Jaký SACD přehrávač?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od blesk666 »

Ano PD50AE, ten by mohol byt solidnou volbou
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Mark Levinson »

Já bych vzal v potaz i Technics SL-G700, jedná se o solidně provedený CD/SACD player včetně digitálních vstupů a k tomu i solidní streamer. Testy v zahraničí značí, že to bude slušný stroj za dané peníze, které se drží požadovaného limitu Dvadera.
https://www.technics.com/cz/products/gr ... -g700.html
https://www.hifiplus.com/articles/techn ... er/?page=3
https://www.whathifi.com/reviews/technics-sl-g700
sl_g700c.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Tak to téma znovu otevírám...
Mechanika v NADu mi zase začala zlobit a asi už jej opravovat nebudu.

Pokud bych tedy chtěl přehrávač na CD/SACD, tak přemýšlím o:
1. Levnějším řešení, což by byl Denon DCD-2500NE (ale je jen stříbrný a já mám vše černé :???: )
2. Dražším řešení, kde jsou k dispozici Denon DCD-A110, nebo Marantz SA-12SE či SACD 30n

Chci primárně čistý přehrávač, max. fungující jako DAC - žádné kombo se streamerem a dalšími funkcemi (ten 30n bych ale asi na milost vzal).
Chci nový výrobek, který je teď na trhu, ev. rok či dva starý model, pokud bude nový/nehraný.

Zajímají mne vaše názory na porovnání přehrávačů z bodu 2. Nejen zvuk, ale i tichost stroje, kvalita zpracování, spolehlivost do budoucna atp.
Díky moc!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj, já jsem měl doma několik SACD přehrávačů a osobně, kdybych se zaměřoval na SACD, tak cena poměr výkon je pro mě nejlepší Luxman. Ten už teď nedělá D 05u ale da se sehnat z druhé ruky okolo 60 a náhradní díly Luxman pořád drží. Předpoklad je původ z oficiální distribuce. Tihle Japonci ale výrazně lépe hrají SACD než CD. CD je pouze doplněk. Také se mě překvapivě líbil Marantz 10 SACD … skoro na úrovni tehdejšího Accuphase DP 560. Lépe než všechny výše uvedené hraje Ayon CD 35 Signature.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Díky za tipy, ale to už pro mě cenově mimo.
Ale když hrál dobře ten Marantz 10, tak ta 12-ka by mohla být také dobrá, ne?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

Musical Fidelity SACD nové … rozumná cena … asi dobrý zvuk
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Jaký model? Nejsem schopen na netu nic najít...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

A má někdo zkušenosti s tímto?
Reavon UBR-X 200
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od PGH »

MF SACD nedělá
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

PGH píše: 04 zář 2022 20:53MF SACD nedělá
http://www.audiodrom.net/cs/digitalni-z ... lity-m6scd

Pardon. Zmátlo mě toto 😃
Quentin

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Quentin »

dvader píše: 04 zář 2022 13:29 Tak to téma znovu otevírám...
Mechanika v NADu mi zase začala zlobit a asi už jej opravovat nebudu.

Pokud bych tedy chtěl přehrávač na CD/SACD, tak přemýšlím o:
1. Levnějším řešení, což by byl Denon DCD-2500NE (ale je jen stříbrný a já mám vše černé :???: )
2. Dražším řešení, kde jsou k dispozici Denon DCD-A110, nebo Marantz SA-12SE či SACD 30n

Chci primárně čistý přehrávač, max. fungující jako DAC - žádné kombo se streamerem a dalšími funkcemi (ten 30n bych ale asi na milost vzal).
Chci nový výrobek, který je teď na trhu, ev. rok či dva starý model, pokud bude nový/nehraný.

Zajímají mne vaše názory na porovnání přehrávačů z bodu 2. Nejen zvuk, ale i tichost stroje, kvalita zpracování, spolehlivost do budoucna atp.
Díky moc!
Ten DENON ne, při přehrávaní SACD má hlučnou mechaniku, jakoby velmi citlivou na nevyvážené disky. Měl jsem dva nové...druhý jsem reklamoval a bylo mi sděleno, že to je vlastnost.
Mechanika je stejná, jako u Pioneer PD-70AE.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od blesk666 »

Marantz zrejme pouziva tiez tu istu mechaniku ako Denon a to: TD-505FORDM, 30201005310AS. Optika tam bude zrejme Hitachi HOP-1200.
Myslim ze clen PitrsParaha DCD2500NE naopak chvalil. Ale moze byt ze hlucnost niekomu tak nevadi, lebo aj Ayon CD35 Signature je pri prehravani SACD hlucnejsi (ten ma teraz)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

Vytáhnout ze SACD ten kýžený zvuk tak, aby měl i pěkné rozlišení a nebyl jen "neagresivní" to vyžaduje drahý stroj bohužel. Denon 110ka je podle mého nedostatečná.

Zkus napsat Křečkovi do Luxmanu, koukám, že má skladem: DU-50g New Old Stock, DU-7i New Old Stock, D-06 2nd Hand. Třeba si domluvíš akceptovatelnou cenu a budeš oproti těm levnějším Denonům a Marantzům vysmátý:). DU-7i je multi-kanál.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Je mi to jasné...
Ale zase sháním stroj, který bude ekvivalentní k repro B&W 705 S2 a zesiku CA Azur 851A. Obojí mám nové z loňska a je to asi level, na kterém zůstanu delší dobu. Poslouchám v obýváku, který zase tak nejde akusticky upravit.
Takže nechci stroj, který bude zbytečně výše, než to, co mám.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Yngwie píše: 05 zář 2022 08:38 Vytáhnout ze SACD ten kýžený zvuk tak, aby měl i pěkné rozlišení a nebyl jen "neagresivní" to vyžaduje drahý stroj bohužel. Denon 110ka je podle mého nedostatečná.

Zkus napsat Křečkovi do Luxmanu, koukám, že má skladem: DU-50g New Old Stock, DU-7i New Old Stock, D-06 2nd Hand. Třeba si domluvíš akceptovatelnou cenu a budeš oproti těm levnějším Denonům a Marantzům vysmátý:). DU-7i je multi-kanál.
Díky za tip!
Už jsem s nimi mluvil... Ta DU-50g je bohužel prodaná a ty další jsou cenové už vysoko. Ale nabídli mi za dobrou cenu Denona DCD-A100, jaký je podle vás?
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od winelover »

dvader píše: 05 zář 2022 09:36 Takže nechci stroj, který bude zbytečně výše, než to, co mám.
:lol: U mně to vždycky skončí tak, že pořídím něco "výše" a pak se dlouze pachtím, abych to ostatní k tomu dokopal.
Teď budou v hoooodně dalekém výhledu na řadě budky. Člověk si má klást vysoké cíle :razz: :cool:
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Tvl, tak to taky tak dopadlo! :lol:
Vzhledem k nabídce na trhu a po testovacím poslechu mám doma opožděný vánoční dárek: Marantz SA-12SE

Skvělý zvuk, tichá mechanika, krásná černá! V přímém souboji jednoznačně převálcoval Denona DCD-A110!!
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od HonzaE »

Gratuluji k novému krasavci a oceňuji trpělivý výběr.
:thumbup:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Díky!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Mark Levinson »

dvader píše: 12 led 2023 19:58 Tvl, tak to taky tak dopadlo! :lol:
Vzhledem k nabídce na trhu a po testovacím poslechu mám doma opožděný vánoční dárek: Marantz SA-12SE

Skvělý zvuk, tichá mechanika, krásná černá! V přímém souboji jednoznačně převálcoval Denona DCD-A110!!
Také gratuluji k výběru, pěkný player :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

dvader píše: 05 zář 2022 09:38
Yngwie píše: 05 zář 2022 08:38 Vytáhnout ze SACD ten kýžený zvuk tak, aby měl i pěkné rozlišení a nebyl jen "neagresivní" to vyžaduje drahý stroj bohužel. Denon 110ka je podle mého nedostatečná.

Zkus napsat Křečkovi do Luxmanu, koukám, že má skladem: DU-50g New Old Stock, DU-7i New Old Stock, D-06 2nd Hand. Třeba si domluvíš akceptovatelnou cenu a budeš oproti těm levnějším Denonům a Marantzům vysmátý:). DU-7i je multi-kanál.
Díky za tip!
Už jsem s nimi mluvil... Ta DU-50g je bohužel prodaná a ty další jsou cenové už vysoko. Ale nabídli mi za dobrou cenu Denona DCD-A100, jaký je podle vás?
Pěkná volba ten Marantz. Hraje to pěkně SACD i CD. Je to asi fakt lepší volba než ten A-110. Obecně ty japonské stroje jsou vždycky exkluzivní s SACD a trošku horší s obyč. CD, ale vydrží to roky a zdá se mi, že Marantz je někdy trošku podceňován, protože se bere jako spotřebka, ale ty vyšší modely jsou moc pěkná volba. Ať dělá radost :thumbup:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Ano,kvalita provedení rozhodně spotřebka není. A bylo fakt překvapivé, o kolik byl lepší než ten Denon: najednou se zvětšil prostor, zpevnily basy a trubky zněly konečně plechově…
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Zdeny »

není o čem: https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... rg-baleni/ Sázka na jistotu, co se zvuku týká.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

To jistě ano. Nicméně je tu jedno velké ALE - stáří.
SACD mechaniky už skoro nikdo nedělá a ty staré může být problém opravit. Proto jsem si raději vybíral z nových produktů, kde snad bude šance na delší dobu provozu…
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od PGH »

Taky musím gratulovat, pěkný přehrávač a pokud se líbí zvuk Marantz o to víc. Ještě by to chtělo stájový zesilovač, určitě si spolu výborně rozumí.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od Zdeny »

dvader píše: 15 led 2023 11:32 To jistě ano. Nicméně je tu jedno velké ALE - stáří.
SACD mechaniky už skoro nikdo nedělá a ty staré může být problém opravit. Proto jsem si raději vybíral z nových produktů, kde snad bude šance na delší dobu provozu…
Pokud to bylo na mě, tam mám skoro 20 let starý DV 50 (předchůdce DV60) a mechanika je jak svišť. načítá během zlomku vteřiny jak CD, tak SACD, tak CD-R a je jí to fuk. Zvuk je nekompromisní.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký SACD přehrávač?

Příspěvek od dvader »

Ok beru, ale já jsem se nechtěl spoléhat na stav něčeho použitého a rozhodl se koupit nové. Navíc povedené přístroje se v prodeji objevují málo…

Mám k tomu CA Azur 851A a bedny B&W 705S2 a s tím jsem to i testoval. A zvuk přesně sedí mému vkusu a takto to delší dobu zůstane.
Odpovědět