Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Mark Levinson »

Musím se podělit o prima zážitek z návštěvy Lubina a Zappy, v pondělí 30.12.2013 jsme s Petrem5 a Martonwskim vyrazili na přátelskou návštěvu spojenou s poslechem vymazlených sestav. Akce byla spontánní a prakticky jsme se dohodli večer den před odjezdem, mám zkušenost, že takové akce jsou lepší než dlouhodobě plánované.
Vyrazili jsme napřed Lubinovi, který nás uvítal a předvedl nám svou akusticky upravenou místnost a sestavu. Pouštěli jsme si různé vzorky, jak námi donesené, tak i Lubin nám pustil svou oblíbenou muziku. Pochutnali jsme si na výborném kapučínu a Lubina zlákali na návštěvu k Zappovi, takže nakonec jel s námi.
P1010088.JPG
P1010089.JPG
P1010090.JPG
P1010091.JPG
P1010093.JPG
P1010095.JPG
P1010096.JPG
K Zappovi jsme přijeli s mírným zpožděním, takže jsme byli netrpělivě očekáváni. Michal měl už připravené hromádky CD různých žánrů, které nám připravil k poslechu a začal pouštět. Moc se s tím nemazli, stěrače McIntoshů lítaly až do pravé půlky okna a membrány Westminstrů pěkně kmitaly, prostě rockový koncert jak na živo. Pouštěli jsme různé žánry i donesené vzorky dle libosti, při střídání poslechového místa jsme žasli jak čas utíká a jeden den se zdá málo. Nakonec jsme si dali výbornou pizzu, kterou nám vlastnoručně připravil Michal, u jídla jsme si krásně popovídali o hifi a hudbě. Špatně se to popisuje přes klávesnici, ale osobní setkání a pokec hifistů i s protichůdnými názory je prostě nenahraditelný. Více takových setkání.
P1010099.JPG
P1010100.JPG
P1010101.JPG
P1010103.JPG
P1010105.JPG
P1010106.JPG
P1010107.JPG
P1010110.JPG
Na závěr ještě poděkování Lubinovi a Zappovi (i jejich rodinám) za to, že nás pohostili a měli ochotu předvést nám své aparáty ^:)^.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
monte

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od monte »

Lubine parádní rack, na zakázku ? Vidím kulaté rohy, jsou in :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Vlado222 »

Paráda. Je radosť sa na to pozerať. :thumbup:
Je vidno že chlapcov hi-fi baví a že ich to napĺňa.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od martinowsky »

Dobře jsi to popsal Viktore. Taky děkuji Lubinovi a Zappovi za vřelé přijeli. Za předvedení skvěle hrajících sestav. Byl to parádní den. DĚKUJU chlapi!
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od lubin »

monte píše:Lubine parádní rack, na zakázku ? Vidím kulaté rohy, jsou in :thumbup:
Montíku...rack je vlastní výroby. Kulaté rohy byly nutné kvůli dětským hlavičkám... :D
Já děkuji chlapům, že mě vzali k Zapíkovi, a jemu i jeho ženě děkuji za pohoštění a hlavně chvilku poslechu v koncertní hlasitosti, byť "meky" hrály ztěží na čtvrtinu...

Prima den. :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od zappa »

No hlasitost byla přílišná,ale já už to tak běžně neposlouchám,to je mýtus. ;) Jěště dlouho mi pak cinkalo v uších. Dík za návštěvu ač byla krátká a hlavní klenoty nepřehrány.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
forfans

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od forfans »

Levinsone , Levinsone - vy ještě posloucháte tu "degradaci hudby " ,
na médiu cd , jak se o ní tak hanlivě vyjadřuje tvůj idol ML ???
cituji :
(otázky pro ML)
Jsou pro poslech CD lepší?
Nesnáším CD, nemůžu je poslouchat. Za chvíli z nich mám bolení hlavy. Radši mám ticho nebo hraji na své nástroje. Ale můj mozek nemá rád CD. Mnoho lidí má stejnou zkušenost. Ale teď mám pocit, že to jde správným směrem .
(výňatek z rozhovoru )
__________________________________________________________________________________
Zdroj: http://technet.idnes.cz/zvukovy-mag-mar ... _audio_pak
_________________________________________________________________________________
Hoši nekamenujte mne , ale cédéčko je strašné médium.
Zahuhlabé , slité zvuky ,dunící basy - fakt , já už CD nekupuji 5 let.
Kdybych něměl Fejze a 802 ,asi by to hrálo skvěle .
Ale ty mrchy odhalí všechny slabá místa a pokud nejsou ty cd nějaké dobré, třeba EMI remastry,
je to na vyhození z okna.
Jak dojedeš - uslyšíš sám.
OLdfielda na LP a na CD . Rozdíl jako Seat a BMW !!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Mark Levinson »

