Výběr přenosky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Na rovinu: na nejakú výmenu hrotu zabudni. Mám niečo podobné z sebou. Zlomil sa mi hrot na Transfiguration Axia S II. Výrobca už neexistuje, zomrel, ale napriek tomu som našiel viac servisov, kde menia hroty. Originálny hrot vedel dodať iba jedna firma z Talianska. Nebudem opisovať celú peripetiu, nakoniec mi dotyčný oznámil, že mi nenamontoval hrot Ogura na borónovej chvejke, ale ridgit na hliníkovej chvejke a dal mi zľavu 20 € (!). Skončilo to zakúpením novej prenosky a cenovo ma to vyšlo skoro rovnako. Servisák bol aspoň natoľko seriózny, že odkúpil odo mňa pôvodné telo prenosky. Píšem Ti to preto, aby sa si vedel pripraviť aj na takúto "možnosť".
[/quote]

Hmm :-? - no, je to všetko o peniazoch, vyzerá.
Ako som písal, MC som ešte nehral a chcem to vyskúšať. Nič lepšie alebo niečo, čo by sa približovalo kvalitou v MM som nenašiel.
Len spomínanú Nagaoku, ale tam fakt píšu max. 200 hodín. Ak z toho 30 bude zábeh, tak 900 euro za rok sa mi zdá zbytočný prepych.
Skúsim popozerať tú Audio Technica AT-OC9 Mk.III
Na nete je aj pod 600 euro....
Vďaka za koment.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Len taká poznámka na okraj.
Týka sa to Kiseki cartridge, ktorá je podľa Vašich skúseností excelentná a verím tomu.
U mňa je to momentálne "mimo misu" ale toto ma zarazilo, pri tej cene....
V popise výrobcu je:
"Break-in period: 50 – 100 hours" :crazy:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Viem o ňom, písal som chlapovi pred časom ale neozval sa mi.
Nakoniec aj dobre.
Ako písal Dasta s Japexom je skoro zhodná s tou AT, ktorá je o polovicu lacnejšia /myslím z ceny Bazošu a 1/3 ceny v obchode/.
Ale dík za tip :thumbup:
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

YamahaMan píše: 13 zář 2020 09:45 Len taká poznámka na okraj.
Týka sa to Kiseki cartridge, ktorá je podľa Vašich skúseností excelentná a verím tomu.
U mňa je to momentálne "mimo misu" ale toto ma zarazilo, pri tej cene....
V popise výrobcu je:
"Break-in period: 50 – 100 hours" :crazy:
To je rozehrání :lol:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Dobrá volba by mohla být i Audiotechnica
AT 33Sa.
Cena v retailu kolem 20t.,s hrotem Shibata.
Myslím, že AT OC9mk3, nebude mít za cenu co uvádíš hrot Shibata, ale eliptický.
Ostatně i Yosegi asi bude mít leštěný elipťák, o Shibatě není nikde, co se týče Yosegi, ani zmínky.
Slyšel jsem AT33Sa asi před
dvěma měsíci, jako phono preamp byl Accuphase, dále dělený Accuphase, bedny Wilson Benesh. Gramo Technics SL1210mk2.
Reprodukce byla strhující.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Ano, audio-technica má a vždy měla Shibaty v popisu vždy zdůrazněné. Některé řady se Shibatou vůbec nevyrábí. Dnes je v pouzdře staré OC9MkIII zcela nová OC9XSH.

O AT-33Sa jsem jednu dobu také přemýšlel, a @Dasta, pěkně Ti děkuji, nasadil si mi brouka do hlavy :mrgreen:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 13 zář 2020 10:57 Dobrá volba by mohla být i Audiotechnica
AT 33Sa.
Cena v retailu kolem 20t.,s hrotem Shibata.
Myslím, že AT OC9mk3, nebude mít za cenu co uvádíš hrot Shibata, ale eliptický.
Ostatně i Yosegi asi bude mít leštěný elipťák, o Shibatě není nikde, co se týče Yosegi, ani zmínky.
Slyšel jsem AT33Sa asi před
dvěma měsíci, jako phono preamp byl Accuphase, dále dělený Accuphase, bedny Wilson Benesh. Gramo Technics SL1210mk2.
Reprodukce byla strhující.
Dasto, ty si cartridge guru :thumbup:
Každý deň lepší tip. Do noci som chodil po webe a venoval sa špeciálne AT.
Našiel som jednu MM Audio Technica VM750SH, uvádzajú vraj s hrotom Shibata /SH/. Za tú cenu je to otázne.
Nemal si náhodou možnosť počuť aj tento konkrétny model?
Resp. zaujímal by ma Tvoj /Váš/ názor.
Vďaka!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od terahera »

Přemýšlím o přenosce k druhému kolotoči co mám,Technics sl1210mk3,takže s tou AT-33Sa mám taky docela brouka v hlavě :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od terahera »

Jinak výborná MC Lo přenoska,dnes již se neprodává bohužel,je ProJect Pick it MC Lo.Za směšné peníze neskutečná
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Dasta mal si možnosť niekedy počuť cadenza black? Ako by si to porovnal trebárs voči eat no.8? Dikes vopred.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od terahera »

Měl jsem Cadenza black chvíli na svém kolotoči a u mně je Cadenza více analytická,nástroje nemají takové tělo,Joy no8 jde hlouběji,bas je razantnější a mohutnější,neskutečné těla nástrojů a je mnohem,mnohem muzikalnejsi
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Dikes Mara. Takže shibata nie je automaticky úspech. Opäť je to individuálne.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Yamaha Man,
Nikdy bych si nedovolil se považovat za nějakého přenoskoveho guru,mluvím jen o tom, co jsem slyšel a jsem za to rád, že jsem měl možnost si tyto přenosky poslechnout.
Hlavně díky díky stejně postižených kamarádů, např. zabiny007, valderon, Samčus, terahera...
Největší zkušenosti má kolega zabiny007, díky svému zapálení pro analog.
Jestli je tu nějaký gramofonový guru, tak vedle Renowna, který sem ale nepíše, je to zabiny007. Též kolega Aretax má veliké skušenosti s přenoskami a analogem vůbec.
Hercules_Poirot,
Cadenzu Black jsem slyšel u kolegy Pytla, fascinovalo mně, jak dovede jít do hloubky a pevnost basů. Na. kovovém S raménku Denon, podala tenkrát špičkový výkon, perfektní podání středů a výšek bylo samozřejmostí.
JoNo8 má podobný charakter, neměl jsem možnost porovnat je vedle sebe.
Tvrdí se, že JoNo8 je povedenější, než model, z kterého vychází.
Já to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dasto, neber to v zlom. To bol kompliment. Ja viem, že tu na fóre Vás je viac a máte možnosti si navzájom požičať, navštíviť, testovať atď. ...
V našich končinách, keby to bolo aspoň v plienkach ale ani to nie.
Som vďačný za každú radu. Zase na mi zúžil výber. Je jasné, že pôjdem do AT.
Uvidím podľa grama /ramena/, lebo každé z nich je diametrálne odlišné. Osobne sa prikláňam k tomu "S" kovému od PJ.
Ale uvidíme...
EŠte raz vďaka!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

YamahaMan píše: 13 zář 2020 09:45 Len taká poznámka na okraj.
Týka sa to Kiseki cartridge, ktorá je podľa Vašich skúseností excelentná a verím tomu.
U mňa je to momentálne "mimo misu" ale toto ma zarazilo, pri tej cene....
V popise výrobcu je:
"Break-in period: 50 – 100 hours" :crazy:
Tie životnosti neuvažuj. Stačí sa zamyslieť nad tým, za ako dlho sa zoderie diamant, keď sa "brúsi" na vinyle ? Pokiaľ si nejako mechanicky nepoškodíš hrot, tak je to veľmi dlho...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od whisp »

Break-in period je doba rozohratia
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

whisp píše: 13 zář 2020 17:03 Break-in period je doba rozohratia
Tak to je sila.
Táto sa 100 hodín rozohráva a Nagaoke po ďalších 50. hodinách zvoní umieračik...
"Náhradný stylus (hrot) a interval jeho výmeny sa líši v závislosti na podmienkach použitia. Ale pre bežné použitie doma je referenčný čas medzi 150 – 200 hod, po ktorých sa kvalita zvuku zhoršuje a dochádza k väčšiemu opotrebeniu drážky."
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Já ji požíval (tu Nagaoku) déle. V návodu je napsáno, že po 150 až 200 hodinách je na tom nejlépe a pak už se to jenom zhoršuje.
Já tedy nic nezaznamenal...ale to nic neznamená :oops:

Přikládám stranu 3. manuálu:
MM Cartridges Specification.jpg
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

YamahaMan píše: 13 zář 2020 12:59 Dasto, neber to v zlom. To bol kompliment. Ja viem, že tu na fóre Vás je viac a máte možnosti si navzájom požičať, navštíviť, testovať atď. ...
V našich končinách, keby to bolo aspoň v plienkach ale ani to nie.
Som vďačný za každú radu. Zase na mi zúžil výber. Je jasné, že pôjdem do AT.
Uvidím podľa grama /ramena/, lebo každé z nich je diametrálne odlišné. Osobne sa prikláňam k tomu "S" kovému od PJ.
Ale uvidíme...
EŠte raz vďaka!
Ako si natom s rozhodovanim? Uz si sa niekde posunul?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Jan1k píše: 18 zář 2020 09:11
YamahaMan píše: 13 zář 2020 12:59 Dasto, neber to v zlom. To bol kompliment. Ja viem, že tu na fóre Vás je viac a máte možnosti si navzájom požičať, navštíviť, testovať atď. ...
V našich končinách, keby to bolo aspoň v plienkach ale ani to nie.
Som vďačný za každú radu. Zase na mi zúžil výber. Je jasné, že pôjdem do AT.
Uvidím podľa grama /ramena/, lebo každé z nich je diametrálne odlišné. Osobne sa prikláňam k tomu "S" kovému od PJ.
Ale uvidíme...
EŠte raz vďaka!
Ako si natom s rozhodovanim? Uz si sa niekde posunul?
Jasné, nakoniec pôjdem do nového gramca a momentálny stroj predám. Ako som písal, v hre je viac "kolotočov" a každý má iné rameno.
Prenosky sú podľa zvukových kvalít v hre tri: EAT Yosegi, AT-OC9 Mk.III a AT-VM750SH
Už som to uzavrel a ďakujem kolegom z fóra za cenné rady a skúsenosti!
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

Dasta píše: 13 zář 2020 10:57 Dobrá volba by mohla být i Audiotechnica
AT 33Sa.
Cena v retailu kolem 20t.,s hrotem Shibata.
Myslím, že AT OC9mk3, nebude mít za cenu co uvádíš hrot Shibata, ale eliptický.
Ostatně i Yosegi asi bude mít leštěný elipťák, o Shibatě není nikde, co se týče Yosegi, ani zmínky.
Slyšel jsem AT33Sa asi před
dvěma měsíci, jako phono preamp byl Accuphase, dále dělený Accuphase, bedny Wilson Benesh. Gramo Technics SL1210mk2.
Reprodukce byla strhující.
Dasta podľa tejto recenzie ma podla všetkého (je to tam aj napísané) Yosegi boronovu chvejku a shibata hrot.
https://www.hifistatement.net/tests/ite ... eat-yosegi
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Hmmm, a podle tohoto testu https://www.absolutesounds.com/pdf/main ... iweb_1.pdf to je převlečená AT OC9/MkIII. Místo duralového pouzdra má právě to dřevěné vyrobené technikou Yosegi.

A teď co s tím?! :-?

A když OC9MkIII hraje parádně, tak Yosegi musí hrát ještě lépe - viz @Dasta :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Dříve v žádných tech. údajích nebyl řez hrotu uveden, nicméně je výborné, že je to tak.
IMG_20200919_134836.jpg
Hraje opravdu hodně dobře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Dasta píše: 19 zář 2020 13:54 Dříve v žádných tech. údajích nebyl řez hrotu uveden, nicméně je výborné, že je to tak.
IMG_20200919_134836.jpg
Hraje opravdu hodně dobře.
:thumbup: máš stejnou krabičku, jako já :lol:
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

YamahaMan píše: 18 zář 2020 19:28
Jan1k píše: 18 zář 2020 09:11
YamahaMan píše: 13 zář 2020 12:59 Dasto, neber to v zlom. To bol kompliment. Ja viem, že tu na fóre Vás je viac a máte možnosti si navzájom požičať, navštíviť, testovať atď. ...
V našich končinách, keby to bolo aspoň v plienkach ale ani to nie.
Som vďačný za každú radu. Zase na mi zúžil výber. Je jasné, že pôjdem do AT.
Uvidím podľa grama /ramena/, lebo každé z nich je diametrálne odlišné. Osobne sa prikláňam k tomu "S" kovému od PJ.
Ale uvidíme...
EŠte raz vďaka!
Ako si natom s rozhodovanim? Uz si sa niekde posunul?
Jasné, nakoniec pôjdem do nového gramca a momentálny stroj predám. Ako som písal, v hre je viac "kolotočov" a každý má iné rameno.
Prenosky sú podľa zvukových kvalít v hre tri: EAT Yosegi, AT-OC9 Mk.III a AT-VM750SH
Už som to uzavrel a ďakujem kolegom z fóra za cenné rady a skúsenosti!
Tak nech ti to hra. Ja som isiel nakoniec do yosegi.
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

...a Hanu EH si už ojezdil a nebo Tě přestala bavit? :-?
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

Ma asi cca 150-200 hod. stale v zaruke (na predaj btw). Kazdopadne je to vynikajuca prenoska. Za dane peniaze urcite jedna z najlepsich ake sa daju vybrat.

Dovod preco nova prenoska je, ze som upgradoval gramo a zasluzi si uz LOMC prenosku. Vyber padol na Yosegi.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od dvader »

Tak tedy nevím...
Podle názvu vlákna Výběr přenosky v sekci Poradna bych očekával, že se zde budou zodpovídat dotazy ohledně výběru vhodné přenosky!

A ne vykecávání se o tom, co si kdo pořídil...
To dle mého patří úplně jinam - co kdyby moderátor tu většinu příspěvků přesunul, kam patří?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

dvader píše: 21 zář 2020 22:49 Tak tedy nevím...
Podle názvu vlákna Výběr přenosky v sekci Poradna bych očekával, že se zde budou zodpovídat dotazy ohledně výběru vhodné přenosky!

A ne vykecávání se o tom, co si kdo pořídil...
To dle mého patří úplně jinam - co kdyby moderátor tu většinu příspěvků přesunul, kam patří?
Máš naozaj tak veľkú potrebu rýpať? Je to jedno z mála vlákien, ktoré je k veci, lebo ho ešte nestihli svojimi "múdrosťami" zasr.ť Tebe podobní elementi. Inam patrí iba Tvoj príspevok a samozrejme, aj moja odpoveď naň.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Mark Levinson »

dvader píše: 21 zář 2020 22:49 Tak tedy nevím...
Podle názvu vlákna Výběr přenosky v sekci Poradna bych očekával, že se zde budou zodpovídat dotazy ohledně výběru vhodné přenosky!

A ne vykecávání se o tom, co si kdo pořídil...
To dle mého patří úplně jinam - co kdyby moderátor tu většinu příspěvků přesunul, kam patří?
Ahoj Dvadere,
nemyslím, že by toto vlákno sklouzlo někam mimo téma. Víceméně se to stále točí kolem otázky zakladatele vlákna kde se "Miles" ptá na přenosku pro gramofon Tesla NC-500. Nakonec i na Tvůj dotaz se zde našla odpověď, takže bych vlákno nechal žít.


aretax píše: 22 zář 2020 06:35 Máš naozaj tak veľkú potrebu rýpať? Je to jedno z mála vlákien, ktoré je k veci, lebo ho ešte nestihli svojimi "múdrosťami" zasr.ť Tebe podobní elementi. Inam patrí iba Tvoj príspevok a samozrejme, aj moja odpoveď naň.
Ahoj Aretaxi,
nemyslím si, že by to bylo rýpání ze strany "Dvadera", ale spíše čekal více konkrétních odpovědí i na svůj dotaz v tomto vlákně.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

HonzaE píše: 07 kvě 2020 22:08 Ahoj. Jako nahrady za VM2103 se doporucovali Audio-Technica AT-VM91E a 95E a Ortofon OM 5 a OM 10. Ale jedna se spise o zakladni nahrady ty zrejme budes mirit vys.
Ortofony pouziva i Pro Ject, nakonec myslim ze z Tesly NC 500 Pro Jecty vychazeli.
Ja mam Teslu NC 580 a pouzivam Ortofon Super OM 10 a chci zkusit OM 20.
VM2103 se nemusis uplne zbavovat, obcas ji nekdo shani (burza HK ☺)
Tady je správná odpověď, jít výš by bylo u tohoto grama spíše zklamání. Ortofon OM 5 a OM 10, ideální.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od efičák »

