JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím , potřebuji poradit, potřebuji optimalizovat přenosku k jednomu ze svých gramofonů - mám ho osazený raménkem SAEC W308N s originální keramickou hlavičkou. Je to středně těžké- těžké raménko. Zkoušel jsem pouze to , co jsem měl k dispozici doma : LYRU DELOS , GRADO PLATINUM , SHURE V15MKV....Ani jedna mi moc nevyhovovala. LYRA mi nejlépe hraje na VPI PRIME-SCOUT , a mám ještě přenosku ADC 550XE - tu používám na gramofonu THORENS -osazeném originálním raménkem TP13.Nechce se mi zaobírat se výpočty a na netu jsem toho moc o raménkách SAEC nenašel.Potřebuji konkrétní radu od někoho , kdo má s tímto raménkem nějakou zkušenost.
Děkuji.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Dasta »

Přesto ti jeden tip dám, když chceš MC HO.
Na rock v cenové kategorii 10-15t. absolutně nejlepší:
Dynavector DV10xmk5
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Tak jo , díky za radu DASTO , tak nějak intuitivně jsem si to myslel , jen nevím jestli ten typ hrotu bude mít dostatečné rozlišení a jestli ještě nebude limitujícím faktorem to , že mám raménko na zavěšeném šasi typu LINN LP12 , to se totiž chová taky úplně jinak než pevná konstrukce , kterou mám na VPI PRIME-SCOUT....
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Dasta »

V tom případě zvol vyšší model DV20Xmk2, ten má řez hrotu Gyger, budeš však muset asi7t. připlatit.
Zavěšené šasi bych jako problém neviděl, proti tvrdému uložení bude asi mít trochu světlejší projev.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Když porovnám VPI a předělaný THORENS TD150( na LINNLP12) se SAEC - ten zvuk ze SAECU se mi zdá méně přesný - co se týká prokreslenosti zvukového projevu , ale zároveň malinko zábavnější , není to tak přesné jako VPI.Nevím , ale rád bych z toho SAECU prostě rád vytáhl víc.Když to porovnám se svým třetím gramcem který mám doma THORENS TD 150 s orig.raménkem TP13 a dobovou přenoskou ADC 550 XE - tak to taky není vůbec špatné - je tam drive , muzikálnost i timing , ale chybí rozlišení - ale je to asi tím , že je to jiná kategorie výrobku.Podobně zábavný gramofonco jsem měl byl i nějaký levnější ,model BL od MICRO SEIKI , ale ten jsem před dvěma lety prodal , protože 4 gramce - to se mi zdálo být už poněkud zcestné... :smile:
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

DASTO , každopádně díky za věnovaný čas a odpovědi. Mám ještě dotaz - myslíš , že VPI PRIME SCOUT by se dal ještě posunout nějakou lepší přenoskou než LYRA DELOS ? Nebo už je to limit pro tenhle typ gramofonu ? Hraju to na upravený CANOR TP306 VR+ do MM vstupu - přes STEP-UP trafo FIDELITY RESEARCH.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Frogyman »

Pořídil sis hodně specifické ramínko, které má vše nestandardní - od montážní vzdálenosti, přes specifické nastavení null pointu až po požadavky na přenosku. Pokud všemu nevěnuješ potřebnou péči, může to být příčina tvé nespokojenosti se zvukem. Také jsem jej měl v "hledáčku", ale po prostudování všech možných informací, fór a po komunikaci s majiteli jsem se rozhodl do toho nejít a místo něj jsem pořídil něco jiného, více univerzálního.
Každopádně, co si pamatuji, tak effective mass bylo někde kolem 15 (nevím ale, jak je to s keramickým headshellem - to musíš někde dohledat) a doporučení bylo na nízkopoddajnou přenosku (cca 9 max 17) a s hmotností do 10g. Tomu by mohla odpovídat Dastou doporučená DV20Xmk2.
Co si pamatuji z přečtěných diskuzí, tak hodně uživatelů ramenem SAEC používá různé NOS přenosky a i "legendární" a přitom levnou Denon 103/103R.
Tedy - i když píšeš, že se ti to dělat nechce, doporučuji přesto určitě strávit chvilku času na internetu, dohledat potřebné informace o ef. mass, a hodit hodnoty do vzorečku (najdeš jej i tady na fóru), ať pak nejsi zaskočen tím že to nebude fungovat...

A taky:
- i zde na fóru je jeden majitel SAEC ramen, který o nich psal a dával i odkazy na zajímavé zahraniční linky. Zkus to najít, prostudovat linky a třeba i majiteli napsat. Určitě se dozvíš něco víc...
- ve Varšavě vystavovala ramena SAEC i česká firma fonolab. Určitě mají nějaké zkušenosti - za zavolání a zeptání nic nedáš.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Všechny tyhle aspekty vím , přenoska je konstrukčně hodně atypická , ale zaujala mne . Konstrukci šasi jsem samozřejmě věnoval náležitou pozornost - montážní vzdálenost , nastavení přenosky , ale i nastavení pružin šasi.Je to oproti VPI trochu zábavnější - ale o hodně méně přesné - rád bych to posunul dál - mám tam základní typ ORTOFONU MC s HO.
Na ten DYNAVECTOR jsem taky myslel , ale něco mi říká , že určitě bude nějaká vhodná vintage přenoska. Na AUDIOGONU i VYNYLENGINE píší , že nějaký starý model KOETSU , nevím jestli to bylo s HO a taky mám trochu strach , že za ty léta může být opotřebené i uložení chvějky nebo hrot....je to riziko.Asi zkusím nějaký odpovídající model od DYNAVECTORU , alespoň bude nová.
Díky
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Zabiny , co si prosím myslíš o VPI a LYRA DELOS ? Myslíš , že by to šlo posunout dál, nebo je to limit pro tohle gramofonové šasi ?
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Frogyman »

V dokumentech co mám jsem našel, že effective mass je 15 s origo headshellem, který má 7,3g. Keramika má tuším 17 g a původně patří k jiným ramínkům, tak jestli nebude problém třeba v tom.
Než bych zatratil Delos, určitě bych ji zkusil s jiným headshellem.
No - hodně zdaru.
A klidnou hlavu.
A trochu tolerance.
Měj se!


EDIT:
VPI gramofony neznám, nikdy jsem je nenastavoval, takže ti zde poradit nemohu. DELOS jsem měl, je to skvělá přenoska za slušnou cenu, ale jen do té doby, než si sáhneš výš. Pokud vím, tak dovozce pároval VPI s přenoskami Transfiguration a na takovou ARIA jsem slyšel jen chválu. Takže bych zkusil jít touto cestou, i když je to již cenově náročnější a v podstatě nesehnatelné. Ale vím na fóru o třech majitelích, kteří si ji nemohou vynachválit a dávají ji přednost před mnohem dražšími přenoskami.

Ještě k SAEC - já jej plánoval koupit pro přenosku Miyajima, s ní by si to určitě sedlo :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím , v podstatě tu DELOSku mám na VPI a máš pravdu , nastavování unipivotního raménka je oproti standartu pěkný opruz , opravdu je to hodně a hodně o trpělivosti.Ale výsledek stojí za to. Měl jsem před tím gramofon MICHELLE GYRODEC SE s raménkem AUDIOMODS s VTA , měl jsem ho asi 6 let a po nějaké době mi na tom gramofonu začalo pár věcí vadit tak jsem ho pustil dál a pořídil ten VPI PRIME SCOUT.
Verze gramofonu s pevným šasi se mi zdá přeci jen o něco přesnější než odpružené šasi a taky použité materiály a zpracování je jinde než u toho MICHELLu.Jako jediné mínus bych viděl to nastavování - chce to přeci jen určité zkušenosti s gramofony a dávku přesnosti a trpělivosti.

Ještě k provozu těch gramofonů . VPI a předělaný TD150+SAEC hraju na jedné sestavě . K VPI mám upravené PHONO CANOR TP 306 VR+, úpravu jsem dělal sám- není to nic tajného , v podstatě jsem vyměnil vazební kondenzátory mezi elektronkovými stupni z nevhodných typů MUNDORF ZN na vhodnější -papír v oleji + Cu folie od AUDIO NOTE a výstupní kondy MUNDORF ZN za JANTZEN AUDIO SILVER Z-CAP .Původní hodnoty byly optimální - ty jsem zachoval.Tento upgrade pomohl předzesilovači v lepším rozlišení a podání kontinuity hudby.
Jelikož původní STEP-UP transformátory v CANORU - není úplně optimální řešení -používám LYRU zapojenou do MM vstupu přes tr. FIDELITY RESEARCH.