forfans píše:Levinsone , Levinsone - vy ještě posloucháte tu "degradaci hudby " ,
na médiu cd , jak se o ní tak hanlivě vyjadřuje tvůj idol ML ???
cituji :
(otázky pro ML)
Jsou pro poslech CD lepší?
Nesnáším CD, nemůžu je poslouchat. Za chvíli z nich mám bolení hlavy. Radši mám ticho nebo hraji na své nástroje. Ale můj mozek nemá rád CD. Mnoho lidí má stejnou zkušenost. Ale teď mám pocit, že to jde správným směrem .
(výňatek z rozhovoru )
__________________________________________________________________________________
Zdroj: http://technet.idnes.cz/zvukovy-mag-mar ... _audio_pak
_________________________________________________________________________________
Hoši nekamenujte mne , ale cédéčko je strašné médium.
Zahuhlabé , slité zvuky ,dunící basy - fakt , já už CD nekupuji 5 let.
Kdybych něměl Fejze a 802 ,asi by to hrálo skvěle .
Ale ty mrchy odhalí všechny slabá místa a pokud nejsou ty cd nějaké dobré, třeba EMI remastry,
je to na vyhození z okna.
Jak dojedeš - uslyšíš sám.
OLdfielda na LP a na CD . Rozdíl jako Seat a BMW !!
Ještě, že máme SACD.
Mark Levinson
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od sekal »

CD není strašné médium. Strašná jsou prasátka (rozuměj sound engineers), kteří působí v nahráv. a mastering. studiích a plodí zde kritizované nahrávky. A vůbec nejhorší jsou producenti (resp. manažeři) hud. vydavatelství, kteří zmíněná prasátka ovládají a stanovují, jak má vypadat finální podoba nahrávek, aby to "nějak hrálo" i pubescentům na iPodech a MP3 přehrávačích, aby si tyto nahrávky také pořizovali a byl tak zabezpečen patřičný vývar.. CD formát sám za tento stav ovšem nikterak nemůže...
monte

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od monte »

Forfans, myslím napsal jsi názor dost tvrdě. Jsou vynikají CD, vinyly, jako i master a naopak. Třeba poslední Jazz Q, jsou jen wav a zvuk je famózní. Remaster třeba Ultravox, jsou děsné atd.

Poslechni si třeba tuto desku a pak napiš názor na CD

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od zappa »

Jěště že mi to doma neduní,jinak bych musel všechna cd vyházet z okna pořídit si 1500 černých velkých a neskladných placek,které časem častým přehráváním zvukově degradují. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
forfans

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od forfans »

Jo,jo , je spousta cédéček super nahraných , já tento formát úplně
nezatracuji .Ale čím lepší aparaturu si koupíte , tím více zjistíte ,
kolik máte "hrůzy " ve svém archivu.
Lp - ty staré jsou super kvalita . Ale dnešní firmy ??
Varuji vás na vynilovou firmu BACK ON BLACK !!!!
__________________________________________________
To :Levinson SACD je nejlepší formát !!!! /toto je můj názor !!!/
Ale ???? Kolik máš Floydů, Genesis, Yes,Marillionů,Toto, Saga,Dream Theater atd na SACD ????
PITOMCI ::::NEJDŘÍV TO VYMYSLÍ A PAK TO NECHAJÍ UMŘÍT !!!!!!
______________________________________________________________
Ale to jsme zase někde jinde .
Já jsem rád , že se scházíte , posloucháte , porovnáváte .
Že vás něco sbližuje.
Ač konečně koupím ty dvě A 200 , tak vás pozvu všechny taky.
Doufám, že dřív neumřu !!!
^:)^ ^:)^ ^:)^
ff
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od martinowsky »

A já hlupák hluchý kupuju hlavně CD a kolikrát japonská vydání. Jéje ja su blbej a hluchej jak dva dni starý kocur. ~x(
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od martinowsky »

martinowsky píše:A já hlupák hluchý kupuju hlavně CD a kolikrát japonská vydání. Jéje ja su blbej a hluchej jak dva dni starý kocur. ~x(
Jinač jak koukám výše tak samozřejmě Lubinovi a Zappovi děkuju za vlídné přijetí, ne přijeli, nesnáším jak ty telefony píšou napřed.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
forfans

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od forfans »

To :Martinovský :
Ale já kupoval taky japonské remastry , Blue- Spec , Shm-cd ,
ale to vše tak umělé zremastrované , samé výšky , dynamiku to
má zvednutou jako bys zapl na zesáku Loudness a vytáhl basové a výškové
táhla na equalizéru na plné pecky.Mám doma těch japonců přes 50 a je to shit proti sacd či vynilům.
Víššš - neber to jako kritiku - ale Cambridge audio to je tak střed .
Není to ani high-end ani úplný shit .
Až to uslyšíš někde jinde - pochopíš.
V high-endu je furt co dohánět .Mám zesák za 250 t , ale už mi nestačí .
Hraje super , ale když jsem slyšel A-65 , bylo to zase o třídu výš.
Takže na Cambridgi nic nepoznáš - i kdybys měla doma Utopie.
Můžeš mi nadávat , ale tak to je.
Za malý peníz - málo muziky.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od sekal »

Když si pořizuješ (nebo plánuješ pořizovat) stále analytičtější stroje, tak se nediv, že pak slyšíš v nahrávce každý prd mouchy či mravence z nahr. studia.. Všechna japon. vydání CD mají více či méně zvýrazněné vys. kmitočty. Kupovat si je, když vlastníš tak prezentní aparát, je neuváženost, mírně řečeno..
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Vlado222 »

forfans aby nepočul každý prd nravca či muchy to myslím že vyvažuje v cenovom pomere k svojim drahým audio komponentom lacnejšou kabelážou. :smile:
forfans

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od forfans »

To Sekal : ty mně nečteš ?? Já psal, že cd media již 5 let !!! nekupuji
To ještě bylo v době kdy jsem choval integráče.
------------------------------------------------
Vlado :Pravdu díš . Signalové a reprokabely mám slabé.
Ale letos půjdu do Audioquest Niagara ,ta Columbia je vážně šunt,
reprokáble si nechám udělat na zakázku v Německu, Pak ti prodám
ty moje In Akustiky - stály skoro 40 - tak za dvacku ti je nechám.
Mají prúřez 25mm2, snad ti budou stačit.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Vlado222 »

forfans -> Ďakujem ale ja som si svoje káble už našiel. Reprokáble mi v mojom reťazci najlepšie sedia a najlepšie si rozumejú s mojimi reprákmi Cardas Golden Reference.
Z CDP do predzosíku mi najlepšie sedí Cardas Clear, a s konc. Zos. si najlepšie rozumie Nordost Frey. Mal som tam aj drahšie, napr. Kimber Select 1126, ale nie vždy musia byť drahšie káble lepšie, tak tam mám teraz ten Frey.
Možno by si sa forfans divil ale v mojom reťazci sa možno vystriedalo viac drahých káblov (power reprokáblov aj interkonektov) ako kvalitných LP na Tvojeom gramci.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Vlado222 »

Mimochodom forfans myslím si že si trochu serieš do huby keď píšeš:
citujem ťa: "Vlado :Pravdu díš . Signalové a reprokabely mám slabé.
Ale letos půjdu do Audioquest Niagara ,ta Columbia je vážně šunt,
reprokáble si nechám udělat na zakázku v Německu, Pak ti prodám
ty moje In Akustiky - stály skoro 40 - tak za dvacku ti je nechám.
Mají prúřez 25mm2, snad ti budou stačit."

