Jaké Xaviany ke CustomWorks Hypa 1 a Hypa 10

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Nejlepší na tom vsem je fakt ze PIEGA CLASSIC 40.2 není dobře hrající bedna, a to ani ve spojení s Burmester 082. Pevně věřím ze XN Charisma co ma Dasta je s přehledem prehraje úplně ve všem. Proto me neskutečně dráždí tvuj postoj k značce na kterou tu hazis špínu bez konkrétních zkušenosti, které nemáš, protože kdyby ano, uz davno jsi je napsal.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Pánové , opravdu jsem se tu nerad dotkl vašeho ega ohledně českých značek sr.č.k , víc k vašemu komentáři nemám , asi musíte být dobře placení agenti takových firem. :thumbdown:
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
rimidalv

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od rimidalv »

Mikipetr píše: 02 bře 2020 10:30 ..... - právě kvůli takovým lidem jako jsi ty - nepřispívám do žádného fóra , to není jen- moje "blbý období" ...zkus zapojit mozek
Možná by bylo dobré, kdybys v tom pokračoval!

P.S. foto tvé sestavy by nebylo?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od terahera »

To foto by mě taky zajímalo,třeba bych pak přehodnotil názor na příspěvky a monology,kterými jsi to tu pěkně vytapetoval :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

Koukám, že tu má někdo docela smysl pro humor :lol:
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PítrsPraha »

Mikipetr píše: 03 bře 2020 21:39 Pánové , opravdu jsem se tu nerad dotkl vašeho ega ohledně českých značek sr.č.k , víc k vašemu komentáři nemám , asi musíte být dobře placení agenti takových firem. :thumbdown:
Pokud jsi z myho prispevku vycetl nejake prvky dotceneho ega, pak ti gratuluji. Xaviany jsem nikdy nevlastnil a ani to v hudoucnu neplanuju a nemam s tou firmou vubec nic spolecneho.

Smysluplny kriticky nazor mi nevadi, naopak. A proto jsem te, stejne jako i dalsi, pozadal, at pises konkretne a fakticky.

A ty se vzmuzes jen na tyhle osobni vypady a chyby hledas v ostatnich...


zabiny007:
:thumbup: =))
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od lachim »

Zabiny
:thumbup: =))
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Altea, tak přece neco konkrétního. XN je na hvězdné roky jinde než Altea.

Jinak Xavian me bohužel neplatí, dokonce na nej ani nehraji, hraji na KEF.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Sestava Mikipetr, jeste ze starymi Thiel.
thiel-cs-2-4-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Ano , správně...bohužel to nejsou jedniné XAVIANY které jsem vlastnil a ty co prodávám - s těmi jsem nevydržel ani na svojí třetí sestavě co mám ve své kanceláři.
A další správně THIEL CS2.4 v době kdy jsem je nabízel - zbyly mi ze sestavy s BRYSTOB 14BSST , byl to rok 2003 výroby a rozhodně jsem v nich nemusel měnit ani části výhybky nebo měniče - jako to děláte po 10-15-ti letech u zbožňovaných XAVIANŮ aby to vůbec hrálo...co potom zůstává z té značky ? Odpovím za vás přátelé -skříňka a logo značky. Ale ve skutečnosti se snažíte nacpat do trabanta motor z mercedesu.
Vytahování fotek z mých soukromích inzerátů do diskuze - kam to nepatří ...tak to už jste blízko toho , co mi kdysi předváděl na jiném fóru Boxer - dej mu pánbůh věčnou slávu a klidné spočinutí.
Začínám si tu o vás všech myslet , že svým chováním patříte zřejmě úplně jinam....domyslete si to sami........je fajn , že dokážete být tak akční....hlavně mistr Arim , tomu by to při vytahování takových starých fotek - určitě slušelo v jiném klubu , určitě ne ale hifistickém.Vypadá to , sbírá fakta o druhých a archivuje si je....jj....každému pánbůh nadělil dle svého uvážení.... :-)
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

