Jaké Xaviany ke CustomWorks Hypa 1 a Hypa 10

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Jaké Xaviany ke CustomWorks Hypa 1 a Hypa 10

Příspěvek od PajusB »

Ahoj,
Nedavno jsem si poridil repro Xavian Gran Colona Suona a i kdyz jde o starsi kousky, tak se mi jejich zvuk hodne libi..
Co nasledovalo uz asi znate vsichni..
Berou mne roupy a uvazuju o necem zajimavejsim od Xavianu..
A ted tedy k veci.
Limity pro hledani jsou.
Velikost mistnosti 5x5 metru, pricemz jedna stena bude otevrena na 3 metrech do kuchyne. Jde tedy o obyvak
( ne poslechovku) propojeny s kuchyni velikosti 3x5 m.
Strop klasicky 2,5 m.
Zesilovace Hypa1 a Hypa10 ( pripadne si umim predstavit Hypu17 casem).
Zamerne uvadim jen tyto dve kriteria.

Jde mi o radu, co idealne poridit od Xavianu k temto zesilovacum a do mistnosti teto velikosti.
Co se tyce hudby kterou posloucham, tak je to klasicka, jazz, ale i tanecni a rock. A budu je pouzivat i jako filmove.
A i presto, ze Prometeo je z toho nejlepsiho, je to pro mne, jako poridit si Ferarri a jezdit po polnich cestach.. :-?
Nejsem asi Hifista telem a dusi, ale mam rad dobry zvuk a jsem ochotny do neho neco investovat.. Ne ale premrstene penize..

Vsem dekuju za konstruktivni rady...
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

Nejlepší řešení by bylo, kdyby jsi sehnal 2hand Virtuosy, nebo Carisma z řady XN.
To by jsi se dostal za přívětivé peníze ke špičkovému zvuku, který by pro Tebe, když se Ti líbí zvuk Xavianu byla asi konečná.Možná, že někde po republice,by jsi sehnal v nějakém studiu Carismu i novou.
Druhá možnost, je Calliope,nebo Quarta ze současně produkce.
Ač oba Xavian, se stejnými geny,dost se liší, hlavně v podání spodků a vyznění vysokých kmitočtů.V každém případě to chce jet za RB do Hostivice na poslech, nejlépe se zesilovačem, který jmenuješ výše,nebo i jiným, ale hlavně svojím.
Přeji šťastný výběr a zdravím dalšího příznivce značky Xavian.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PajusB »

Dasta :thumbup:
Dekuju za nasmerovani. Carissma vypadaji opravdu zajimave. Nejspis si udelam radost a pojedu si neco poslechnout primo do Xavianu. Treba jako vylet na narozky :clap:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

Nenapsal jsi, kolik chceš utratit peněz, ale pokud máš rozpočet +- na Carissma, tak bych s nákupem neváhal a jel pro ně.
Takový kup se nebude opakovat. Pokud více, tak hledej v 2handu model Virtuosa. V Hostivicích ani jeden z nich neuslyšíš. Ale to se dá domluvit u zdejších majitelů, když budeš mít zájem.
V Hostivicích mají aktuálně z řady XN jen Piccola, které jsou pod carissma a stojí skoro stejně jako ty, co postnul Akim5.
A pak samozřejmě aktuální modely, ale to musíš sáhnout do kapsy hlouběji.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

PajusB,
Máš li zájem slyšet Carismu, jsi srdečně zván.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PajusB »

Dasta píše: 13 led 2020 23:15 PajusB,
Máš li zájem slyšet Carismu, jsi srdečně zván.
^:)^
To urcite vyuziju. Napisu sz. Dekuju
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

PajusB,
máš SZ.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od kychtax »

Za 50tis nove carismy? Hm.. :-?
akim5

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od akim5 »

kychtax píše: 15 led 2020 07:57 Za 50tis nove carismy? Hm.. :-?
Nejsou nové. Je to výprodej ze studia, kde byly určeny k prezentaci, když obchod Hifipartner.cz ještě zastupoval Xavian. Takže můžou být tak 7-8 let staré. Ale je na ně záruka 5 let poskytnutá samotným Xavianem.
Ještě z té výprodejové nabídky bych doporučil ta Dynaudia Excite X38, ty jsem také slyšel a za tu cenu je to podle mě také dobrá koupě.
https://hifipartner.cz/dynaudio-excite- ... 66501c1112
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PajusB »

Jeste se chci zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti se zesilovaci Hypa? Jestli budou adekvatni k Xavian Carissma pripadne Piccola.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

Carisma zahraje s každým zesilovačem, čím však bude zesilovač výkonnější, bude lépe kontrolované spodní pásmo a basy budou přímo ukázkové.
Zahraje dobře i s třiceti wattovým Marantzem, s Hypou bude přímo excelovat.
Picolla bude náročnější na umístění, než Carisma,má též nižší citlivost než Carisma.
Posloucháš li rock typu Deep Purple, s Carismu neuděláš chybu.Zahraje výborné i jazz a klasiku.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PajusB »

Taaaakze, prave jsem se vratil od "Dasta".
Prekopane Xavian Carissma v jeho obyvaku byly naprosto famozni. ^:)^ Deep Purple, nebo Black Light Syndrome mne fakt dostali do hudebniho nebe...
:idea: Pro mne je rozhodnuto...
Carissma je to, kam se chci dostat v repro..
Moc dekuju za tu moznost poslechu "Dasta" , za prijemnou navstevu a pokec. :thumbup:
Ted jeste dat dohromady finance a sehnat je nekde :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PavelDosko »

drzim palce
p.s. neni to jen o bednach
neni placka, neni highend
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

PajusB píše: 22 led 2020 21:07 Taaaakze, prave jsem se vratil od "Dasta".
Prekopane Xavian Carissma v jeho obyvaku byly naprosto famozni. ^:)^ Deep Purple, nebo Black Light Syndrome mne fakt dostali do hudebniho nebe...
:idea: Pro mne je rozhodnuto...
Carissma je to, kam se chci dostat v repro..
Moc dekuju za tu moznost poslechu "Dasta" , za prijemnou navstevu a pokec. :thumbup:
Ted jeste dat dohromady finance a sehnat je nekde :-?
Ahoj, šetři a jdi po (do) nich, protože tohle je opravdu dobré rozhodnutí a super start! (I kdyby jsi měl čekat na lepší železo, dráty, akustiku, atd.... super!
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Cha -cha....pardon , české HIFI ? Vy jste se snad všichni zbláznili.....vždyť to vůbec nehraje ! Vůbec bych neuvažoval o jakémkoliv modelu od XAVIAN nebo HYPA...Ale je to věcí mojí osobní zkušenosti a hlavně věcí poslechu hudby ! Peníze se dají vyhodit oknem i jinak.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Chi chi.... co ty švýcarky? Nemáš je už dlouho? Nechtělo by to thiel? (USA) jo těch ses nemoh zbavit viď? No ja ti nevím- nejsem zastáncem značek, ale ušiska si pamatují bez ohledu kategoricky třídit.... žij ve své bublině dál a kochej se pohledem čechoslováku....
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Mikipetr píše: 28 úno 2020 20:16 Cha -cha....pardon , české HIFI ? Vy jste se snad všichni zbláznili.....vždyť to vůbec nehraje ! Vůbec bych neuvažoval o jakémkoliv modelu od XAVIAN nebo HYPA...Ale je to věcí mojí osobní zkušenosti a hlavně věcí poslechu hudby ! Peníze se dají vyhodit oknem i jinak.
=)) :thumbdown: Smutne, asi jsi toho moc neslysel. Piega Classic 40.2 neprodejna bedna i za polovicni cenu, proc asi? Ze by kvuli dobremu zvuku? %-(
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Vadim »

Arim píše: 01 bře 2020 20:39
=)) :thumbdown: Smutne, asi jsi toho moc neslysel. Piega Classic 40.2 neprodejna bedna i za polovicni cenu, proc asi? Ze by kvuli dobremu zvuku? %-(
Piega Classic 40.2 je uzasna bedna. Dlouho jsem se rozhodoval zda si necham Xavian 350 a pujdu do radikalni prestavby, nebo si necham Piega.
Nakonec Piegy ode dneska maji noveho majitele.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od efičák »

Piega Classic 40.2 s lampáčem Audio Research s CDP Ayon s Nordost kabelely mě zatloukly do křesla. Pro mně vynikající s neslýchaným rozlišením.
Jsou v tom kvalitní Scan Speak, páskáček hladí ouško, hraje to zábavně. A mám moc rád 2 a půl pásmo.

