HIGH END MÜNCHEN 2013

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Letošní výstava High end München 2013 se bude konat ve dnech 9.-12.5.2013, otevřeno bude beze změn, tedy od 10:00-18:00 hodin. Vstupné na jeden den je 12,- €.

http://www.highendsociety.de/index.php/ ... facts.html

Obrázek
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mirek »

Už se těším, letos by tam měli být podle všeho dost zajímavé věci.....kdo se taky chystá ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Bohužel letos nemohu, tak se těším na nějakou foto reportáž včetně komentáře.
Mark Levinson
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Hopp »

Ak bol niekto pocas vystavy aj na sprievodnej akcii v hoteli Marriott http://hifideluxe.de/, vedel by nieco napisat k novej serii "musicbook" od Lindemanna, ktora tam mala byt prezentovana? http://www.lindemann-audio.de/produkte/musicbook-serie/
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Hopp »

Kompletny prierez vystavou a aj sprievodnej akcie (hifideluxe) v obrazoch. Kto ma dostatok casu, moze sa kochat "ohne Ende" .
http://www.my-hiend.com/vbb/showthread. ... h-End-Show
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od pajuna »

Mirku,
mas nejake hodnoceni vystavy? Co te zaujalo?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mirek »

Mirku,
mas nejake hodnoceni vystavy? Co te zaujalo?
Výstavu těžko mohu hodnotit, na to jsou jiní fundovanější. Ale pár osobních postřehů z těch 2 dní, které jsme na výstavě ztrávili mám. Některými možná vyvolám u militantních majitelů zmíněných značek bouři nevole. Osobně se mi více líbily výkony málo aspoň pro mne známých značek jako třeba repro Estelon + VA komponenty, Raidho, velmi zajímavě hrály malé aktivní repro Genelec, repro Klangwerk, repro Rockport + komponenty EAR, fantastický zvuk byl také u KONDO u houslového sóla jsem se díval, kdy už konečně ten houslista odněkud vyleze, expozice Silbertone - nádhera. Vyjímkou mezi těmi renomovanými byl asi nejdynamičtější zvuk výstavy s Pass Labs s repr Wilson Alexia - byli jsme fascinovaní přirozeností projevu a nebáli se tam pouštět velký symfonický orchestr s obrovskými dnymickými rozdíly mezi tympány a filigránským přednesem houslového sóla, také rock byl skvělý - úžasné. Také Nagra hrála výborně, velmi dobré byli repro TAD, s komerčních značek překvapivě dobře hráli třípasmovky Sony. Naopak příšerný zvuk (zvláště vthledem k ceně sestavy) bylo spojení Naimu s Focalem, měl jsem na tom možnost slyšet dobře naposlouchanou skladbu od Dire Straits. Ovšem tytéž bedny Focal Utopia Maestro hráli velmi dobře se Solution a přímo skvěle s komponenty AVM. Také se nám nelíbil poněkud šustivý zvuk Dynaudií C117, ani na sestavě Chord ani na Octave (přitom umí skvělý zvuk s jinými bednami).
Někteří vystavovatelé renomovaných značek vystavovali jenom nehrající komponenty (jako by se bály konfrontace s méně známými značkami). Byli tam i zajímavé kontrasty - hodně sestav mělo reproduktorové přímo mega-kabely a příjemně hrajících German Physiks byly kabely o délce mnoha metrů obyč dvojlinka 4mm. Když jsme u těch kabelů - expozice Nordostu - docela ostrý zvuk.
Dost vystavovatelů zase pouštělo takové to obvyklé cinky-linky, kde člověk nepozná jak to může opravdu hrát.
Dobrým zážitekem byla také (kromě 4 slečen ve stříbrných mini s děsivým bubínkem) živá vystoupení seděli jsme v 1. řadě u vystoupení bluesové skupiny ze stáje Clearaudia united Blues Experience, také se mi velmi líbilo vystoupení dua hrajícího na baskytaru a zvláštní bicí.
Udělal jsem hromadu fotek, ale vzhledem k odkazu na cca 800 velmi kvalitních foto mi připadá zbytečné sem něco dávat.
Oproti předloňsku, kdy kdekdo hrál na Noťas byl cítit stejně jako vloni návrat k fyzickým nosičům
Když to shrnu bylo to opravdu bezva.
m9.jpg
m12.jpg
m45.jpg
m50.jpg
m61.jpg
m64.jpg
m65.jpg
m67.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od boxer »

Oproti předloňsku, kdy kdekdo hrál na Noťas byl cítit stejně jako vloni návrat k fyzickým nosičům
Když to shrnu bylo to opravdu bezva.


Tomu nerozumím. Nemyslím posuzování zvuků,ale to co je kurzívou.

Všude naopak píší, že skoro všichni, až na pár vyjímek, hráli z ipad,ipod a streamovali o 106.

Tak kde je pravda?
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mirek »

Když to shrnu bylo to opravdu bezva.
TA VÝSTAVA BYLA PROSÍM BEZVA.
Oproti předloňsku, kdy kdekdo hrál na Noťas byl cítit stejně jako vloni návrat k fyzickým nosičům
A kde je pravda se zdroji hudby ? Je třeba se osobně zúčastnit a nejlépe mít své CD sebou (a pak je ta výměna v přehravači vidět) a také si všímat těch hrajících gramofonů a hned je vidět z čeho se hraje.
DSCN1999.jpg
Ano tady zrovna hráli i s ipodu (a mimochodem ty malé aktivní bedničky nehráli vůbec špatně), ale když předváděli velké bedny, soudruh na obrázku uchopil stříbrný kotouček a vrazil ho do CDP značky Audionet. Pravdou ovšem je, že tam bylo porůznu docela dost různých mrňavých strojků a sluchátek, kde hrálo z ipad,ipod a streamovalo se, takže procentuelně tam třeba toho bylo možná ocela dost, ale to je mimo oblast mých zájmů, mě zajímali velké sestavy a tam to bylo převážně o fyzických nosičích. A už vůbec se nejednalo o pár vyjímek.

Jeden zajímavý detail i takový zesilovač má korekce.
v1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od vanadoo »

Prosim Vas, nemate niekto tusenie, co su toto za komponenty vratane znacky? Vopred dakujem.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Já teda nevím, ale nejlepší zvuk předpokládám z těch integrovaných zvukovek :clap:
Dieter Burmester
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od vanadoo »

Takze uz viem co to je > TRINNOV ;)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Dostal jsem emailem tuto fotku z výstavy v Mnichově a toto údajně hrálo velmi dobře.
m145.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Jiri »

Tak zrovna WA Alexia s PASS LABS mě moc nenadchli díky špatné kontrole basů (hučení).

Podle mě TOP expozice:
Magico S5 s komplet Spectral a kabeláží MIT Oracle
Focal Stella Utopia s komplet Soulution
Raidho C4.1 + DCS Puccini & Jeff Roland
MBL komplet

S tím hraním z IPODů, IPADů atd je to dost ošemetné protože se dost používají jen jako dálkové ovládání a ne jako zdroj (transport) streamingu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mirek »

Tak zrovna WA Alexia s PASS LABS mě moc nenadchli díky špatné kontrole basů (hučení).
Je to asi věcí názoru a vkusu a také záleží jaké skladby kdo na té sestavě slyšel....my se po pátečním poslechu vrátili ještě v sobotu a vnutil jsem jim i svoje CDP (E.C. Unpl.Jap.verze) a také jsme slyšeli kromě toho minimálně 10 skladeb z různých žánrů a zvuk byl extrémně dynamický s přesnými basy a zároveň i v tichých pasážích velmi prokreslený a vzdušný (ne jak některé sestavy, které umí jenom řvát).....ale hučení basů nikdo z nás neslyšel (a přitom zrovna tohle mi při poslechu vadí asi nejvíc). Nekontrolované basy byly ale slyšet přes zeď z vedlejšího ne zrovna exeletně hrajícího přeřvaného domácího (a přitom extrémně) drahého kina (komponenty McIntosh + BW), takže kvůli těm rušivým pazvukům prozentér přerušil reprodukci.

Zmíněné Focaly se nám více líbily s komponenty AVM - to bych si troufl říci, že to byl TOP zvuk, tím nechci říci, že se Solution hráli špatně, ale AVM se nám zněla o hodně přirozeněji. MBL zvuk, ano - exeletní jako vždy. Velký a přirozený zvuk byl Silbertone. A do menších místností Kondo (nikdy kromě skutečných houslí jsem neslyšel tak úžasnou reproduksi housl. sóla). Opravdü dobrých zvuků tam ovšem víc (a vystavovatelé se nějak zapomněli vymlouvat na akustické podmínky), ale netroufl bych si i vzhledem k počtu během 2 dní slyšených sestav sestavovat nějakou tabulku TOP zvuků.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

A ještě pár snímků z výstavy:
m29.jpg
m38.jpg
m175.jpg
m210.jpg
m225.jpg
m235.jpg
m271.jpg
m307.jpg
m310.jpg
m409.jpg
m421.jpg


A na závěr fotek malý kvíz. Taková malá hádanka, kdopak pozná kdo že to je na poslední fotce (myšlen je muž uprostřed)?
m317.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od sekal »

Domnívám se, že jde o p. A.J. Van Den Hula..
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od boxer »

Nedomníváš. Ty to samozřejmě víš.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

sekal píše:Domnívám se, že jde o p. A.J. Van Den Hula..
Ano, Sekal má pravdu :clap:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od zappa »

Viděl tam někdo ty nové Tannoy Westminster?Prý změnili design.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mirek »

401.jpg
400.jpg
Viděl jsem, ale neslyšel jsem....hráli "jenom" Prestige, ale (aspoň pro mne) zvuk nic moc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše:Viděl tam někdo ty nové Tannoy Westminster?Prý změnili design.
Jedná se jen o design? Nebo i technologicky je něco jinak, měniče, výhybka apod.?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od zappa »

Mirku.Děkuji.Jsou tam malé změny v designu a také změny ve vyhýbce,měniči,to jen co jsem zaslechl od návštěvníka té výstavy.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: HIGH END MÜNCHEN 2013

Příspěvek od SoundRebels »

Uvědomuji si, že je to archeologie, ale pokudje někdo zvědavý, jak lze vidět v Mnichově Zvu vás:
http://soundrebels.com/artykuly/reporta ... 013-munich

Obrázek

A malý bonus, který hifideluxe:

Obrázek
Odpovědět