Jaký sítový přehrávač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od vach3742 »

Zdravím
Hledám radu,jaký přehrávač je zvukově lepší...Cambridge azur 851N nebo Pioneer N 70AE ? Zvládnou oba tidal masters?
O tyto technologie jsem se nezajímal,hraji gramo a cd. Jen cd odešlo,tak nevím jestli se pouštět do novinek...
Quentin

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od Quentin »

Mám Pincka, zvuk je fajn. Za ty peníze, si myslím, stojí. Vada je akorát to, že nejde koupit...momentálně se už půl roku nevyrábí. Má být ale pouze přerušená výroba a mají být k mání asi v květnu.
A jestli je lepší nebo horší než Cambridge...nevím, neporadím.

Tidal na něm funguje. Lépe a hlavně pohodlně se to ovládá přes telefon a aplikací od Pioneer (Tidal ale jako Spotify nefunguje). Při přehrávání skladby se na displayi objeví, v jakém formátu to streamuje (MP3, AAC, FLAC, MQA...) a jaký je bitový tok popř. i vzorkovací kmitočet. Kvalita vybrat nejde, určí se samo nejlepší možné.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od Vinco »

A co tak Cocktail Audio X35 ?
vach3742
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2013 00:22

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od vach3742 »

Díky za odpovědi. Jaký je charakter zvuku toho pincka?
Quentin

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od Quentin »

Umí detaily, zvuk je prostorný. Někdo říká, že má mírně zvýrazněné hloubky. Mně to nepřijde, tak to nemohu potvrdit :angel: .
Zatím jsem nenašel typ souboru, co by to nepřehrálo.

Sestavení přístroje je solidní (vyrobeno ve Vietnamu), dálkové ovládání vůbec nepůsobí lacině.

Jedinou výtku mám k zobrazování písmen s háčky. "Český rozhlas" to na displayi napsat neumí :roll: .
Pozor na rozdíl mezi N-70A a verzí AE!
Naposledy upravil(a) Quentin dne 07 dub 2020 10:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od YamahaMan »

Používam Yamaha NP-s303 s ovládaním Music Cast na telefone alebo ovládač.
MAX spokojnosť....
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od Yngwie »

vach3742 píše: 02 dub 2020 16:51 Zdravím
Hledám radu,jaký přehrávač je zvukově lepší...Cambridge azur 851N nebo Pioneer N 70AE ? Zvládnou oba tidal masters?
O tyto technologie jsem se nezajímal,hraji gramo a cd. Jen cd odešlo,tak nevím jestli se pouštět do novinek...
Já bych šel do nějakého základního Lumina. Ještě si pamatuji, jaký byl rozdíl mezi D1 a Pioneer N-70A. Jak zvukem tak i obsluhou respektive aplikací. Tidal Masters MQA umí, ale u nižších modelů jsem nějak nezaznamenal opravdový přínos. Lumin X1 už prezentoval Master vs Standard poměrně jasně. Nevím, jaký máš rozpočet, ale vyzkoušel bych ukecat nějakou slevu na Lumin D2 nebo koukal z druhé po T1/D1. Aurender A10 je taky moc pěný, ale již poměrně drahý stroj.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od Vinco »

Ja mam treti den doma Lumin X1. Je zapojeny optikou cez switch Melco.
T2 je super stroj, ale optika ( ale nielen ta ) posuva X1 do uplne inej ligy.
Rozdiel v sume, hlavne pri starych nahravkach je pri priamom prepinani a porovnani doslova enormny.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký sítový přehrávač

Příspěvek od Yngwie »

Vinco píše: 01 kvě 2020 16:27 Ja mam treti den doma Lumin X1. Je zapojeny optikou cez switch Melco.
T2 je super stroj, ale optika ( ale nielen ta ) posuva X1 do uplne inej ligy.
Rozdiel v sume, hlavne pri starych nahravkach je pri priamom prepinani a porovnani doslova enormny.
Souhlas. Lumin X1 je jiná liga. Jen jen 3x dražší. Já jsem ho na optice doma neměl, ale asi to určitě bude mít přínos.
Odpovědět