Já měl štěstí poslouchat pár kvalitních věcí doma, půjčené či koupené, ale pro nedostatek talentu sladit sestavu od zásuvky po akustiku jsem ty věci neslyšel doopravdy. Jako když se ve čtvrtek na výstavě pustí nastěhovaná aparatura a super, ale v pátek ráno to zapnou všichi a nevíš co dělat. Elektřina úplně v čudu.

Xavian je italská firma, která by bez pravého italského majitele na tomto úzení nevznikla.
Jakoby Ferrero Rocher používalo lískové oříšky z česka, ale u nás by taková cukrovinka od píky nevznikla. Tady se několik století vyráběly kočáry pro celou monarchii a v tom jsme dobří dodnes .

Ceny u ukončených modelů jsou příznivé, mezitím už čínské Scan Speak podražili o tolik, že by se současné ceny hotových beden ocitly příliš vysoko.
Carisma, nedocenný model s plně středovým zvukem půlpásma, nenáročné na akustiku, muzikální pro radost z muziky. Já bych jen povýšil výškáč jako Dasta.
Virtuosu sem slyšel vykrmenou 4 x koncákama a pak to bylo ono. Jinak trápeníčko.

A zadání vlákna bylo ideální bedny, myslím, že ideál je udělat bedny na pokoj kde budou hrát. Nač je půldecibelová vyrovnanost, když to pokoj naláme do uzlů. Mám to od Kuba4, který to uskutečnil. Akustika je jistě fajn, ale jsou pokoje, kde nehraje nic a musely by se udělat velké úpravy. Pokud je to společný pokoj, WAF nepustí. :^o
Zvuk dobrý - všechno dobré
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

THIEL jsem měl a měl jsem i možnost je provozovat na různých koncových zesilovačích . Hrálo to obstojně snad pouze na BRYSTONu 14BSST , ale ani s ním to nebylo nijak ideální. Ale i tak to bylo asi tisíckrát lepší než jakékoliv XAVIANy které jsem měl možnost slyšet. Ale to je pouze jen můj poznatek a názor.PIEGy hrají trochu jinak než ostatní repprosoustavy. Rozhodně to nejsou bedny k tranzistorovému zesilovači. Podání středů a prostoru je podobné s repro MAGNEPAN , tj. nehrají rozhodně dopředně , zvuková scéna se odehrává v úrovni repro a dál .Ve spojení s AR REF.75 jim mohu vytknout jen poněkud "trochu kulhající" podání spodních frekvencí cca od 70Hz a to je dané do větší míry i konstrukcí a vlastnostmi zesilovače. Já taky ty PIEGy neprodávám a nehodnotím HIFI podle toho - jak je to tady prodejné nebo ne.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Tak si pust hudbu a netroll...
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

A nemístným poznámkám od Arima a Pecucha se tady můžu jen veřejně vytlemit :lol: :lol: :lol: :lol: pánové hodnoťte tu hlavně svoje hifi strojky a se zkušenostmi - co posloucháte doma , ne co jste kde jen vyčetli nebo slyšeli povídat.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Tak to jsem netušil že tak zareaguješ....
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

Mikipetr,
Věřím, že jestli jsi slyšel někde Xaviany na nějakém slabém integrovaném zesilovači, mohl jsi z toho mít rozporuplné dojmy.
Zvu tě k sobě domů na poslech Xavianů a věř, že změníš názor.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od terahera »

Nejsem sice žádný hifi přeborník,ale pár zkušeností s repro Xavian už mám a za mě,pokud mají dobré krmení,ideálně v ceně repro nebo větší,hrají fantasticky.Mluvím hlavně o sérii XN,kde jsem pár modelů slyšel v domácích podmínkách a doslova mi vyrazily dech,hlavně vzhledem ke své ceně,ale také jsem je slyšel naopak s nedostatečným krmenim a to je pak utrpení.Jinak k názvu vlákna,ideální reprobedny jsou přece vždy ty,co máme doma :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

Mikipetr,
Napiš prosím, jaký posloucháš bedny a na jakém zesilovači, chci si udělat obrázek
jaký preferuješ zvuk.
Nechápu, jak můžeš takhle od klávesnice odstřelit značku Xavian am block, aniž by jsi je měl doma.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Přesně tak, vůbec tu nezpochybňuji Mikiho řetězec - což ale znamená že se kategoricky biju do prsou že Xavian je top.... jde o zakladatele vlákna, kde je mnoho aspektů a proměnných.... a o to tu jde... jako přijít a odflusnout si tu ve smyslu chachaaaa... to je pod čarou...ať vám to všem hraje a jste spokojeni...prosím nespojujte mne s Mírou Černým-díky. Jo Míro odzadu má nick i Michal (Lachim)-že ty ho miluješ?
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím všechny zůčastněné. Značku XAVIAN jednoznačně neodstřeluji , ale rozhodně jsem nikdy žádné XAVIANY neposlouchal na slabém integrovaném zesilovači. Už zhruba 20 let nepoužívám ve své sestavě integrované zesilovače a střídal jsem různé -tranzistorové nebo lampové konce.
Z toho , co jsem slyšel mi značka XAVIAN nevyhovuje v celkovém podání zvuku.Dle mého názoru jsou hodně žánrově laděné . Jelikož poslouchám rock , jazz-rock , jazz - všechno starší data nahrávek - tj.70.-80. léta, tak mi tedy rozhodně XAVIANy nevyhovují.Každý to ale slyšíme jinak.Tyto repro mají svůj specifický zvukový podpis , mám svoje poznatky s jakými zahraničními repro je to podobné - ale rozhodně to tady nebudu prezentovat.Dle mého názoru hrají pouze XAVIAN 350 -a to pouze upravené.....A pokud píšete o úpravách továrních repro - proč se tedy už neupraví u výrobce a výrobce nereaguje na poznatky z uživatelských poslechů a nedělá novější modelové řady podle toho ? Rozhodně nejsem nacionalistický zastánce českých výrobků.Ve světě je spousta značek které se k nám na trh ani nedostaly a ani nedostanou a přitom mohou být daleko lepší než to , co tady všichni prosazujete.Nevím kolik vy jste měli možností si doma vyzkoušet různých hifi mašinek , já tedy spoustu a raději se tom tady ani nebudu zmiňovat , protože kdybych tu měl napsat jak to skutečně vidím a slyším - asi by mne tu všichni ukamenovali .Tady , v téhle malé republičce se HIFI točí stále a stále kolem pár značek.Už i ti poláci jsou na tom lépe a lépe i co se týká jejich vlastní produkce.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

mikipetr
Fórum je o sdílení zkušeností. Pokud nějaké máš, tak sem s nimi. Nejen s negativními, ale i s pozitivními. Pokud se o zkušenosti nemíníš dělit, tak proč tady jen pliveš? Zvlášť, když máš - jak naznačuješ - bohatší zkušenosti, než většina fóra? Tvé příspěvky by mohli být přínosem a všichni se velice rádi seznámíme s doporučením na značky, které tu moc neznáme. Co se tedy přestat nadřazeně "posmívat" a raději o něčem novém napsat?
Takto to vyznívá, že jsi jen další troll, vyvolávající hádku. Jinak se tvůj první příspěvek chápat nedá. :thumbdown:

PS: a poznámka "už i ti Poláci" je fakt úsměvná.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Pokud jsi četl posloupnost příspěvků , tak jsem to rozhodně nebyl já , kdo se snaží vyvolat nějakou hádku.Moje zkušenosti jsou prostě jiné a běžte se podívat na zahraniční hifi fóra , kde je podle mého názoru daleko větší kultura - co se týká prezentace názorů a tolerance příspěvků. Jak jsem již psal - je zbytečné se tu vyjadřovat k některým věcem , protože snahou ostatních je mnohdy jen napadání respondenta...a bavíme se tu jen o "hloupém hifi " není to nic životně důležitého. Chtěl jsem tu jen upozornit , že současná kvalita českého hifi - není oproti světu nijak mimořádná či výjmečná , tedy není ničím , čím by se člověk měl vůbec zabývat.
Je jedno , kdo si jakou značku či model pořídí , nejdůležitější je celková koncepce sestavy , ať již se to týká preferovaného hudebního žánru atd...atd..Jediným měřítkem spokojenosti uživatele hifi strojků by měl být poslech doma - tam musí být spokojený -hlavně on sám.
A to je hrozně těžké-rozhodnout se - v dnešní době , kdy jsou na trhu stovky výrobků a na fórech stovky nejrůznějších radilů , kteří mu prezentují svoje názory - ať již z jakýchkoliv pohnutek :silent:
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Rozhodně tu nikoho nenapadám - " ...čechoslováku ...." jako " mistr PECUCH " To bude asi úplně mimo téma , pane PECUCHU , že..... :-t
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Asi máš jen blby období....znovu už o ničem...
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Pecuchu - právě kvůli takovým lidem jako jsi ty - nepřispívám do žádného fóra , to není jen- moje "blbý období" ...zkus zapojit mozek
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

Mikipetr
nemáš trochu máslo na hlavě? Zde shrnutí vlákna:
- tazatel založil vlákno, protože již má zkušenost s Xavianem a vyhovuje mu. Ptal se, jaký vyšší model by mohl pořídit.
- následují rady k tématu s nabídkou poslechu
- tazatel nabídky využije, poslechne a nové bedny pořídí.
- Tím je vše vyřešeno. Vlákno ukončeno a přes měsíc mrtvé.
- A pak se objevíš se svým příspěvkem:
Mikipetr píše: 28 úno 2020 20:16 Cha -cha....pardon , české HIFI ? Vy jste se snad všichni zbláznili.....vždyť to vůbec nehraje ! Vůbec bych neuvažoval o jakémkoliv modelu od XAVIAN nebo HYPA...Ale je to věcí mojí osobní zkušenosti a hlavně věcí poslechu hudby ! Peníze se dají vyhodit oknem i jinak.

Opravdu tvrdíš, že
Mikipetr píše: 02 bře 2020 09:46 ... to rozhodně nebyl já , kdo se snaží vyvolat nějakou hádku....
PS: trochu sebereflexe by neuškodilo
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Pecuch, ano Míšu miluju, mas s tim problém? Taky milujes Vaška a nemam ti to za zlé. Ani na vas neukazuji prstem, tak se chovej jako člověk.

Mikipetr
Napsat o cemkoliv ze hraje 1000x lepe, je argument hodny k dětem na pískoviště.
I kdyz jsi podle sebe slysel i trávu růst, doporučuji ti si poslechnout XN u Šasi nebo Dasty, pokud by te pozvali. Změnil by jsi názor, ale to ty nechces, ty sis svůj názor udělal již dávno. Takže klasický trolling.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Na Tebe se čoveče bude vzpomínat jak na boxera.... Gdo je Vašek? Člověče? :lol:
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

NON OMNES AEDEM MIRANTUR AMANTQUE
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
zdenekJR
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od zdenekJR »

Non omnes EADEM.. když už si chcete hrát na vzdělance
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Nechci si na nic hrát....jen jsem si dovolil vyslovit svůj ryze subjektivní názor na konkrétní značku - samozřejmě podpořený pouze svojí vlastní zkušeností , to je vše. Nečekal jsem až tak negativní ohlas.Samozřejmě že jiní uživatelé mají i jiné zkušenosti , ale to ještě neznamená , že v případě nesouhlasného názoru do nich budu prudit s tématikou zcela mimo hifi.To je vše.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Odpovědět