Špatný zvuk Akai AP-100C

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
tomkatka68
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2019 12:31

Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od tomkatka68 »

Zdravím všechny. Před časem jsem koupil Akai AP-100C s přenoskou ortofon OM 5E. Hrál docela slušně až do nedávna. Teď je zvuk takový zastřený a hodně basový. Neumím moc popsat. Výšky tam nejsou. Vyměnil jsem přenosku za Audiotechnica 3600L a je to stejné. Používám starý zesilovač RENKFORCE se vstupem Phono. Může být i problém v tom zesilovačí???? Děkuji za každou radu a návod jak postupovat při hledání závady. Gramofon nastaven podle ROWINGA( Martin Vlček). Díky, díky, díky. Tom
pepO77
Příspěvky: 381
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od pepO77 »

Mohlo nastat niekolko veci.
Gramofon - je spravne nasteveny VTF (pritlak/vyvazenie)? Ako su na tom kontakty na prenoske v na gramofone?
Zosilovac - ak je to starsi stroj, su vymenene el. konderzatory? Ak je tam prepinac vstupov, bol "premazani"?
Kabel - niekedy sa stane (ak je to starsi stroj) zaoxidovane kontakty kablov, ale to by neodislo asi naraz. Kazdopadne skontrolovat, popripade osetrit.
iny zosilovac - ak to pripojis na iny zosilovac (ak mas tu mosnost), je zvuk stale rovnaky (tak aspon vylucis, ci je zosik, alebo gramec).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 933
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od dvader »

Přidám další možnost:
Pokud napíšeš, odkud jsi, třeba se najde někdo z okolí, kdo by třeba přijel se samostatným phono předzesilovačem a zkusil by se standardní linkový vstup zesilovače a klidně i jiné kabely.
tomkatka68
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2019 12:31

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od tomkatka68 »

Ahoj. Díky za rady. Dnes mi známý přinese předzesilovač, tak to zkusím pustit do vstupu pro CD. Pokud by byl vadný vstup pro phono nebo obvod předzelivače, tak na které součástky se zaměřit a zkontrolovat? Díky Tom
pepO77
Příspěvky: 381
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od pepO77 »

na CD vstup bez phono predzosilovaca to bude hrat zle, resp. vobec (mas MC alebo MM prenosku?)
ako prve menit konderzatory (elektrolitcke), ktore prirodezene starnu.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pise, ze mu znamy prinese predzes, ktery zapoji do CD vstupu.
Dieter Burmester
pepO77
Příspěvky: 381
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od pepO77 »

jo - "pred"zosilovac som preskocil nejako. pardon.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
tomkatka68
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2019 12:31

Re: Špatný zvuk Akai AP-100C

Příspěvek od tomkatka68 »

Nazdar. Tak přes předzesilovač to hraje velmi dobře. Takže je něco s PHONO vstupem na zesilovači. Mám Renkforce HVA-8050. Takový highend z 90-tých let a asi se něco podělalo. Taky jsem zjistil, že když zapnu LOUDNESS, tak to v něm silně lupne, což asi taky není v pořádku. Asi ho budu muset otevřít a podívat se co se stalo a zkontrolovat přepínače vstupu. Na co se pak zaměřit, dále???? Víte to někdo??? Co je tlačítko SUB-FITER???????? Dík
Odpovědět