High end Praha 2013

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

High end Praha 2013

Příspěvek od Mamut »

Docela mě překvapily s odsunutím letošní výstavy na podzim. Kdo se těšil na tradiční jarní akci, bude asi zklamán :sad:

http://www.high-end-praha.cz/
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od martinowsky »

Tak to mě opravdu trochu zklamali. O nic v podstatě nejde, ale já trávím říjny a listopady nonstop v práci takže se mi rapidně snižuje šance výstavu navštívit.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

A ja jarni termin kazdorocne na lyzich, mne to naopak vyhovuje :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Termín podzimní výstavy v Praze je již znám, konat se bude 5.-6.10.2013 v čase 10.00 - 18.00 hodin v hotelu Corinthia Towers. Cena vstupného zůstává stejná, tedy 100,- Kč/dospělá osoba.
Mark Levinson
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

O dva týždne na to Blava... Október bude hustý :-)
mosfet
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2013 19:57

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od mosfet »

Já jedu letos popré a jsem zvědav co bude k poslechu
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Bína »

Na webu už jsou vypsáni vystavovatelé http://www.high-end-praha.cz/vystavovat ... nacky.html

Doufám, že se tam s pár členy High-End fora potkám. :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Termín se blíží a výstava je za dveřmi, pánové kdo pojede? Případně který den budete na výstavě?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Bína »

Já v sobotu
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od pajuna »

Prave jsem se prihlasil, ze stejnou otazku polozim, vzal si me to z hlavy.
Ja jeste nevim, ale asi budu muset jet v sobotu, protoze v nedeli odjizdim na Slovac. Jeste domluvime. Kdy se chystas ty, Viktore? A pojede vas vice tam ze severu?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od lidumil »

My v neděli.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od MB »

Ja v nedelu, je tam ovela menej ludi ako v sobotu...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Obrázek

Dovolte mě , abych Vás jménem Naim studia pozval na letošní výstavu Highend Praha 2013, která se konná ve dnech 5. a 6. října od 10:00 do 18:00 hod v hotelu Corinthia Towers.
Najdete nás v salónku meeting room A ve 24. patře.

Letos proběhne 3 x mimořádná premiéra v České a Slovenské republice.
Japonské reprosoustavy TAD - 3 pásmové reprosoustavy nejvyšší třídy Reference One a Evolution One .
Jako zdroj signálu bude referenční streamer Naim NDS + napájecí zdroj PS 555 (DR)
O propojení se postará kompletní kabeláž firmy Nordost - Valhalla 2, která bude ihned po letošní celosvětové premiéře v Mnichově k vidění a slyšení zde na výstavě.
Neváhejte tuto mimořádnou expozici navštívit, budu se na Vás těšit .

S přátelským pozdravem Petr Svoboda Naim Studio ;)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Prave jsem se prihlasil, ze stejnou otazku polozim, vzal si me to z hlavy.
Ja jeste nevim, ale asi budu muset jet v sobotu, protoze v nedeli odjizdim na Slovac. Jeste domluvime. Kdy se chystas ty, Viktore? A pojede vas vice tam ze severu?
Ahoj Jardo,
u mne se to nakonec vyvinulo tak, že budu v Praze celý víkend a na výstavu půjdu v sobotu. Vím, že v neděli je méně lidí, ale letos to asi jinak nepůjde. Od nás by mělo jet vícero lidí, původně jsem byl domluven se Zdeňkem (MAR), ale já nyní jedu jindy, takže se tam asi jen potkáme. Mohli bychom se tam zase setkat jako loni ;).
Mark Levinson
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Fous »

Ahoj, já taky jedu v sobotu, rád Vás zase po roce potkám. Zdravím Fous
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

MB píše:Ja v nedelu, je tam ovela menej ludi ako v sobotu...
MB,
bohužel to mám letos tak, že budu v sobotu. V neděli bych neměl celý den.
Mark Levinson
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Petr 5-Naimstudio píše:Letos proběhne 3 x mimořádná premiéra v České a Slovenské republice.
Japonské reprosoustavy TAD - 3 pásmové reprosoustavy nejvyšší třídy Reference One a Evolution One .
http://www.audiodrom.cz/recenze/reproso ... n-one.html
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Idete niekto z Bratislavy, pripadne blizkeho okolia?
Pridal by som sa, alebo niekoho pribral.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od pajuna »

Hele kluci, nekteri se zname dele osobne , nekteri podle ksichtu, nekteri podle jmena.

Co takhle se na chvili sejit na kafe a kus reci, rekneme ve 13 hodin v prostoru baru ve 3.patre? Plati pro oba dva dny, podle toho kdo kdy bude.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Pytell »

Budu v pátek a v sobotu, rád přijdu na kafe a pokec, a pozdravit známé tváře a poznat hifisty co znám z telefonu, přes mail.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mark Levinson »

Jardo,
dobrý nápad :thumbup:
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Mirek »

I já se budu těšit.
M.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od MAR »

Super nápad, taktéž se teším !
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Budu v pátek a v sobotu, rád přijdu na kafe a pokec

Ono je to Mirku už dnes? :shock:
Odar

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Odar »

Neviem, ako v Prahe, ale v Blave byva dobrym zvykom, ze vyvoleni mozu slintat uz v piatok vecer ;)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Pytell »

Zdenku a Odar : v pátek se staví a já jsem jen sestavoval EAT kolotoč, v sobotu se začíná v 10.00. hodin.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od pajuna »

Pred chvili jsem prijel domu z vystavy HEP, kterou jsem tentokrat pojal spise s konkretnim vyberem a zamerenim na urcite znacky a sestavy, ne plosne strkanim hlavy do vsech mistnosti. Nechci se zatim rozepisovat o mych dojmech, mozna casem. Jen prvotni postrehy, daleko mene lidi nez obvykle, nektera zastoupeni znama z minulych let chybela, bylo ale vice casu na pusteni si vlastnich cd apod. Nekde se nedalo opravdu vydrzet dele nez nekolik minut, nekam jsem se vratil vicenkrat, nekde to hralo jako kazdy rok bez prekvapeni.

Chtel bych ale zminit, ze po mem jednoduchem kratkem sdeleni tady o 13hodine u baru, jsem byl prekvapen, kolik se nas tam seslo, pocitam 15-20lidi :thumbup: . Moc fajn, ze jsem mohl poznat par dalsich, ktere jsem znal bud jen podle videni nebo z nicku.

Zitra se tam jeste odpoledne na chvili objevim, tak verim, ze se jeste s nekym potkam.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Rád by som naviazal na Pajunu. Ja som bol z výstavy dosť sklamaný. Ťažko je hodnotiť zvuk jednotlivých zostáv, ale pri niektorých renomovaných značkách bol doslova hrozný. Prekvapilo ma, že niektorí z vystavovateľov si nedali ani najmenšiu námahu s nejakým aspoň provizórnym riešením akustiky a taktiež si nedali prácu ani s inštaláciou aparatúr. Jednoducho to zložili, zapojili káble a hrali. Kvalitu zostáv sa snažili "dokázať" ich nadmernou hlučnosťou (napr. Tannoy, ale "búchalo" tu skoro všade). Pochybujem, že by doma niekto počúval pri takej hlasitosti. Veľmi príjemne ma prekvapila zostava Canor a Triangle a maličké bedničky od Franka Serblina. Hlavne na 3. poschodí to bolo ako v pasáži. V takých "antiakustických" miestnostiach, bez aspoň provizórnej akustickej úpravy, pri otvorených dverách, kde sa prenášajú zvuky z ostatných miestností - čo k tomu dodať...Na väčšine výstav (aj v Bratislave) vystavovatelia v prípade väčšieho záujmu vpúšťajú ľudí postupne. Zaplnia miestnosť, zatvoria dvere a ďalšiu "várku" vpustia až po skončení ukážky. Takto sa dá aspoň relatívne v pokoji posúdiť zvuk jednotlivých zostáv.
Na záver ešte jeden "bonbónik" - 3d televízor bez okuliarov. To nebolo 3d, ale aspoň 5d. Obraz bol tak rozmazaný, že mi tom pripadalo ako najmenej 5-rozmerný priestor (tie dva rozmery neviem pomenovať - ale "rozmerov" mal ten obraz naozaj dosť).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od vision69 »

I já se přidám.
HEP jsem letos celou prolítnul za půl hoďky.
Zřejmě to byla má poslední návštěva.
Jediné pozitivum bylo mé ujištění, že moje vintage hračky hraji o hodně procent lépe.
Většinou to byla prostě katastrofa.
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

aretax píše:...Prekvapilo ma, že niektorí z vystavovateľov si nedali ani najmenšiu námahu s nejakým aspoň provizórnym riešením akustiky a taktiež si nedali prácu ani s inštaláciou aparatúr. Jednoducho to zložili, zapojili ...
Možno to bol ich zámer. :lol: Väčšina hifistov má doma nevyhovujúce akustické podmienky. Či už kvôli manželkám, či kvôli neochote investovať do akustických panelov atď. Zrejme chceli aby sa prípadný zákazník po zapojení doma nesťažoval že im to tam hralo super a jemu doma naprt. :lol:
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Fous »

ahoj, jak to tu čtu tak jsem asi byl na jiné výstavě :smile: , já jsem jel na výlet, s tím že potkám staré známé , což se povedlo , tímto zdravím Ostravu a okolí,okouknu a poslechnu novinky , to se taky podařilo, vystavovatelé všude ochotní, při troše trpělivosti jsem si v klidu všude sedl na dobré místo a poslouchal, v případě dotazů mi bylo odpovězeno. Co se mi líbilo: Tannoy a Burmaster, u Pavla Dioka muzika a Ukrajinské bedničky za lidské peníze s 15W lampama, za nelidské peníze TAD, letos výborné Wilson a McIntosh, Grim LS-1 a protože mám rád elektrostaty tak pro mne jednička Exclusive Audio a jejich obří repro , které ke mně bohužel nikdy nenacpu. Takže za mne fajn. Je to přece výstava a ne soutěž v kritickém poslechu. Zdravím Fous
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Fous to napísal veľmi rozumne.
Neviem aké očakávania niektorí majú, ale aj pre mňa je to hlavne spoločenská udalosť.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fous píše:ahoj, jak to tu čtu tak jsem asi byl na jiné výstavě :smile: , já jsem jel na výlet, s tím že potkám staré známé , což se povedlo , tímto zdravím Ostravu a okolí,okouknu a poslechnu novinky , to se taky podařilo, vystavovatelé všude ochotní, při troše trpělivosti jsem si v klidu všude sedl na dobré místo a poslouchal, v případě dotazů mi bylo odpovězeno. Co se mi líbilo: Tannoy a Burmaster, u Pavla Dioka muzika a Ukrajinské bedničky za lidské peníze s 15W lampama, za nelidské peníze TAD, letos výborné Wilson a McIntosh, Grim LS-1 a protože mám rád elektrostaty tak pro mne jednička Exclusive Audio a jejich obří repro , které ke mně bohužel nikdy nenacpu. Takže za mne fajn. Je to přece výstava a ne soutěž v kritickém poslechu. Zdravím Fous
Fous to napsal skvele a navrch se trefil presne to zeleza, ktere se libilo i mne :thumbup:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Tony a ako sa ti páčili tie TAD? Myslím po zvukovej stránke samozrejme. Audiodrom preháňal, alebo recenzia bola skôr výstižná.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Tony píše:Fous to napísal veľmi rozumne.
Neviem aké očakávania niektorí majú, ale aj pre mňa je to hlavne spoločenská udalosť.
Aj pre mňa to bola spoločenská udalosť. Ale pochybujem, že aj pre predajcov. myslíš, že všetci investovali nemalé peniaze len preto, aby nám urobili spoločenský zážitok? To je tu asi samí Mikuláš. A žeby úmyselne nevyťažili z aparatúr maximum iba preto, aby ukázali prípadným zákazníkom, ako to nemá hrať? To snáď nie... Ale v mojom príspevku som nepísal, že všetci sa takto k výstave stavali. Bolo tam viac veľmi serióznych vystavovateľov. Ktorí boli akí, na to nech si odpovie každý sám. Každému sa páči niečo iné, jeden sladké, iný slané. a som písal len môj subjektívny názor. Záverom - okrem toho, že som si kúpil nejaké vynikajúce LP a stretol som pár zaujímavých ľudí, výstava bol pre mňa prepadák.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Aretax, čo si myslím som už predsa napísal. Tak mi prosím nič nepodsúvaj ;)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Nechápu, když každoročně píše Aretax o tom, jak to bylo na výstavě tam a kde hrůzné,tak proč tam jezdí? Proč neposlouchá ty svý nejlepší mašinky doma,když na to nikde nemaj. Koukat se na výstavě aut a odsuzovat je, jak které jezdí, jen z marketingových brožur a podle toho, jak se mu sedí za volantem asi nenapadne nikoho.

(Edit by ML)
Chlapi, prosím Vás o komunikaci na úrovni dospělých lidí.
Boxere, kdyby jsi raději napsal co se Ti na výstavě líbilo než koho nemusíš.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Vlado222,
je predsa všeobecne známe, že recenzenti vždy preháňajú. Majú to v popise práce.
Ich názor je veľmi subjektívny, navyše netušíme, ako konkrétny recenzent počuje, resp. aký má vkus.
TADy sú určite výborné boxy, neskutočne kvalitne vypracované, sú rýchle, detailné, majú tesné basy,
ale na nejaké veľké závery je ešte priskoro. Ja si počkám, až ich dovozva dostatočne zabehá/zahorí
a vypočujem si ich v normálnej izbe, v akej väčšina z nás hraje a hlavne na známom a kvalitnom železe.
V mojom prípade to bude NAIM ;)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

hlavne na známom a kvalitnom železe.

V mojom prípade to bude NAIM


V tom případě tam máš Tony chybu.

Měl jsi napsat .......hlavne na známom nebo kvalitnom železe

Naim je známý. To jo. :o)
Odpovědět