No a tu -> na : viewtopic.php?f=22&t=1362&start=40 zas píšeš:
Znova Ťa citujem:
forfans píše:Pozorně jsem přečetl všechny vaše názory , taky se trošku zajímám o
tento "levný " koníček a můj osobní názor je , že do určité ceny ,
je audio kabel, reprokábel, hdmi kabel atd přínosem pro zlepšení hudby ,
pak je to jen předražený komponent.
Ono - na kabelech se moc toho kromě indukčnoisti a odporu nedá změřit ,
dost záleží na průřezu, dielektriku atd.A kabely s mědi o čistotě 99,9998 %
(jinak to prý nehraje !!!) to jsou úplné bláboly pro pacienty do Bohnic.Ti tomu snad uvěří.
Všeobecně se uvádí - že máte-li cd player např za 20000 kč ,má být zesilovač za 20000kč,
měly by být reprosoustavy za 40000kč. Kabel by měl představovat 1/10 z ceny
jednotlivého komponentu . Čili kabel z cd - do zesilovače by měl stát 2000kč ,
kabel ze zesilovače do reprosoustav 4000kč.
Mluvil jsem s odborníky , kteří high-end prodávají více jak 20 let (p. Píša, p.Láb),
a podle jejich názoru dávat za repro"podvod" 50000kč a více je jen bouda na zákazníky.
Ale vše je jen o tom, zda na to máte a zda jste ochotni zaplatit třeba za Kimber
Select ks 3038 za 270 000kč , pak nezbývají slova pro obdiv a zvědavost ,
nebo chcete zavolat Chocholouška.
Protože takový kabel si koupí syn od Babiše , kterému high-end ani milion korun nic neříká ,
nebo nějaký audio fanda- který vyhrál ve sportce milony.
Jsem zcela přesvědčený , že totožně bude hrát Audioquest ,Inakustik,Van Den Hul nebo
Oehlbach za čtvrtinovou cenu.
Prosím Vás o kabelech Kraut ani nepište , co je na román !!!!
Nerad bych ty "kouzla " zde popisoval. !!!
Toto vyjádření jsou jen mé osobní názory a zkušenosti za 40 let "rýpání se " v HiFi.
ff
Ďalej si napísal aj toto:
forfans píše:Napsal jsem pouze své názory za nesmyslnost dávat desetitisíce za kable.
Ano, to je moje zkušenost ověřená mnoha zkušenými audiofily , prodejci,
lidmi, kteří se v této branži pohybují přes třicet let.
Věřte , že kdyby byl repro kabel , který by hrál lépe než moje a stál by
třeba i 50 tisíc- že bych neváhal a ke svým Accuphasům bych jej koupil.
Ale vím na 100% , že je to jen vyhazování peněz !!!
Pokud věříte na reklamní slogany různých Krautů , Kimberů , ty všechny
pohádky o symetrii , o super čistotě mědi tak jim plaťte.
Vše je to jen psychoakustika. Přečtěte si něco o tom.
Každý máte právo hledat svou cestu k dokonalému reprodukovanému zvuku .
Neodsuzujte mně, já nemám patent na High-end , já jen popisoval mé
názory , získané dlouholetou zkušeností.
ff
Ďalej si napísal aj toto:
forfans píše:Musím se ohradit na vaše invektivy .Jinak bych už nepsal a považuji toto
téma za uzavřené.
To Burmestr: Věřte mi, že opravdu nejsem "hluchoň", jak mně nazýváte a jelikož se věnuji hudbě i aktivně - vím o čem mluvím.
To Aretax : Já popisoval vyjádření a názory na problematiku kabelů v kostce - zkušenosti mnoha lidí,
co se high-endu věnuji celý život ,ale jelikož jsem s přáteli dělal mnoho testů na kabely , a testovali
jsme i cd přehrávače, předzesilovače ,zesilovače ,zkoušeli všechna různá zapojení - čili jak cinch ,tak xlr tak
jsem ke stejným názorům došel taky .
Vemte si z toho , co chcete.Neurážejte mně , nenavážejte se do mně.
Myslel jsem , že toto je jen forum lidí , kteří si vyměnují názory ,jak vylepšit své zapojení , či se podělit o zkušenosti s výrobky.
Ale uchylovat se zde k nějakým urážkám těch, co mají jiné názory je přinejmenším pane Burmestr velmi
omezené a dětské , protože vy asi nesnesete jiný názor na danou problematiku.
V tom případě recenzujte v odborných časopisech , na odborných webech (např. audioforum) , protože
zde- na foru jsme nepřišli proto ,abychom se uráželi .
Zde bychom si měli pomáhat.Vyměnovat si informace.
A o tom toto forum ,jak by vám potvrdil kolega MarkLevinson (administrátor) je .
O ničem jiném !!!!
Napísal si aj:
forfans píše:Děkuji těm, kteří podpořili mé myšlenky , mé názory.
Je celkem logické , mám-li doma kabel za 10000 kč a kolega mi donese jiný,
ukáže cenovku s cifrou 50000kč - a já jej vyměním za ten původní - musí
hrát daleko lépe.Začnu slyšet to, co jsem nikdy neslyšel .To je ta psychoakustika.
Pokud by vám ten kolega donesl kabel a ukázal ten druhý kabel s cenovkou
5000kč , budete naslouchat a utvrdíte se , že ten váš původní je lepší .Tak to je .
V časopise Stereo se kolem roku 1985 o tom podrobně psalo, že ta psychika působí dezorientačně.



_________________
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore, napsal jsi to skvěle :clap: jen doplním.

Skvělí lidé, skvělá akce, jsem moc rád, že jsem mohl být při tom, byl to moc fajn den, přesto, že organizace proběhla rychlostí blesku.
Slyšeli jsme vymazlené sestavy, velice spokojených majitelů a vo tom to je :thumbup:
Akce měla lidský rozměr a věřím, že nebyla poslední.

Chtěl bych poděkovat Lubinovi a Zappovi za vřelé přijetí, pohoštění a zároveň popřál moc spokojených hodin, měsíců...při muzice.

S pozdravem Petr.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
monte

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od monte »

zappa píše:Jěště že mi to doma neduní,jinak bych musel všechna cd vyházet z okna pořídit si 1500 černých velkých a neskladných placek,které časem častým přehráváním zvukově degradují. :lol:
Frank Zappa by s tebou určitě nesouhlasil i když nosíš jeho jméno. Jenže tvá slova mi připadají, jako od dvanáctiletého hifi začátečníka :lol:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

sekal píše:CD není strašné médium. Strašná jsou prasátka (rozuměj sound engineers), kteří působí v nahráv. a mastering. studiích a plodí zde kritizované nahrávky. A vůbec nejhorší jsou producenti (resp. manažeři) hud. vydavatelství, kteří zmíněná prasátka ovládají a stanovují, jak má vypadat finální podoba nahrávek, aby to "nějak hrálo" i pubescentům na iPodech a MP3 přehrávačích, aby si tyto nahrávky také pořizovali a byl tak zabezpečen patřičný vývar.. CD formát sám za tento stav ovšem nikterak nemůže...
Omlouvám se za off topic, ale musím plně souhlasit se Sekalem.
Měl jsem možnost před pár týdny navštívit jedno pražské nahrávací studio, strávil jsem tam 6 hodin abych si udělal obrázek včetňe masteringu, jak to v tomto světě chodí a byla to pro mě velice cenná zkušenost.Nemyslim tím majitele studia, který se mě věnoval a byl člověk na svém místě, ale tlaky producentů, samotni muzikanti a jejich nesmyslné představy, omezené finanční možnosti apod, je to na déle....
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
monte

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od monte »

Petře napiš víc, tohle mne zajímá, je tady myslím i vlákno. Studio nemusí být tajné.
monte

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od monte »

omezené finanční možnosti apod

Tato věta je myšlena na vybavení studia ?
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od martinowsky »

Myslím Forfansi ze slyším celkem dobře a i na tom Cambridge dost poznáš. Na hodně japoncich jsou vysky ostřejší to snad pozná každý. Není to ale pravidlo mám dost Japonců kde je zvuk velice jemný a vyvazeny. Verim ze SACD je dále ale mam jen pár a nemam na to přehrávač. Napsal jsem ten příspěvek spis z hecu ať tu nejsou jen Tvé absolutní pravdy.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od zappa »

Monte a s čím by FZ nesouhlasil ?Nerozumím tvé myšlence.Přečti si na co jsem reagoval a pak možná pochopíš proč jsem napsal co jsem napsal.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od monte »

Jen jsem vyčetl, že se posmíváš vinylu. Na co jsi reagoval, taky mi není jasné. CD nezahučí ? Kdyby nebylo vinylu, není ani frank Zappa, nikdo by o něm nevěděl.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od zappa »

Obrana cd sbírky,ne útok na vinyl.Ale čekal jsem reakci nějakého vinylisty :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od Mark Levinson »

forfans píše:To :Martinovský :
Ale já kupoval taky japonské remastry , Blue- Spec , Shm-cd ,
ale to vše tak umělé zremastrované , samé výšky , dynamiku to
má zvednutou jako bys zapl na zesáku Loudness a vytáhl basové a výškové
táhla na equalizéru na plné pecky.Mám doma těch japonců přes 50 a je to shit proti sacd či vynilům.
martinowsky píše:Myslím Forfansi ze slyším celkem dobře a i na tom Cambridge dost poznáš. Na hodně japoncich jsou vysky ostřejší to snad pozná každý. Není to ale pravidlo mám dost Japonců kde je zvuk velice jemný a vyvazeny. Verim ze SACD je dále ale mam jen pár a nemam na to přehrávač. Napsal jsem ten příspěvek spis z hecu ať tu nejsou jen Tvé absolutní pravdy.
To Forfans a Martinowsky:
Kluci nehádejte se, jenom o aparátu to není, hodně záleží co do něj strčíte. Jsou japonská CD výborné kvality, ale také jen průměrná. Tak jak je to mezi všemi formáty, koupíš špičkové SACD, ale taky pěkně zmršené a nepomůže tomu ani tento formát, zvuk je mizerný. Totéž je i na vinylu. Je fakt, že mezi japonci toho není tolik zmršeného, ale spíš průměrného za co se nehodí dát ty hříšné peníze. Speciálně toto je častěji vidět u vydání SHM-CD, Blu-spec a jiných novějších formátů (vím nejsou to formáty). Mnohdy právě hraje nejlépe původní (první) japonské vydání, než tyto novější vydání. V tomto směru je právě Zappa velký odborník.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od martinowsky »

Se nehadam Viktore. Dyt pisu ze mam japonce kde jde slyset ulet na vyskach. Nektera mi naopak prijdou dobra. Taky pisu ze sacd nemam a ze nemam zkusenosti. Respektive mam par a hrajou dobre. Taky vim jak to hraje u tebe. Nebo v Tykonu x krat slyseno na majtnerovi. Nikde jsem nenapsal ze japonci jsou nejlepsi a ze mam patent na zvuk. Vim za kolikk mam sestavu a nejsem trotl abych to nazyval highendem. Akorat jsem sarkazmem reagoval na to ze pro nekoho muze byt i zvuj japonce na cd velice dobry.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od tujatuja »

sekal píše:CD není strašné médium. Strašná jsou prasátka (rozuměj sound engineers), kteří působí v nahráv. a mastering. studiích a plodí zde kritizované nahrávky. A vůbec nejhorší jsou producenti (resp. manažeři) hud. vydavatelství, kteří zmíněná prasátka ovládají a stanovují, jak má vypadat finální podoba nahrávek, aby to "nějak hrálo" i pubescentům na iPodech a MP3 přehrávačích, aby si tyto nahrávky také pořizovali a byl tak zabezpečen patřičný vývar.. CD formát sám za tento stav ovšem nikterak nemůže...
Absolutní souhlas :thumbup:

A pokud někomu špatně zní i dobře nahraná CD, pak by měl něco udělat se svým aparátem.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od fox »

Asi před třemi roky jsem byl u Zappy. Mimo jiné jsme pouštěli jednu raritní nahrávku pořízenou z MP3. Světe div se, vůbec to nehrálo na jeho aparátu špatně.
Jsem přesvědčený, že je třeba si rozšiřovat obzory objevováním stále nové hudby. Jak tak sleduji toto fórum, někteří jsou uvádění do orgazmu neustálým posloucháním Pink Floydů a podobných archiválii na aparátech za miliony. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od PetrJ »

zappa píše:No hlasitost byla přílišná,ale já už to tak běžně neposlouchám,to je mýtus. ;)
A to je určitě dobře: příliš hlasitý poslech nejen dokáže nevratně poškodit sluch, ale je i co do kvality horší, viz článek "Loud Music Sucks!": http://www.innerfidelity.com/content/loud-music-sucks.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od aretax »

sekal píše:Když si pořizuješ (nebo plánuješ pořizovat) stále analytičtější stroje, tak se nediv, že pak slyšíš v nahrávce každý prd mouchy či mravence z nahr. studia.. Všechna japon. vydání CD mají více či méně zvýrazněné vys. kmitočty. Kupovat si je, když vlastníš tak prezentní aparát, je neuváženost, mírně řečeno..
Súhlasím, a platí to aj pre LP. Nechcem kategorizovať, že všetky japonské CD a LP, ale väčšina z nich je premodulovaná. Konkrétne japonské vydania LP od ECM sa proti nemeckým nedajú počúvať. Je to samé bum - cink (napr. LP Keith Jarret). Čo sa týka rockových LP a CD, tak napr. Pink Floyd nahrávky sú najlepšie pôvodné anglické, a to aj LP, aj CD atď.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Hifi tour 2013 (Lubin a Zappa)

Příspěvek od aretax »

To Forfans:
Vonkoncom s Tebou nesúhlasím. Mám viac CD-čiek, ktoré mi hrajú lepšie, ako LP (väčšinou mám obidva formáty).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět