High End Slovakia 2013

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

High End Slovakia 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Letos je to tedy nabité, hned po výstavě v Praze se koná i výstava High End Slovakia, která proběhne ve dnech 19.-20.10.2013 v Bratislavských hotelech Crowne Plaza a Austria Trend.


Obrázek
http://www.highendslovakia.sk/stranka/8 ... ia-vystavy
Mark Levinson
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od Pecuch »

Bohužel do Prahy to nezvládnu, tak si letos střihnu premiérově Blavu, za což jsem rád... \:D/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nuže :?:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od Tinariwen »

Dieter, aby to s nami nedopadlo tak ako vo vlakne HEP, že opäť skončime v Južnej Korei :silent: :D
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Keine Angst, chci si přečíst jen dojmy, neb jsem na výstavě nebyl ;)
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

ERe: High End Slovakia 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Uživatelský avatar
milan
Příspěvky: 38
Registrován: 01 led 2011 19:24

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od milan »

Tak som sa v nedeľu (20.10.2013) zúčastnil tejto výstavy a podľa mňa to nebolo sklamanie, našli sa zostavy, ktoré hrali vynikajúco (vzhľadom k podmienkam), ale ak priemerne. pripájam niekoľko fotografií.

Expozícia TEAC-Esoteric hrala príjemne, detailne ale celé to trpelo akustikou. Avšak vzhľadom k cene to bolo trocha sklamanie
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Represústavy Adam audio so zosilňovačom Vincent hrali veľmi živo a nenútene a vzhľadom k relatívne nízkej cene to bolo super.
Obrázek

Platan audio predviedol slovenskú novinku LEGACY Audio pripojenú na prehrávač Wadia a zosilňovač Jeff Rowland a pokiaľ hral pri normálnej posluchovej hlasitosti tak to bolo v pohode, veľmi detailný a živý zvuk ale keď to trocha "osolil" tak sa basy zlievali a celkovo to bolo trocha ukričané. Inak veľký vplyv mali veľké bronzové rezonátory v cene 3200 €. Inak škoda, že nerozchodil elektrónkové zosilňovače Cary audio (vyhadzovalo ističe), potom by to bola iná muzika.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ZA jeden z najlepších zvukov výstavy považujem zostavu založenú z reprosústav Elipson, zosilňovača Accustic Arts a prehrávača Aesthetix. Veľmi dobrý zvuk na ktorom sa určite veľkou mierou podieľala aj akustika od Zalana.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Audio Research s 802-kami hral štandartne a ako vždy 802-ky mali rozbité basy.
Obrázek
Obrázek

Za top expozícii by som vyhodnotil spoločnosť Enigma Audio ktoré priviezla reprosútavy Focal a vynikajúcu nemeckú značku T+A. Excelentnú dynamika (hlavne z gramofóna), priestor, a hlavne nenútený zvuk, ktorému takmer nič nechýbalo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Devialet hral štandartne, ale je tým "digitálom" neviem prísť na chuť
Obrázek

ZU audio podporený subwooferom a zosilňovačom audiomat hral ako zvyčajne vynikajúco, hlavne akustický jazz, po prepnutí na rock to bolo trocha ukričané.
Obrázek
Obrázek

Accuphase A-65 so Sonus Faber Amati hral príjemne, dynamicky ale v malej miestnosti preznievali basy. Čakal som trocha viac dynamický zvuk.
Obrázek
Obrázek

GRIMM audio bola taká čerešnička na záver. V malinkej miestnost veľký zvuk, extrémne detailný a dynamický a aj pri veľkej hlasitosti bez preznievania basov. Pustil som tam asi 5 CD a len jedno mi nezahralo podľa predstáv ( veľký kopák nemal ten správny objme).
Obrázek

Na úplny záver sme navštívili aj Nisel v ich domácej posluchovke a ako vždy skvelá muzika a super ľudia.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
monte

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od monte »

Pěkná reportáž (*) (*) (*) (*) (*)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Jak píše Monte, skvělá reportáž, díky moc za ni :thumbup:.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High End Slovakia 2013

Příspěvek od aretax »

Super napísané, moje postrehy z výstavy boli skoro rovnaké.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět