Zapojenie kabla pod prudom.

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Zapojenie kabla pod prudom.

Příspěvek od RoGi »

Otazka: Moze sa nieco stat, ak je vsetko pod prudom a nahlas (aspon 50% hlasitosti systemu) ked odpojim signalovy kabel a zapojim ,ci musim vypnut a potom zapnut zostavu (dac,zosik..) Je to blba otazka, ale este som to z bezpecnostnych pricin neskusal, tak sa pytam. Mozno sa budu niektory smiat a krutit hlavami...

Pytam sa aj preto ,lebo som mal pripojene aktivne bednicky k notebooku ,cena cca 100€ jack-om , a ked som odpojil a znova zapojil jack za chodu ,zapraskalo to a potom uz permanentne pocut sum ,niekedy silnejsi a niekedy slabsi z bedniciek. Ci to moze byt kvalitou suciastok ,alebo aj pasivne bedne ,kde takto zpravim ,ci sa moze nieco stat... Proste za chodu ,ci je to signalovy kabel ,napajaci a pod. Skusensoti ?!..

Dakujem.
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zapojenie kabla pod prudom.

Příspěvek od Halíř »

Tak tady je spíš záhadou, proč by někdo měl nutkání odpojovat u hifi techniky jakékoliv kabely při zapnutých přístrojích? Tedy otázka smyslu nenabízí :thumbdown: .
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Zapojenie kabla pod prudom.

Příspěvek od jimmi »

Neodporučam. Maximalne ked naozaj musíš pod napatím tak len XLR prepojovací kábel.

Idealne vypnuť všetko a vymeniť a znova zapnuť. Najlepšie začať od filtracie.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Zapojenie kabla pod prudom.

Příspěvek od RoGi »

ahoj. Dakujem za info. Proste my to nedalo sa spytat. Ako som pisal -proste sa my to nahodou stalo s lacnymi bednickami k notebooku, takze ma to netrapy az tak.. , ze som nechtiac v rychlosti ,,vytrhol,, jack a nastrcil spät , zapraskalo to a uz to nie je v poriadku. Tak ked uz pisem ,reku -spytam sa vseobecne :mrgreen:
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Odpovědět