Ten TD150+SAEC mám zapojený do phono vstupu předzesilovače KRELL KSP 7B a můžu říct že je to opravdu výborný předzez i když je součástí toho line preampu. Je ve skutečné( ne jenom papírově uváděné )tř. A a protože se mi nechce kupovat ještě jedno STEP-UP trafo tak chci použít MC s HO.
Originální gramo THORENS TD150 s raménkem TP13 hraji na jiné sestavě , kterou mám v kanceláři .K němu se mi podařilo sehnat MM přenosku ADC 550XE - což je dobová záležitost - z období výroby a prodeje toho THORENSE a svými vlastnostmi se k němu i výborně hodí.

Naposled se vrátím k tématu českého hifi - buď jsem neměl štěstí na ty správné komponenty , ale z toho co jsem měl kdy doma , nebo co jsem slyšel u kamarádů nebo ve studiích a po výstavách se mi téměř žádný český výrobek opravdu nelíbí ( a vlastně ani ten CANOR se neobešel bez drobné diy úpravy tak aby hrál podstatně lépe , takže mám už od doby ŠKODOVEK v hlavě zafixováno , že všechno české je tak trochu nedodělané -jak se dříve říkalo DODO) a jak jsem už uvedl - je to pouze můj subjektivní názor a při zachování principů volné diskuze si ho mohu prezentovat kde chci a jak chci. Nadzvedla mne reakce některých lidí tady - že okamžitě útočili a otočili to úplně mimo téma diskuze - buď na nějaké osobní- národnostní téma (ano jsem skutečně čechoslovák - a nikomu tu nepíšu - že je třeba moravák) a nebo otočení tématu v podobě mnou dříve podaných dotazů z jiných vláken - s notnou dávkou ironie. To by asi naštvalo každého. Takže děkuji za radu , ale kálet na hlavu si nenechám a ty výroky - tady prezentované na moji hlavu si skutečně dotčení pánové můžou nechat na diskutování v nějakém jiném klubu...ale v hifi klub to určitě není.
Díky za podnětné nápady , mrknu na ty přenosky.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
aretax
Příspěvky: 3075
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od aretax »

Aj ja som uvažoval o ramienku SAEC, ale taktiež z dôvodov, ako uvádza Zabiny som od nej odstúpil. Medzi iným som sa niekde dočítal, že k ramienku SAEC pasujú prenosky Ortofon rady Cadenza, konkrétne Black. Čo sa týka prenosiek Transfiguration, som šťastným majiteľom AXIA S. Ako písal Zabiny, sú naozaj skoro bezkonkurenčné a to nie iba vo svojej cenovej kategórii. Majú však jednu zásadnú chybu. Už sa nevyrábajú, majiteľ a súčasne výrobca zomrel a pokračovateľov nezanechal. Dopredávajú sa iba skladové zbytky, ktoré už "dochádzajú". Čo sa týka predaja použitých Transfiguration, ešte som sa s nimi nestretol. Kto ju má, nepredá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

ARETAXI na kolik asi ty TRANSKY vychází a kde se dají pořídit ? Předpokládám , že tady v čechách se to asi koupit nedá.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Jj...taky mne před pořízením SAEC odrazovala ta netradiční konstrukce se dvěmi horizontálními ložisky a nestandartní nastavení ale neodolal jsem tomu provedení a kouzlu techniky - je to prostě krásný - myslím opticky. Pořídil jsem k němu z japonska originální sadu závaží - pro různé headshelly a ty mám také dva -originál SAEC keramický a originál SAEC hliníkový . Titanový headshell se dá pořídit za ještě otrochu víc peněz než ta keramika.
To nastavení gramofonu je také nestandart - vlastně jsem kvůli tomu musel úplně předělat šasi gramofonu.Komponenty mi vyrobil Pavel Koptík , je na to fakt machr , zabývá se gramofony - včetně dýhování a povrchových úprav - má v sortimentu opravdu krásné materiály. Takže pak už jsem to jen nově prodrátoval VDH 150 a vyměnil elektroniku k pohonu a sestavil.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

I když nemám porovnání s adekvátní přenoskou (na VPI mám LYRU DELOS) a na tom SAECU jen ORTOFONKU - základní model MC s HO - tak oba gramofony dle mého názoru hrají opravdu dobře - VPI přesnější - o hodně a SAEC má zase kouzlo v neuvěřitelné homogennosti podání zvukové scény - je to takový zajímavý a hodně zábavný zvuk. Ale to už jsem tu vlastně popisoval.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

I když je to mimo toto téma , mám zkušenosti se spoustou vintage hifi strojků a několik jich mám i doma a musím říct , že pokud se takové zařízení odpovídající kategorie a kvality podaří sehnat v přiměřeně dobrém stavu - je to pastva nejen pro oči , ale při správné konfiguraci s ostatními komponenty to kupodivu i velmi dobře hraje a mnohdy i daleko lépe než nějaké současné produkty.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
aretax
Příspěvky: 3075
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od aretax »

Mikipetr píše: 03 bře 2020 06:17 ARETAXI na kolik asi ty TRANSKY vychází a kde se dají pořídit ? Předpokládám , že tady v čechách se to asi koupit nedá.
V Bratislave mal zastúpenie Nisel, ale poslednú predal (katalógová cena Axia S bola 2250 €) Ako som písal, po smrti výrobcu sa už nevyrábajú a musíš hľadať, kto má ešte nejaké zvyšky na sklade. Zastúpenie bolo aj v ČR. Hľadaj v inzercii.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od efendi »

Ja mám dva SAEC ramienka na svojom DIY gramci, Zabiny asi myslel mňa.:-) Jedno je WE-407/23 s použitými ťažkými protizávažiami a keramickým headshellom (17g). Druhé je WE-308N s štandardným protizávažím a klasickým hliníkovým ULS-2 (7,3g) . Ten keramický headshell vyžaduje vďaka svojej váhe aj ťažšie protizávažie a tým urobí z oboch týchto ramien v podstate ťažké rameno. Už pri použití štandardných protizávaží s ľahkými headshellmi sú tieto ramienka podľa mňa stredne ťažké a pre prenosky s vyššou poddajnosťou nevhodné. Pri použití keramického headshellu, ktorý je naozaj dosť ťažký (ale aj veľmi pekne vyrobený), tam je výber prenosiek značne obmedzený a vhodné sú len prenosky ako Denon DL-103(R), Ortofon SPU N alebo aj spomenutá Miyajima, proste s poddajnosťou tak do cca 10 ale udávanu pri 10Hz. Dnes už bohužiaľ veľa výrobcov takéto prenosky nerobí. Aspon čo som pátral. Na tej WE-308 mám teraz okrem iných kombinácií Hanu SL s 10g headshellom a ešte to rezonančne ujde.Pri testovaní vychádza rezonancia cca 7-7.5Hz. A zvukovo u mňa najlepšie z toho čo som skúšal. Denon mám obe verzie, k ramienkam SAEc sadnú ideálne, Denonku som nikdy nepočul hrať lepšie, ale zvuk je to stále s kategórie zábavných(chápem to ako muzikálny), asi je to aj použitým sferickým hrotom. Miyajima by mohla byť z kategórie hájendu vhodná voľba ale skúsenosť nemám, pre mňa cenovo už nedostupná, možno raz...Ale na WE-308N by ju asi bola škoda. Dynavector podľa mňa s keramikou nebude vhodná kombinácia, myslím že udávaju poddajnosť pri 100Hz. Tá váha to zadusí.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: JAKOU PŘENOSKU K RAMÉNKU SAEC W308 s originálním keramickým headsheelem ?

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím a díky za souhrnné a užitečné informace.Jelikož jsem jediné STEP-UP trafo co mám použil k vylepšení zvuku CANORU TP306 VR+, tak je pro mne jediná možná volba asi ta HANA a zkusil bych MC s HO. DELOSKU mám na VPI a asi to tak už i zůstane. Je mi jasné , že na SAEC potřebuji přenosku s nízkou podajností.Budu to muset zkusit jak s origo hliníkovým , tak i keramickým headshellem.
Ještě jednou díky moc a ať ti to hraje :-) :thumbup:
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Odpovědět