A mimo jiné , THIELY jsou podle mne výborné reprosoustavy - vytknout jim lze snad jen mírný pokles okolo 3000Hz +- , nehodí se ale k elektronkovým zesilovačům - ono obecně k lampám potřebují repro úplně odlišné parametry , hlavně co se týká impedanční charakteristiky - v okolí rezonančního kmitočtu soustavy.
Ale to vy určitě všichni dobře víte- tedy hlavně mistr světa Arim.....
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Opravdu jsi me dobre pobavil. Diskuze s tebou nikam nevede. Je pravda ze Thiel CS 2.4 neznam, ale zajimalo by me proc je ani za 42-45k nikdo nechce. Neznam nikoho kdo by musel na Xavianech za 10-15 let neco menit. Staci se podivat co delaji vse majitele s ATC, a jak to vypadaji hruzostrasne uvnitr, pak porovnej s Xavianem za stejnou cenovou, a asi pochopis, ne ty nepochopis nic, jsi jako kolovratek, skoda casu na tebe reagovat.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od adrian »

Arim píše: 04 bře 2020 18:47 Opravdu jsi me dobre pobavil. Diskuze s tebou nikam nevede. Je pravda ze Thiel CS 2.4 neznam, ale zajimalo by me proc je ani za 42-45k nikdo nechce. Neznam nikoho kdo by musel na Xavianech za 10-15 let neco menit. Staci se podivat co delaji vse majitele s ATC, a jak to vypadaji hruzostrasne uvnitr, pak porovnej s Xavianem za stejnou cenovou, a asi pochopis, ne ty nepochopis nic, jsi jako kolovratek, skoda casu na tebe reagovat.
Nechcem sa Ta ziadnym sposobom dotknut a netusim,ake mas skusenosti s predajom,ale z vlastnej skusenosti viem,ze obcas to trva dlhsie z roznych dovodov. V tomto pripade moze ist o menej znamu znacku a s tym spojeny horsi predaj.
Xavian repro nepoznam,znamy mal Xavian XN Virtuosa a bol s nimi spokojny,ale tvoje tvrdenie na nemennosti 10-15 rokov u repro Xavian vyvracia prave Dasta,ktory menil,upgadoval vyskove repro.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od terahera »

Ale Dasta nic neměnil,pokud vím,tak si repro s lepšími vyskaci nechal dělat jako nové kusy :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Ramones »

Jestli to neni tim, ze žijeme v zemi stádnosti. 30% volilo tak, ze zbytek se za ne stydi. Vetsina ma autosen Octavia tdi a procento z tech par hifistu vyrobky Xavian a Project.
Kazdy mame neco oblíbené a naopak a melo by to slouzit k nasi spokojenosti a ne k tomu aby nám to okoli chvalilo....
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

Adrian,
Já nedělal žádný upgrade,nechal jsem výškáč změnit už při výrobě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

Dasta nic neměnil, nechal si stavět na zakázku. Stejně tak i já. Když jsem nemohl najít žádné vhodné bedny v ceně do 10tis EURO v 2handu, rozhodl jsem se jít cestou zakázkové výroby na bázi již nevyráběného modelu Virtuosa. Vyšlo mne to podstatně levněji, než jsem byl připraven zaplatit, mám nové bedny s individuální úpravou a jsem maximálně spokojen.
Ale chápu, že si někdo pořídí lowcost model, od kterého má velká očekávání, může být zklamán. Ale to ho neopravňuje k tomu, mít za pitomce všechny, kteří Xaviany vlastní a navíc je házet do jednoho pytle s těmi, kteří militantně obhajují a preferují CZ/SK garážovou produkci. Na to jsou odborníci na jiných fórech.

Stejně tak já nemám za pitomce ty, co vychvalují do nebes vintage mašinky, ale pak se již nepochlubí, že jim nefungují a raději to řeší na zahraničních fórech a s kamarády po telefonech, než aby přiznali barvu že se spletli...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od kychtax »

Mikipetr, kdyby byla nějaká širší shoda.. v tom co píšeš. Ale ona je spíš, že jsou (vyšší) Xavíky velmi slušné. :-?
Za mně - co jsem slyšel vyšší a ošetřené, byl zvuk super. A že zdejší zkušení hifisti neslyší? A mají je přesto doma?.. tomu přece nevěříme ani jeden. Což? :smile: :thumbup:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

adrian píše: 04 bře 2020 19:29
Arim píše: 04 bře 2020 18:47 Opravdu jsi me dobre pobavil. Diskuze s tebou nikam nevede. Je pravda ze Thiel CS 2.4 neznam, ale zajimalo by me proc je ani za 42-45k nikdo nechce. Neznam nikoho kdo by musel na Xavianech za 10-15 let neco menit. Staci se podivat co delaji vse majitele s ATC, a jak to vypadaji hruzostrasne uvnitr, pak porovnej s Xavianem za stejnou cenovou, a asi pochopis, ne ty nepochopis nic, jsi jako kolovratek, skoda casu na tebe reagovat.
Nechcem sa Ta ziadnym sposobom dotknut a netusim,ake mas skusenosti s predajom,ale z vlastnej skusenosti viem,ze obcas to trva dlhsie z roznych dovodov. V tomto pripade moze ist o menej znamu znacku a s tym spojeny horsi predaj.
Xavian repro nepoznam,znamy mal Xavian XN Virtuosa a bol s nimi spokojny,ale tvoje tvrdenie na nemennosti 10-15 rokov u repro Xavian vyvracia prave Dasta,ktory menil,upgadoval vyskove repro.
V poradku, muzes nam rict z jakeho duvodu menil tvuj znami Virtuosi? A za co je vymenil?

Xavian byl drive staven tak, ze vydrzel desitky let aniz by se muselo neco menit, na Xavianech co vim neodchazeji vyskace jako u ATC. Dnesni reprodukce xavian me ale moc nezaujala, neni ale spatna, spise to uz jen neni cena/vykon jako tomu bylo drive. Jenomze tak to je snad u vsech znacek v dnesni dobe.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Pro upresneni, Xavian ma/mel z meho podledu 4 povedene a tezko prekonane modely (cena /vykon) XN Picolla, XN Charisma, XN Virtuosa, Accorda. O 270 a dalsich nepisu, protoze je neznam osobne. Ani Quarta neni spatna, pouze ji pro me chybi spodek pasma, ale to vetsina beden co jsem slysel a to i s basreflexem, bohuzel jsem mel doma Quartu kdyz nemela nic nahraneho, coz se na zvuku taky urcite podepsalo.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od adrian »

Arim píše: 04 bře 2020 20:31
adrian píše: 04 bře 2020 19:29
Arim píše: 04 bře 2020 18:47 Opravdu jsi me dobre pobavil. Diskuze s tebou nikam nevede. Je pravda ze Thiel CS 2.4 neznam, ale zajimalo by me proc je ani za 42-45k nikdo nechce. Neznam nikoho kdo by musel na Xavianech za 10-15 let neco menit. Staci se podivat co delaji vse majitele s ATC, a jak to vypadaji hruzostrasne uvnitr, pak porovnej s Xavianem za stejnou cenovou, a asi pochopis, ne ty nepochopis nic, jsi jako kolovratek, skoda casu na tebe reagovat.
Nechcem sa Ta ziadnym sposobom dotknut a netusim,ake mas skusenosti s predajom,ale z vlastnej skusenosti viem,ze obcas to trva dlhsie z roznych dovodov. V tomto pripade moze ist o menej znamu znacku a s tym spojeny horsi predaj.
Xavian repro nepoznam,znamy mal Xavian XN Virtuosa a bol s nimi spokojny,ale tvoje tvrdenie na nemennosti 10-15 rokov u repro Xavian vyvracia prave Dasta,ktory menil,upgadoval vyskove repro.
V poradku, muzes nam rict z jakeho duvodu menil tvuj znami Virtuosi? A za co je vymenil?


Momentalne nemam ziadnu informaciu ci ich stale ma ci nie. Predpokladam,ze ich stale vlastni no uviest to nemozem,pokial to nemam potvrdene. Uvadzal som tuto informaciu z dovodu,ze bol s nimi fakt spokojny-nadseny.

Dasta píše: 04 bře 2020 19:46 Adrian,
Já nedělal žádný upgrade,nechal jsem výškáč změnit už při výrobě.
A bol meneny za vyskove repro rovnekej kvality ? Nepovazuje sa zmena vyskoveho repra oproti povodnej produkcii za upgrade pokial sa menilo za repro vyssej kvality ?
zabiny007 píše: 04 bře 2020 19:50 Když jsem nemohl najít žádné vhodné bedny v ceně do 10tis EURO v 2handu, rozhodl jsem se jít cestou zakázkové výroby na bázi již nevyráběného modelu Virtuosa.
Novy regalovy model Quarta z rady classic od Xavian ta nezaujal ?

Osobne fandim firme Xavian / to le aby nedoslo k domienkam,ze nieco hanim, len konstatujem fakt /
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od adrian »

zabiny007 píše: 04 bře 2020 19:50 Když jsem nemohl najít žádné vhodné bedny v ceně do 10tis EURO v 2handu, rozhodl jsem se jít cestou zakázkové výroby na bázi již nevyráběného modelu Virtuosa.
Xavian XN Virtuosa vysli nove do 5000,-eur podobne ako Usher Mini Two DMD.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

adrian
Ne, Quarta mne nezaujala. Ani prometeus. Snad Calliope, ty jsem měl domluveny na domácí prezentaci.
Ale pak se sešlo několik náhod - slyšel jsem u Aretaxe, jak umí scanspeaky hrát, u Dasty, jak zní relevator a pak u jiného, nyní zabanovaného ( :lol: ) člena Virtuosy a bylo rozhodnuto...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Virtuosa driv stavala 120k, ale byla tam vyhybka ze zakladnich soucastek, tak nevim jak hrala, potom tam bylo drazeni na 145k kvuli lepsi vyhybce. Usher Mini Two DMD neznam ale neni to 3 pasmo, takze zvukove ASI kompromis. Kazdopadne pekna bednicka :thumbup:
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

zabiny007 píše: 04 bře 2020 21:37 adrian
Ne, Quarta mne nezaujala. Ani prometeus. Snad Calliope, ty jsem měl domluveny na domácí prezentaci.
Ale pak se sešlo několik náhod - slyšel jsem u Aretaxe, jak umí scanspeaky hrát, u Dasty, jak zní relevator a pak u jiného, nyní zabanovaného ( :lol: ) člena Virtuosy a bylo rozhodnuto...
:lol: jsem stale zde... I kdyz si to sam nedokazu vysvetlit... =))
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Zajimalo by me srovnani Usher CP-8571 Diamond Mk III vs Xavian XN Virtuosa.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od aretax »

Nechcel som pôvodne vstupovať do tejto "plodnej" debaty. Téma znie: "Ideálne reprobedne". Všetci asi vieme, že neexistujú. Debata sa zvrhla na tému Xavian áno, alebo nie. Odpoveď: niekomu áno, inému nie. Ja čo som počul Xaviany u Dastu - výborné. Upgrade asi nerobil z toho dôvodu, že s pôvodným výškačom ba to boli zlé bedne, ale preto, aby si ich dopasoval k svojej zostave, čo sa mu podarilo. Počul som však, že Xaviany Virtuoso hrali tak, akoby ich niekto postavil do hrnca, zvuk bol ako z telefónu. Dôvody? Veľa: akustika, nevhodný zosilňovač (nejaký vyšší model Rotel), kabeláž = 0.Ja osobne mám veľmi rád zvuk so Scan Speakov, ale druhému nemusí vyhovovať. Je úplne zbytočná debata o tom, čo je lepšie. Dôležité je to, čo hrá každému najlepšie hrá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od aretax »

Mikipetr píše: 28 úno 2020 20:16 Cha -cha....pardon , české HIFI ? Vy jste se snad všichni zbláznili.....vždyť to vůbec nehraje ! Vůbec bych neuvažoval o jakémkoliv modelu od XAVIAN nebo HYPA...Ale je to věcí mojí osobní zkušenosti a hlavně věcí poslechu hudby ! Peníze se dají vyhodit oknem i jinak.
Nehnevaj sa, ale to, že Tebe niečo nehrá, alebo sa Ti nepáči - na to môže byť viac dôvodov, napr. ten, že tých osobných skúseností nemáš veľa. Podľa Tvojho názoru si asi Ty jediný normálny. Ale to tvrdia všetci postihnutý v Bohnicích. To, že Ty Xaviany vylučuješ, je iba Tvoj problém. Nikto Ťa nenúti, ani nenahovára, aby si ich kúpil. Možno práve Ty si vyhodil peniaze von oknom. Bolo by namieste trochu rešpektu voči ostatným. Na jednej strane kritika, ale osobne by som rád vedel, na čom hráš Ty a aby si sa rozpísal aj o Tvojich skúsenostiach, o ktorých tvrdíš, že ich máš. Jednostranná kritika bez udania dôvodu - no comments...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
J@nik

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od J@nik »

Mikipetr píše: 04 bře 2020 17:33 A mimo jiné , THIELY jsou podle mne výborné reprosoustavy
Skoda, ze neviem dohladat to video :thumbup:
5EC66F7F-F490-402C-8278-443B59D6E7DE.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Pěkný, odpadlej magnet?
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od adrian »

aretax píše: 05 bře 2020 06:29
Mikipetr píše: 28 úno 2020 20:16 Cha -cha....pardon , české HIFI ? Vy jste se snad všichni zbláznili.....vždyť to vůbec nehraje ! Vůbec bych neuvažoval o jakémkoliv modelu od XAVIAN nebo HYPA...Ale je to věcí mojí osobní zkušenosti a hlavně věcí poslechu hudby ! Peníze se dají vyhodit oknem i jinak.
...
Na jednej strane kritika, ale osobne by som rád vedel, na čom hráš Ty a aby si sa rozpísal aj o Tvojich skúsenostiach, o ktorých tvrdíš, že ich máš. Jednostranná kritika bez udania dôvodu - no comments...
Hore vyssie je vyfotena jeho zostava,mozes si urobit aku taku predstavu.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

To Adrian....jen tu čtu tvůj podpis....a taky si živě dovedu představit na jaký sr.čky hraješ...taky dobrý...Hasrbeth 5...to je taky třída....musel jsi asi hledat hodně dlouho zesík který s tím hraje , nebo jsi nejspíš úplně hluchej
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PavelDosko »

tak se uklidnime, panove ...
neni placka, neni highend
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Problém není v technice, je pouze v nás - v našem egu...
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

To Pepouch- naprostý souhlas , problém není v hifi , ale v lidech.jak prohlásil kdysi klasik - mám rád hifi , ale štvou mě hifisti......Pokud tu někdo bude cíleně- na základě svobodného dialogu útočit na konkrétní osobu , je to špatně....to je problém individua Adriana dalšího individua Arima....ti si totiž pletou fórum s ringem....no vidělo by se - jak by ringu uspěli...na férovku. Ale tuším , že asi nic moc....a jak jsou vůbec úspěšní a zdatní borci v tom všem ostatním - v obyčejném životě...podle jejich osobních útoků -taky asi nic moc....Hodili by se tak akorát do nějakého totalitního režimu - tam by asi excelovali.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Moje osoba se zde na tomto fóru vyhranila pouze obecně k českým značkám- kterým samozřejmě vévodí XAVIAN . Výše uvedení pánové po ztrátě argumentů tuto diskuzi posunuli o něco dál - do roviny osobních útoků na moji sestavu - nebo spíše minulé sestavy a nelenili si k tomu sehnat i příslušnou fotodokumentaci...tomu tleskám , aspoň jednou se chytli......konečně to zabralo a trolové se neudrželi a přešli do trolího protiútoku
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od terahera »

A stejně si myslím,že ideální reprobedny jsou ty,co máme doma :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od aretax »

Mikipetr píše: 04 bře 2020 17:33 A mimo jiné , THIELY jsou podle mne výborné reprosoustavy - vytknout jim lze snad jen mírný pokles okolo 3000Hz +- , nehodí se ale k elektronkovým zesilovačům - ono obecně k lampám potřebují repro úplně odlišné parametry , hlavně co se týká impedanční charakteristiky - v okolí rezonančního kmitočtu soustavy.
Ale to vy určitě všichni dobře víte- tedy hlavně mistr světa Arim.....
"Proti gustu žiadna dišputa..." Thiel som počul hrať spolu s Audio Research a potom s Electrocompaniet v bývalom Ketose, pre mňa bol zvuk doslova príšerný. Ale keď sa Ti to páči, treba to rešpektovať. Na druhej strane by sa očakával rešpekt aj od Teba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
zdenekJR
Příspěvky: 14
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od zdenekJR »

.ti si totiž pletou fórum s ringem....no vidělo by se - jak by ringu uspěli...na férovku. Ale tuším , že asi nic moc...


Chápu to dobře jako výzvu??
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mark Levinson »

PajusB píše: 13 led 2020 14:56 Berou mne roupy a uvazuju o necem zajimavejsim od Xavianu..
Zesilovace Hypa1 a Hypa10 ( pripadne si umim predstavit Hypu17 casem).
Zamerne uvadim jen tyto dve kriteria.
Jde mi o radu, co idealne poridit od Xavianu k temto zesilovacum.
Vsem dekuju za konstruktivni rady...
Pánové moc nechápu co to zde předvádíte?
PajusB prosí o radu jaké Xaviany k zesilovačům CustomWorks Hypa 1 a Hypa 10 (viz. citace). Prosím respektujte jeho dotaz a pokud k tomu nemáte co říct, raději nepište nic.
Děkuji za pochopení.
Mark Levinson
Odpovědět