Audio, video a domáce kino Bratislava 2014

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Audio, video a domáce kino Bratislava 2014

Příspěvek od Mark Levinson »

Audio, video a domáce kino Bratislava 2014 aneb High End Bratislava končí!
Letos poprvé se stalo, že výstava High End v Praze se nebude konat, ale jak je vidět, tak problémy organizátorů jsou i v Bratislavě. Legendární název High End Bratislava zanikl a letos poprvé se tato výstava koná pod názvem "Audio, video a domáce kino Bratislava 2014".

Výstava se koná 18. a 19.10.2014 (sobota a nedele).
Po oba dny v čase 10:00 - 18:00 hodin v hotelech Crowne Plaza Bratislava a Austria Trend Hotel Bratislava.
Vstupné jednodenní: 5,- €
Vstupné na oba dny: 7,- €

Obrázek
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2014

Příspěvek od jimmi »

Bol som v Sobotu a dnes píšem konkretne ku Ante:

Mne to pripadalo uplne ale choré, zabiť konkretne zvuk Ante reprosustav za cca 160.000€ + Accuphasse cca do 60.000€...kabelážou za cca 500€.


http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... c-one.html


......čo som ich osobne počul CD nahrávka CD Diana Krall Live in Paris č. 2, 5 a č.11 a 12. cca pred týždnom na výstave v BA-prepojené prepojavacím káblom Vincent(chýba mu brilancia , detail,atd) a aj tie reprokáble tam boli divné.
Kompletne krmené Accuphase CDp+predzosilnovač+koncák, typujem tak cca 50.000-60.000€ , zosilnovač bol udajne Acuphase P-7100 mal 120W/8 a 250W/4 ale podla mna bol aj tak málo hlavne na tie basové repráky. To keby boli 2ks http://www.accuphase.com/cat/p-7100_e.pdf a prepojené teda každý ako monoblok mohla byť iná muzika ale samozrejme použiť adekvátnu kabeláž.

To je moj osobný hifi názor.

Stredy mali síce náznak hudby ale ináč to hralo ako zo suda,a slabý bass spektrálne.Ked sme prisli bolo nam povedané že pred chílou ho vypli.Tak ho zapli a
zvuk po pol hodine hrania sa síce vylepšoval(zohrial sa zosik aj predzosik aj Cdp) ale ani po 1.hodine aj tak nič moc.) Za 160.000€ vem peniaze použiť ináč....za 60.000€ komplet v hifi miestosti akustika+omnoho lepšie reálne hrajuci kompet zvukový systém....a tých 100.000€ použijem na uplne iné učeli...
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audio, video a domáce kino Bratislava 2014

Příspěvek od jimmi »

Výstava, moj názor a čo som stihol a počul a ma zaujalo:


Maroš a jeho Popular.Hralo to tak príjemne, dosť stredovo čo mi nevadilo potichšie sa dá s tým žiť ale aj stredovýšky už tak trocha dominovali+asi kombinacia 2 vecí s lampamy, aj trocha basu tam bolo-dal som si pustit CD Diana Krall Live in Paris č. 2 a č. 12.

Vždy som sa snažil nájsť ideálne miesto v trojuholniku všade u každej expozicie.......

To CD Diana Krall Live in Paris a tie 2 pesničky č.2 a č.12 +niekde aj č.5, č. 11 kde sa dalo a bol čas a menej ludí som na výstave počul asi na 5 miestach.

Pre mna jednoznačne najlepšie hral Ketos a tie velké Dynaudio, boli sme tam chvílu aj 2.ja a potom cca 5-6 ludí, už aj po 18h a počul som ich aj 1.hodinu aj na rozne moje testovacie 4-5 CD čiek po 2-3 pesničky .

Vynikajuci priestor, reálnosť,a príjemnosť hlasu,detailnosť,muzikálnosť,výšky a stredy uplný relax bas objemovo trocha slabší, v tej velkej prázdnej miestnosti sa strácal(ale lepšie ho je menej ako moc a zlého ) ale doležitá je neagresívnosť dlhodo počuvatelné.Jednoznačne KETOS u mna č.1.

Platan a Edo Nemček s Legaci mal tiež dobrý zvuk, ale hučalo to aj som mu to povedal a pri vysokej hlasitosti nahukavali basy-rezonovalo niečo, basu habadej asi najviac zo všetkých ale aj stredovýšiek.
ale inak asi č. 2 až 3.

Velké Ante zaujmavé stredy ale inak bez detailu, ako z rozhlasu to hralo, moc široko boli možno od seba.

Zu audio bedničky s Audiomat-na mna už moc makké a detail mi tam trocha chýbal.Menej času a miesta málo bolo na dlšie počuvanie.

Velké Sonus faber+McIntoch ked som sedel uplne v strede zaujímavý zvuk ale trocha na boku už smerové. To mi vadí.

Príjemne hral aj Grimm audio tie digital zosiky+Seas tuším basák ale bol tam chaos nesedel som v strede.Taký všade zvuk.

B+W 802 +Devialet -príjemné dosť dobrý zvuk , basu habadej aj hlavne neunavné,dobrý priestor,možno trocha detailu brilancie ...
ale inak asi č. 2 až 3.

Neriosound tam mali také bedne ako korpus od basy, matná nastriekaná MDF+ Bladelius zosik+CDp káble VandelHul-15" Dayton+stred Audax, výška Eton.....zo začiatku ked prezentovali pesničky ma to velice zaujalo, bas mohutný a pritom nedunel,aj stredy výšky Ok...ale potom ked sme si dali neskor pustiť CD... malo detailov, studejšie, priestor predozadný ...sa mi zdal slabší.

Nisel na rock tie bedne s hornou OK inak asi nie ,ale bas malý v uzavretom boxe Casta že hral dosť hlasno na taký malý basák..
Potom Ayon pekné bedničky s Accuphase tam tuším len gramo....málo výšiek, stredov, bas slabí...detaili chýbali ale to som len 2. pesničky z platne počul...možno nahrávka


No a malé bedničky Spendor aj CDp malé šikovné Japonské s lampou Triode aj zvuk zaujmavý bol teda u British audio..dal som si pustiť aj tie druhé vačšie hrali teplejšie , páskač výškač tam bol..vcelku príjemné tie sa mi viac páčili. Za tie peniaze slušné....asi č.1 u malých bedničiek.

U Cannoru pekné a určite aj zvukovo perfektné zosilnovače maju XLR ! Daju sa aj ako monobloky použiť, prepojiť a potom 1.ovladá druhý aj ten CDp od Canor má XLR. Hralo to tuším zo Sonus Faber inak super vystavovatel.

Všimol som si dosť mladých ludí sa tam pohybovalo.Všade kde som chcel a sa dalo mi umožnili si vypočuť aj vlastné CD.
Skoda že je tu slabý trh a viac ludí , firiem nevystavuje,aj tak za cca 6 hodín som to všetko do detailu nevypočul.V Nedelu som plánoval tiež prísť len už mi to nevyšlo časovo.

Výstavu hodnotím velice kladne,stretol som aj zopár známich a aj další pribudli. :thumbup:
Odpovědět