Jaký NUC

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
krucinal
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2014 13:59

Jaký NUC

Příspěvek od krucinal »

Zdravím.
Poprosil bych o radu, jaký NUC zakoupit. 70% využití pro muziku ( Tidal, HDD ) a 30% na sledování filmů.
Má někdo nějaký tip, radu? Plus co doporučujete za SW?
Díky
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Jaký NUC

Příspěvek od macher »

Otazka jaky NUC je bezpredmetna, resp. je to uplne jedno. Spravna otazka je, jakou zvukovou kartu...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jaký NUC

Příspěvek od terahera »

macher píše: 29 bře 2020 21:56 Otazka jaky NUC je bezpredmetna, resp. je to uplne jedno. Spravna otazka je, jakou zvukovou kartu...
Tak to jsi teda doopravdy macher,když to tvrdíš tak jednoznačně :cool: NUC je v audiu plnohodnotný transport dat,jako jakýkoliv streamer,takže hodně záleží na kvalitě jeho zpracování,a to jak po hardware,tak software stránce :!: Většinou,né li vždy,uživatelé NUC připojí k nějakému externímu DAC,takže nepředpokládám,že by používali zvukovku,která je v NUCu,nebo že by ji nějak řešily :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Jaký NUC

Příspěvek od macher »

Trefena hus zagaga...

Nicmene, zkusme to jinak :) Pokud se chceme bavit v ramci highendu, tak NUC se neda z jiz samotneho omezeni NUC nikdy pouzit. V HE je nutno resit spoustu veci, ktere se v NUC resit nedaji. Cesta v HE, tak pres NUC nikdy nevede. Jedina moznost je pres velice upravenou skladacku (extra hodiny, extra napajeni, special zdroj, oddlene casti, atd), ale to jiz neni NUC. Taky se neda udelat HE v repraku s VAS=1l...

S ohledem na dotaz uzivatele, kde poptava NUC a uvadi pouziti, jsem teda HE reseni vyloucil. Pak v dane kategorii je uplne jedno, jake NUC pouzije a vysledek resi zvukovka (do NUCu se dat dat extra zvukovka), pripadne dac.

Uvadis velice trefne, ze je samozrejme dulezity sw, nicmene v kategorii NUC je to skoro jedno. Jestli to hraje spatne anebo spatne lip, pripadne spatne hur, stale nemeni vysledek, ze to hra spatne. Tudiz ve vysledku nevyhra v teto kategorii kvalita sw, ale spis uzivatelska privetivost.

Muj prispevek je mozna dost pesimisticky, nicmene skryva se za nim spousta pokusu a bohuzel jeste vic omylu :-(

Na zaver jenom reknu, ze je to vynikajici tema na pivo, ktere si za dob covidu asi jeste dlouho nedame...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jaký NUC

Příspěvek od terahera »

Chci dodat,že já NUC nepoužívám :angel: Jinak asi ano,konkrétně NUC asi ne,ale tak nějak mám v hifi zažité,že se NUCem nazývá dedikovaný audio PC :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Jaký NUC

Příspěvek od zatty »

Todle me zajímá, protože sám nuc používám. vše je o ceně a co použít jako transport.. mám 60k což je dost slušný balík peněz. V mém případě jsem nenašel v této ceně stream který by mě uspokojil a hrál aspoň stejně dobře jako spojení nuc/dac. Ani nechápu, že si koupím stream za 35k a vpálim do něho úpravu za dalších 30k aby to vůbec nějak hrálo - to mi nepřijde moc logické.


Za mne k tomu co potřebuješ by ses měl s Nucem v klidu vejít do 10k, zvolit dobrý soft ( tady je x variant ) a budeš mít klid. Apku do tel. najdeš taky ať to nemusíš ovládat přeš klávesku a myš, tím si ulehčíš práci. Protože spousta streamů má tak hrozné ovládání přes jejich aplikace že je škoda slov.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký NUC

Příspěvek od PavelDosko »

ale jo, macher ma pravdu, samotny NUC nestaci - pripocti LPSU a pak cestu USB signalu mezi NUC a DAC - jeji galvanicke oddeleni, reclock signalu, ciste napeti atd ... u mne NUC cca 10000, cesta USB signalu z nej do DAC cca 30000 ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jaký NUC

Příspěvek od terahera »

Pravda,ale ani to nestačí,připočti kabeláž,zesilovač,repro ......
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Jaký NUC

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 30 bře 2020 08:27 ale jo, macher ma pravdu, samotny NUC nestaci - pripocti LPSU a pak cestu USB signalu mezi NUC a DAC - jeji galvanicke oddeleni, reclock signalu, ciste napeti atd ... u mne NUC cca 10000, cesta USB signalu z nej do DAC cca 30000 ...

U mne je to cca takto 40k DAC+10k NUC + Linearní napájení, usb kabel atd cca 16k = 66K a v té ceně sem ze serie bez úprav nepotkal streamer, který by mě donutil tuto cestu nahradit.. možná od 100k+ by asi byla cesta ale neměl sem doma nomhu soudit.

Nechci a ani nemohu tvrdit že cesta NUCu je nejlepší to v žádném případě. Ale pro mě jednoduchší mít cestu Nucu a jeho periferí než jen samostatný stream.

každý si musí najít cestu sám ať má radost z poslechu. :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký NUC

Příspěvek od PavelDosko »

rec byla o NUC a jeho ceste, samozrejme ze na konci je nejaky DAC (mam SPaudio D1 asi 55 000) a dalsim dilkem je deleny zesilovac

tj. tech cca 40000 NUC, LPSU , USB kabely a ruzne krabicky na upravu USB signalu plus 55000 DAC, nezapomenout ani na kvalitni ethernet a jeho galvanicke oddeleni

kdo to nezkusil dotahnou tak obvykle vykrikuje ze cesta audioPC je skoro zadarmo, spatna a pro zlodeje muziky ...

zbytek sestavy by tam byl i u jineho zdroje
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jaký NUC

Příspěvek od terahera »

Jj,s tím souhlasím,že jen NUC nestačí,ale nesouhlasím s tím,že má Macher pravdu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Jaký NUC

Příspěvek od zatty »

jo to by sedělo Pavle, a k tomu ethernetu jedině co řeknu, že je to základ jakéhokoliv zdroje a pokud je vytvořen nedostatečně tak pak ani krabičky za 100+ to nezachrání. Myslím že o ethernetu je napsáno dosti a i hodně lidí došlo k tomu že je třeba svůj Tp-link obyč na cat 5. obměnit za něco s lepšímy standardy. :cool:

Jinak k zakladatelově otázce za mě stále platí koupit NUC k tomu napájení dát tam nějaký linuxový soft. a vejde se všemi kabely a linerarem do cca 16k a bude spokojený jak s ovládáním tak primární kvalitou zvuku a obrazu bo jak psal 30% je na filmy bo HDMI má málo streamu blížícií se k 0. Jestli půjde cestou absolutního detailu jako my už je pak na jeho rozmyšlení.

P.S. nepočitám firmu oppo 105 atd. bo to stojí 40k+ a samo o sobě bez úpravy za 30k+ nehraje po stereo stránce moc dobře, ale ze základu po stránce obrazu a multi kanálu :thumbup: :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký NUC

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. jestli se nepletu tak jsem mezitim nez obzivlo zadavateli vlakna nejaky NUC ten postavil ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jaký NUC

Příspěvek od terahera »

:thumbup: Tak to je lepší než 1000 plku na fóru :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Jaký NUC

Příspěvek od macher »

terahera

Toto bude problem "NUCem nazývá dedikovaný audio PC". To prave neni pravda. NUC je maly format integrovaneho reseni v rozmeru 10x10 od Intelu. Takze proto si stojim za tim, ze s NUCem to nikdy nepujde...
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký NUC

Příspěvek od -Kocour- »

Pomalu se tez po audio pc rozhlizim. Ciste audio, budu rad, kdyz tu padne par zkusenosti, doporuceni. Nejake zkusenosti s treba Allo DigiOne Signature, nebo Volumio Primo atd? Nebo jsou lepsi NUC a na to nacpat nejaky Linux?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký NUC

Příspěvek od PavelDosko »

viz vyse
nejde jen o samotny transport ale i o dodani co nejlepsiho usb signalu do DAC
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Jaký NUC

Příspěvek od kychtax »

Staci trochu potunene PCcko a slusny Dac
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký NUC

Příspěvek od PavelDosko »

kychtax píše: 30 bře 2020 14:48 Staci trochu potunene PCcko a slusny Dac
jako vzdy zalezi na tom co od toho ocekavas
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Jaký NUC

Příspěvek od kychtax »

:thumbup: Upravil jsem si pc na mk.II.
Otevrel zdroj, odletoval prebyt. napajeci kabely, vyndal ventilator. Tzn. Jiz zadne ventlatory ani tocive soucastky.
Prepazku mezi napajecim zdrojem a MB zdvojil.
Na zbyvajici kabely (3ks) zdvojil stineni v podobe folie a opletu (k predch. Folii)
Na zkousku zapojil lachimuv ground box - na jeden vstup a v pc. Celkem dost slysitelne se to procistilo. Opet o trochu vic. Spokojenost.
Odpovědět