Na gramofonech je pritazlive, jak jsou komplikovane a drahe. :mrgreen:
Mohu se k Vam pridat s vintage hrackama?
Tvorba zvuku z analogu se mi libi , poslouchaji se dobre.
Od posledni navstevy Zabinyho jez mi seridil Nagaoku MP-15, (nyni se vyrabi MP-150) sem na gramci nic nemenil. Nyni mam hracku, integrac z r.78 s vymazlenym phonem.
Ale system Nagaoka je trochu jako Grado s malebnym ale neprilis dynamickym zvukem.
Gramec s SME adaperem umoznuje okamzite zmeny prenosek.
Nachystana Yamaha MC-7 je pro phono zkouskou s malym vystupnim napetim. Se step up trafem Fidelity Research mi prisla drsna na vyskach. A ted je presne co potrebuji. Nenarocny lesteny elipťák neklade naroky na nastaveni a Dastova medena podlozka pod LP dodava dalsi porci bujonu do membran.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

Jedno je iste je to nadherna prenoska a pasuje ku gramu :thumbup: .
@Dasta dakujem za pomoc!
2020-09-22-083358129.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Ako som písal, troška "študujem" problematiku analógovej vetvy a narazil som na pre mňa zaujímavú skutočnosť. Mnohí z Vás to určite poznajú a preto ma zaujíma, či niekto skúšal prenosku so Special Line Contact Stylusom, ktorý má oproti hrotu Shibata s kockovitým brusom - obdľžnikový brus.
Tým pádom musí z drážky dostať ešte viac... si myslím.
AT má v ponuke /okrem iných/ dve zaujímavé prenosky, ktoré sa líšia práve týmto hrotom a rozdiel 100,-euro

https://www.albepro.nl/audio-technica-at-oc9xsh.html

https://www.albepro.nl/audio-technica-at-oc9xsl.html
AT hroty.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dve prenosky AT vrcholovej rady MM s DVOJITÝM MAGNETOM.
Jedna so Shibatou a druhá so Special Line Contact, tu už je rozdiel v cene podstatne väčší ako pri obdobe MC /odkaz vyššie/.

https://www.gramofony-platne.sk/produkt ... 40QAvD_BwE

https://www.gramofony-platne.sk/produkt ... DwQAvD_BwE
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

Inak toto som zistoval u vyrobcu a napriklad Yosegi ma "The stylus,is aspaecial shaped. Micro Line" (Heinz Lichtenegger)
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

Jan1k píše: 19 zář 2020 12:51
Dasta píše: 13 zář 2020 10:57 Dobrá volba by mohla být i Audiotechnica
AT 33Sa.
Cena v retailu kolem 20t.,s hrotem Shibata.
Myslím, že AT OC9mk3, nebude mít za cenu co uvádíš hrot Shibata, ale eliptický.
Ostatně i Yosegi asi bude mít leštěný elipťák, o Shibatě není nikde, co se týče Yosegi, ani zmínky.
Slyšel jsem AT33Sa asi před
dvěma měsíci, jako phono preamp byl Accuphase, dále dělený Accuphase, bedny Wilson Benesh. Gramo Technics SL1210mk2.
Reprodukce byla strhující.
Dasta podľa tejto recenzie ma podla všetkého (je to tam aj napísané) Yosegi boronovu chvejku a shibata hrot.
https://www.hifistatement.net/tests/ite ... eat-yosegi
Takze toto chcem opravit Yosegi nema shibata ale plati to co som napisal vyssie.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Jan1k píše: 25 říj 2020 09:27 Inak toto som zistoval u vyrobcu a napriklad Yosegi ma "The stylus,is aspaecial shaped. Micro Line" (Heinz Lichtenegger)
AT to má logisticky dané v názve, čiže keď sa v tom zorientuješ - vieš o aký hrot sa jedná.
Jan1k

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Jan1k »

Už keď tu je reč na tému Yosegi tak ešte nejaké info od Heinza.

" Yosegi is based on an OC 9
But it is highly selcted and the body is made on the yosegi wood panels

They are superlativ exclusiv and expansive, as they count in Japan like Diamonds

The structure gives a perfect sandwhich with give the cartridge unparalled sonic qualities

It is sold in Japan and worldwide only over the most exclusive channels

Best regards

Heinz Lichtenegger"
Odpovědět