby. Pevné basy, čisté stredy a výšky, priestor taktiež ok, zvuk blízko reálu.
Avid + Solution + Martin Logan SummitX - trocha ma sklamali. Podľa recenzií som očakával realistický zvuk, ale ma troška sklamali. Zvuk sa ťažko popisuje, bol akosi všade a pritom nikde, mizerná lokalizácia a dunivé basy. Hralo to ako, keď si prehrávate na test cd ružový šum v protifáze a nedá sa určiť meisto odkiaľ prichádza zvuk. Keď som sa postavil mimo vrcholu trojuholníka, bol, zvuk lepší, ale zas nemôžem počúvať len jednu stranu, mimo osi? Možno to tam mali, zle prekáblované alebo niečo zbabrané, ale nebol som sám, čo to zaregistroval. Rád by som si ich vypočul v nejakej posluchovke, určite by tam bol celkom iný zvuk.
Marantz + Dali - nezaujalo ma, hralo to ako dk s dunivými basmi a ukričanými výškami.
Grimm Audio - veľmi dobrý zvuk. Patrili medzi najlepšie. Tu bola časť sw nastavená oveľa lepšie ako v Blave. Basy boli presnejšie a lepšie splývali nadväzovali na ostatnú časť zvuku, neboli odtrhnuté. Škoda že hrali len z pc cez dac a nemohol som si dať pustiť moje cd.
Onix + malé a uzučké Do Acoustics, vzhaľdom na ich veľkosť príjemný zvuk do menších priestorov.
Repro TAD - stojanovky hrali taktiež veľmi dobre. Čisté stredy a výšky s množstvom detailov.
Tak zhruba toľko zo zážitkov. Ešte raz chcem zdôrazniť, že zvukové hodnotenie treba brať s rezervou, predsa je to len výstava. Čo ma potešilo je, že vystavovatelia sa nebáli zvýšiť hlasitosť prehrávaných nahrávok niekedy aj na veľmi vysokú úroveň, avšak nie na úkor kvalit. V Blave som to postrádal, ako keby sa niečoho obávali, okrem Ante, ale to je o inom. Pre mňa o ničom.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět