Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od Bína »

V posledních letech se čím dál tím více lidí věnuje sluchátkovému poslechu, sestavy se stávají lepšími a dražšími, ale vystavovatelé na High-End Praha to nadále ignorují. Osobně už mě opravdu nebaví poslouchat špičková sluchátka na mizerné sestavě a v místnosti s nahlas hrajícími bednami a myslím, že podobně to má mnoho z Vás.

Loni vysvitla naděje s účastí obchodu Gothic, který celou místnost věnoval čistě sluchátkovému poslechu, ovšem letos se výstavy nezúčastní. Pokoušel jsem se psát pořadateli, zda by nechtěl vyhradit nějaký úsek výstavy, kde by se sešli všichni vystavovatelé sluchátek a kde by se dalo poslouchat ve větším klidu. Už dlouhé roku to bez problému funguje na různých zahraničních výstavách, u nás to ale neprošlo.

Ovšem je tu jiná možnost, naštěstí se mi podařilo přemluvit poslechové studio Audigo.cz, které o víkendu poskytne útočiště pro všechny sluchátkové nadšence 

Hlavním důvodem proč přijít bude možnost si poslechnout a přímo porovnat některé z nejlepších sluchátek na trhu. K dispozici by měla být Sennheiser HD800, Audio-Technica W1000x, možná nějaká Grada, ale především orthodynamická sluchátka Hifiman HE-500 a pokud to vyjde, tak i Audeze LCD-2. K nim budou i Dac/Ampy v odpovídající kategorii od firmy Burson, modely Conductor a 160D, oba za cenu přes 30 tisíc.
K poslechu jsou samozřejmě i sluchátka v nižších cenách, ať už jde o Shure 1840, či klasické Senny HD650 a AKG 701 a další.

Poslechové studiu se nachází v těsné blízkosti I.P. Pavlova, pouze jednu zastávku metrem od výstavy. Otevřeno bude v sobotu i v neděli od jedné hodiny. Jak to ve studiu vypadá si můžete přečíst zde: viewtopic.php?f=14&t=2326


Moc děkuji Audigu za vstřícnost, doufám, že vás tato menší bonusová u příležitosti High-Endu potěší.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od Mark Levinson »

Bíno,
chtěl bych Ti touto cestou poděkovat za tuto možnost, kterou jsi pro návštěvníky letošní výstavy vyjednal. Myslím, že i přesto, že zde nejsou žádné ohlasy, tak bude dost zájemců, kteří této možnosti využijí. Já sám, ač nejsem sluchátkový posluchač, tuto možnost využiji a doufám, že se tam někde potkáme :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od Bína »

Však mě znáte, pro rozvoj sluchátkové komunity dělám co můžu :)

Doufám že návštěvnost bude slušná, byl bych rád, kdyby se podvědomí o akci rozšířilo jak jen to půjde.

Budu se tam asi někde poflakovat, tak doufám, že pár známých hi-fistů potkám :)
Zaměstnanec firmy Shanling
davidsound

Re: Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od davidsound »

Kdybych to nemel takový kousek určitě bych se stavil. Jinak taky klobouk dolu za odhodláni a snahu. Zdar a sláva sluchatkum :-)
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od Bína »

Bohužel mám špatnou zprávu co se týče Audeze a Hifimanů v Audigu. Ukázalo se, že v Čechách distributoři mají jen po jednom kousku na předvádění a ty budou na High-Endu. Netuším k čemu budou připojené a pravděpodobně nebude možné ani přímé porovnání. Teda v Audigu nějaká porovnávačka až jindy.

Ale i tak se zastavte, bude toho k poslechu stále dost, kupříkladu i top špunty Sennheiser IE800. :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Odpovědět