Kiseki Blue

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Jan1k

Kiseki Blue

Příspěvek od Jan1k »

Ahojte
Nahodou nemate niekto skusenosti s Kiseki Blue? Zaujima ma hlavne Miyajima Kansui vs Kiseki Blue. Kontaktoval som p. Krauta F. ktory je distributorom Kiseki v CZ (neviem o nikom na SK) Pisal mi, ze zbiera nove objednavky kedze ich ma komplet vypredane.
Dakujem za info
KISEKI+Blue+NS+3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kiseki Blue

Příspěvek od Frogyman »

Obávám se, že chceš srovnat nesrovnatelně. Každá z nich je z jiné cenově kategorie, každá z nich vyžaduje úplně jiné ramínko, aby jsi z ní dostal maximum atd atd.
Jaký je zbytek řetězce? Co posloucháš za muziku? Desky spíše původní vydání, nebo nové? Rád si muziku užíváš, nebo pitváš detaily?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Kiseki Blue

Příspěvek od Jan1k »

Jasne. Cena je inde za novy kus ale da sa zohnat Kansui (otazne v akom stave) okolo tych 1200-1500dol.
Ramienko info tu (urcite si ho videl ked som mal ine konto a zalozene vlastne vlakno): http://www.thevintageknob.org/pioneer-PL-50LII.html (komplet po repase)
phono: mofi + linearny zdroj, step up trafo (hladam nejake vhodne k prenoske)
Pocuvam jazz, klasiku, rock. Radsej pocuvam ako sa sparam v detailoch.
Desky aj stare aj nove ale mam pracku Pro-Ject VC-E + Knosti Antistat.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kiseki Blue

Příspěvek od Frogyman »

Takže reinkarnace...Aha... Koukám, že je to v poslední době docela oblíbený sport. U více "nováčků" mám totiž pocit, že "ten styl psaní znám"...

Jinak na to rameno by měly sednout obě přenosky, i když KANSUI ze sebe dostane maximum až při spojení s opravdu těžkými rameny. Já pro ni koupil na doporučení dealera z Anglie vintage ramínko FR-64 ... :-)

Ohledně 2handu bych byl u Miyajima opatrný a kupoval jen ze zaručeného zdroje - tedy od dealera, který prodává demo atd a rovnou si u něj ověř, že ti bude schopen i nadále poskytovat potřebný servis (retip atd). Přeci jen životnost 1000 hodin není mnoho a když koupíš 2hand "venku" a budeš potřebovat pomoc se servisem atd, tak u jiného dealera, než který přenosku odebral z výroby, nepochodíš. Japončíkům ani evropským dealerům totiž nic jednotný evropský trh bohužel neříká a japončíci si to hlídají podle VČ ( Osobní zkušenost. Marně jsem se snažil takto zajistit retip pro Shilabe, koupenou v Německu. nakonec jsem ji prodal dealerovi na Kanárské ostrovy, který si to byl schopen sám v jpn vyjednat)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Kiseki Blue

Příspěvek od Jan1k »

Mal si niekedy moznost pocut Kiseki Blue alebo Purple?

(Dakujem za info hore, pomohlo)
Quentin

Re: Kiseki Blue

Příspěvek od Quentin »

zabiny007 píše: 16 zář 2020 15:59 Takže reinkarnace...Aha... Koukám, že je to v poslední době docela oblíbený sport. U více "nováčků" mám totiž pocit, že "ten styl psaní znám"...
Jo :thumbup:
Odpovědět