integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

Dobrý den,
prosím místí o radu - jaký byste doporučili integrovaný zesilovač k výše uvedeným bednám? Mám ve výběru Cambridge Edge A, NAD M33, McIntosh MA5300 a možná i Hegel H390 nebo Luxman L-550AX Mark II.
Jasně že vím, že to je potřeba naposlouchat. Ale externí info pomůže :-) Děkuji
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj, rozepsal jsi sem hodně odlišné zesilovače. Předpokládám, že bedny už máš, takže nezbývá nic jiného než si je poslechnout. Bude hodně důležité vědět i metráž pokoje a další komponenty. V menším pokoji může být Luxman a ve velkém naopak problém ... tohle se nedá ani odhadnout z takto napsaného příspěvku.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Yngwie »

Přidal bych ještě Accuphase E-380, pokud rozpočet dovolí. Moc příjemný zesilovač.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od PavelDosko »

prostor ?
preference ?
zbytek retezce ?
neni placka, neni highend
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

Omlouvám se, klasická chyba dotazovatele :-)
Canton Reference 7, kabeláž Audioquest, aktuálně mám Cambridge Azur 851A+C, velikost místnosti 35m2 (téměř čtverec, žádná kuchyňská linka :thumbup:)
Preference - větší detail a ohraničení basů (ze zkušenosti silnější zesilovač Cantony lépe rozhýbe - měl jsem půjčený Hegel H190 a od té doby "nespím" :-) protože ty basy byly prostě lepší. Zbytek byl podobný.)
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Yngwie »

Tak vidíš, hned bych odškrtnul ten Luxman 550 ... a přidal Audia Flight FLS 9 nebo Luxman 507uXII. Spíše bych se klonil k té Audii.
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Vienna »

Proc ne ten NAD? Ma v sobe DIRAC a ten Ti pomuze si udelat zvuk podle predstav. Navic k tomu pripojis cokoli.
bali858

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od bali858 »

NAD jsou špatné zesilovace, největší vlastnak si dali s M33. Ale kdo chce kam.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od terahera »

bali858 píše: 04 dub 2021 20:28 NAD jsou špatné zesilovace, největší vlastnak si dali s M33. Ale kdo chce kam.
Z čeho tak usuzuješ,tak radikální názor,to musíš mít hodně naposloucháno,nechceš si dát aspoň do podpisu,na čem posloucháš ty,ať víme,s kým máme tu čest :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od terahera »

Looker1
Píšeš,že máš místnost téměř ideální čtverec,což si myslím,že bude dost velký problém z hlediska akustiky :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Pytell »

Za mne integráč MF M8 XI --- ohromný výkon, přípojné vstupy od RCA, XLR, USB, Digi,... , má i vlastní DAC, předek v " A" třídě, v této cenové lize nic lepšího nekoupíš, vlastním ho skoro rok a plná spokojenost.

Mám také poslechovku skoro čtverec, když se udělá akustika, tak zvuk bez problémů.
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

Díky za tipy. Trochu jste mě rozhodili :smile:
@tarahera - jasně, čtverec je blbý, ale podařilo se mi to nastavit v ucházející kvalitě, není to žádná specializovaná poslechovka, ale na to, že je to obývák s manželkou :angel: ...
@Pytell - MF mě vůbec nenapadnul. Jak si myslíš, že by hrál s Cantonama? Marná sláva, Canton je v tom trošku specifický. Jasně, výkonově je MF skoro na Cantony ideální, protože tam asi čím víc výkonu tím líp hrajou...
@bali858 - také by mě zajímalo, proč M33 má od tebe takový "příkrý soud". V recenzích to (napříč světem) chválí. Já ho slyšel a nezní to vůbec zle
@Yngwie - Díky za návrh. AF mě neláká. 507čka je o trochu dražší než ostatní konkurenti, ale mám jí na svém "to do" listu k poslechu :thumbup:
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od dvader »

Cambridge Audio se chystá 7.4. představit něco nového... a podle náznaku ve video upoutávce by to mohlo být něco z nejvyšší řady...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Yngwie »

Looker1 píše: 05 dub 2021 09:49 Díky za tipy. Trochu jste mě rozhodili :smile:
@tarahera - jasně, čtverec je blbý, ale podařilo se mi to nastavit v ucházející kvalitě, není to žádná specializovaná poslechovka, ale na to, že je to obývák s manželkou :angel: ...
@Pytell - MF mě vůbec nenapadnul. Jak si myslíš, že by hrál s Cantonama? Marná sláva, Canton je v tom trošku specifický. Jasně, výkonově je MF skoro na Cantony ideální, protože tam asi čím víc výkonu tím líp hrajou...
@bali858 - také by mě zajímalo, proč M33 má od tebe takový "příkrý soud". V recenzích to (napříč světem) chválí. Já ho slyšel a nezní to vůbec zle
@Yngwie - Díky za návrh. AF mě neláká. 507čka je o trochu dražší než ostatní konkurenti, ale mám jí na svém "to do" listu k poslechu :thumbup:
Každý z těch zesilovačů, ma úplně odlišný charakter. Záleží co máš rád za zvuk. Pokud tomu chceš věnovat více času, tak jsou i velmi pěkné zesilovače malovýrobců. Provedení flexibilita, vybavenost nebývá na úrovni zmiňovaných Accu nebo Luxman, ale čistě zvukově to bývá zajímavé. Zrovna Audii bych vůbec nezatracoval, ale pokud jsi slyšel a nevyhovuje ti, tak alespoň máš bod od kterého začít.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Vadim »

Za par dni mi prijde do druhe sestavy Buchardt I150 s integrovanym prevodnikem a DSP. Pak muzu poreferovat.

https://www.buchardtaudio.com/shop/i150
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Dieter Burmester »

Déčko? :ymsick:
Dieter Burmester
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

dvader píše: 05 dub 2021 10:28 Cambridge Audio se chystá 7.4. představit něco nového... a podle náznaku ve video upoutávce by to mohlo být něco z nejvyšší řady...
Máš někde zdroj? Nikde (byť jsem googlil :smile: ) jsem žádnou zmínku nenašel
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

@Yngwie
Jasně, vím, proto se ptám, jestli někdo s některým z vybraných nemá zkušenosti ve spojení s Cantonem. Nakonec mi stejně nezbyde než zkoušet ukecat jednotlivé prodejce, jestli by mi je nepůjčili domů na poslech. Jenže to se jim už moc nechce (z pochopitelných důvodů).
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od dvader »

Looker1 píše: 05 dub 2021 17:41
dvader píše: 05 dub 2021 10:28 Cambridge Audio se chystá 7.4. představit něco nového... a podle náznaku ve video upoutávce by to mohlo být něco z nejvyšší řady...
Máš někde zdroj? Nikde (byť jsem googlil :smile: ) jsem žádnou zmínku nenašel
Je to na LinkedIn - ale vysdílet to mimo aplikaci nejde.
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

OK. Těžko říct co to bude. Integráč pod Edgem? :smile:
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od dvader »

Je to 14 sekundové video s náznaky nového přístroje, podstatné okamžiky jsou tam jen dva a tady jsou z nich screenshoty:
02550308-3FC7-4EFC-8972-5E14A0AA9B33.jpeg
FCE9F4A0-E48D-42AC-8830-91EA42F55301.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

Tak zatím nic. Novinka se nekoná... :-?
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od dvader »

V 18:30 našeho času to má být na YouTube a FB...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od dvader »

Tak to jsou pouze nové all-in-one stroje:
https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/evo
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: integrovaný zesilovač k repro Canton Reference 7

Příspěvek od Looker1 »

^:)^ Už na to koukám :D
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Odpovědět