Seriózny kuriér SR - ČR

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
ak máte niekto skúsenosť s nejakou dobrou /aj súkromnou / kuriérskou službou, ktorá fachčí aje počas tohoto prúseru - Pls sem s ňou ^:)^
Každý deň sa stretávam počas práce s UPS, DHL, GLS a pod. a ich "prácou" s balíkmi. Hádžu to ako zemiaky, no katastrofa...
Potrebujem totiž súrne poslať SACD jednému pánovi do Prahy a som v koncoch.
Keby to bolo niečo, čo nesúvisí s našim koníčkom, tak sa naodvážim :oops:
Vďaka za každú radu!
Quentin

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od Quentin »

TNT Express...neboli FedEx...

Dodají i obaly (krabice, obálky, pytlíky, chladící boxy, krabice na lahve vína :lol: )
Základní pojištění zásilek do 500€ v ceně)
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od YamahaMan »

japex píše: 30 říj 2020 11:00 TNT Express...neboli FedEx...

Dodají i obaly (krabice, obálky, pytlíky, chladící boxy, krabice na lahve vína :lol: )
Základní pojištění zásilek do 500€ v ceně)
Dík, skúsim kontaktovať :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od PítrsPraha »

Ono je to spíš o konkrétních řidičích než o firmách.
Pokud to jde, nechávám si věci posílat PPLkem. Kluk, který s ním k nám jezdí, má balíky vždycky vzorně uskládané a zakurtovené. Nikdy nebyl s ničím problém.

Obecně platí, že základem je perfektní zabalení do dvojitého kartonu a pečlivý vystlání.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od Frogyman »

JJ, je to o lidech. U nás PPL ani náhodou - horší banda než Česká pošta. A to je co říct. Já preferuji DPD, mimochodem - pojistka do 50tis v ceně. Ale když něco, na čem opravdu záleží, tak TNT express (= aktuálně spadající již pod FEDEX), i když je cena třeba trojnásobná proti DPD...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od Frogyman »

BTW - když posílám TNT, vyplatí se ověřit i ceny přes zprostředkovatele. Např. balík na Kanáry napřímo objednaný přes TNT vycházel kolem 4000 Kč, ten stejný balík přes zprostředkovatele vyšel pod 2tis...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od slayers »

Měl jsem zatím asi kliku ale vždy mě všechno dorazilo v naprostém pořádku.
Jenom jednou dorazil difuzor s uraženým rohem to ale byla chyba prodejce měl to zabalené že to nešlo nepoškodit. Obratem přišel nový kus.
Takže za mě všechny dobrý ale vůl se bohužel může najít všude.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
tesarpa
Příspěvky: 46
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od tesarpa »

Cenově efektivní je Zásilkovna, která umí i Slovensko, kupodivu. Jenže stejně to musí nějak dopravit a vůbec netuším, zda mají vlastní dopravu nebo si najímají nějakou kurýrní službu. Do zahraničí se mi osvědčila služba zaslat.cz, kde si vyberu z nabídku kurýrních služeb podle ceny, pojištění atd. DPD je obvykle nejlepší. S jejich kurýrem už se skoro známe :-)
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Seriózny kuriér SR - ČR

Příspěvek od YamahaMan »

Kluci, vďaka všetkým za rady.
Práve mi volal kolega z práce, že včera /mal som dovolenku/prišiel /nejdem menovať špedičku/ monitor s prasknutým predným panelom.... :evil:
Pristál mu na stole so šipkou dole a pri pohľade na korbu - nechápal.
Neviem, čo sa deje ale ľuďom začína prepínať...
Nejdem riskovať, budem to určite riešiť cez súkromnú osobu, ktorá bude mať cestu do Prahy s osobným prebratím a kešom....
Chvíľu to potrvá ale chlapík chápe situáciu a nesúri.
Nech Vám to hrá!
Odpovědět