Soukromá databáze LP

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Soukromá databáze LP

Příspěvek od marasten »

S rostoucím počtem LP si pohrávám s myšlenkou vytvořit si vlastní databázi všech desek, které vlastním. Nejspíše by to bylo formou nějaké excelovské tabulky, kde by byl obrázek, hlavní nacionále a dále vydavatel, datum vydání a další údaje. Nicméně jsem si vzpomněl na vlákno, kde se podobná věc již probírala (myslím, že to bylo zde a nebo u konkurence :-? , nevím). Každopádně to nemohu najít, někdo tam dokonce dával odkazy na již hotové prográmky, což by bylo rozhodně sofistikovanější řešení, než co jsem já schopný vypotit v excelu.
Neví někdo kde to bylo? Nebo nějak tip?
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od F2014 »

https://forums.stevehoffman.tv/threads/ ... ps.152214/
https://magazine.vinylmeplease.com/maga ... ment-apps/
https://www.gsoft4u.com/features
...
anebo takto:
Google "vinyl database software"

Kdybych hledal něco pro sebe, potom bych chtěl mít možnost to na telefonu oskenovat/vyfotit a z internetu stáhnout tagy. A když o tom přemýšlím, dal bych přednost řešení v mobilu spíše než v počítači.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
8milos
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář 2018 19:41

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od 8milos »

Je jich celkem dost.Já používám tento - Music Collection 3.3.3.0 portable - přehledná organizace hudebních souborů.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od pepO77 »

Mozna alternativa - pouzivam "collection" v discogs. To vsak zdiela obrazky, data, poznamky z internetu. Vlastne poznamky fotky sa daju pridat (nie vsak fotky) resp. daju sa vlozit vlastne verzie albumu a tam sa da vyplnit uplne vsetko (mam niektore platne, ktore nie su spravne uvedene v discogs databaze a tak som vytvoril vlastne verzie). Discogs na PC/Tablet/mobil bud cez web alebo Discogs app. App klient pre Android/iOS je "iba"dost primitivny nahlad; najviac funkcii to ma pristup priamo cez web.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od dvader »

Geniální by bylo mít to pak napojený na fyzický archivační systém - buď by po zvolení desky tuto sám vysunul z knihovny, či nad ní rozsvítil identifikační kontrolku... :mrgreen:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od Dasta »

Jestliže nechcete desky prodat, myslím, že takováto evidence je zbytečná a bude akorát odvádět od poslechu.
Mám ve sbírce ke třem tisícům lp, v bytě, na několika místech, seřazených podle kapel, žánrově, audiofilské edice zvlášť, japonské také.
Hledaný titul jsem vždy našel bez problému, nicméně, když to někomu přinese pocit, že pro věc udělal maximum, je to jeho rozhodnutí.
Píši jen svůj názor, nic víc.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od pepO77 »

@ dvader: to by bolo super :)
@ Dasta: bohuzial si nepatam co mam, a ak ano tak neviem aku verziu/label a pod. Pri mojej zacinajucej zbierke sa mi podarilo kupit 2x, aj 3x to iste alebo skoro to iste. (moj ideal by bol znacenie v roon-e, co uz mam na LP).
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od marasten »

Díky všem za reakci.
Kouknu na výše uvedené tipy a snad najdu něco dle mých představ.
Jde mě jen o to mít seznam s troškou podrobností.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od dvader »

Je toho spoustu...
Tahle třeba podporuje čárové kódy:
https://apps.apple.com/cz/app/clz-music ... 97093?l=cs
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od harley44 »

https://www.collectorz.com/music
Podle me skvele a da ti vse co potrebujes.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Bond 007 alias Monte

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

harley44 píše: 23 lis 2020 00:37 https://www.collectorz.com/music
Podle me skvele a da ti vse co potrebujes.
Měl jsem tuto databázi, ale už bych ji nechtěl. Programátor je extrémně vyču_raný. Nakonec mi hexnul disc a už jsem neměl sílu znova vše nahazovat. Cloudy ještě nebyly, možná placené, už nevím.
Bond 007 alias Monte

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ale tohle je velmi OK, jak dal odkaz F2014 :thumbup: . Ze zvědavosti jsem program nainstaloval, potřebná registrace na https://www.discogs.com/my a vytvoření kodu pro přístup k bráně. Dokonce má i automatické zálohování na cloud :thumbup:

Corel.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od pepO77 »

MusicCollection vie import/export "Collection" z discogs?
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od Frogyman »

Používám discogs, funguje na PC i na mobilu, automatická synchronizace, při nákupu přes discogs se automaticky do sbírky přidá, funguje scanování (ale jen čárové kódy), mohu si dát vlastní poznámky. Využívám při nákupech kdy kontroluji, zda náhodou nemám a zda je cena odpovídající. Navíc tam je funkce hlídacího psa, takže desky které sháním tam mám dané do hledáčku a jakmile ji někdo nabídne k prodeji, přijde mi avízo.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bond 007 alias Monte

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

002.jpg
Corel.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od dvader »

Umí ten discogs český znaky v názvech alb, interpretů a skladeb?
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Soukromá databáze LP

Příspěvek od pepO77 »

Ano. je to webova app (s nahladom cez Appu).
Ak album nie je spravne uvedene, da sa vyrvorit vlastna verzia. Osobne diakritiku nepouizvam - medzi PC/iOS/Android/Web sa to moze len pokazit a nespravne sparovat.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět