High end Praha 2013

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Boxer,
i ty vtipálku jeden [-x
Ale ja sa na teba nehnevám.
Ozaj, kedy si už konečne kúpiš poriadne boxy? :lol:

p.s.
ostatné keď tak môžeme prebrať v sz, nie vo vlákne o výstave
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Boxy jsem už koupil. A pořádné.

Jen někteří ( a není jich málo) ještě musí ujít pořádný kus cesty, aby do nich dozráli. \m/
aretax
Příspěvky: 3074
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

boxer píše:Pan farář káže na Velikonoce v kostele a věřícím vykládá, jak chytili Ježíše v Getsemanské zahradě.

V té chvíli se ozval jeden s přítomných, takový dylino řknouc.

A proč tam chumaj chodil, vždyť i vloni ho tam chytili?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To je jen takový oslí můstek. Nechápu, když každoročně píše Aretax o tom, jak to bylo na výstavě tam a kde hrůzné,tak proč tam jezdí? Proč neposlouchá ty svý nejlepší mašinky doma,když na to nikde nemaj. Koukat se na výstavě aut a odsuzovat je, jak které jezdí, jen z marketingových brožur a podle toho, jak se mu sedí za volantem asi nenapadne nikoho.

Škoda, že jsem se dozvěděl až pozdě, že jsi tam byl a dokonce jsi stál kousek ode mne. Jistě bys měl z HEP 2013 daleko lepší a neopakovatelné zážitky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od sekal »

Boxer : Dobrý vtip..:D A ta zmínka o Lachimovi v Dawsooově vlákně na Hifinázorech byla ještě lepší..:mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

@boxer: :thumbup: :clap: :lol: :cool:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3074
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Milý Boxer, na vedľajšom fóre si písal niečo iné. No to si celý ty. Neviem, odkiaľ berieš istotu, že na výstavy chodím každý rok, teraz som bol v Prahe po prvé. A to som tam cestoval hlavne kvôli tebe!! To je odpoveď na tvoju otázku, prečo som bol na výstave. Ale to už tak býva, určite si to niekde čítal, na aké výstavy chodím. To je medzi nami ten rozdiel - ja prezentujem vlastné názory a skúsenosti, ty si to prečítaš a potom to "papoučkuješ".
Veľmi ľutujem, že sme sa nestretli, ale ja som bol na stretnutí dosť dlho, pýtal som sa na teba, ale nikto ťa nevidel. Aj vo Focale som ťa hľadal. Ak si bol kúsok odo mňa, bol si veľmi dobre maskovaný. Škoda, nemusel si sa ma báť, ja by som ti neublížil. Možno by sa pobavili aj ostatní. Ale nevadí, v krátkej dobe do Prahy prídem, môžeme "pokecať". Dám ti vedieť cez fórum. Vôbec sa ma nemusíš báť, ja ti neublížim. Ak tak veľmi po mne túžiš, už som ti to navrhoval, zastav sa. Aj s kamarátmi "hifistami" (to malé "t" nie je pravopisná chyba).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Aretaxi.

Nepapouškuj stále to samý.

Já nikde nenapsal, že jsi by "zase v Praze". Napsal jsem, jak to bylo na výstavě tam a kde hrůzné,

Kdybys po sobě na všech blozích, kde otravuješ, po sobě po čase vše nesmazal, tak by se to mohli všichni zpětně dočíst, jak hodnotils jiné výstavy.
Já si to na rozdíl od tebe pamatuji.

A kdybys sem (do Prahy) jel kvůli mě, tak stačilo napsat kde a kdy. A věř tomu, že narozdíl od tebe, bych ti doporučil, bát se.

Na vedlejším fóru , jsem napsal to samé, jen trochu jinak.

Škoda, že mi Tony a ostatní kolezi neřekli, že jeden z mých úhlavních "kamarádů" je přítomen. Oni ale asi nechtěli zbytečné pozdvižení

Za to, že neumíš používat to, co jiní mají v té šišaté věci na krku, nemůžu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1482
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Yngwie »

Kolik vám je chlapci? :roll:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tinariwen »

Kolega Pajuna vyzval na stretnutie priatelov hifi v poradí :

stretnutie s tými s ktorými sa pozname osobne

-podle ksichtu,alebo podle jména

a malo byť na 3.poschodí u baru v piatok a v sobotu o 13.00

keby som mal možnosť byť v Prahe a niekoho velmi stretnut,nenechal by som si ujst príležitosť byť po oba dni o 13.00 na 3.p. v priestoroch baru....

Možnosť repete plánovaneho stretnutia tým ktorým sa to nejak teraz nepodarilo-

19.10.2013 výstava v Bratislave

Skromný odkaz pre zainteresovaných-"nemusí vždy zvítaziť spravodlivosť,len nech je mier" O:-)
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Hlava
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2013 15:37

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Hlava »

Tož k výstavě.

Patro třetí. V části za šatnou si nevybavuju, že by mě něco nějak zaujalo.
Druhá polovina třetího patra už byla zajímavější.
V expozici Accuphase jsem marně přemýšlel, kterýho blba napadlo vyměnit ty krásné ručky na zesilovači za červená poblikávající čísilka. Vypadalo to, jako generátor náhodných čísel. Hrálo to příjemně, ale vzhledem k cenovce bych čekal něco víc. Ona ta místnůstka tomu asi moc nepřidala, bedny to asi chtělo taky jiné.
Ty industriální hrůzy vedle hrály tak, jak vypadaly.
Vzadu už to bylo zajímavější. Když jsem přišel, hrál Meitner s Audií, to se mi moc líbilo. Pak to přepojili na Audio Research, čekal jsem teplý příjemný elektronkový zvuk, no namísto toho se linulo jakési nepříjemné chrastění, to se mi hodně nelíbilo.
Burmesrtery mě nějak nezaujaly, něco mi tam s Tannoy nesedělo, s KEF strašně tlačily výšky do uší.
Zábavná byla prezentace filtru Isotec (?), kde se děsně dlouho před samotnou prezentací mlely hovadiny jak pro blbečky. Taky bylo zábavné poslouchat překladatele jak hovoří o něčem, čemu evidentně po technické stránce vůbec nerozumí.

Přejedeme tedy do devátého patra.
Tam si vybavuju jen pár zajímavých věcí.
Prvním překvapením byl český výrobce RIHA, příjemné velké bedny, příjemně hrající aparát, k mému překvapení vyrábějí jak bedny, tak i elektroniku? No klobouk dolů, jakto, že o nich ještě nebylo moc slyšet? Jediné co pokulhávalo byl design přístrojů, měli by si najmout nějakého designéra.
Příjemným překvapením byly malé aktivy u Quadralu. Naopak z těch velkých jsem byl rozpačitý, ale osobně mám spíš podezření na tu elektroniku, kterou to napájejí. Že by si zasloužily něco lepšího.

O přestávce jsem si vyslechnul chválu na TAD, tak jsem se těšil do čtyřiadvacátého.
O to horší pak bylo rozčarování, protože to podle mě hrálo divně.
Utek jsem hned do vedlejšího salónku a tam mě čekala dle mého největší pecka výstavy – Audio Exclusiv. Na první dojem zcela nenápadný přednes, ale ohromně vzdušný, neagresivní, detailní, úžasný. Slyšel jsem na tom klasiku, slyšel jsem na tom jazz, obojí fantastické. Velký zvuk. Čekal jsem milionové cenovky sestavy a ono ne! Ano, na basech to nebylo úplně 100%, ale třeba by to šlo eliminovat umístěním, či jinými zesilovači. Nicméně i přes to byl celkový dojem fantastický. Osobně by mě zajímalo, jak by si to poradilo třeba s rockem nebo elektronickou hudbou, či jak hraje ten menší model za cca 200 tis.

Ale co bylo na Audio Exclusive nejvíce šokující bylo, že ač jsme poté přišli do jakékoli expozice, tak už se nedalo nic poslouchat. Agresivní, uřvané, umělé, malé, hrající kdesi mezi bednama. Z Audio Exclusive lezl velký zvuk. I ta Audia, která se mi na začátku dne tak líbila, tímto byla zcela deklasována.

A druhé velmi příjemné překvapení výstavy byl Bang & Olufsen BeoPlay A9.
Neuvěřitelný all-in-one systém, který za pár šupů zvukově strčil do kapsy většinu expozic.
A navíc designově velmi zajímavý.

Tož tak.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Zdeny »

Za mě - jednička GiyaG1 od Vivid Audio + Audionet - ještě, že tam tato prezentace byla, jinak jsem litoval dne a nákladů na dopravu.
Zaujaly české Xavian sloupky za 120 litrů s Hegelem, slušný zvuk, fakt ano. Byla tam řada xkrát dražších sestav a hrály na -doplňte si sami. Například Accuphase + SF za 680tisíc (jen bedny byla docela tragedie, oddělená 3 pásma, rozplizlý bas.
Klasika - ostře )a pro mě nelíbivé) Focaly za cenu zcela mimo mísu - 1,8mega dá jen tetřev hlušec.
Naproti tomu, kto má rád šmidláí na housle, nové modely Wilson Benesch s Audií excelovaly. Rychlý, suchý, detailní, negresivní, otevřený zvuk. Dávám 9,5/10 za ty basy. Chtěl by to více noblesy, za 350 tisíc.
Elektrostaty Audio Exclusive, či jak se to píše, na první poslech pecka, detial, vzduch, prostor, ale po chvíli vadil bas-nekonkretní a poněkud namáznutý, ale jinak tato sestava patřila mezi prvních pět.
Zbytek výstavy mě nijak nezaujal, s*al mě všude přítomyn ženský jazz akdyž jsem chtěl po jednom výstavci pořádný rock ze 70. let, tak se ošíval a stejně ho nepustil, že prý to nemá (BW 802, Denon, Classé) - mj, tento zvuk mě nyní vůbec neuchvátil, znělo to, jakoby byly korecke na zesáku na doraz doprava, výšky a basy, středy mizerné, Knopfler hrál jak z márnice, bez života,m bez emocí, bez náboje. Vzhledem k ceně,nic moc.

Závěr - příští rok už nepojedu, možná za pár let, poslechnout si, jak hrajou iPody.

Jo, ještě - McIntosh a Wilson Audio - eeéé, moc zabarvené a holavně jakýsi divný bas. Čekal jsem víc.

TAD a Naim - prokreslené středy a výšky, saxofon byl hodně reálný, prosotor, detail, bohužel, asi byla odpojená basová sekce, pokud tam vůbec nejaká byla. Tyto regály nedokázalay zahrát na spodku v tak velké místnosti. V malé by to bylo asi jiné kafe. Cenu nezná,m a radši ani nechci.

Poznal jsem Pajunu - potakli jsem se u Accuohase a s pocitem, že je něco blbě, jsem odešli. Blbě byla hlavně cena hrubě přes milion. Můj aparát mi doma za zlomek ceny hraje líp.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od kodlNAD »

Vystava fajn, zadny zacpy, lidi v pohode. Nevadila mi nevyresena akustika u vetsiny vystavovatelu, naopak, doma to taky neresim, takze sem byl zvedavej, jak to bude hrat. No, zaujalo me tak max. 5 aparatu. Vydrzel sem tam tak 2 hodky, protoze sem musel utect do auta pro brufen, jak me bolela palice. Hodne za to muze uplne prisernej vyber muziky a hlavne vse priserne nahlas, Smoke on the water zahraje nahlas kazda s...a z obchodaku. :sick: Hodne sem se tesil, ze nekde uvidim ti silenou voodoo vec shumannuv rezonator, ale nevidel sem ji nikde. Takze, kdyz to shrnu, tesil jsem se, az prijedu domu a pustim si nejakou pohodu za nula nic a hlavne potichu. ;)
aretax
Příspěvky: 3074
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Zdeny: To bolo výstižné a presné. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hlava píše:Burmesrtery mě nějak nezaujaly, něco mi tam s Tannoy nesedělo, s KEF strašně tlačily výšky do uší.
U Tannoy to melo bouli v oblasti, kde prechazi spodky v nizsi stredy a ve vedlejsi expozici to byly vzhledem k zelezu levne bedny. Nebot spojeni Burmester + KEF (rada Reference, Blade) je jinak dobra volba.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od MB »

Prešiel som to dnes asi za 2,5h, stretol som iba Efičáka .
S vytahovaním vlastných CD som sa ani neobtažoval, zvlášt po tom ako ma vytočil predajca z Highend z Belgickej, kde som si v expozicii dovolil stlačit tačitko open na CDP za 339000 Kč a predajca ma zdrbal jak maleho chlapca, ze na to nemam siahat, k.u.r.v.a.,ma si to dat za sklo....asi mu ta cinska sracka nevydrži pár stlačení tlačítka...

Moja posledná výstava ...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

boxer píše:Boxy jsem už koupil. A pořádné.

Jen někteří ( a není jich málo) ještě musí ujít pořádný kus cesty, aby do nich dozráli. \m/
Focal?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od TOM »

Hlava píše
Utek jsem hned do vedlejšího salónku a tam mě čekala dle mého největší pecka výstavy – Audio Exclusiv. Na první dojem zcela nenápadný přednes, ale ohromně vzdušný, neagresivní, detailní, úžasný. Slyšel jsem na tom klasiku, slyšel jsem na tom jazz, obojí fantastické. Velký zvuk. Čekal jsem milionové cenovky sestavy a ono ne! Ano, na basech to nebylo úplně 100%, ale třeba by to šlo eliminovat umístěním, či jinými zesilovači. Nicméně i přes to byl celkový dojem fantastický. Osobně by mě zajímalo, jak by si to poradilo třeba s rockem nebo elektronickou hudbou, či jak hraje ten menší model za cca 200 tis.
Ono s tím pevným basem to u elektrostatů moc nefunguje z hlediska principu stavby bedny - malá výchylka membrány.Proto některé firmy doplňují elektrostat o basovou sekci s klasickým reprákem,
např Martin Logan:
Obrázek
i když ty semi tam zrovná nelíbily,basy přehulený,zvuk jak na nádraží
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

kodlNAD píše:Vystava fajn, zadny zacpy, lidi v pohode. Nevadila mi nevyresena akustika u vetsiny vystavovatelu, naopak, doma to taky neresim, takze sem byl zvedavej, jak to bude hrat. No, zaujalo me tak max. 5 aparatu. Vydrzel sem tam tak 2 hodky, protoze sem musel utect do auta pro brufen, jak me bolela palice. Hodne za to muze uplne prisernej vyber muziky a hlavne vse priserne nahlas, Smoke on the water zahraje nahlas kazda s...a z obchodaku. :sick: Hodne sem se tesil, ze nekde uvidim ti silenou voodoo vec shumannuv rezonator, ale nevidel sem ji nikde. Takze, kdyz to shrnu, tesil jsem se, az prijedu domu a pustim si nejakou pohodu za nula nic a hlavne potichu. ;)
Schumann byl (dokonce dva) v "pokoji" u p. Dioka nalepen na stenach. Snad to prilis neovlivnilo muj usudek na Contrast bedny :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od kodlNAD »

Dieter Burmester píše:
kodlNAD píše:Vystava fajn, zadny zacpy, lidi v pohode. Nevadila mi nevyresena akustika u vetsiny vystavovatelu, naopak, doma to taky neresim, takze sem byl zvedavej, jak to bude hrat. No, zaujalo me tak max. 5 aparatu. Vydrzel sem tam tak 2 hodky, protoze sem musel utect do auta pro brufen, jak me bolela palice. Hodne za to muze uplne prisernej vyber muziky a hlavne vse priserne nahlas, Smoke on the water zahraje nahlas kazda s...a z obchodaku. :sick: Hodne sem se tesil, ze nekde uvidim ti silenou voodoo vec shumannuv rezonator, ale nevidel sem ji nikde. Takze, kdyz to shrnu, tesil jsem se, az prijedu domu a pustim si nejakou pohodu za nula nic a hlavne potichu. ;)
Schumann byl (dokonce dva) v "pokoji" u p. Dioka nalepen na stenach. Snad to prilis neovlivnilo muj usudek na Contrast bedny :lol:
Jee, tak to sem si opravdu nevsiml, ja v kazdy mistnosti lez primo k aparatu a cumel kolem, ale abych krabicky hledal nalepeny na stenach, to me nenapadlo, skoda, mohla bej legrace. ;)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Dieter Burmester píše: ...Schumann byl (dokonce dva) v "pokoji" u p. Dioka nalepen na stenach. Snad to prilis neovlivnilo muj usudek na Contrast bedny :lol:
Aaký je Tvoj úsudok na tie bedny? http://www.nisel.sk/?p=7244
Dúfam že to nebude zas diplomatická nič nehovoriaca odpoveď ako od Tonyho ohľadne TAD.
.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tezko hodnotit bedny, ktere byly pripojeny na zeleze, ktere jsem predtim neznal. Pekne kouzli prostor, ale celkove mi to prislo prilis jemne ve smyslu tenke. Coz nemusi byt vlastnost tech beden, ale treba SPEC int. zesiku ve tride D, Lumin streameru, kabelaze, zrovna hrajici hudby...co ja vim. Kdyby udelali jeste nejake vetsi sloupky, nez byly ty vystavene, tak by to mohlo zpusobit pozdvizeni v kategorii nad 100.000Kc (a zavareni mozkovych zavitu pana Justana pri psani jeho kvetnatych textu). Stojanovky jsem neslysel, to mam v planu v prihodnejsich podminkach.
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Hm. Ukrajina. Dík za info. Asi si skočím k p. Michalcovi na posluch.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ukrajina muze vzbuzovat neduveru, ale za poslech urcite stoji. A porovnej je primo vedle beden jiste nejmenovane znacky zvucneho jmena :cool:
Dieter Burmester
bertram

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od bertram »

Vlado222 píše:Hm. Ukrajina. Dík za info. Asi si skočím k p. Michalcovi na posluch.
No možno v čase HE Slovakia 2013 , to už Niseláci budú mať. Aj keď mnohý vravia , že je to v súčasnosti šialenstvo , púšťať sa
do predaja takýchto výrobcov , ale pozitývnych ohlasov je velmi vela.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Další ročník naší High end výstavy je za námi a za sebe mohu říct, že jsem naprosto spokojen. Byl jsem v Praze celý víkend a i tak jsem nic pořádně nestíhal, na výstavu jsem zavítal v sobotu a pomalu mi nestačil ani celý den. Hned v úvodu jsme pěkně pokecali s Efičálem. Setkal jsem se s mnoha známými i neznámými (museli jsme se tzv. naťuknout, aby jsme zjistili kdo je kdo). S malým zpožděním (zdržel jsem se Focalů Stella, kde hrálo pěkné solo na bicí) jsem dorazil na sraz u baru ve 13 hodin, kde mne překvapilo množství lidí, kteří přišli pokecat. Konečně jsem viděl tváří v tvář mnoho lidí se kterými jsem komunikoval přes emaily nebo mobil, není nad osobní setkání. Chtěl bych se i omluvit všem koho jsem si nepřiřadil podle tváře nebo na koho jsem měl málo času pokecat, chtěl jsem stihnout poslechnout i některé zajímavé sestavy. S Naprachem jen dvě minuty u baru, s Tonym krátce v jednom salónku a Gyrodecka jsem stačil pozdravit jen kývnutím ruky s telefonem na uchu s Pytlem jen podání ruky atd. atd., nevím koho ještě jsem zanedbal, což mne opravdu mrzí a doufám, že se nikdo neurazil. Přál bych si mít více času a popovídat si více.
Nakonec jsem se dlouze zdržel v salonku TAD a dorazil jsem pozdě na večeři v přilehlé hospůdce kde bylo také malé setkání na závěr dne, bohužel už se všichni rozjeli k domovu, takže ještě jednou omluvy všem.
P1010005.JPG
P1010013.JPG
P1010019.JPG
P1010020.JPG
P1010024.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

:roll:

Obrázek

Obrázek
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj kluci. Já byl s kamarádem dnes a byl jsem lehce zklamaný. Né že bych čekal bůhví co, ale některé expozice byly opravdu odbyté. Obvzlášť mě mrzelo, že nebyl stánek s množstvím kvalitních CD který byl loni ve 24. patře. Měl jsem v plánu tam utratit a ono nic. Tak jsem si nakonec uděla radost párem od Telarc (ale chtěl jsem více). Co se týče Focalu tal Stelly v Neděli přítomny nebyly a tato expozice mě teda zklamala asi nejvíce. Škoda. Ale nenám v plánu psát negativa páč ta se šíří vždy nejlépe tak jen vyzdvihnu a pochválím to kde se mi líbilo. Je potřeba říct, že do některých prostor bylo potřeba zavítat i 4krát až člověk trefil dobrou muziku a udělal si představu. Je totiž jasné jak některé nahrávky prznily zvuk a u dalších to hrálo jako z praku.
Takž pro mne parádní zvuk (i když ne na každé nahrávce!!): Tykon obě sestavy paráda. Horny u jedné nahrávkyostré sykavky a pak 3 CD naprosto dělo. Nové WB pro mě luxus hned bych si doma zvykl.
RP audio očekávaně s Vivid naprosto vyvážený krásný zvuk.
TAD zvuk jako žiletka a vypreparovaný skalpelem. Brutální přesnost a David Gilmour tam seděl s námi. Pro někoho možná až sterilní, ale opravdu ukáza jak je schopno nahrávku přednést. Moc dobré.
Pak parádní zvuk u velkých elektrostatů tuším Exklusive audio.
Proti loňsku pěkný zvuk u KR + Dali. (loni mi to nesedlo).
U Pavla Dioka taky velmi pohodový zvuk.
Doufám že jsem na nikoho nezapoměl. Jinak zbytek buď průměrný zvuk a v několika případech naprostá katastrofa.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Naprach »

On kolikrát byl zakopaný pes v tom, že pokud někde hráli odněkud z hard disku, tak to prostě nebylo dobré a změna k lepšímu přišla až když přepnuli na CD přehrávač nebo gramofon.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
monte

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od monte »

Naprach píše:On kolikrát byl zakopaný pes v tom, že pokud někde hráli odněkud z hard disku, tak to prostě nebylo dobré a změna k lepšímu přišla až když přepnuli na CD přehrávač nebo gramofon.
Tyhle slova se mi líbí a ten kdo tvrdí, že není rozdíl mezi CD a třeba flac. Je neslyšitelný rozdíl lossles ? Já to slyším hned, pak mne napadá jen jedna věc. Mizerné hifi, které nezahraje nebo hluchota.
Odar

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Odar »

Data su identicke. To, ze niekto pouzije srackoidny DAC, to je druha vec.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od lidumil »

My tam byli v neděli, pokecali v baru, velké plus bylo, že nebylo moc lidí, jinak většinou zvukově katastrofa, hlavně, že to hrálo nahlas, ale dalo se i vybrat. Docela mě překvapila občas neochota pustit gramec, kvůli kterým jsme tam byli, nejlepší byl poslech úplně nakonec Avid a Burmester, ale hlavně proto, že jsme tam byli úplně sami. Moc se mi líbila prezentace Remtonu a FonoLabu - hlavně gramec Micro-Seiki se 3 ramínky a ramínka SAEC za moc pěkné ceny.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od fox »

Asi ten gramofon nikdo z nich neuměl seřídit.
Vozit gramofony na výstavu se mi zdá jako velké riziko. Musí se rozebrat, poskládat a seřídit. Navíc hrozí jeho poškození.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Mark Levinson píše: Nakonec jsem se dlouze zdržel v salonku TAD a dorazil jsem pozdě na večeři v přilehlé hospůdce kde bylo také malé setkání na závěr dne, bohužel už se všichni rozjeli k domovu, takže ještě jednou omluvy všem.
V ktorej krčme ste boli? O koľkej?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od pajuna »

Vratim se kratce k mym konkretnim dojmum z vystavy

Plus +++
Setkani s kamarady a novymi tvaremi (krome mnoha starych znamych jsem potkal nove eficaka, cougha, bubuxina, vadima, tomase, aretaxe, napracha a dalsi...)
Prijemne povidani s prodejci, otevrenost, na vicero mistech jsem si bez problemu pustil vyberove CD Burmester. Vubec bych se nedivil, kdyby se nektere tyto pro me plusove sestavy nelibily, kdyz na nich hraji plouzive nezazivne veci
Mene lidi
Vivid + Audionet (kazdorocni top)
Burmester + KEF (dynamicky drajv vsech pustenych skladeb)
Serblin Accordo + Jadis (Meitner/CA) – Accordo me proste berou
Leben + Contrast regaly u Pavla Dioka (za ty penize moc prijemne)
Grim

Minus ---
Accuphase + SF ( to jsem se opravdu tesil po letech na poslech teto znacky a SF mam take rad, nejak to proste dohromady asi nesedlo)
Vselijake ty bedny divnych tvaru a zvuku
Z nekolika mistnosti jsem musel kvuli zvuku vystrelit behem prvnich dvou minut, jmenovat radeji nebudu
Styl prezentace na nekterych mistech
Odporne kafe u baru

Neutral + - (potencial k opetovnemu poslechu)
Audio Exclusive – hezky, prijemny zvuk, ale po chvili zjisteni, ze tam chybi drajv a konkretnost na basech
TAD – pro me osobne regaly lepsi sloupu
SF + EC – tesil jsem se na ne, ale myslim, ze by si k tomu sednul jiny zesik
Tykon – kdyz jsem tam byl, vzdy hraly jen horny, neslysel jsem nove WB, coz me mrzi

I pres nektere nedostatky povazuji vystavu za prinosnou.
Kratsi zaver jsme udelali tradicne v nedaleke restauraci na rohu s rizkem a bramborovym salatem.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

pajuna píše:...na vicero mistech jsem si bez problemu pustil vyberove CD Burmester...
Ooooo, chvalyhodne :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od lidumil »

pajuna píše: Minus ---
Odporne kafe u baru.

Kratsi zaver jsme udelali tradicne v nedaleke restauraci na rohu s rizkem a bramborovym salatem.
Je fakt, že horší kafe jsem už moooooooooooooc dlouho nepil a navíc za ty prachy :mad: :thumbdown: :???:

Restaurace "Na Pláni" ? s tankovou Plzeňkou? Já jako řidič bohužel jen Birell, ale točený a moc dobrý.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Bubuxin-KILBRU power píše:
Mark Levinson píše: Nakonec jsem se dlouze zdržel v salonku TAD a dorazil jsem pozdě na večeři v přilehlé hospůdce kde bylo také malé setkání na závěr dne, bohužel už se všichni rozjeli k domovu, takže ještě jednou omluvy všem.
V ktorej krčme ste boli? O koľkej?
Nevím jak se to tam přesně jmenuje, ale asi je to ten název jak píše Lidumil, "Na Pláni". Byli jsme tam i loni na chvilku než jsme se všichni rozjeli k domovu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od pajuna »

Chodivame kazdorocne sem...
http://www.restauracenaplani.cz/restaurace/

Viktore, ty ses v sobotu nekde zasekl :sad:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

boxer píše:Boxy jsem už koupil. A pořádné.

Jen někteří ( a není jich málo) ještě musí ujít pořádný kus cesty, aby do nich dozráli. \m/

Obrázek

Obrázek
Gratuluji :lol: :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od lidumil »

pajuna píše:Chodivame kazdorocne sem...
http://www.restauracenaplani.cz/restaurace/
Tam jsme byli taky, jen anglická játra nic moc - slanina spálená, játra ze 1/4 tvrdá, bramboráčky ale príma a Radegast Birell z čepu taky chutnal :shock:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět