Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Janik »

*rozumnejsia a lepsia volba.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Classic s project carbon ramínkem + EAT Jo8 = Paráda! :thumbup: Kdo byl u Terahera, potvrdí.
Xtension 9 + S shape - to je preference moje, mám raději výměnné headshelly. Ale po výměně za ramínko Ortofon RS212D = lambáda a shoda, která se nemusí bát přenosek, které násobně převyšují cenu (vyzkoušeno např. Ortofon A95, TOP modely výročních SPU 90, 85 atd...)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od terahera »

Tak ono to původní rameno,co bylo vyvinuto pro Classic,je kombinace hliníku a karbonu,což se jeví jako dokonalá volba pro tento gramofon a funguje to i s dražšími přenoskami,včetně firemních EAT.Verze Classic Evo už tak dobře neladí,jak jsem psal dříve v tomto vlákně,prakticky vyzkoušeno na mé sestavě,Classic vs Classic Evo :cool: Žádné pocity a dojmy vyčtené kdekoliv :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Janik »

Co si mal namysli tym "kombinace hliníku a karbonu"?

Classic - 9” carbon/aluminium tonearm with MM & MC capability

Classic EVO - 9” carbon/aluminium tonearm with MM & MC capability
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 25 čer 2021 11:32 Co si mal namysli tym "kombinace hliníku a karbonu"?

Classic - 9” carbon/aluminium tonearm with MM & MC capability

Classic EVO - 9” carbon/aluminium tonearm with MM & MC capability
Kombinace hliníku a karbonu jsem měl namysli,že je rameno kombinace hliníku a karbonu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Janik »

To co pise zabiny dava zmysel pretoze pise o 9cc Evolution ramienku a teda bez hlinika.

Na Classicu EVO nie je 9cc Evolution.

Je to vylepseny typ, ktory ma lozisko z 9cc Evolution ale trubka je rovnaka ako v predchadzajucej verzii classic a teda kombinacia karbon + hlinik a tiez protizavazie identicke s predchadzajucim classicom...

Classic EVO ma oproti CLassic aj vyhodu, ze uz ma v zaklade subtanier cnc hlinik nie plast...takze to netreba potom dokupovat.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Nevyznám se v rovných ramínkách od Project, je to mimo oblast mého zájmu a studovat na netu a pak házet moudra není můj styl, proto se k nim nevyjadřuji. Mohu jen konstatovat, že to konkrétní, které jsem viděl a slyšel na kousku od Terahera (ale netuším, jaký označení má) si s Jo8 sedne parádně. A když se gramofon lehce dotuní (zdroj, speedbox, houdiny, achromat), tak je to PAN GRAMOFON. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 25 čer 2021 11:47 Nevyznám se v rovných ramínkách od Project, je to mimo oblast mého zájmu a studovat na netu a pak házet moudra není můj styl, proto se k nim nevyjadřuji.
Mohu jen konstatovat, že to konkrétní, které jsem viděl a slyšel na kousku od Terahera si s Jo8 sedne parádně. A když se gramofon lehce dotuní (zdroj, speedbox, houdiny, achromat), tak je to PAN GRAMOFON. :thumbup:
Ale ja nepisem o terahera gramofone ale o rozdieloch medzi pro-ject ramienakmi a konkretne classic a classic evo pre tych co citaju tuto temu a mozno uvazuju o kupe. Tak aby nahodou nedoslo k omylu, ze classic evo je degradovany model. Nie je... je prave vylepseny. Ostali tie povodne vlastnosti ramienka karbon a hlinik akurat tam dali vylepsene lozisko z 9cc evolution.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Frogyman »

OK, já píši jen o tom, co znám z vlastní zkušenosti. A tedy nemohu s tebou diskutovat o konfekci. Myslím, že obecné informace si každý dohledá sám. Fórum by mělo být o sdílení reálných zkušeností.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 25 čer 2021 11:55 OK, já píši jen o tom, co znám z vlastní zkušenosti. A tedy nemohu s tebou diskutovat o konfekci. Myslím, že obecné informace si každý dohledá sám. Fórum by mělo být o sdílení reálných zkušeností.
Z toho vyplyva, ze classic je vyborny gramofon ak sa dotiahnu veci, ktore si spomenul. Kopec z tychto veci uz upravili v Classic EVO tak mozno ma zmysel kupit prave ten (speedbox, hlinikovy subtanier..atd)
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 25 čer 2021 11:44 To co pise zabiny dava zmysel pretoze pise o 9cc Evolution ramienku a teda bez hlinika.

Na Classicu EVO nie je 9cc Evolution.

Je to vylepseny typ, ktory ma lozisko z 9cc Evolution ale trubka je rovnaka ako v predchadzajucej verzii classic a teda kombinacia karbon + hlinik a tiez protizavazie identicke s predchadzajucim classicom...

Classic EVO ma oproti CLassic aj vyhodu, ze uz ma v zaklade subtanier cnc hlinik nie plast...takze to netreba potom dokupovat.
A to je právě krásný příklad rozdílu vyčtené teorie a následné dojmologie proti reál zkušenosti,získané faktickým testem.Dle tebe,na základě vyčtených zkušeností jsi dospěl k teorii,že vlastně verze Evo má rameno stejné(néli lepší) a tedy verze Classic Evo je lepší než verze původní.No v praxi tomu tak není a nemusí to být pouze ramenem.Nutno ještě podotknout,že při mém testu byl původní Classic bez tuningu,pouze byl použit hliníkový subtalíř,zkoušelo se s přenoskou Ortofon Rondo Bronze.Tím bych asi diskuzi s tebou ukončil,nechci dál plevelit vlákno a hlavně krmit trolla.Zakladateli tímto přeji šťastnou ruku při výběru :thumbup:
P.S.Jako několikaletý uživatel gramofonu Classic a na základě praktických zkušeností u mně bych se klonil spíše k tuningu původní verze Classic,než koupě verze Evo
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od aretax »

jupol píše: 25 čer 2021 07:49 Svätá prostota. Ten človek odpovedá snáď na úplne všetko a úplne na každú otázku. Jasné má vo "všetkom". :crazy:
Máš pravdu. Jasné mám vo všetkom, čo som si sám vyskúšal. ^:)^
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od jupol »

Aretax, to nepatrilo v žiadnom prípade tebe. Náhodou si sa tam "prichomejtol", sorry.
Žiaľ, komu to patrilo, ten si ide svoje a bez nejakých vlastných skúseností tu rozdáva "rozumy".
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od fufin »

Takže myslíte, že budou lepší volby než rameno S-Shape? Mě se to jen líbilo, v mahagonu, prostě klenot, ale pořád je pro mne důležitější výsledný zvuk.
EAT Jo N o 8 vypadá také zajímavě.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od fufin »

A abych to úplně zabil, třeba Pro-ject Xpression Classic a Xtension 9 mi přijdou trochu podobné a v ceně je docela rozdíl. Nakonec mi přijde nejlepší, asi, jenže člověk tomu musí rozumět, si to poskládat z jednotlivých komponent?
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od fufin »

Navíc jsem měl nabídku na úplně nový PJ Xtension 9 s S-Shape za 61k, tak nevím.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od Janik »

Ja som si nakoniec objednal xtension 9 s-shape k EAT Yosegi. Tiez som dlho uvazoval a prišlo mi to ako najrozumnejsie. Hlavne z dlhodobého hľadiska keď sa niečo dodrbe tak diely sa dajú ľahko zohnať. Tiež cenovo je to ešte fajn.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od aretax »

Zaujímavé je, že keď som predával na fóre prakticky nový Signature 10 za 2900 €, tak veľký záujem oň tu nebol. A to je naozaj celkom "iná liga".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 26 čer 2021 16:35 Zaujímavé je, že keď som predával na fóre prakticky nový Signature 10 za 2900 €, tak veľký záujem oň tu nebol. A to je naozaj celkom "iná liga".
To je pravda...
Aj keď - niekomu nemusela vyhovovať povrchová úprava. Ale to je len detail.
KarlN

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od KarlN »

fufin píše: 26 čer 2021 09:52 Navíc jsem měl nabídku na úplně nový PJ Xtension 9 s S-Shape za 61k, tak nevím.
Pokud mohu vstoupit do diskuze, tak na tuto i předchozí otázku bych rád odpověděl, že jak Pro-ject 1xpression classic s-shape jsem vlastnil a Pro-ject KM signature mám teď. :thumbup: Podobnost je opravdu jen vzdálená, je to designová linka výrobce, kdežto materiály, komponenty a výsledný zvuk jsou opravdu rozdílné. Rozdíl v délce ramene je také poznat... a samozřejmě nesmím zapomenout na velkou diferenci v přepínání (změny) otáček. U Xpression je zapotřebí vždy sejmout talíř, což moc praktické není. Koneckonců zkus poslechnout, většinou můžeš porovnávat na prodejnách a ve studiích i s typem Xtension 9. Mívají je společně. Za ten xtension mi to přijde jako velmi dobrá cena. Přeji hodně štěstí a uvážlivou hlavu při výběru. :cool:
p. s. Rozhodně se po konzultacích i osobních zkušenostech s těmito konkretními modely kloním spíše k ramenu S-shape.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Level gramofonu (+ ramínka) vs. level přenosky

Příspěvek od fufin »

Manuální změny otáček je vcelku tedy pruda. Xtension 9 + S-Shape je pro mne prostě dizajnovka. Nicméně nejlepší nabídka byla od Artaxe, ale to jsem ještě super gramo nechtěl.
Odpovědět